REKLAMAnarzędzia
mycenter
wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 października 2019, 13:54 komentarzy 1
Torby - bumerangi to globalna, tzw. oddolna inicjatywa. Do Iławy wprowadzają ją OD-WAŻNE.

Torby - bumerangi to globalna, tzw. oddolna inicjatywa. Do Iławy wprowadzają ją OD-WAŻNE.

„Torby bumerangi” to akcja, której główną ideą jest ograniczanie zużycia plastikowych toreb, poprzez utworzenie miejsc wymiany toreb wielorazowych w punktach handlowych. 

Taką inicjatywę zapoczątkowało w Iławie Stowarzyszenie „OD-WAŻNE”. W iławskich szkołach, przedszkolach, urzędach i innych placówkach pojawiły się kolorowe kartony, do których możemy wrzucać torby, które nie są już nam potrzebne, a nadają się jeszcze do użytku. Wszystkie zebrane torby zostaną umieszczone m.in. w Galerii Jeziorak, Galerii Nenufar, Bricomarche i innych większych sklepach. 

- Dzięki temu, każdy będzie miał możliwość pożyczenia takiej torby – bez opłat, lub podzielenia się swoimi nadmiarowymi, nieużywanymi torbami wielorazowymi. Korzyści są podwójne – nasze niewykorzystane zasoby służą innym, a do środowiska trafia mniej toreb jednorazowego użytku - podkreślają pomysłodawczynie.

Dodatkowo Stowarzyszenie organizuje warsztaty, podczas których pod okiem instruktora każdy będzie mógł uszyć dla siebie torby na owoce, warzywa i artykuły sypkie. Odbędą się one w sobotę, 26 października w Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Wiejskiej 2D. Na warsztaty obowiązują zapisy, które przyjmowane są pod numerem telefonu 781 448 300. 

- Wszystkich zainteresowanych zapraszamy! - zachęcają OD-WAŻNE. - Pokażmy, że los naszej planety nie jest nam obojętny.

 

REKLAMANAJLAK

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~rubin 1 9 miesięcy temu

    a czemu boomerang a nie BUMERANG?

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
woznicki2019
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8195 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)