REKLAMAmbank2
klonowski
wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 października 2019, 19:24 komentarzy 27
Miejsce potrącenia na ulicy 1 Maja.

Miejsce potrącenia na ulicy 1 Maja. (Fot. Info Iława.)

We znaki daje się szybko zapadający zmrok, a widoczność dodatkowo ograniczają opady deszczu. Wieczorem w środę, 16 października w Iławie odnotowano aż dwa potrącenia pieszych! 

Do obu potrąceń przyczyniły się trudne warunki atmosferyczne i panujące ciemności.

Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce na ulicy 1 Maja. Około godziny 18:30 taksówka potrąciła tutaj przechodzącą dziewczynkę, gdy kierowca pojazdu wyjeżdżał z parkingu. Pomocy udzielili jej ratownicy medyczni.

W podobnych okolicznościach doszło do potrącenia na ulicy Odnowiciela. Tutaj także osobówka potrąciła pieszego podczas wyjeżdżania z parkingu. Jest to słabo oświetlone miejsce, podobnie jak to na 1 Maja. Potrącony mężczyzna został zabrany do szpitala. Doznał urazu nogi.

W tych trudnych i niesprzyjających bezpieczeństwu warunkach na drogach pieszym warto przypomnieć o noszeniu odblasków. Znacznie zwiększają odległość, z jakiej kierowca widzi pieszego. Z kolei kierowców wymagające warunki zmuszają do wzmożonej uwagi. Służby apelują o ostrożność!

Miejsce potrącenia na ulicy Odnowiciela.

REKLAMANAJLAK

27Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Proboszcz 27 7 miesięcy temu

  Warto się przyjrzeć z jaka prędkością na tym osiedlu jeżdżą Państwo kierowcy A brak przejścia dla pieszych przy wejściu na boisko osiedlowe czy spowalniacza doprowadzi w końcu do tragedii. Tam niektórzy kierowcy czują się jak na odcinku specjalnym rajdu. ,twardszybcyiwściekł

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 26 7 miesięcy temuocena: 100% 

  To nie wina pieszych czy oświetlenia ale samochodów które są stawiane wzdłuż drogi , nie ma nawet jak przejechać samochodem a co dopiero przejść przez jezdnię. Może trzeba w końcu wprowadzić zakaz parkowania. To osiedle dla ludzi nie dla samochodów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Popieram! 25 7 miesięcy temu

  Brawo! Popieram. Mieszkańcu, trzeba zgłaszać na policję takie sytuacje jeśli mamy cały szpaler aut wzdłuż ulicy. Niech parkują na swojej własności, a nie stwarzają niebezpieczeństwo dla innych.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Abc 24 7 miesięcy temuocena: 100% 

  To jest prawda że i piesi i rowerzyści nie są aniołami ale i kierowcy nie są świeci nie mówię o wszystkich ja jeżdżę rowerem i nawet jak jestem na ścieżce i chce przejechać to schodze i zwracam uwagę czy nie nadjezdza jakiś pojazd bo kierowca nie zawsze zdarzy zatrzymać auto ale wielokrotnie miałam przypadek na przejściu jak jeden kierowca się zatrzymał żeby przejść i będąc już na środku jezdni to z przeciwka jak duren przejeżdża i to są szczególnie kierowcy kobiety zadzieraja głowę nie widzi nic prócz swego nosa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mik 23 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Swoją drogą piesi i rowerzyści powinni bardziej uważać, bo bardzo często zachowują się jak święte krowy... Niewątpliwie brakuje niektórym rozsądku (jako kierowca i jako pieszy to "mówię").

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Janek 22 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Dziwnym trafem na zdjęciu nie widać ani jednego samochodu wzdłuż ulicy, a stoją one tam notorycznie ograniczając w znacznym stopniu widoczność i przejezdność drogi ul. Odnowiciela.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lewy pomocnik 21 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Na tym osiedlu Piastowskim to mamy kompletną samowolę stawiania pojazdów. Wygląda na to jakby ten teren traktowano jak podwórko maja na wioskach przy dużych zabudowaniach. Albo parking pod kościołem a nawet księdzu pod plebanią bywają już przypadki. Ale tu mamy sprawę inną, czy nie należałoby bloki budować nie tak gęsto a wiele rzadziej je stawiać. To są sprawy do ustalenia przecież na jakimś poziomie administracyjnym czyż nie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Antek 20 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Mieszkańco, dlaczego miasto ustala wskaźniki takie, a nie inne? Zajrzałem do planu i tam jest napisane, że u nas wskaźnik wynosi 1,1, czyli na każde 10 miejsc postojowych jest jedno dodatkowe. Jak mamy 100 mieszkań to jest 10 miejsc dodatkowych. Wg mnie to nieco za mało jak na obecne warunki. Nie wiem czy można przyporządkować miejsca do mieszkania. Jednak skoro jest naddatek miejsc to dlaczego parkujecie wzdłuż drogi gdzie tego robić nie wolno i jak widać może to spowodować nieszczęście? Chyba będzie trzeba co wieczór dzwonić po policję, aby dawała mandaty tym osobnikom. Tak długo aż to się nie skończy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 19 7 miesięcy temuocena: 50% 

  Tak Janku każdy blok musi mieć odpowiednią ilość miejsc postojowych. Czyli miejsca postojowych tyle ile lokali. Tyle, ze po pierwsze garaże pod blokiem wliczane są jako miejsca postojowe, a po drugie w dzisiejszych czasach ( szczególnie na osiedlu na obrzeżach miasta) często w rodzinie jest więcej niż jeden samochód. Wyjściem byłoby sprzedawanie lokali wraz z przypisanym miejscem na parkingu a pozostałe miejsca zrobić płatne

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Janek 18 7 miesięcy temuocena: 100% 

  O tym mówi miejscowy plan i każdy blok musi mieć odpowiednią ilość miejsc postojowych żeby wystarczyło dla każdego mieszkania. Idąc dalej to nie wolno stawiać pojazdów wzdłuż ul. Odnowiciela i już nie raz był za to mandaty. Te pojazdy znacząco ograniczają widoczność przy wyjeździe i mogą stanowić zagrożenie dla kierowców i pieszych. Czy miasto nie może dodatkowo zamontować tam znaków B-36??

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mik 17 7 miesięcy temuocena: 50% 

  jakim głupolem trzeba być, żeby wieczorem ubierać się na czarno...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gościnnie 16 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Nie wypowiadam się akurat o sytuacjach zaistniałych na tych ulicach ale ogólnie. Moim zdaniem każde pasy powinny byc oświetlone! Jestesmy ludźmi i nie wszystko zdołamy w ułamku sekundy zauważyć. Miałam juz kilka sytuacji gdy osoba wchodzaca na pasy byla od stóp do głów ubrana na czarno albo gdy pieszy wchodził na pasy nawet nie rozglądając się i nie zatrzymując sie przed pasami. A najbardziej irytuje mnie zachowanie młodzieży która jezdzi rowerem, jakiś czas temu bylam w sytuacji, że o maly włos nie potraciłam rowerzysty gdyż jechal po chodniku i raptownie zjechał na pasy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nicky 15 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Dalej stawiajcie auta wzdluz Odnowiciela gdzie ich nie wolni stawiac. Jak ktos kogos tam w koncu zabije albo zrobi kaleka to moze sie zreflektujecie, ale bedzie za pozno. Tam biegaja tez dzieci. Ograniczajcie nadal widocznosc osobom wyjezdzajacym na droge.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iława 14 7 miesięcy temuocena: 45% 

  A tak wogóle to jest zwyczaj otej porze roku ubierać się na ciemno co powinno być odwrotnie jasnego szybciej zauważysz

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nicky 13 7 miesięcy temuocena: 50% 

  Zwyczajem jest przestrzegac przepisy, a te nie pozwalaja parkowac na Odnowiciela. Ledwo po wypadku, a auta juz stoja. Zaraz znowu dojdzie do nieszczescia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~werner 12 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Taaa jak zawsze nie przestawiaja zapalania się lamp do przestawienia czasu a w szarówkę w mieście nic nie widać a i do tego piesi to debile w Iławie to że masz pierwszeństwo to nie znaczy że masz szansę z tonami stali! Jestem pieszym i kierowcą i nigdy nie włażę jak święta krowa na pasy zawsze patrzę żeby nie blokować ruchu w tym naszym grajdole, 2 min mnie nie zbawią a potrafią rozkorkować rondo! Bo nie wszystkie pseudo kierowcy wiedzą że przed rondem nie ma znaku STOP! Proszę sprawdzić o której wieczorem zapalaja się latarnie a o której rano gasną....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Misiek 11 7 miesięcy temuocena: 50% 

  Zaraz zaraz. Jakie pierwszeństwo? Z tego co wiem pieszy nie może zmusić kierowcy do awaryjnego zatrzymania się. To jest wtargnięcie pod jadący pojazd.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lewy pomocnik 10 7 miesięcy temuocena: 77% 

  Jesli pieszy czuje si e jak u siebie w mieszkaniu, na ulicy, tego są skutki. Pieszy na pasach idą nie patrzą pod samochód w ciemno, nawet nie popatrzą ani w prawo ani w lewo. Tan nie może być ...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kolo 9 7 miesięcy temuocena: 100% 

  ta...……… na Odnowiciela jest za ciemno?A co widać na foto?To brak uwagi kierowców,ale i piesi nie są lepsi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Janek 8 7 miesięcy temuocena: 100% 

  A może jeśli cała droga jest zatarasowana stojącymi tam samochodami to może dlatego nic nie widać?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rozsadny 7 7 miesięcy temu

  Na foto widać po w momencie zdarzenia mogło być ciemno w h...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ty 6 7 miesięcy temuocena: 31% 

  Na terenie zamieszkania bezwzględnie pieszy ma pierwszeństwo

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sztygar 5 7 miesięcy temuocena: 67% 

  jak jest noc,to musi być ciemno-pani kierowniczko

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~anik 4 7 miesięcy temuocena: 50% 

  widuje często te "trudne warunki" czyli nosy w telefonach u kierujących

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pszemek 3 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Jasne, bo piesi to chodzące anioły.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~as 2 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Piesi nie są lepsi, a wielokrotnie powiedziałbym , że nawet gorsi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Op 1 7 miesięcy temuocena: 30% 

  Dokładnie. Albo zapierd*lanie jak pojeba*ny w terenie zamieszkania. Powszechne.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.999 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)