REKLAMAKarczma2
Media

(Fot. PM3.)

Pamięć o zmarłych jest obowiązkiem każdego człowieka. Dlatego, wprowadzając dzieci w świat wartości społeczno-moralnych i uczuć patriotycznych, w Przedszkolu Miejskim Nr 3 w Iławie nie może zabraknąć zajęć przybliżających dzieciom naszych bohaterów narodowych - ludzi, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny. 

Dzieci mogły w ciszy i zadumie posłuchać opowieści nauczycielek na temat przeszłości naszej Ojczyzny, zapalić lampki na Grobie Nieznanego Żołnierza. Wśród nowszych grobów i grobowców dzieci dostrzegały stare, zabytkowe pomniki. 

W czasie tej wizyty dzieci poznawały tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych w naszej kulturze i religii. Zrozumiały też, jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

PM3/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbudzyk
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7326 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)