REKLAMABiuro
Media
Kulisy sesji zdjęciowej do iławskiego charytatywnego kalendarza na rzecz niepełnosprawnych dzieci. Na zdjęciach są Ola, Alan i pies-terapeuta, Lucky.

Kulisy sesji zdjęciowej do iławskiego charytatywnego kalendarza na rzecz niepełnosprawnych dzieci. Na zdjęciach są Ola, Alan i pies-terapeuta, Lucky.

Ich codzienność to opieka nad niepełnosprawnymi dziećmi. - Nasza rzeczywistość jest trudna i jest w niej cierpienie, ale też dużo miłości i radości. Chcielibyśmy, by kalendarze były takim symbolicznym zaproszeniem do naszego świata - mówi iławianka Marta Mróz, jedna z koordynatorek niecodziennego projektu wsparcia na rzecz rodzin z naszego miasta, w których wychowują się niepełnosprawne pociechy.

Iławskie Stowarzyszenie Pomocy dla Osób Autystycznych i Osób z Innymi Zaburzeniami Rozwoju "Iskierka Nadziei" chciałoby wydać kalendarz ze zdjęciami ukazującymi życie niepełnosprawnych dzieci i ich najbliższych. Jednak, by kalendarz wydać, a później dochód z jego sprzedaży móc przeznaczyć na działania terapeutyczne, potrzebują jeszcze trochę materialnego wsparcia ludzi dobrej woli.

Ola, Alan, Wiktor, Dominika, Marysia, Julek, Paweł, Maks i Antek - to imiona dzieci z naszego miasta, które w ramach projektu stanęły przed obiektywem pani fotograf. Ta sesję zrealizowała charytatywnie. Pozowały też mamy dzieci, zarówno ze swoimi pociechami, jak i do jednego wspólnego zdjęcia. 

Mali bohaterowie sesji cierpią na różnego rodzaju zaburzenia; jedne dzieci zmagają się z autyzmem, inne poruszają na wózku inwalidzkim. 

- Przy różnych okazjach dużo mówi się o tym, by niepełnosprawnych akceptować i tolerować, ale my chcielibyśmy pokazać coś więcej, że naprawdę jesteśmy. Że nasze dzieci cieszą się, bawią i smucą, podobnie jak ich zdrowi rówieśnicy, a w naszej trudnej rzeczywistości, poza cierpieniem, jest też miłość i radość - mówi iławianka Marta Mróz, mama niepełnosprawnej 9-letniej Oli, członkini Stowarzyszenia i koordynatorka, wspólnie z Edytą Kocyłą-Pawłowską ze stowarzyszenia "Fabryka Inicjatyw Obywatelskich", kalendarzowego projektu.

- Z Martą poznałyśmy się w sierpniu, na Śniadaniu Obywatelskim - wspomina przedstawicielka "Fabryki". - Bardzo jej wtedy zależało na pokazaniu osobom zdrowym normalnego, codziennego życia rodzin, gdzie są niepełnosprawności. Podsunęłam jej temat kalendarza na przyszły rok. Od słowa do słowa i dziś jesteśmy już po zrobieniu zdjęć, wstępnym wyborze drukarni i zbieramy pieniądze. Kilka osób już się dorzuciło, ale jeszcze kilka złotówek by się przydało... Potem te kalendarze będą sprzedawane, a pieniądze zostaną przeznaczone na działania terapeutyczne dla dzieci z naszego regionu - podaje szczegóły Kocyła-Pawłowska.

- Robimy to po raz pierwszy, jest to nowy pomysł - dodaje Marta Mróz. - Wiele takich projektów na skalę ogólnopolską zakończyło się sukcesami, mamy wielką nadzieję, że z pomocą hojnych darczyńców uda się także tutaj - dodaje iławianka. - W projekt zaangażowało się około 10 mam chorych dzieci, połączyła nas chęć, by dla naszych pociech spróbować wspólnie zdziałać coś więcej.

Kalendarz "Iskierka Nadziei" chciałaby wydać w nakładzie 500 sztuk (z możliwością dodruku) na początku grudnia.

- To najlepszy czas, by zaoferować kalendarze na kolejny rok, a ponadto ważny okres dla nas, rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi. Na początku grudnia jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, a u nas, w Iławie mamy wtedy galę "Bratnia Dłoń" - mówi Marta Mróz.

By Stowarzyszeniu udało się wydać niezwykły kalendarz, potrzebne są środki na druk.   


Osoby chętne, by pomóc, mogą dokonywać wpłat o dowolnej wysokości na konto Stowarzyszenia Pomocy dla Osób Autystycznych i Osób z Innymi Zaburzeniami Rozwoju "Iskierka Nadziei": 
95 2030 0045 1110 0000 0254 0280
z dopiskiem "Kalendarz".


Liczy się każda złotówka!

abs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
woznicki2019
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPAŁAC3
REKLAMAwalentynki
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.642 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)