REKLAMAwlodkowic
klonowski

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Środki finansowe są potrzebne do zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych każdego człowieka. Niejednokrotnie, w wyniku różnych zdarzeń losowych, a czasem niezgodności charakterów, dochodzi do rozpadu rodzin, a co za tym idzie, w konsekwencji pojawia się obowiązek alimentacyjny. Osoby, które go unikają, muszą liczyć się z odpowiedzialnością za popełnione przestępstwo, o czym przekonał się w ostatnim czasie mieszkaniec powiatu iławskiego.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko mieszkańcowi powiatu iławskiego.  

- Mężczyzna uchylał się od wykonywania obowiązku alimentacyjnego określonego wyrokiem sądu na rzecz swojej córki. W związku z tym, że na skutek powstałych zaległości naraził swoje dziecko na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, pokrzywdzona postanowiła złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa - informuje mł. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Policjanci przesłuchali świadków oraz przeprowadzili postępowanie. 

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 45-latkowi zarzutów. Mieszkaniec powiatu iławskiego ze swojego postępowania w najbliższym czasie będzie tłumaczyć się przed sądem.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie w 2018 roku przeprowadzili aż 308 postępowań dotyczących uporczywego uchylania się od płacenia alimentów.


Przypominamy!

Obowiązujące w tym zakresie przepisy mówią, że kto uporczywie uchyla się od wykonania ciążącego na nim z mocy ustawy lub orzeczenia sądowego obowiązku opieki przez niełożenie na utrzymanie osoby najbliższej lub innej osoby i przez to naraża ją na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

abs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7868 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)