REKLAMAPatrz
REKLAMAipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 listopada 2019, 17:17 komentarzy 2

(Fot. Archiwum szkoły.)

Szkoła Podstawowa im. mjr H. Dobrzańskiego „Hubala” w Gałdowie cieszy się nowymi sukcesami swoich uczniów. Ich praca doceniona została na poziomie wojewódzkim oraz powiatowym.

Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gałdowie Anna Lewandowska na specjalnym apelu pogratulowała swoim wychowankom wyników osiąganych podczas konkursów. „Praca, jaką wykonali to, przede wszystkim, inwestycja w swój rozwój, ale także promocja dziedzin niosących ze sobą istotne postawy i wartości”. Owe dziedziny to literatura i szachy.

Rafał Kisiel i Marika Kowalska okazali się zwycięzcami XVI Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Kochajcie się, małżeństwo – szczęśliwa rodzina” zorganizowanego w ramach XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Literackie prace podopiecznych p. Beaty Przeworskiej jako jedyne spośród dziesiątek nadesłanych z całego województwa – w tym z powiatu iławskiego, nagrodzono w kategorii „Listy”. Rafał Kisiel nagrodę odebrał z rąk Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego pana Gustawa Marka Brzezina, natomiast Marika Kowalska od Przewodniczącego Rady ds. Rodzin Województwa Warmińsko-Mazurskiego pana Andrzeja Taborskiego.

Smaku dodaje świadomość braku oswojenia młodych ludzi w wyrażaniu siebie za pomocą tego gatunku epickiego, czemu służą nowoczesne technologie wyraźnie upraszczające komunikację.

W szkole pojawili się również młodzi amatorzy gry w szachy. Oliwia Nieckarz i Łukasz Bilicki wzięli udział w I Powiatowym Turnieju Szachowym, w którym Oliwia zajęła III miejsce, a i Łukasz – faworyt szkolnych kibiców, odnotował kilka wygranych rund. Ich sukces zainteresował nawet tych, którzy do tej pory nie zwracali większej uwagi na pochylone nad szachownicą głowy. W rezultacie zainteresowanie królewską grą wrasta i kolejni uczniowie swoje młode, niespokojne serca lokują przy szachownicy.

REKLAMATom-bet

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~jaaAA 2 6 miesięcy temuocena: 67% 

    Zdjecia domofonem robione !!! ale tu to nie dziwi

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Toni 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

    Ortografii to gdzie uczyli?

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7486 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)