wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 listopada 2019, 18:16

(Fot. GKS Wikielec.)

Grający bez straty punktu lider IV ligi, zespół GKS-u Wikielec, podejmował dzisiaj przed własną publicznością Błękitnych Orneta - zespół ze środka tabeli. Już pierwsze minuty spotkania zwiastowały, że przyjezdnych czeka pogrom.

15. kolejka forBET IV ligi
GKS Wikielec - Błękitni Orneta 5:0 (3-0)
Wikielec, 9 listopada

1:0 - Michał Bartkowski (1')
2:0 - Michał Bartkowski (5')
3:0 - Mateusz Jajkowski (9')
4:0 - Remigiusz Sobociński (58')
5:0 - Adrian Płoski (90')

Zaledwie chwilę po pierwszym gwizdku rozgrywanego w Wikielcu spotkania 15. kolejki gospodarzom dał prowadzenie Michał Bartkowski. Ten sam zawodnik po 4 kolejnych minutach podwyższył prowadzenie GKS-u na 2:0. Gdy na listę strzelców gospodarzy wpisał się Mateusz Jajkowski, nie minęło jeszcze dziesięć minut spotkania i wszystko wskazywało na to, że Błękitni opuszczą gminę Iława ze sromotną porażką. Po tym bardzo mocnym początku w wykonaniu gospodarzy sytuacja na boisku nieco się uspokoiła i do przerwy kibice nie oglądali już bramek.

W drugiej odsłonie spotkania kolejne dwa trafienia dołożyli Remigiusz Sobociński i Adrian Płoski. GKS zwyciężył wysoko, 5:0, zgarniając kolejny komplet punktów - już 15. w tym sezonie.

GKS Wikielec: Caban, Sobociński, M. Jajkowski, Szypulski, Sz. Jajkowski, Kacperek, Korzeniewski, Jankowski, Górski, Wodzicki, Bartkowski.

Za tydzień, w 16. kolejce IV-ligowych zmagań, lider zagra na wyjeździe z Warmią Olsztyn.