REKLAMAPatrz
REKLAMAciechanow
wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 listopada 2019, 10:57 komentarzy 13

(Fot. Archiwum własne.)

Przed sądem w najbliższym czasie tłumaczyć się będzie 18-latka. Młoda mieszkanka Iławy postanowiła poczęstować swoje koleżanki marihuaną. Dla jednej z nich zakończyło się to pobytem w szpitalu.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o nastolatce, która została przywieziona do szpitala po zatruciu nieznanym środkiem.  

W trakcie czynności okazało się, że 18-letnia mieszkanka powiatu iławskiego wspólnie z koleżankami na jednej z przerw w zajęciach zapaliła papierosa. Dziewczyna w trakcie lekcji bardzo źle się poczuła, dlatego karetką pogotowia została przetransportowana do szpitala. 

- Policjanci przyjęli zawiadomienie oraz przesłuchali świadków. Podczas prowadzonego postępowania ustalili, że 18-letnia mieszkanka Iławy udzieliła środka odurzającego w postaci marihuany swoim pełnoletnim koleżankom - mówi asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Dziewczyna usłyszała zarzut, do którego się przyznała. Jak oświadczyła, susz roślinny w woreczku strunowym dostała od znajomego i postanowiła spróbować. Dla jednej z jej koleżanek próba ta mogła zakończyć się tragicznie, 18-latka trafiła do szpitala.

Teraz młoda mieszkanka Iławy ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie tłumaczyła się przed sądem. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii mówi o tym, że 

„Kto, wbrew przepisom ustawy, udziela innej osobie środka odurzającego, substancji psychotropowej lub nowej substancji psychoaktywnej, ułatwia albo umożliwia ich użycie albo nakłania do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”

- Pamiętajmy! - uczula policjantka. - Nigdy nie wiemy, jak nasz organizm zareaguje na środki odurzające, czy substancje psychotropowe. Nie znamy mocy własnego układu nerwowego i tego, jakie nosimy w sobie genetyczne zmiany. Każdy narkotyk może zadziałać na nas niezwykle szkodliwie, wywołać wielkie neurobiologiczne problemy i ciężkie choroby, w tym również choroby psychiczne.

REKLAMANAJLAK

12Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~szadi@op.pl 12 7 miesięcy temuocena: 50% 

  Ja nie wiem po co tam karetka... Skoro są pełnoletnie i biorą dragi to niech ponoszą tego konsekwencje....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Eryk 11 7 miesięcy temu

  To nie był towar od Gruchy...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~-Anonim 10 7 miesięcy temuocena: 100% 

  W artykule jest napisane, że poczęstowała być może miała pierwszy raz styczność z marihuaną i po prostu sie spizgała jeśli był to jej pierwszy raz to mogła nie wiedzieć co jej jest. Jeśli nie był to pierwszy raz to pewnie były to dopalacze albo maczana :>

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Idiot 9 7 miesięcy temuocena: 80% 

  "po zatruciu nieznanym środkiem. " A piszą że to marihuana.... co za pismaki .....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~Idiot 8 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Przecież to podała do informacji redakcji policja, więc nie wiem o co się przywalasz.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kot 7 7 miesięcy temuocena: 91% 

  To nie Marihuana tylko dopalacze, pismaki...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ona 6 7 miesięcy temuocena: 23% 

  Ludziom się (...) ! Po co to w ogóle brać??!!!!!

  Edytowany: 7 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Porzadny obywatel 5 7 miesięcy temuocena: 78% 

  Skutki prohibicji no niestety,swoją drogą trzeba mieć w glowie,zeby handlować takim scierwem,,a tym bardziej czestowac ten gość powinien zostać poważnie ukarany. Pozdrawiam myślących Iławian.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jaca 4 7 miesięcy temuocena: 89% 

  Serio, są jeszcze ludzie myślący, że po marihuanie mogło to się źle skończyć ? Przecież albo to farmazon, albo paliły dopalacze jakieś. Co za bzdury, a ludzie w to wierzą. Sto lat za murzynami jesteśmy, moi drodzy, sto lat...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marcin 3 7 miesięcy temuocena: 80% 

  To musiało być jakieś maczane ścierwo

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Praktyk 2 7 miesięcy temuocena: 87% 

  Dla osoby która nie pali, nawet papieros może spowodować omdlenie po zaciągnięciu. Wydaje mi się, że "ta" marihuana to taka przez "ch", czyli ziołopodobna....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~policjant 1 7 miesięcy temuocena: 91% 

  Spokojnie, nikt oprócz starych, ograniczonych umysłowo debili, którzy utknęli za komuny i mają sprane mózgi w to nie uwierzy ;-) jest 2019 - trzeba być na prawdę głupim by uwierzyć, że po marihuanie mogło się cokolwiek komukolwiek stać. To oczywiste, że dziewczyny dostały dopalacze. Mam nadzieję, że wsypią kolegę, który im to gówno dał. Co zrobić żeby takie sytuacje się nie powtarzały? zalegalizować marihuanę. Sprzedawać legalnie, kontrolować i sprawdzać skład. Wtedy dopalacze z ulicy nie będą miały racji bytu a ludzie będą bezpieczni. Ale w tym cofniętym "kraju" to nie przejdzie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.8597 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)