REKLAMAsuperpolisa
Media
wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 listopada 2019, 12:11 komentarzy 1
Na spotkaniu w Olsztynie w sprawie Funduszu rozwoju przewozów autobusowych.

Na spotkaniu w Olsztynie w sprawie Funduszu rozwoju przewozów autobusowych.

Pierwsze samorządy w naszym regionie uruchomiły już linie autobusowe w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych - rządowego programu, którego celem jest zmniejszenie wykluczenia komunikacyjnego, dotykającego wielu mieszkańców małych miast i wsi.

W naszym regionie na tworzenie linii komunikacyjnych tam, gdzie nie funkcjonowały one od co najmniej 3 miesięcy przed wejściem w życie ustawy, do dyspozycji samorządów będzie w nowym roku prawie 60 mln złotych. 

Jak informuje wojewoda warmińsko-mazurski, Artur Chojecki, Minister Infrastruktury i Rozwoju na rok 2020 przeznaczył na Fundusz rozwoju przewozów autobusowych dla województwa warmińsko-mazurskiego dokładnie 58 817 753,08 zł. 

- Jest to kwota na dofinansowanie realizacji zadań własnych organizatorów w zakresie przewozów  autobusowych o charakterze użyteczności publicznej - podaje olsztyński urząd wojewódzki. - Nabór wniosków potrwa od 13 do 29 listopada 2019 roku. 

W naszym województwie już funkcjonuje 20 nowych linii uruchomionych w ramach Funduszu. Są to linie w powiecie elbląskim (9), powiecie kętrzyńskim (2), gminach: Dywity (3), Jedwabno (1), Lidzbark (1) i Stawiguda (4). 

- Do końca 2021 roku dopłatę ustalono w kwocie nie wyższej niż 1,00 zł do 1 wozokilometra przewozu. Dofinansowanie można również otrzymać na wydłużenie trasy - informuje Dyrektor Wydziału Infrastruktury i Geodezji Zbigniew Pazerski.

Uczestniczący w konferencji Jerzy Szmit podkreślił, że dzięki przywróceniu połączeń autobusowych mieszkańcy, przede wszystkim z mniejszych miejscowości, będą mogli dotrzeć środkami transportu publicznego do pracy, placówek zdrowia, sklepów i instytucji kultury. Rozszerzenie siatki połączeń autobusowych stworzy możliwość znalezienia pracy w miejscowościach, do których dojazd był dotychczas utrudniony lub wręcz niemożliwy - wskazywał Szmit. 

REKLAMANAJLAK

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Pamela 1 4 miesiące temu

    Autobus na trasie: * Iława-Olsztyn,

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.785 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)