REKLAMAKono
REKLAMAipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 listopada 2019, 21:26 komentarzy 1

(Fot. KO w Olsztynie.)

157 najzdolniejszych uczniów z naszego regionu widnieje na liście stypendystów Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2019/2020 w województwie warmińsko-mazurskim. W tym zaszczytnym gronie są uczniowie lokalnych szkół.

Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się 20 listopada w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Uczniowie, by otrzymać stypendium, musieli spełnić jeden z warunków: otrzymać promocję z wyróżnieniem przy najwyższej w danej szkole średniej ocen lub wykazać się szczególnymi uzdolnieniami w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, w pozostałych dziedzinach wiedzy musieli wtedy osiągnąć wyniki co najmniej dobre.

Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki, gratulując stypendystom osiągniętego wyróżnienia, powiedział, że na każdy sukces składa się wiele czynników. Najczęściej są to: praca, konsekwencja i wsparcie innych osób. W tym przypadku – wsparcie rodziny, bo to ona formuje świat wartości, bez którego nie można podążać do obranego celu. W swoim wystąpieniu kurator podkreślił duże znaczenie nauczyciela – mistrza w życiu młodego człowieka. Taki nauczyciel staje się dla ucznia przewodnikiem i inspiracją.

Uroczystość uświetnił występ chóru Juvenis Cantat z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Olsztynie. Także wybrani stypendyści mogli zaprezentować swoje talenty i realizowane pasje. Zebrani usłyszeli słowa podziękowania skierowane przez reprezentantkę stypendystów do nauczycieli. Z kolei zwracając się do rodziców, powiedziała: 

Rodzice są naszymi najbardziej wymagającymi trenerami, a jednocześnie najwierniejszymi kibicami. Mam nadzieję, że dzisiejsza uroczystość będzie radością dla naszych rodziców. W końcu stypendium Prezesa Rady Ministrów to ogromne wyróżnienie. Dla nas, stypendystów, to nagroda za rzetelną naukę, a dla rodziców – powód do dumy.

Wśród tegorocznych stypendystów znaleźli się uczniowie szkół Powiatu Iławskiego: 

 • Dominika Kraśnicka z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie,
 • Oskar Ruczyński z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Iławie,
 • Maria Katarzyna Szczekało z Technikum Przemysłu Mody w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie,
 • Łukasz Łużyński z Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego w Zespole Szkół w Lubawie,
 • Weronika Piontkowska z Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół w Lubawie,
 • Kamil Drzewoszewski z Technikum w Zespole Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu.
 • Jakub Krajewski z Liceum Ogólnokształcącego w Fijewie.

f

Wszystkim wymienionym - serdecznie gratulujemy!

Nasi uczniowie w elitarnym gronie stypendystów Prezesa Rady Ministrów.

Ilość zdjęć 22

REKLAMANAJLAK

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~rodzic 1 6 miesięcy temuocena: 50% 

  Znaczy wygląda to tak, że każda szkoła typuje jednego ucznia. W praktyce trudno jest porównać ich osiągnięcia, bo szkoły uczą na różnych poziomach, ale oczywiście gratulacje dla wyróżnionych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.7865 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)