REKLAMAsuperpolisa
REKLAMASadek

(Fot. Info Iława.)

Z początkiem roku 2020r. swoją działalność rozpoczyna nowe w naszym mieście Niepubliczne Przedszkole „Zielona Żyrafa”. 

- To, co będzie je wyróżniać, to przede wszystkim podejście do wychowania i edukacji uwzględniające psychologiczne aspekty rozwoju dziecka - mówi Monika Ulatowska, właścicielka i dyrektor placówki. - Chcemy, aby dzieci w naszym przedszkolu zdobywały wiedzę głównie przez aktywne poszukiwania i odkrywanie otaczającej je rzeczywistości, dlatego będziemy kłaść duży nacisk na realizowanie metod o charakterze eksperymentalnym, w których dzieci są małymi badaczami, a nauczyciel obserwatorem i inicjatorem działań.

f

Dzieci, poprzez twórcze działanie, dążą do samodzielnego rozwiązania zadań stawianych przed nimi. Takie podejście odpowiada na potrzeby rozwojowe dzieci w wieku przedszkolnym. Obserwacje, eksperymenty oraz zabawa to naturalne sposoby uczenia się dzieci.

Istotnym aspektem pracy wychowawczej w „Zielonej Żyrafie” będzie Porozumienie bez Przemocy (z ang. NVC - Nonviolent Communication) Marshalla Rosenberga. Przedszkole - na podstawie jego założeń - będzie się starało wdrażać idee empatycznej komunikacji już u najmłodszych dzieci. To podejście zakłada, iż pod każdym zachowaniem kryją się jakieś emocje i potrzeby. 

"Nie ma trudnych dzieci, są tylko dzieci w trudnych sytuacjach”. 

W ostatnim czasie to hasło przewijało się w wielu spotach reklamowych, z żyrafką w roli głównej. W nazwie i logo przedszkola nie przez przypadek występuje żyrafa, gdyż to właśnie ją Rosenberg wybrał jako symbol komunikacji empatycznej, ponieważ to roślinożerny ssak o ogromnym sercu, spoglądający na świat z szerszej perspektywy. Zatem wszyscy w tym przedszkolu będą starać się rozmawiać w „języku żyrafy”, a więc w języku serca i empatii. Służyć temu będą warsztaty organizowane dla dzieci, rodziców oraz kadry przedszkola. Inspiracją do pracy edukacyjno-wychowawczej mają być również idee rodzicielstwa bliskości, pedagogika J.Juula, podejście Self-reg oraz idee M. Montessori.

Z kolei przymiotnik „zielona” w nazwie przedszkola odnosi się nie tylko do ulicy, przy której powstało przedszkole, ale również do wykorzystywania naturalnych metod uczenia się i spędzania czasu. A zatem, jeśli Twoje dziecko trafi do „Zielonej Żyrafy”, to możesz być pewien, iż będzie dużo przebywać na łonie natury, eksperymentować, poszukiwać i badać otaczający nas świat. Kolejny wyróżnik przedszkola to tzw. polityka otwartych drzwi dla rodziców. Będą oni zawsze mile widziani, nie tylko w progu sali przedszkolnej. Przedszkole będzie wdrażać innowacyjne podejście do kwestii adaptacji. W związku z tym dzieci będą mogły we wstępnym okresie adaptacyjnym uczestniczyć w zajęciach wraz z rodzicami. Czas ten w zależności od potrzeb i możliwości indywidualnych dziecka może trwać do 2 tygodni.

Stopniowo, w porozumieniu z nauczycielem, rodzice będą wycofywać się z obecności na zajęciach, wszystko to pod czujnym okiem psychologa. We wstępnym etapie rekrutacyjnym zbierany będzie dokładny wywiad na temat dziecka, jego przyzwyczajeń, upodobań, trudności i całokształtu funkcjonowania w rodzinie. Na tej podstawie tworzony będzie indywidualny program adaptacyjny, mający na celu jak najlepsze wsparcie dziecka i rodziny w tym trudnym i bardzo istotnym dla rozwoju okresie.

Założycielką i dyrektorem przedszkola „Zielona Żyrafa” jest Monika Ulatowska, na co dzień mama dwójki przedszkolaków, psycholog z dużym doświadczeniem w pracy terapeutycznej. Ukończyła wiele szkoleń specjalistycznych, m.in. jest terapeutą I stopnia systemowej terapii rodzin, par i małżeństw, szkoliła się z zakresu mediacji rodzinnych oraz ukończyła studium Porozumienia bez Przemocy w edukacji. Przez wiele lat pracowała w Gdańsku z młodzieżą z różnego rodzaju problemami i ich rodzinami, prowadziła Poradnię dla Rodzin. Pracowała również w kilku przedszkolach i szkole podstawowej, prowadząc różnego rodzaju warsztaty i konsultacje indywidualne dla dzieci i ich rodziców. To doświadczenie zawodowe chce wykorzystać, wzbogacając ofertę przedszkola o wsparcie psychologiczne, nie tylko dla małych podopiecznych, ale dla całych rodzin. Wraz z nowoprzyjętym przedszkolakiem, bezpłatnym wsparciem psychologicznym może zostać objęta cała jego rodzina, w zależności od ich potrzeb i zgłaszanych trudności.

Sam budynek przedszkola przykuwa uwagę niezwykłą przestronnością i doświetleniem pomieszczeń oraz stonowaną kolorystyką. Przedszkole wybudowane zostało według najnowszych standardów dla tego typu obiektów usługowych. Oprócz tego przy budynku znajduje się dogodny parking oraz plac zabaw o powierzchni ok. 1 000 m2. Budynek posiada ogrzewanie podłogowe, rekuperację powietrza oraz odkurzacz centralny, co stwarza warunki sprzyjające osobom z problemami alergicznymi.

Drogi Rodzicu! Jeśli ten krótki opis zachęca Cię do poznania bliżej oferty przedszkola, zapraszamy wraz z dziećmi na Dni Otwarte, które odbędą się w dwie soboty - 23 i 30 listopada 2019r. w godzinach 10-12. 

- Jeśli jesteś zdecydowany oddać nam pod opiekę swój największy skarb, rekrutację rozpoczęliśmy 20 listopada - informuje „Zielona Żyrafa”. - Wystarczy skontaktować się z nami pod adresem mailowym: rekrutacja.przedszkole@o2.pl, a otrzymasz zwrotnie formularz rekrutacyjny oraz pakiet niezbędnych informacji.

Przedszkole Niepubliczne „Zielona Żyrafa”.
Iława, ul. Zielona 81.

Iława. Nowe przedszkole „Zielona Żyrafa” zaprasza na Dni Otwarte!

Ilość zdjęć 14

Artykuł sponsorowany.

REKLAMANotus_nowa
Artykuł załadowany: 1.1611 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)