REKLAMAWardrom
klonowski
wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 listopada 2019, 13:36 komentarzy 17

(Fot. UM w Iławie.)

Teren, który - pomimo sporych walorów przyrodniczych - nie jest uczęszczany, a miejscami sprawia wręcz wrażenie zaniedbanego - to tutaj pobiegną kolejne kilometry rowerowo-pieszego traktu nad rzeką Iławką w Iławie.

Piękno wciąż nie do końca odkrytej Iławki znów będzie bliżej mieszkańców. To dzięki kontynuacji inwestycyjnego przedsięwzięcia mającego na celu doprowadzenie ścieżko pieszo-rowerowej z Wyspy Młyńskiej, gdzie już teraz się ona zaczyna, wzdłuż Iławki aż do połączenia ulic Sosnowej i Świerkowej.

Miasto ogłosiło już stosowny przetarg. Co dokładnie będzie realizowane i na jakim odcinku?

- Chodzi o wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego "Zagospodarowanie terenów wokół rzeki Iławki na odcinku od mostu kolejowego, poprzez trasę pod mostem na Alei Jana Pawła II, do połączenia ulic Sosnowa/Świerkowa - informuje iławski ratusz. - Zakres prac obejmuje: budowę ścieżek rowerowych z nawierzchni bitumicznych, budowę ciągów pieszych z nawierzchni mineralno-żwirowej, wykonanie rozbiórek i przebudowę instalacji, budowę sieci i oświetlenia, budowę elementów małej architektury, budowę kładki przez rzekę, wycinkę drzew i krzewów, zagospodarowanie terenów zieleni i wykonanie nasadzeń kompensacyjnych, budowę przyłączy kanalizacyjnych i wodociągowych, budowę monitoringu wizyjnego oraz budowę toalety kontenerowej.

Prace mają dobiec końca do końca października 2021 roku. W projekcie przyszłorocznej uchwały budżetowej na kontynuację budowy ścieżek rowerowych i spacerowych nad Iławką zapisano nieco ponad 1 mln zł, ale ile będzie kosztowała cała inwestycja, dowiemy się dopiero po rozstrzygnięciu przetargu.

Teren, gdzie pobiegnie kolejny odcinek rowerowo-pieszego traktu nad rzeką Iławką w Iławie.
Zdjęcia: UM w Iławie.

Teren, gdzie pobiegnie kolejny odcinek rowerowo-pieszego traktu nad rzeką Iławką w Iławie.

Ilość zdjęć 27

REKLAMATom-bet

17Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Co to się Panie wyprawia! 17 6 miesięcy temu

  Kasę miejską i gminną możnaby napełniać mandatami nakładanymi zgodnie z przepisami rozmaitym łobuziakom przez policję. Mam tu na myśli przekraczających normy hałasu kierowców, przekraczających dozwoloną prędkość, parkujących niezgodnie z przepisami, pieszych i rowerzystów-władców ulic, nieużywających kierunkowskazów, czy rozmawiających przez telefon. No ale do tego potrzebna jest aktywna policja, a z tą aktywnością to jakoś tak jest nie bardzo

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rowerzysta 16 6 miesięcy temuocena: 0% 

  Dawidek wsiadaj na rower pojezdzij po Iławie Wyciagnij wnioski

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rowerzysta 15 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Proponuje zrobic inwentaryzacje sciezek i oznakowan w samym miescie Kawalek jest potem brak i za 20m znowu sie pojawia!!!!!@ Na rondo 4 sciezki oznooznakowana 1

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 14 6 miesięcy temuocena: 93% 

  A ja bym proponował by przy okazji wydłużania ścieżki rekreacyjnej powrócić także do uporządkowania jej początków. Chodzi mianowicie o przykry widok terenu leżącego z prawej strony od wejścia na nią z ul. Kościuszki. Straszy tam kompletnie zaniedbane otoczenie Starego Młyna, zapchany i pełen śmieci przepływ odnogi Iławki pod budynkiem młyna oraz wypływający spod niego cuchnący, zaśmiecony ściek w postaci niewielkiego strumyka. O stanie samego Młyna wręcz smutno wspominać. Całość jest własnością kolejnego spekulanta gdzieś z Mazowsza, który tylko czeka by Młyn się zawalił lub "przypadkowo" spalił, by teren po nim sprzedać jakiemuś deweleperowi. Zadaniem władz miasta powinno być administracyjno-sądowe nękanie obojętnego na wszystko właściciela, by zmusić go do przysłania na swój zaniedbany teren choć na kilka godzin kilku pracowników z grabkami, łopatami i chociażby jedną taczką, by zaprowadzić wokół Młyna, który i tak jest obiektem kpin licznych przejezdnych, elementarny porządek.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~to ja 13 6 miesięcy temuocena: 33% 

  w temacie młyna / wyjątkowo /zgadzam się z trzydziestym piątym. tak jak sąsiadów z Ostródy reklamuje od lat kupa złomu na wjeździe, tak nas młyn i jeszcze tania jatka. Zburzyć i tyle , ŻE ZABYTEK ??? --- udowodnić decydentom , że to nie jest zabytek polski a jedynie zawalidroga, kupa brudu, i wstydu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Janina Dziąsło 12 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Szkoda, że nikt z decydentów nie pomyślał o połączeniu nowej ścieżki z już istniejącymi na al. Jana Pawła II. Jadąc od Lubawskiej najpierw trzeba będzie przejechać nad nową ścieżką, potem wspiąć się podjazdem do skrzyżowania z Piaskową a potem zjechać znów w dół nad Iławkę. A wydawało mi się, że burmistrz jest rowerzystą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~z 11 6 miesięcy temuocena: 92% 

  Mieszkańcy ul. Jagiełły pewnie są zachwyceni, będę mogli iść na spacer nad Iławkę bez gumaków.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bojar 10 6 miesięcy temuocena: 82% 

  A ja czekam po prostu na utwardzenie chodnika przy ul. Gdańskiej, począwszy od ul. Brodnickiej do Suskiej. Ale wiem, nie doczekam się. Ścieżki rowerowe są trendy a frajerzy z domków jednorodzinnych przy Gdańskiej niech dalej kopią się w piachu i błocie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 9 6 miesięcy temuocena: 73% 

  A co z budową ścieżek w drugą stronę czyli w kierunku os. Ostródzkiego między Iławką a rzeką Tynwałd? Były burmistrz wspominał też o tzw. "Strefie Małego Iławianina" na łączce nad rzeką w pobliżu przychodni Rodzina. Mowa była także o budowie traktu konnego wzdłuż rzeki Tynwałd do Szałkowa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Smuteczek 8 6 miesięcy temuocena: 38% 

  A podwyżka podatków od nieruchomości na horyzoncie...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka 7 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Super, nie mogę się doczekać realizacji.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Boguś 6 6 miesięcy temuocena: 93% 

  Czekamy na ścieżkę do Radomna

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mark 5 6 miesięcy temuocena: 80% 

  Z tego co mi burmistrz odpisał to na razie nie ma takich planów. Dla mnie dziwne zważywszy że Iława jest/ma być turystyczna a brak fajnej ścieżki wiodącej lasem z dala od ruchu aut

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 4 6 miesięcy temuocena: 92% 

  Super wiadomość! Może dożyję drogi rowerowej do Ostródy czy innego Susza? No dobra, chociaż do Winkla.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~niecierpliwy 3 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Ten ruch należy teraz do wójta. Ciekawe czemu tak to przedłuża? Powiat zrobił zgodnie z umową projekty, kasa zabezpieczona więc teraz tylko decyzja wójta. Odwagi Panie Wójcie!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~.... 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

  A od Winkla przez las do Osiedla Podleśnego .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mr 1 6 miesięcy temuocena: 71% 

  O ile pamiętam w 2019 miała być ścieżka do tego Winkla

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbudzyk
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.4776 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)