REKLAMALumen
REKLAMAciechanow
wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 grudnia 2019, 10:22 komentarzy 15

(Źródło zdjęcia: Inicjatywa dla Lubawy/Facebook.)

"Absurdy drogowe" - to program, którego zarządcy dróg wolą do siebie nie zapraszać. Propozycję telewizji TVN Turbo polubili za to widzowie, razem z Kamilem Jaśkowskim i Krzysztofem Ruszałą śmiejąc się, a czasem oburzając na niepraktyczne rozwiązania w ruchu. Ostatnio ekipa "Absurdów drogowych" zawitała do Lubawy...

Fakt ten nagłośnił klub radnych miasta Lubawy - "Inicjatywa dla Lubawy", publikując też w mediach społecznościowych nagranie fragmentu "Absurdów drogowych".

- O tym, że ów architektoniczne "rozwiązanie" zastosowane przez włodarzy naszego miasta na łączniku Placu Zamkowego z ulicą Biblii Gutenberga to "bubel" stanowiący nie udogodnienie, a zagrożenie dla korzystających, mówiliśmy głośno już ponad rok temu - wytykają. - Do dziś nic z tym nie zrobiono, a można było uniknąć wstydu i kompromitacji...

Co dokładnie nie spodobało się autorom "Drogowych absurdów"? Podjazd, z którego mogą korzystać np. osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Mogą, choć - zdaniem Kamila Jaśkowskiego i Krzysztofa Ruszały - nie jest to łatwe.

- Nie ma takiego wózka, który zmieściłby się na takim podjeździe. Nie ma takich kół, które dałyby radę takim klockom - ocenia jeden z nich, podczas gdy drugi porównuje stawanie na podjeździe z... poruszaniem się na wysokich obcasach.

Dziennikarzom TVN Turbo nie spodobało się też, że barierka nie znajduje się przy podjeździe, lecz po drugiej stronie...

Źródło materiału wideo: Inicjatywa dla Lubawy/Facebook.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

15Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Inny punkt widzenia 15 9 miesięcy temu

  Ja mam zgoła inna opinie niż ,, Mieszkaniec,, . Radni Burmistrza nie mają nic do zaoferowania, poza podnoszeniem ręki za wszystkimi propozycjami urzędującego Burmistrza. Podwyżka strefy płatnego parkowania (drugi raz od początku kadencji) bach załatwione. Podwyżka od środków transportu i nieruchomości nie ma problemu. Podwyżki za usługi MOPS ależ proszę. Podwyżki za żłobek miejski a co tam. Itp , Itd. Szkoda że przed wyborami są tacy mili i konsyliacyjni a potem pamięć krótka bo już są następną kadencję przy wladzy. Dzięki ich poprzednim decyzjom ludzie w podległych jednostkach Urzędu Miasta tracą przed Świętami Bożego Narodzenia pracę. Do tego ograniczony budżet na nowe inwestycje w mieście oraz na organizacje pozarządowe związane z klubami sportowymi i kultura (jeśli będzie bo jeszcze nie wiadomo). Do tego nagonka nauczycieli, bo podwyżki dostali i trzeba płacić wiecej, oraz wielki płacz i lament że najniższą krajowa rosnie i dodatek stażowy. No ale zamek musi być...na pokaz.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~oo 14 9 miesięcy temu

  ale to nie radni wymyślili tylko tak ktoś zaprojektował i wykonał

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Noc_nick 13 9 miesięcy temu

  To nie ta lubawa jak wy oglądacie program

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec. 12 9 miesięcy temuocena: 50% 

  Ta grupa radnych to specjaliści od wstrzymywania się od głosu i bez pomysłu na poprawę problemów jakie często wynikają np. z braku kasy od państwa. Specjaliści od dzielenia ludzi jak to zrobiła obecna władza w Polsce. Program nagrany latem. Błąd architektoniczny jest oczywisty ale nie uważam że jest to powód do drwiny z Lubawy jak tu jest robione w komentarzach. Doceniajmy miasto calosciowo. Porownajmy inne miasta do nas np Susz Lidzbark czy Nowe Miasto A zobaczymy jakie je dzieli przepaść do nas. Każdy z tych miast zazdrości Lubawie tego jak przez ostatnie lata poszła do przodu. Jest praca. Ludzie się budują. Chcą tu zamieszkać, tylko miejscowi zazwyczaj narzekają i nie doceniają tego co mają. Ta grupa radnych ma cel przejąć władzę i tyle. Posadzić na fotelu Pana Sz jako burmistrza i nic więcej. Stąd działania dyskredytujace A nie rozwojowe.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~aaa 11 9 miesięcy temuocena: 100% 

  No naprawdę, wstyd na cały wszechświat.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~z ul piaskowej 10 9 miesięcy temuocena: 40% 

  "Inicjatywa dla Lubawy" jak dla mnie "szacunek dla tych radnych" , w swoje gniazdo ..... Proszę powiedzcie mi, ile na ostatniej sesji daliście propozycji na zaoszczędzenie pieniędzy w mieście ? Na "NIE" wszyscy , propozycji "0" ... tyle macie do zaoferowania ? Jak się mówi A to należy i powiedzieć B

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~z Gdańskiej 9 9 miesięcy temuocena: 75% 

  Czy radni mają czas na to co im gotowe przygotują? Dlaczego burmistrz i radni dali 140 tys złotych dla parafii w Farze i pieniądze na prywatny szpital sióstr zakonnych? Dlaczego zatrudnia się byłego naczelnego gazety do pracy w OSIR a robi się redukcje etatów w innych jednostkach?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~szpieg 8 9 miesięcy temuocena: 86% 

  na stronie w Lubawie redaktor Więcek usuwa wpisy internautów nieprzychylne władzom miasta.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 7 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Śliczny ten podjazd dla niepełnosprawnych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Żemnia piaszczcista 6 9 miesięcy temuocena: 89% 

  Czym cie nie mowjoł . Chceta to my zrobiwa i to fatko A jak je wam licho to se weśta i se same ulepta insze. I to tile co ja żem chciał wam powiedzić. Trzymta sze rami i gaciów mamy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nestor 5 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Hahahahahahaha dobre

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jak 4 9 miesięcy temuocena: 0% 

  To nie jest w Lubawie.To niemożliwe.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~- gość 3 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Oczywiście, że jest to w Lubawie. Nie możliwe? A jednak.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Michu 2 9 miesięcy temuocena: 100% 

  To jest w Lubawie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nestor 1 9 miesięcy temuocena: 71% 

  Hamburg to jednak stan umysłu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMACEZ
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8453 sekundy