REKLAMAKono
klonowski
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 grudnia 2019, 12:39 komentarzy 117

(Fot. Info Iława.)

"Nie damy się" i "dyskryminacja", albo: "murem za wolnością" - to niektóre z haseł, jakie skandowali podczas swojego dzisiejszego protestu uczniowie iławskiej "Budowlanki". Część uczącej się tutaj młodzieży sprzeciwia się obowiązującemu ich zakazowi opuszczania terenu szkoły podczas przerw. Dyrekcja poszła na pewne ustępstwo, ale z najważniejszego się nie wycofuje: uczniom podczas przerw za ogrodzenie szkoły wyjść nie wolno.

Protest uczniów iławskiej "Budowlanki".

Ilość zdjęć 10

W "Budowlance" uczy się obecnie około 900 osób, a w dzisiejszym proteście, który odbył się przy wejściu do szkoły, wzięło udział około 100 uczniów. Jak zapewnia dyrektor "Budowlanki", nie będą wobec nich wyciągane za to żadne konsekwencje.

- Chcieli porozmawiać, wykrzyczeć się, rozumiemy to - mówi Elżbieta Gościńska. - Nie wyszli poza teren szkoły i nie doszło do złamania przez nich statutu placówki, dlatego nie ma podstaw, by ich karać - komentuje.

Uczniowski "strajk" nie zmienia jednak stanowiska dyrekcji. 

- Odpowiadamy za bezpieczeństwo młodzieży - podkreśla jeszcze raz Elżbieta Gościńska. - Nasza szkoła znajduje się w centrum miasta, panuje tutaj wzmożony ruch pojazdów. Dlatego młodzież nie może opuszczać terenu szkoły. Jeżeli cokolwiek się stanie, nawet poza terenem szkoły i podczas przerwy, odpowiada za to szkoła. Ponadto zapis w statucie placówki, mówiący o tym, że podczas zajęć uczniom nie wolno opuszczać terenu szkoły, obowiązuje wszystkich uczniów: zarówno pełnoletnich, jak i niepełnoletnich - dodaje.

Inne argumenty mają uczniowie. Część z nich mówi, że - jeśli zapomną wziąć drugiego śniadania - są w szkole głodni, nie mogąc nawet wybrać się do sklepu po bułkę. Elżbieta Gościńska odpowiada, iż jest na to recepta: głodnych uczniów prosi o zgłoszenie się do dyrekcji - zostanie wyznaczony nauczyciel, pod opieką którego uczeń będzie mógł wyjść do sklepu. A co z... palaczami? W sytuacji nie do pozazdroszczenia znaleźli się ci spośród uczniów, którzy są uzależnieni od nikotyny. Jak podkreślają, są wśród nich osoby pełnoletnie i - choć zdają sobie sprawę ze szkodliwości nałogu - to przecież w przypadku osób "po osiemnastce" nie jest on sprzeczny z prawem.

Dyrektor "Budowlanki" wyklucza jednak możliwość zorganizowania na terenie szkoły dostępnej dla uczniów palarni.

- Byłoby to demoralizujące dla młodzieży, a przecież uczą się tutaj nie tylko osoby pełnoletnie. Mamy za sobą nabór do klas pierwszych podwójnego rocznika, prowadzimy obecnie aż 16 klas pierwszych - zwraca uwagę Elżbieta Gościńska. 

Czy zatem o żadnym ustępstwie ze strony dyrekcji nie można mówić? Nie do końca. Po pierwsze - obecnie zamykane są furtki ogrodzenia, a nie - jak miało to miejsce wcześniej - drzwi budynku. Uczniowie mogą więc wyjść na zewnątrz (ale wciąż muszą pozostać na terenie placówki, tj. nie wolno im wychodzić poza ogrodzenie).

- Ponadto myślimy o tym, by w szkole znów funkcjonował sklepik - mówi dyrektor i dodaje: Rozmawialiśmy z młodzieżą, próbowaliśmy innych środków, niestety bez skutku. Musieliśmy wprowadzić takie zasady.

Na zdjęciu dyrektor iławskiej "Budowlanki" Elżbieta Gościńska.

„Nie damy się!” Uczniowie iławskiej Budowlanki protestowali przeciwko zakazowi opuszczania terenu szkoły na przerwach.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

abs2

115Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Uczenzs 115 5 miesięcy temuocena: 20% 

  Kolejna afera będzie w ZS Lubawa z telefonami komórkowymi - zobaczycie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rozsądek 114 5 miesięcy temuocena: 91% 

  aferzystom proponowałbym zastosować się do obowiązujących regulaminów i przepisów prawa.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~A może poprosić policję ?? 113 5 miesięcy temuocena: 100% 

  I zastosować: Kary za palenie w miejscu objętym zakazem Palacz może zostać ukarany grzywną w wysokości 500 zł za palenie w miejscu niedozwolonym. Dosyć wysoka kara za popularny dymek może być wymierzona za palenie w m.in. zakładach opieki zdrowotnej, szkołach, uczelniach, firmach, lokalach gastronomiczno – rozrywkowych, przystankach komunikacji publicznej, obiektach sportowych, placach zabaw dla dzieci i we wszystkich innych pomieszczeniach dostępnych do użytku publicznego.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Semja 112 5 miesięcy temuocena: 88% 

  Nie poprosić, tylko niech wezmą się porządnie do swojej roboty i sprawa będzie załatwiona. Kilka mandatów i gówniarzom odechce się dymka.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obserwator z osiedla 111 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Życie zweryfikuje! Ciekawe jak pójdą do pracy typu KORPO i tam nie będzie można czegoś robić, czy zaczną strajkować??? Szefostwo od razu zweryfikuje. Uważam, że jak są jakieś zasady to trzeba ich przestrzegać, a nie robić szopkę z poważnej instytucji. Przy kopaniu rowów można palić trzymając łopatę w rękach i kiepa w gębie - a szkoła to urząd - idź zapal w ratuszu albo w sądzie lub kościele?? Trochę szacunku i powagi uczniowie z Budowlanki, bo zachowujecie się jak internetowe Seby i Grażny albo śmieszni Gimbasy. Odwołuję się do kultury osobistej, bo palić to można ale z kulturą, której coraz mniej.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tak jest 110 5 miesięcy temuocena: 100% 

  zrobili szopkę z samych siebie. brawa dla pomysłodawcy!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Semja 109 5 miesięcy temuocena: 77% 

  Po 500 dostali, to muszą to jakoś spożytkować. Budowlanko, ani kroku w tył.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkanka 108 5 miesięcy temuocena: 88% 

  Bezstresowe wychowanie kuźwa...za łeb i do parteru a ja sie nie podoba to do roboty tylko tam tez nie bedzie papieroska co 45 min i co wtedy...?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tylko tyle 107 5 miesięcy temuocena: 94% 

  Szkoła to nie sklep odzieżowy , żeby wieszać tablicę z napisem PALTA

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Olga 106 5 miesięcy temuocena: 91% 

  Może te biedne dzieci przetrwają jakoś parę godzin w szkole bez papierosa. Ale za to potem pelen luz : w domu, wygodny fotel, tv i papierosów do woli! Może jeszcze rodzic poda herbatkę i podłoży poduszeczki żeby było wygodniej.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xxx 105 5 miesięcy temuocena: 74% 

  Pani Dyrektor, zdeimię Pani ten krzyż ze ściany i weźmie Pani to towarzystwo krotko, którym się nie podoba to von ze szkoły.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sampał 104 5 miesięcy temuocena: 44% 

  A co ci krzyż pszeszkadza w katolickim kraju... :(

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anna 103 5 miesięcy temuocena: 35% 

  Dlaczego wszyscy widzą tylko problem palenia papierosów? Dlaczego nikt nie pomyśli o uczniach, którzy nie palą a buntują się, bo nie chcą być zamykani? Jeśli dyrekcja i nauczyciele chcą walczyć z nałogiem niech zaczną od siebie, a od uczniów w inny sposób wyegzekwują stosowanie się do regulaminu i zachowania porządku.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkanka 102 5 miesięcy temuocena: 33% 

  Uczennica sie odezwała...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obserwator 101 5 miesięcy temuocena: 84% 

  Dyrekcja ani kroku wtył. Zobaczcie zdjęcie ci niby uczniowie trzymają ręce w kieszeniach jak wcześniej komentarz skąd oni przyszli

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anonim 100 5 miesięcy temuocena: 33% 

  Hahahaha bo trzymają ręce w kieszeniach, Boże, co za idiotyzm, a gdzie mają trzymać, huh? Co to komu przeszkadza

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~prawda 99 5 miesięcy temuocena: 59% 

  przekazać fotki policji i wyjaśnić kto jest kto. i żarty się skończą.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~litera prawa 98 5 miesięcy temuocena: 28% 

  Sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo karze pozbawienia wolności do roku, jeżeli pojawia inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania (art. 212 paragraf 2 k.k.)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~litera p jak prawo 97 5 miesięcy temuocena: 67% 

  a kto został pomówiony ??? ~~litero prawa~~, jak cytujesz jakiś paragraf ni z gruszki ni z pietruszki , to go przyszyj , albo przyłataj do czegokolwiek, bądź kogokolwiek.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lipiec 1410 96 5 miesięcy temuocena: 43% 

  Boruc to żeś namieszał :) prawie jak w kotle pod Grunwaldem :) tylko dym większy :) Się porobiło :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec Miasta 95 5 miesięcy temuocena: 86% 

  Zgłaszam problem Budowlanki - Palenie papierosów ...... na dużych przerwach - Kopernika 5 od strony schodów oraz Kopernika - schody między Kopernika 3B a 3 C - zostawianie po sobie dużo bałaganu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~no tak 94 5 miesięcy temuocena: 100% 

  skoro uczniowie budowlanki chcą szerszej reklamy , to pojawią się dalsze adresy i fotki z ich przerw śniadaniowych.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~^.^ 93 5 miesięcy temuocena: 91% 

  Kandydaci do szkoły mogli się zapoznać najpierw ze statutem, który jest ogólnie dostępny, a nie teraz 'szopki' odstawiać. Zakaz to zakaz i koniec - nie ma palenia, bo to wstyd i smród

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tak jest 92 5 miesięcy temuocena: 95% 

  a jak ci pełnoletni twierdzą , że nie wolno ich ograniczać, to niech opuszczają teren szkoły ... na zawsze. Żadna szkoła nie powinna "dogadzać " jakimkolwiek nałogowcom. Bo jak palić , to za chwilę i ćpać i chlać wolno będzie oficjalnie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Klasowy 91 5 miesięcy temuocena: 56% 

  Ta budowlana to zbierania z wiosek po Pegerowskich gospodarstwach co tu się spodziewać mądrego po nich

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anonim 90 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Myślenie zero jedynkowe i wrzucanie wszystkich do jednego worka, to po twoim komentarzu widać brak wiedzy lub ordobiny logicznego myślenia

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~(;,,,,,,,,,;) 89 5 miesięcy temuocena: 69% 

  Wrzucić tornister psu do budy i do roboty. Pies będzie leżał a wy drodzy uczniowie będziecie zaginać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~(;,,,,,,,,,;) 88 5 miesięcy temuocena: 89% 

  Weźcie się dzieciaki za naukę. A jak się nie podoba to budowlanka nie jest jedyną szkołą w okolicy. A co do pełnoletnich, do nauki nikt nie zmusza, rąk do pracy w szczególności fizycznej brakuje za "staweczkę" minimalną.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pana Jaunusza kto pamieta? 87 5 miesięcy temuocena: 54% 

  To był i jest wyjątkowy nauczyciel! i chwała mu za to! Dał by Wam wpadł by tam i posprzątał by ten bałagan.Musztra by była byście stali w szeregach i mówili jego przykazania nie będę palić/paliła a jak nie to byście otrzymali zadanie domowe w formie rozbiegu na którą ze ścian we własnym mieszkaniu aż do skutku rzucenia nałogu.To był nauczyciel budzący grozę jak szedł i dający przykład pozytywny jak zyć..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ASD 86 5 miesięcy temuocena: 50% 

  Pana Janusza nadal często można spotkać na ulicy podczas spaceru :).

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mr 85 5 miesięcy temuocena: 35% 

  Kolejny moher , komunista. Tacy ludzie pogrążają kraj...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Niccolò Machiavelli 84 5 miesięcy temuocena: 35% 

  Szkoda że troskliwa Pani dyrektor przejęła się zdrowiem uczniów po otrzymaniu nagany od kuratorium

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~z sąsiedztwa 83 5 miesięcy temuocena: 94% 

  Ha Ha Ha Wszyscy tacy bohaterowie A jak kamera to się odwracają A jak Gościu z mikrofonem to uciekają Dla mnie dziecinada Niby pełnoletni, a jeszcze dzieci Wsiąść się za naukę, a nie za głupoty Smartfony i media odłączają wam mózgi dzieci

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anonim 82 5 miesięcy temuocena: 0% 

  Ok boomer

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Franio 81 5 miesięcy temuocena: 36% 

  Ty chyba w ogóle do szkoły nie chodziłeś. Taki byk? Może podstawówkę jeszcze jakoś skończyłeś, ale na więcej zabrakło IQ.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jak 80 5 miesięcy temuocena: 82% 

  Mam nadzieję, że toczą się zakulisowe rozmowy, aby zakończyć ten dziwny spór. Nikomu nie służy obraz uczniów protestujących w obronie nałogu jakim jest palenie papierosów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anonim 79 5 miesięcy temu

  No niestety ale się nie toczą

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 78 5 miesięcy temuocena: 83% 

  Nie popieram palenia papierosów przez uczniów.(...)

  Edytowany: 5 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 77 5 miesięcy temuocena: 100% 

  No cóż brak wolności słowa!!!! Reszta mojego wpisu dotyczącą postępowania Pani dyrektor została usunięta!!!!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Olga 76 5 miesięcy temuocena: 83% 

  Buntują się? Od papierosów się coś w głowach poprzestawiało. Są po prostu śmieszni w tym co robią.Uwaga dzieci, bo Mikołaj nie przyjdzie!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bocian.do ucznia poniżej 75 5 miesięcy temuocena: 100% 

  a gdzie tą żabkę masz ? zdążysz na przerwie tam i spowrotem ?........ na poważnie , to chyba zdajesz sobie sprawę, czyją zasługa jest ta niepoważna sytuacja... ukończyłem budowlankę ponad 40 lat temu ,,,, i też paliłem,, i nie byłem jedynym palaczem , ale kolego rozsądek nakazywał robić to dyskretnie, bez afiszowania się... miałem nadzieję , że obecna młodzież jest sprytniejsza od mojego pokolenia,,ale mamy to co mamy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Uczeń 74 5 miesięcy temuocena: 0% 

  Tu nie chodzi o sam fakt palenia. Duża część uczniów chciała by po prostu wyjść gdzieś do sklepu do biedronki żabki stokrotki czy na kebaba po drugiej strony ulicy bo np nie mieli czasu zrobić sobie czegoś do jedzenie bo na przykład dojeżdżają

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Majster 73 5 miesięcy temuocena: 41% 

  Palą to palą, mają 18stke , nikomu krzywdy nie robią. Ich zdrowie Ale jak ma ochotę zapalić niech zapali. To wolny kraj A nie komuna

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Suchy 72 5 miesięcy temuocena: 64% 

  Winny tego zamieszania jest wśród grona nauczycieli. Wpływały na niego skargi, zero reakcji. Dyrekcja zleceważyła zgłaszane sprawy, no to rozpalił ogień wśród młodzieży. Gaśniczy robi to sprytnie i cała żółć skumulowała się na Pani Dyrektor. Młodzież podchwyciła temat i najbardziej na tym ucierpi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~XYZ 71 5 miesięcy temu

  Suchy gaśniczy? Oj bardzo prosto sprawdzić kto to. Pewnie IP skieruje na budynek przy ul. Niepodległości.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Suchy 70 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Suchy gaśniczy 2 :) głupek słyszy, głupek widzi, głupek mówi. Szwagier wie więcej.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~XYZ 69 5 miesięcy temuocena: 17% 

  Suchy, podaj swoją prawdziwą ksywę!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kc 68 5 miesięcy temuocena: 50% 

  Dyrektorka beknie....czy nie. A ministerstwo już wie? Należy powiadomić o niekontrolowanym proteście w szkole pana ministra

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dobranoc 67 5 miesięcy temuocena: 83% 

  skoro w budowlance jest tylu palaczy, to w kotłowni zabraknie miejsca, żeby ich wszystkich zatrudnić.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Żak 66 5 miesięcy temuocena: 80% 

  Trzymać Dyrekcja krótko. Palić może tam skąd przyszedł. Szkoła to nauka idyscyplina jak się nie podoba wyrzucić na zbity pysk do domu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wasyli Url 65 5 miesięcy temuocena: 60% 

  Gdybym był na miejscu tych dzieci to bym rzucił szkole w ramach protestu. I ciekawe kto by się śmiał ostatni jakbym dzięki temu trafił do szynaki albo do spomera do pracy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 do Wasyla, cd.2 64 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Każda z wymienionych opcji przymusowego kontynuowania obowiązku nauki po teoretycznym porzuceniu Budowlanki wyglądałaby na przysłowiowe zamienianie siekierki na kijek. Wydaje się, że co niektórzy uczniowie, którzy obecnie zaciekle i głupio walczą tak naprawdę tylko o prawo palenia papierochów, to aż tak jednak głupi nie są by w tej sytuacji swą szkołę porzucać. Mogą w ten sposób wpaść jedynie z deszczu pod rynnę. No chyba, że któryś bardzo by chciał. Tylko że to świadczyłoby, iż z jego inteligencją coś jest nie tak. A to może dlatego, że wypalone za szkołą "szlugi" już całkowicie wyżarły i wypaliły mu skromną resztkę rozumu...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 do Wasyla, cd.1 63 5 miesięcy temuocena: 88% 

  Chodzi mianowicie o pobliskie iławskie więzienie, gdzie taka placówka się znajduje. Tam by ich przyjęli z tzw. otwartymi ramionami, zapewniając dodatkowo na jakiś czas takie "udogodnienia" jak wikt i opierunek oraz bardzo ciekawe towarzystwo w celi. Z tym, że ten przywilej dotyczy tylko niestety osób dorosłych... Zaś trzecia opcja to faktycznie możliwość pobierania obowiązkowej nauki u pracodawcy. Tylko że ci ostatni ostatnio raczej niezbyt się nie garną do kształcenia nieletnich w swych zakładach, gdyż słusznie podejrzewają że taki "ucznio-pracownik", który by się u nich pojawiał najczęściej po porzuceniu swej szkoły, musiałby być niezłym ziółkiem. A po co w ogóle pracodawcy ktoś kto może sprawiać same kłopoty? No i pracodawca musi spełnić dodatkowe obowiązki wobec nieletniego pracownika - nie może go np. zatrudniać w godzinach nadliczbowych, w nocy, musi dawać przerwy w pracy w okresie ferii szkolnych oraz kontrolować dokształcanie teoretyczne. Jednym słowem - zawracanie głowy...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 do Wasyla 62 5 miesięcy temuocena: 88% 

  Masz rację, ale...Paradoksalnie oboje mamy rację. A to dlatego, że dzięki "radosnej" twórczości niesławnej pamięci minister Zalewskiej w systemie oświatowym panuje obecnie totalny bałagan. I faktycznie występuje w nim obowiązek szkolny do chwili ukończenia szkoły podstawowej. A szczególnie "wybitni" wałkonie muszą tę szkołę realizować aż do 18 roku życia. Ale występuje także o wiele ważniejszy, bo konstytucyjny, obowiązek nauki wynikający wprost z art. 70, p.1 Konstytucji - "Każdy ma prawo do nauki. Nauka do 18 roku życia jest obowiązkowa". I właśnie ten obowiązek dotyczy uczniów Budowlanki. Więc mogliby oni w gniewie opuścić swą obecną "Alma Mater". Tylko że musieliby do chwili ukończenia 18 lat chodzić do innej szkoły ponadpodstawowej, gdzie wcale nie musiałoby im być lepiej i przyjemniej. Więc po co? Druga możliwość to wybór jakiejś placówki tzw. kształcenia ustawicznego. W tym wypadku mieliby wygodnie, gdyż musieliby się przenieść tylko kilkadziesiąt metrów od swej Budowlanki.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wasyli Url 61 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Iławianinie obowiązek szkolny masz do 18 lat lub do ukończenia szkoły podstawowej , czyli to co wcześniej wypadnie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 60 5 miesięcy temuocena: 84% 

  Nie tak szybko Wasylu. W Polsce jak na razie istnieje prawny obowiązek szkolny do chwili ukończenia 18 roku życia. Owszem, mógłbyś rzucić tę szkołę, ale miałbyś obowiązek pójścia do innej szkoły, gdzie wcale nie musiałoby być ci lepiej i przyjemniej. A skoro istnieje obowiązek szkolny to istnieje także nakaz stosowania się i przestrzegania regulaminów w szkołach obowiązujących. One też mają walor wychowawczy. Oczywiście gdybyś miał już ukończone 18 lat to mógłbyś szkołę opuścić. I to zapewne bez żalu z jej strony. Tylko kto by Cię przyjął do pracy bez żadnego świadectwa i żadnych kwalifikacji? Może i jakiś byle jaki pracodawca by się zdecydował. Ale wtedy czekałaby Cię zapewne dozgonna kariera za marne grosze przy przysłowiowej taczce, łopacie czy młotku. Faktycznie, mógłbyś w ten sposób realizować swe "aspiracje", myśleć o karierze, kupnie mieszkania i założeniu rodziny. Więc może nie podsuwaj młodym ludziom zbyt głupich pomysłów. Sam je sobie realizuj. Życzę powodzenia...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Radke 59 5 miesięcy temuocena: 47% 

  Takie rzeczy tylko w budowlane. Ja uczyłem się w mechaniku super szkoła. Bardzo dobrze wspominam te czasy. I było można wyskoczyć na fajeczke. Pozdrawiam wszystkich absolwentów Mechanika.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~.... 58 5 miesięcy temuocena: 29% 

  głupio mu odpowiadasz

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 57 5 miesięcy temuocena: 76% 

  Jeśli szkołę wspominasz tylko z fajeczki, to gratuluję intelektu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 56 5 miesięcy temuocena: 84% 

  W sumie to dość żenująca sprawa. W innych miastach polskich jak i w różnych krajach młodzież z zaangażowaniem protestuje przeciwko zatruwaniu powietrza dymem i spalinami. A tutaj mamy równie zdesperowanych młodych ludzi protestujących przeciwko możliwościom swobodnego "jarania szlugów" wokół okolicznych budynków. I to bez żadnego poczucia zażenowania i normalnej przyzwoitości. Odnoszę bowiem wrażenie, że cała paplanina tych młodych osób o obronie prawa do swobodnego wychodzenia poza obejście szkolne i przejawie walki o swą godność, to tylko zasłona dymna. Oczywiście z dymu palonych dotychczas masowo w całej okolicy papierochów... Ale żeby była powszechna sprawiedliwość w całym mieście to uważam, że dyrekcje tak Mechanika jak i Liceum również winny zrobić w swych szkołach porządek z tym problemem. Tak by podczas przerw zarówno Stare Miasto oraz skwer Żeromskiego nie wyglądały niczym miejsca postoju lokomotyw parowych kopcących z kominów ile pary pod kotłem i węgla w czeluściach pieca...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 55 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Przepraszam za drobny lapsus językowy. Oczywiście młodzież nie protestuje przeciw możliwościom swobodnego palenia papierosów, tylko przeciw działaniom dyrekcji ograniczającym te możliwości.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lewy pomocnik 54 5 miesięcy temuocena: 25% 

  I powiedz gościu co byś jako dyro zrobił? Ja za przyzwoleniem rodziców, pozwoliłbym palić w miejscu zadaszonym na terenie szkoły. Dym uleci i poleci do góry i po krzyku. A wy taki cyrk robicie dyrektorzy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Szwagier 53 5 miesięcy temuocena: 74% 

  Musi pan koniecznie pomóc... Może nawet o panu lokalna prasa napisze... Lepszej reklamy już pan nie będzie miał. Racja jest po stronie pani dyrektor i wielki szacunek dla niej że miala odwagę to zrobić. Inne iławskie szkoly średnie powinny zrobić to samo.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyron69 52 5 miesięcy temuocena: 28% 

  Tak grzecznie chciałbym przypomnieć Pani dyrektor, że regulamin szkoły nie może być sprzeczny z polskim prawem. Zastanawiam się nad zorganizowaniem pomocy uczniom w pozwaniu szkoły do Sądu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~XYZ 51 5 miesięcy temuocena: 83% 

  Tą stroną na facebooku, która wczoraj powstała? Ta pomoc prawna, która wysłała maila (nie pismo) do dyrekcji z bykami? Śmiech na sali!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lokator bloku 50 5 miesięcy temuocena: 77% 

  Chyba tylko po to zeby się ośmieszyć :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do Wyrona 49 5 miesięcy temuocena: 82% 

  jak chcesz ich ośmieszyć jeszcze bardziej to organizuj,

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bałwanek 48 5 miesięcy temuocena: 82% 

  Biedne dzieciaczki, głodne bez papieroska. Do nauki ich zmuszają. Śniadanko zapomniał a telefon ??????

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anonim 47 5 miesięcy temuocena: 50% 

  Proszę sobie wyobrazić, że w budowlance są też osoby dojeżdżające, i np zdarzy się sytuacja, że ktoś wstanie w takim momencie, że ma czas tylko na ogarnięcie się i pójście na dojazd do szkoły, nie zawsze jest czas i myśl w biegu myśleć o jedzeniu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 46 5 miesięcy temuocena: 82% 

  Telefon to pierwsze co mają. Przysłowiowa bułka to tylko pretekst aby wyjść niby po nią niby do sklepu, a tak naprawdę wychodzą na "fajkę".

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Absolwent 45 5 miesięcy temuocena: 77% 

  Sami hipsterzy. Za nauke się weźcie bo inaczej zmywak w Anglii was czeka ...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Siadaj masz! ''ŁAN'' 1 44 5 miesięcy temuocena: 75% 

  Jeden nauczyciel mówił do ucznia tak jak coś przeskrobał '' MASZ W DOMU ŚCIANY? A UCZEŃ NA TO TAK mam odpowiada...TO SIĘ ROZPĘDZ I WALNIJ W NIĄ '' ..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~stary 43 5 miesięcy temuocena: 78% 

  dokładnie! słynny Janusz tak mawiał. Brak takich nauczycieli jak On,co potrafili by zdyscyplinować ucznia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lewy pomocnik 42 5 miesięcy temuocena: 55% 

  TEN STRAJK-BUNT NIE JEST CZASEM INSPIROWANY PRZECIW USTĄPIENIU DYREKTORKI?

  Edytowany: 5 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~.... 41 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Niekoniecznie bo może popierać za 500+ i inne kwestie. Wiekszość ze ma takie poglądy. Jednak naród popierający PIS nie kapuje co to są poglądy prawicowe.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomek 40 5 miesięcy temuocena: 50% 

  Ktoś kto popiera PIS ma poglądy "prawicowe"??

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PRL 39 5 miesięcy temuocena: 82% 

  Oj kopra wam tam brakuje on by z wami moment zrobil porzadek.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie znają życia 38 5 miesięcy temuocena: 78% 

  jak by tam wpadł PAŁA to uciekaliby przez płoty

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jateż 37 5 miesięcy temuocena: 86% 

  Kopra! Kolego jeżeli już... Koprowski nie był taki najgorszy," lepszy" był ten o matematyki "Koniem" zwany.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Siadaj masz! ''ŁAN'' 1 36 5 miesięcy temuocena: 68% 

  Za panowania starej dyrekcji i dawnych nauczycieli nawet by nie pomyśleli o czymś takim! Dawny dyrektor dał by im strajk! A prawdziwi nauczyciele szybciutko by każdego z nich wyprostował i od razu jeden z druga by OSTYGŁ.Tam jest potrzebna dyscyplina.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyron69 35 5 miesięcy temuocena: 21% 

  Przy Twoich poglądach emigruj do Korei Północnej.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Natalia K. 34 5 miesięcy temuocena: 98% 

  Uczniowie. Jeszcze 11 lat temu sama byłam uczennicą iławskiej „budowlanki”. Czytaliście „Dżumę” Alberta Camusa? Kiedyś, pewnego dnia napisał, że aby istnieć człowiek musi się buntować. Ja istniałam wtedy jak nigdy wcześniej, a słowa AC potraktowałam bardzo dosłownie. Dziś bunt kojarzy mi się z walką o coś dobrego i szlachetnego, a istnienie poprzez bunt, to po prostu wpływanie na swój los, nie podporządkowywanie się temu, co jest, jeżeli nam to nie odpowiada i to jest ok. ALE! Zapomnieliście o jednej bardzo ważnej rzeczy: z chwilą wpisania się w poczet uczniów budowlanki, zaakceptowaliście jej regulamin, którego chyba nigdy nie czytaliście. Obowiązkiem ucznia jest, punkt 8: „(...)nie opuszczanie terenu szkoły w czasie zajęć i przerw”. Regulamin jest dostępny na stronie szkoły, dla każdego, nawet dla was. Na przyszłość: najpierw zapoznajcie się ze swoimi obowiązkami, bo swoje prawa znacie doskonale. Wtedy buntujcie się do woli, bo należy się buntować - z głową.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Absolwent 33 5 miesięcy temuocena: 83% 

  Pamiętam za moich czasów (2007) to nikt nawet nie myślał robić takich akcji..... szkoda prądu....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ByłyUczeń 32 5 miesięcy temuocena: 73% 

  Jakaś paranoja.... serio powiedzenie w dupach się poprzewracało idealnie pasuje do zaistniałej sytuacji. Gówniarstwo zachowuje się jakby robili łaskę szkole, że do niej uczęszczają. Jeżeli ktoś zapomniał bądź nie wiem to istnieje możliwość rezygnacji z nauczania jak się coś nie podoba. A czy komuś się to podoba czy nie w ciągu dnia uczeń podlega szkole i ma obowiązek dostosować się do zasad w niej panujących. Śmiechu warte, protestują bo nie mogą wyjść poza teren szkoły. Rodzice weźcie się za swoje dzieci !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Olga. 31 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Mamusie i tatusiowie swoich uzależnionych od tytoniu dzieciaczkow niech napiszą odpowiedzialnosc za pociechę opuszczajaca szkołę na przyslowiowego dymka i wszystko. Trzeba chronić te biedactwa prawda zatroskani rodzice?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zorro 30 5 miesięcy temuocena: 46% 

  Chodziłem do szkoły ponad dwadzieścia lat temu i na pewno palaczy było więcej i nikt nie robił problemów. Moje dziecko też chodzi do szkoły i nie chcę by było zakładnikiem. Popieram pomysł ze zgodami rodziców

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~anonim7387 29 5 miesięcy temuocena: 50% 

  Warto dodać że przed tą całą akcją uczniowie byli straszeni albo wręcz terroryzowani przez nauczycieli (zapewne na zlecenie dyrekcji), tym że za samo uczestnictwo w proteście trafią na PDO, bądź będą musieli zapłacić kary finansowe niezależnie od tego co będą tam robić. Czasami można było nawet usłyszeć o tym że na protest przyjedzie policja z połowy województwa (nie, nie żartuję). Cała akcja też nieźle odbiła się na pomysłodawcy który też poniósł pewne konsekwencje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~1 28 5 miesięcy temuocena: 88% 

  Jeśli tak to takie rzeczy zgłasza się do kuratorium. A jeśli to pomówienie to uważaj...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~no tak 27 5 miesięcy temuocena: 80% 

  anonimie,.,, pomysłodawca poniósł ""pewne?? konsekwencje..??. Pomysłodawca powinien wypić całe piwo, którego nawarzył,,,a potem dałbym mu zapalić

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dddddd pa 26 5 miesięcy temuocena: 76% 

  Szkoda że nie torturowali, niektórzy uczniowie by się w końcu otrząsneli

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Uczeń 25 5 miesięcy temuocena: 71% 

  "Byłoby to demoralizujące dla młodzieży, a przecież uczą się tutaj nie tylko osoby pełnoletnie." Nasza kochana dająca przykład dyrektorka sama urządziła sobie palarnie w szatni. Przy szafkach daje papierisami, oddychać się nie da. Dla osób niepalących udreka. Kurtka z szafki aż potrafi prześmiardnąć.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lalala 24 5 miesięcy temuocena: 76% 

  Strajkowali nauczyciele, uczniowie też mogą. Najlepiej niech napiszą skargę do Brukseli teraz to takie modne. KE zajmnie się problem a może TSUE wyda sprawiedliwe orzeczenie...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tak jest 23 5 miesięcy temuocena: 70% 

  do obroniarza brojarza niech , piszą,,,czym więcej mówią tym bardziej się kompromitują,

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~D jak dycha 22 5 miesięcy temuocena: 82% 

  Młodzi skończcie robić tą maszkaradę! Wstyd za Was. Siądźcie do rozmów - jest kilku nauczycieli, z którymi można się dogadać i będą drążyć Wasze postulaty u Dyrekcji. Warunkiem jest, że będziecie mieli jakieś logiczne i realne pomysły. Jeżeli problemem jest brak możliwości kupienia kanapki czy bułki - zaproponujcie sklepik czy automat. Tak ciężko? Wyjdziecie przed szkołe kolejny raz i postoicie przed wejściem? Co to daje? Tylko wstyd przynosicie tej placówce. Tyle. Szkoła teraz zamyka płot co jest zgodne z prawem i sami sie umoczyliście na pewien czas. Zobaczycie że zamknięcie trochę potrwa przez nagłośnienie sprawy. A, droga rado rodziców z panią P. na czele (o ile sie nic nie zmieniło) ruszcie swoje mózgi i postarajcie sie pomóc szkole zainwestować w sklepik czy automat. Macie budżet, znajomości. Pani Iwono, działamy! I ostatecznie najbardziej płaczący zostaną palacze. Mądry palacz w 3-4 klasie wie jak zapalić żeby był spokój. Palcie z głowa gamonie!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~621656 21 5 miesięcy temuocena: 0% 

  +1

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Pokaż wszystkie komentarze
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.5665 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)