REKLAMAWardrom
REKLAMASadek

(Fot. Archiwum przedszkola.)

"Dziewczynka z zapałkami" - to spektakl, jaki przygotowały dla swoich rodziców i gości dzieci z kółka teatralnego „Pacynki” działającego w Przedszkolu Miejskim Nr 3 w Iławie.

Placówka stara się stwarzać swoim wychowankom wiele okazji do kontaktów ze sztuką.

- Przez słowo, muzykę, ruch, plastykę dziecko staje się bardziej wrażliwe, potrafi okazywać swoje uczucia, a także dostrzega uczucia innych ludzi. Teatr jest jedną z dziedzin sztuki, która wszechstronnie i ciągle oddziałuje na małego widza i aktora. Jest źródłem wielkich przeżyć. Uczy współdziałania w zespole, a także odpowiedzialności za członków całej grupy - podkreślają opiekunowie maluchów. - W naszym przedszkolu często wykorzystujemy tę formę pracy. Przedstawienia teatralne dają wiele radości i satysfakcji dzieciom, a także ich rodzicom. Dzieci są wspaniałymi aktorami, a rodzice z wielkim zaangażowaniem przygotowują scenografię i stroje. Młodym artystom każdy występ sprawia wiele radości, ale też mobilizuje do dyscypliny teatralnej, wprowadza w świat baśni i iluzji. 

Ogromne wrażenie na wychowankach przedszkola wywarła inscenizacja baśni J. Ch. Andersena "Dziewczynka z zapałkami" w wykonaniu dzieci z kółka teatralnego „Pacynki” prowadzonego przez P. Bogusię Dymek. Przedszkolaki były bardzo przejęte treścią i przesłaniem baśni. Zaproszeni rodzice oraz goście -  Zastępca Burmistrza Miasta Iławy Dorota Kamińska oraz Dyrektor MZOSiP Renata Kamińska, nie kryjąc wzruszenia, z zachwytem i podziwem wypowiadali się o występie, grze aktorskiej małych aktorów oraz przepięknym akompaniamencie w wykonaniu P. Wiesi Szawłowskiej (pianino) oraz P. Moniki Burzy (skrzypce).

„Dziewczynka z zapałkami” w wykonaniu iławskich przedszkolaków wzruszyła do łez.
Zdjęcia: archiwum przedszkola.

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbudzyk
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.856 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)