REKLAMAMetal serwis
ipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 grudnia 2019, 12:50 komentarzy 88

(Fot. Info Iława.)

W zasobach mieszkaniowych dużej iławskiej spółdzielni, "Pracy", śmieci będą trzymane "pod kluczem". Ma to zapobiec podrzucaniu nieselekcjonowanych odpadów przez osoby obce. Nie obejdzie się bez finansowego obciążenia mieszkańców, jednak wyznaczoną odpłatność spółdzielnia rozkłada na raty.

Jak przypomina iławska "Praca", nowelizacja Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach wprowadza zasadę, iż segregowanie odpadów jest obowiązkowe, a nie - jak dotychczas - deklarowane.

- Według nowego prawa ci, którzy śmieci nie segregują, mają płacić kary od dwukrotności do czterokrotności ustalonej opłaty za odpady zbierane selektywnie - podkreśla zarząd SML-W "Praca". 

To, co może spędzać sen z powiek zarządcom nieruchomości, to wprowadzana przez ustawodawcę odpowiedzialność zbiorowa "za brak lub niewłaściwą segregację odpadów, choćby przez jedną rodzinę".

- Powstaje problem podrzucania śmieci do pojemników głównie nieselekcjonowanych odpadów przez osoby obce - podnosi zarząd. - O trosce o zapobieżenie takim sytuacjom dokonamy budowy punktów zbiorczych odpadów komunalnych (PZOK) w zasobach spółdzielni.

Punkty te będą zamykane na klucz, a dostęp do nich będą mieli jedynie mieszkańcy oraz ekipy wywożące odpady. 

- Ułatwi to utrzymanie porządku i segregację oraz wyeliminuje problem podrzucania śmieci do pojemników - wymienia korzyści "Praca".

Na inwestycję złożą się wszyscy mieszkańcy spółdzielni. Odpłatność od mieszkania ustalono na 111,6 zł, przy czym jest ona rozkładana na 24 raty: po 4,65 zł, płatne co miesiąc z czynszem.

red. kontakt@infoilawa.pl

REKLAMANAJLAK

87Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~wader 87 8 miesięcy temu

  Ciekawe czy będzie jeden klucz czy jakiś elektroniczny zamek z kartą zbliżeniową i każdy z własnym przypisanym kodem? Bo jak jeden klucz do wszystkich "klatek" to "psotnicy" wieczorem będą wynosić np. do sąsiedniej klatki by potem słuchać w okolicy, że tam ktoś nie sortuje i wszyscy musieli płacić. Pewnie jeden klucz bo panowie od wywożenia odpadów wątpię by mieli osobny klucz do każdej "klatki".

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Icek 86 9 miesięcy temuocena: 33% 

  I to jest niestety przykra prawda. H. Masz rację.A może umówimy się na jakiś dzień w spółdzielni na rozmowę z P.Prezesem?? Co o tym myślicie??

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~H 85 9 miesięcy temu

  ok, pokrzyczeliśmy sobie, a teraz czas wstać sprzed kompa i dorobić klucze do nowych klatek. Tyle możemy a w SM mają z nas ubaw.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Icek 84 9 miesięcy temuocena: 63% 

  Ach prawda co do liczników wody Skoro zapłaciliśmy to dlaczego na je zabrano To była nasza własność tzn moja i Twoja a nie spółdzielni.Jednym słowem okradziono nas czy aby legalnie??? A numer z ryczałtem obciążającym za zużycie wody bez m-ych odczytów to chwyt poniżej pasa.Mam na kl schody.kilka osób już w zaawansowanym wieku i dla nich jest problem gdyż bardzo oszczędzają aby później nie dopłacać.A tak najczęściej jest.Ate 4 z groszami za konserwację wodomierzy ??to proszę mnie uświadomić//za odczyty//kto i kiedy sprawdza i odczytuje wodomierze???.Oj. Nazbierało się tego a mieszkańcy już powoli zaczynają się budzić!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mobilizacja 83 9 miesięcy temuocena: 71% 

  Trzeba zwrócić się o pomoc do radnej Ewy Jackowskiej, ona lubi rozwiązywać takie problemy!! Stare miasto , o które tak zawsze walczy to też bloki SM Praca. Ponoć pracowała w tej spółdzielni to wie gdzie uderzyć? Kochani lokatorzy SM Praca piszmy pisma lub wspólne petycje na ręce prezesa, aby tę kwotę potrącił z funduszu mieszkaniowego. Jeżeli w tych komentarzach jest choć trochę prawdy to telewizję albo tę senator Staroń też trzeba uruchomić. Odwagi!! Wystarczy, że nas kilku zacznie, to lawina pójdzie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Helga 82 9 miesięcy temuocena: 50% 

  Co wchodzi w koszt 4.65 zł?? Proszę o kalkulacje...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Icek 81 9 miesięcy temuocena: 64% 

  Tak chyba czara się przelała.Na Walnym trzeba wnioskować za powstaniem Rad Osiedla.bo tylko w ten sposób mamy wpływ na pracę sp -ni.Mozemy na bieżąco interweniować w każdej niepewnej decyzji.Jako członkowie możemy wiele ale trzeba powoli z dokładnością zegarmistrza kruszyć beton.Do Icek Stare Miasto :: nie chcę walczyć na ślepo ale na argumenty.Ale uważam że jeżeli popuscimy tego pasa z odpadami to wszystko przepadnie.i najlepiej byłoby zawiadomić media

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Icek-stare masto 80 9 miesięcy temuocena: 40% 

  Do wpisu 79 chcemy się kłócić czy razem załatwić sprawę. Może i fakt masz nick Icek. Ale chyba trafiłem w sedno, czyżbym uraził kogoś ze smp. Podpisujesz się nikim ICEK , a na końcu piszesz Odważny ... Czyli jest coś na rzeczy faktycznie trzeba to zgłosić dalej i zrobić porządek. Pozdrawiam :-)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Podleśnianin 79 9 miesięcy temuocena: 57% 

  A może warto zakładać wspólnoty mieszkaniowe i odołączać się od tych złodziej blok po bloku tak jak to zrobiły bloki na gajerku "na wspólnej" tam też cyrki powychodziły podczas rozliczania spodzielni z dotychczadowych obowiązków. Jesteśmy drenowani aż miło. A co ze sprawą boiska na podleśnym, płoty zdjęte i co dalej...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Icek 78 9 miesięcy temuocena: 14% 

  Do -Icek poz76 . / Używam tego Niku od długiego czasu.ale nie przypominam sobie abym napisała/l tego typu bzdurę.Trzeba mieć twarde pokrycie tego o czym się pisze.Taze jeżeli podszywasz się pod czyiś nick to 10razy pomyśl.To nie sztuka kogoś posądzać.a za to możesz odpowiadać.Nastepnym razem zanim zaczniesz pisać to dobrze pomysł.Kozystaj z własnego nicku.Odwazny !!!!???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wiktor z podlesnego 77 9 miesięcy temuocena: 64% 

  Ludzie o czym wy mówicie jakie wyliczenia zobaczcie tylko stronę sm praca tam nie ma żadnych informacji o czym my mówimy. Proszę pomyśleć jakie sm praca ma zasoby myślę, że koło 4000 mieszkań/lokali x 4,65 miesięcznie daje niezła kwotę 18600 pln. x 12 miesięcy daje kwotę 223,200 i jeszcze razy 2 lata to daje 446400 pln. A w czyjej gestii jest zakup śmietników i super boksów dla ŚMIECI. Przecież to drenaż naszych kieszeni super, super .... Gratulację dla pana kierownika trzeba zgłosić do prokuratury ludzie to jest szok. Emeryt który kupił za szeroki statek do kanału, teraz kupił nam boksy śmietnikowe bez dachu, nieźle panie prezesie zrobi pan coś bo wyjdziemy na ulicę. A mam pytanie czy będą inne boksy dla różnych osiedli bo już widziałem rożne wiec robi się dyskryminacja. A może nasza poprosić burmistrza, zastępcę burmistrza i naszą panią radną która też mieszka w zasobach walczmy o swoje. Powodzenia

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lokator 76 10 miesięcy temuocena: 55% 

  Czas żeby otworzyli oczy może tv ogólnopolska w tym pomoże słyszałem że kontakt w sprawie spółdzielni nawiązany skutecznie , oni dla nas nie my dla nich , będzie ciekawy materiał drogie panie z rodzinnej Spółdzielni wystąpicie w tv!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pytania do PRACY 75 10 miesięcy temuocena: 70% 

  PRACA wywołała temat "klatek na śmieci " i być może dzięki temu dowiemy się KONKRETNIE , ile zarabia zarząd ? ile zarabia Rada Nadzorcza/ ile osób?/ ilu pracownikom spółdzielnia płaci wynagrodzenia / jakie ? / i szereg innych spraw ma szansę na wyjaśnienie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tylko tyle 74 10 miesięcy temuocena: 71% 

  skoro Sp-nia informuje , że wyliczona płatność od mieszkania 111,60 zł / 4,65 zł za miesiąc / to powinna podać sposób wyliczenia tej kwoty i sprawa byłaby jasna i przejrzysta.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Icek 73 10 miesięcy temuocena: 67% 

  czy myślicie że konserwatorzy mogliby poskładać elementy klatek? Tak ale gdyby było zlecenie od osób prywatnych.//wiadomo dodatkowa kasa//.a tak 1 z panów konserwatorów nagminnie wykorzystuje auto służbowe i przyjeżdża do domku w godz pracy.Czasem jest po 2-3godz. A kto za jego godz płaci??Tak są to koszty administracyjne(place).i nie mówcie mi że Kierownicy Osiedli z tego tyt wyciągają konsekwencje. Prawda. P.Halino???? Układy dalej żyją swoim życiem .Prosimy o podanie kosztów i wykonawców klatek na odpady na stronie internetowej Sp---ni PRACA ..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do Jana poniżej 72 10 miesięcy temuocena: 83% 

  Sprawa klatek na śmieci i skrupulatne obliczenia Sp-ni / dokładność do dziesiątek groszy / sprowokowały lokatorów , również do dokładniejszego liczenia , niż dotychczas. Stąd pytania ile ? tych boksów powstanie i za jaką cenę ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 71 10 miesięcy temuocena: 13% 

  To może taki wniosek napiszesz do s-dzielni, a nie będziesz wylewał żale w internecie?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszka 70 10 miesięcy temuocena: 50% 

  Dlaczego takiego komentarza nie było , jak na początku roku spółka sprzedana przez Ratusz a teraz zarządzana przez Nienieckiego właściciela podniosła opłaty za energię cieplna razem ok. 15% .Energia cieplna to w składniku czynszu kwota ok. 45%. Z tego co wiem Sp-nia Mieszk. z energii cieplnej ,wody nie pobiera żadnych marż.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~prosimy o rzetelne dane 69 10 miesięcy temuocena: 72% 

  żeby rzetelnie ocenić , trzeba pewnie porównać stawki S-pni PRACA ze stawkami np. Spółdzielni PRZYSZŁOŚĆ. W końcu woda / opłata stała ? / , czy podgrzewanie wody , czy ogrzewanie mieszkań w przypadku Iławy pochodzi z tych samych źródeł i powinno być na tym samym poziomie. Natomiast opłata eksploatacyjna // niemała kwota // to zapewne w dużej części /bo nie tylko/ koszty , administracji , zarządu i wieloosobowej rady nadzorczej SM PRACA. Opłata eksploatacyjna w moim przypadku wynosi 1,68zł za metr kwadratowy na miesiąc. Wystarczy to pomnożyć przez ilość metrów kwadratowych ogólnych zasobów mieszkaniowych Pracy ,,,,,,,,,ale to już rachunki dla biegłych księgowych , nie dla mnie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 68 10 miesięcy temuocena: 13% 

  Może porównać te stawki ze stawkami ustalanymi przez wspólnoty mieszkaniowe i sprawdzić czy są i jeśli tak, to jakie są to różnice ;-).

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lokator 67 10 miesięcy temuocena: 80% 

  piękne co na to architekt miejski !!!!!!!!!!!!!!!!!1

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 66 10 miesięcy temuocena: 88% 

  A kto jest architektem miejskim? Taki byt osobowy już chyba od dziesiątków lat w Iławie nie występuje.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 65 10 miesięcy temuocena: 82% 

  Twórcy tej klatki najwyraźniej nie doceniają nadzwyczajnej innowacyjności naszego wspaniałego społeczeństwa. Bo jakim to bowiem problemem będzie pozostawianie swych podrzucanych śmieci na zewnątrz jej ogrodzenia? Żadnym. Ale problem i tak szybko się rozwiąże, gdyż oczywiście mniej więcej po tygodniu zamek do klatki będzie już skutecznie wyłamany. A następne sukcesywnie później. Wkrótce także pod osłoną nocy będą się pojawiali niezłomni złomiarze, którzy systematycznie, kawałek po kawałku, za pomocą narzędzi tyle brutalnych co skutecznych, będą klatkę rozbierali na części składowe, by ostatecznie zmienić jej miejsce pobytu na najbliższy skup złomu. Wszak sklepy 24-godzinne także muszą z czegoś żyć. Na samym 500+ zbyt długo nie pociągną. I przy okazji...A jeśli się chcecie przekonać drodzy czytelnicy o nieskończonej fantazji naszych rodaków w sposobach pozbywania się śmieci, to się wybierzcie do naszych "pięknych" okolicznych lasów. Tam leży wszystko. I wszędzie... Darz bór!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławiak 64 10 miesięcy temuocena: 67% 

  No patrz, a u nas we wspólnocie taki zamek funkcjonuje od lat i jeszcze nigdy nikt go nie wyłamał. Intrygujące, nie? Tak samo stoi stalowa wiata śmietnikowa i żaden złomiarz jej nie wyciął, chociaż osiedlem chadzają osoby, które robią bardzo dobrą robotę i zbierają wszelkiego rodzaju sprzęt, który mogą zutylizować i na tym zarobić. I nikt im za tę dobroczynną robotę nie płaci, a jedynie biorą parę złotych w skupie złomu. Także szanuj innych ludzi bo warto. Warto też czasem zmienić perspektywę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anty pis 63 10 miesięcy temuocena: 79% 

  Ilawianin wiesz co jest najgorsze w twoim komentarzu? To że masz 100% racji.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kora 62 10 miesięcy temuocena: 75% 

  Fundusz remontowy tez jest ciekawy Mieszkam na dużym osiedlu od Ponad 14 lat płacę systematycznie w bloku w którym mieszkam przez 14 lat brak jakieś reakcji ze strony spółdzielni blok zrobił się brudny co przydało by się oczywiście odnowić z zewnątrz elewacje budynku ale nic się w dalszym ciągu nie dzieje... Środek jak i piwnice o dziwo czyste i zadbane po tylu latach ale jednego dnia wracam z pracy i co widzę spółdzielnia wymalowała klatki schodowe i piwnice tylko po co czy to było aż takie pilne to jest nic nie dość że śmierdziało farbą olejną to spółdzielnia podjęła decyzje malowania bloków w okresie grzewczym otwierając przy tym wszystkie okna na klatce bo przecież czymś było trzeba oddychać przez kilkanaście dni aż wyschnie ..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kick 61 10 miesięcy temuocena: 75% 

  A mnie jedno zastanawia założyli nam wszystkim liczniki na wodę z możliwością ich odczytów i oszczędności co naturalnie wiązało się z wymianą na nowe co oczywiście mieszkańcy spółdzielni musieli tradycyjnie w ratach pokryć wymianę. Oczywiście stare liczniki za które każdy mieszkaniec wcześniej zapłacił musiał zdać a jeśli chciał zachować dla siebie musiał za nie zapłacić mimo że wcześniej je zakupił...ale nie o to chodzi jakiś rok czas temu przyszło ze spółdzielni że już nie będzie można odczytywać samemu liczniki tylko będzie wliczona średnia z kilku miesięcy i będzie ryczałt to po co była ta cala akcja z tymi licznikami oraz oszczędnościami jak i tak wróciło po staremu..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Instalator 60 10 miesięcy temuocena: 90% 

  Mnie dziwi jedno co w pojęciu spółdzielni znaczy zbiórka selektywna czy ktoś ma pojęcie komu lub czemu to ma służyć .Skoro oddzielamy plastik myjąc pojemniki Bio oddzielnie szkło oddzielnie papier oddzielnie i popiół z domków jednorodzinnych oddzielnie .To gdzie tu jest sens jak podjeżdża śmieciarka i zabiera wszystko w jeden pojemnik pytanie drugie skoro jest to selektywna zbiórka to gdzie na Warmii i mazurach działa firma która przyjmuje nasze odpady po selektywnej zbiórce i co się dzieje z tymi odpadami trafiają do Recyklingu?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kask 59 10 miesięcy temuocena: 33% 

  Instalatorze to jest ideologia. Zauważ, że wszystko nagle zaczęło się w pewnym momencie kotłować. Zmieniły się zasady, zaczęło się znaczne podwyższanie, zmieniły się firmy obsługujące. Takie tam teorie spiskowe ;).

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 58 10 miesięcy temuocena: 91% 

  Mnie także kiedyś ten problem zaintrygował. Spytałem więc fachowców obsługujących śmieciarkę jaki jest sens sortowania śmieci, skoro oni i tak zawartość różnych pojemników walą wspólnie do brzucha swego pojazdu? Odpowiedzieli, bez większego przekonania, że wszytko to jest później sortowane w punktach zbiorczych. Więc się wybrałem do Różanek lezących przy drodze do Susza, by zobaczyć jak ten rzekomy recykling wygląda. Otóż wcale nie wygląda. W Różankach jest góra śmiecia, która pewnie wkrótce przewyższy niedaleką od nas Górę Dylewską. Smród wokół przerażający. A na tę piramidę wszelakiego śmiecia wjeżdżają śmieciarki i wysypują kolejne transporty tego, co my selekcjonujemy obok swych domów i bloków. Następnie jeździ po tym wszystkim spychacz usiłujący to wszystko wyrównać. I na tym właśnie polega "nowoczesny" recykling polskich śmieci. Ale przyjeżdżają tam także śmieci z różnych krajów, gdyż Polska w ostatnich kilku latach tzw. dobrej zmiany stała się istnym śmietniskiem Europy...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~aaa 57 10 miesięcy temuocena: 86% 

  111,60 od rodziny/mieszkania x ilość tych mieszkań w zasobach spółdzielni i ile tych klatek/śmietników będzie postawionych. Interesuje mnie koszt jednego śmietnika i kto to buduje - pracownicy spółdzielni czy firma zewnętrzna ? Spółdzielnia ostatnio podnosi ceny, dziwnie rozlicza ciepło i wodę, kiedy próbowałam się zagłębić pracownicy tak krążą w odpowiedzi że nie idzie tego pojąć - może to tylko wina mojego wykształcenia :) ALE ILE KOSZTUJE JEDEN ŚMIETNIK ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec bloku 56 10 miesięcy temuocena: 80% 

  Dlaczego nie buduje się boksów z funduszu remontowe go? 90 mieszkań jeden blok. Fundusz remontowy t.j miesięcznie ok 90 złotych od lokalu.Łatwo policzyć 90×90=8100×12 =97200.Tyle z jednego bloku ma spółdzielnia funduszu remontowe go. Doją nas jak tylko mogą i jeszcze po 5 zł za klatki.Wstyd panie prezesie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Swój 55 10 miesięcy temuocena: 75% 

  Bardzo dobrze że jest dyskusja i na tym się nie zakończy rado nadzorcza prezesie pani księgowa kierownicy itd. czas najwyższy się temu przyjrzeć bliżej prześwietlić i rozliczyć rodzinkę i pociotki cały ten układ i nie chodzi tu już o główny wątek tj. klatki na śmieci a o całą resztę ludzie się interesują wreszcie i zainteresują tematem spółdzielni kogo trzeba .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lolek 54 10 miesięcy temuocena: 83% 

  Faktycznie powinien ktoś przyjrzeć się bliżej niektórym osobą i przetargom ( kierownik na układy z firmami sprzątającymi, które nie sprzątają a biorą kasę). Przecież to kpina z lokatorów, są konserwatorzy, a wynajmowane są firmy zewnętrzne do prac. To samo z bokami na śmieci zamiast samemu robić, to kupowane są całe za nasze pieniądze. Przecież to przechowalnia emerytów, dziadków leśnych wraz z radą i zarządem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kik 53 10 miesięcy temuocena: 86% 

  Tu się z tobą zgodzę ciągłe podwyszki a na klatkach syf bo zamiast sprzątaczek jest firma zewnętrzna która nie sprząta a jak sprząta np zmywając klatkę jest patent zmywa parter a a reszta pozostaje brudna.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kuna 52 10 miesięcy temuocena: 50% 

  RATUNKU, GROZI NAM NA ZIELONEJ CHOLERA. U WAS PORZĄDECZEK ALE TEŻ W INNYCH WSPÓLNOTACH. NAJWIĘKSZY BURDEL MAMY W DWÓCH POTĘŻNYCH BLOKACH PRZY U. ZIELONEJ 72 I PRZY ODNOWICIELA GDZIE RZĄDZĄ ALE NIE DBAJĄ O PORZĄDEK ZARZĄDCY. CHYBA WSZYSCY WIEDZA O KOGO CHODZI. GDYBYŚMY MIELI DWUKROTNIE WIĘKSZE POMIESZCZENIA TO MOŻE BYŁOBY JAKOŚ. LECZ LOKATORZY jest NARODEM PODŁYM, BO ZNOSI ŚMIECI ODPADY NIE SEGREGUJE I WRZUCA GDZIE POPADNIE NP, ŚMIECI BIOLOGICZNE DO PLASTYKÓW LUB PAPIERÓW. A NA KLATKACH WIĘKSZEGO W IŁAWIE SYFU NIE MA, JAK W BLOKU PRZY ZIELONEJ 72. A ZARZĄDCY RZĄDZĄ. ALE MÓWIĄ ZE SZYKUJĄ BUNT I ZOSTANĄ WYRZUCENI. - może do nich ten tekst dojdzie i zabiorą si e też za porządek nie tylko liczenie w księgach ile kasiory sobie do kieszeni nagarną. Niech przyjdą rano i zobaczą co w naszym śmieciowisku się dzieje - syf i malaria. I cholera.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zacznij od siebie 51 10 miesięcy temuocena: 75% 

  Hmmmmmmm chwileczkę a kto robi ten syf? No nie kto inny jak wy lokatorzy tych bloków . Parodia normalnie kobieta chce żeby smieciarzy i brudasow ratować bo toną w brudzie i smieciach hahahahaha dobre to bylo

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nowy 50 10 miesięcy temuocena: 56% 

  i bardzo dobrze że budują wiaty, inaczej ludzi nie nauczysz segregacji, przez kieszeń do rozumu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~r.... 49 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Czemu ludzie są tak tępi i wyrzucają kartony po napojach lub mleku do makulatury.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Z 48 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Czemu ludzie są tak tępi, że poselekcjonowane śmieci na nowo mieszają w śmieciarkach. Nieważne jak dobrze porozdzielasz śmieci koniec końców i tak zabulisz za nieprawidłową segregację , zobaczysz, bo nie to tu chodzi ...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lokator 47 10 miesięcy temuocena: 63% 

  Ta rodzinna ferajna w SM PRACA nie jest święta w żadnym razie o żonie Cezara w tym kontekście to nawet śmieszne nie jest wspominać , może to dobry pomysł z panią senator , tv i wtedy przejrzystość będzie w spółdzielni we wszystkich sprawach a nie rodzinno-biznesowy układ jak to w naszym mieście ciągle jest i trwa w najlepsze zobaczymy co panie na to , prezes figurant zapewne odejdzie ale to będzie początek a nie koniec zmian!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~deliv 46 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Zamiast robić takie ceregiele, nielepiej zrobić kampanie reklamową na temat segregacj śmieci. Przykładowo jak któryś z Waszych sąsiadów będzie miał w d. segregacje to i tak zapłacicie kare.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Helga 45 10 miesięcy temuocena: 63% 

  Yogi W moim i innych mieszkańców imieniu administruje SM Praca To ona w naszym imieniu podpisuje umowy z wykonawcami i to ona winna w stosunku do nas byc jak żona Cezara.Nie działać przeciwko mieszkańcom tylko winna tak dbać o dobro członków jak o swój majątek.gospodarstwo.a nie po najmniejszej linii oporu.nie analizując co to oznacza dla mieszkańców.Przyklad Sp. Przyszłość.Tam rozliczenia klatek nie obciążają członków ach Yogi jesteś blisko tematu.Czyzbys był blisko ferajny??

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Yogi 44 10 miesięcy temuocena: 60% 

  Helga no właśnie gazownia czy energia podwyższa to też tak ludzie piszą swoje uwagi i pytania o rozliczenie? Nie bo nie ma z kim rozmawiać rozmowa tylko przez infolinie! W spółdzielni kierownik osiedla zawsze mi wytłumaczy i odpowie na moje uwagi i zapytania bo jest na miejscu. Jeśli chodzi o podwyżkę za odpady to należy udać się do Związku Gmin Czyste Środowisko, a nie do Spółdzielni

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Helga 43 10 miesięcy temuocena: 63% 

  Yogi przeanalizuj podwyżki na terenie Iławy.Natoiast budowa klatek na odpady fajny pomysł.ale za ile ?kto jest wykonawcą i za ile? Pan Prezes z ekipą fajna chyba prywatnie ferajna.ale od tej ferajny zawodowo wymagamy przejrzystości.Spoldzielnia kierowana jest tzw.jak koń do miasta.Podwyzszamy to podwyższamy i nic więcej.Oprocz budowy ty h klatek /przejr,ystosc kosztów i wykonawcy/ marazm w sp-ni.Nie negujemuy wszystkiego.ale koszty związane z odpadami to już przegięcie.Dlaczego nas znów się obciąża a można byłoby ruszyć fundusz remontowy.Ale dobry pomysł z Panią senator .tam nie będzie że boli.Przejrzystosc w administracji jak też w inwestycjach a co za t ym idzie w końcu Rada przestanie tylko podpisywać co Zarząd ustali.Dlaczego mieszkańcy dowiadują się o wszystkim po fakcie lub w trakcie prac.My nie o gazowni czy też energii piszemy Tylko o SPODZIELNI PRACA i kierownictwu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Yogi 42 10 miesięcy temuocena: 38% 

  Proszę zastanówcie się co piszecie! Nie obrażajcie ludzi! Dopiero co skończyły się święta a tyle w ludziach nienawiści? Te obrazy i oceny innych to nie jest przyjemne do czytania wręcz żenujące! Zmiana ustawy o odpadach to nie wymysl Spółdzielni....... Chyba dobrze ze buduje wiaty za 111 zł czy wolicie płacić kary od 2 do 4 stawki, która napewno będzie większa, a odpowiedzialność ustawodawca wprowadza zbiorowa to komu się udowodni jak podrzucaja śmieci z domków jednorodzinnych? Ludzie pomyślcie chyba wiaty to dobry pomysł. Jestem członkiem Spółdzielni od wielu lat i to rozwiązanie uważam za słuszne...... Podwyższa Gazownia czy Energa to też tak piszecie? Ciekawe gdzie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jopek 41 10 miesięcy temuocena: 44% 

  Do :proste pytanie:prawdopodobnie Pan Prezes to już emeryt.Nie mam nic do emerytów niech pracują o ile mają zdrowie i jeszcze jasny umysł.Czego Nie ubliżając P.Prezesowi brakuje.Obkecuje zająć się sprawą jak jest się w gabinecie a pozNniej włącza się Aizchamer .Tak.tak. Do dzisiaj czekam na zajęcie się problemem.Klania się zajęte pomieszczenie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~??? ktoś chyba się pomylił. 40 10 miesięcy temuocena: 67% 

  czytam zawiadomienie sm praca z dnia 09.12.2019r. które pewnie dostarczono większości lokatorów. to dotyczące kwoty 111,60 zł ,,,? w ostanim akapicie ,,że zgodnie z uchwałą rady nadzorczej z dnia 19.12. 2019 r. Ktoś tu chyba pobłądził ??? dlaczego zawiadomienie jest datowane 10 dni wcześniej od uchwały , na którą się powołuje ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec bloku 39 10 miesięcy temuocena: 67% 

  W piwnicy naszego bloku zamontowano oświetlenie na ruch.Czemu to ma służyć. Nie zdążę otworzyć kłódki A w piwnicy już ciemno.Macham ręcami nogami żeby zapalić światło i tak pare razy od drzwi pod lampę.Wychodzę ze swojej piwnicy A tam ciemno jak w ... .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~r 38 10 miesięcy temuocena: 67% 

  Musisz mieć przygotowany klucz w ręku i buch do dziurki. A lampeczkę w kieszeni to nie łaska?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wędkarz 37 10 miesięcy temuocena: 75% 

  Jeszcze trochę i czynsz za mieszkanie będę miał większy od kredytu. Średnio raz na kwartał jakaś podwyżka

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ina 36 10 miesięcy temuocena: 40% 

  Tego możesz dowiedzieć się na tzw Walnym Zgromadzeniu.Ciekawi mnie kto te klatki będzie montował?czy z pr,etargu czy z wolnej ręki wykonawca.Interesuje mnie koszt wykonania klatki.Czy sp-nia ma swoich pracowników do wykonania tego zadania. Będą jeszcze koszty zakupu nowych do segregacji koszy.Trzeba śledzić ogłoszenia o przetargach w sp-ni bo być może zaprzyjaźniona firma ma fajną dobrze płatną fuchę

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~proste pytanie 35 10 miesięcy temuocena: 83% 

  sprawiedliwie byłoby , gdyby SM " PRACA " podała konrektnie ilu urzędników i innych pracowników w sumie zatrudnia ? i ilu lokatorów obsługuje ? No i ile zarabia prezes zarządu ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do członka RN 34 10 miesięcy temuocena: 67% 

  a były członek RN , poniżej powiada , że jest ponad 4 tyś członków, GOŚCIU ! były członku RN ,,,,,, to na jaki adres należało się zgłosić , na jaką halę , która pomieściłaby 4 tysiące osób..???? nie ma takiej hali w Iławie,, ale skoro byłeś tym członkiem RN to pewnie wiesz , że 70 - 100 osób w Polance się pomieści. Nie FILOZUJ ,, TYLKO ! opowiadaj konkrenie ... ile kasy pobrałeś za nadzorowanie i jakie sprawy załatwiłeś.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do byłego członka RN 33 10 miesięcy temuocena: 100% 

  no to skoro wiesz to wal śmiało , ile ta DIETA członka rady wynosi np. miesięcznie ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Byly czlonek RN 32 10 miesięcy temuocena: 22% 

  Jesteś członkiem spoldzielni to idź na walne i wszystkiego sie dowiesz. Ponad 4000 czlonkow a na walnym 70_100 osob decyduje za resztę. Nieobecni nie maja glosu. P,S Członkowie rady biorą diety.ZA DARMO JU Z DAWNO UMARLO

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~cd. prostego pyania 31 10 miesięcy temuocena: 91% 

  Ile mieszkań obsługuje Spółdzielnia ,,, i czy członkowie Rady Nadzorczej pobierają jakieś / jakie ?/ wynagrodzenie za obradowanie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Icek 30 10 miesięcy temuocena: 43% 

  Do-kc:wycieczki osobiste pod adresem konkretnej firmy zgłaszaj do szefa firmy.Jego teren jego problem.Teraz na tapecie kolejne podwyżki w sp-ni PRACA .a to jak wiem nie koniec.Przekonacie się.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Icek 29 10 miesięcy temuocena: 75% 

  Jak to kto koszty poniesiemy my mieszkańcy a nie Pan Prezes czy Zarząd.To jedna grupa wspierająca się nawzajem..Do Kazika:ubodlo i zabolało bo ciemny lud zaczyna się budzić.Szkoda że nie ma Rad Osiedla które były przedstawicielami mieszkańców.ale to jeszcze przed nami.A może tak poprosić panią Senator Lidię Staron.ktora pomogłaby sprawdzić słuszność decyzji zarządu jak i też kosztów .ponoszonych przez mieszkańców.Dosyc tych podwyżek i rozbudowywania administracji.Rozumiem nagrody dla załogi ale wszystko ma kiedyś koniec.Prosze pomyślnie .coś i od czegoś czas zacząć.Mur Berliński też był z betonu i został zburzony.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bałwanek 28 10 miesięcy temuocena: 75% 

  Jestem ciekawy na czyj koszt będą wywożone śmieci leżące obok tej zagrody lub na dachu ??? Zawsze może ktoś coś podrzucić na zewnątrz ogrodzenia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sflustrowany 27 10 miesięcy temuocena: 75% 

  Śmietników jest za mało na podleśnym, pytam sie gdzie maja smietniki sklepy lub wspólnoty. Skoro ktoś pobiera opłatę i obliczył sumę na mieszkańca to czemu wciąż brakuje miejsca i nie ma gdzie wyrzucić smieci. Śmietników jest za mało.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~podleśnianin 26 10 miesięcy temuocena: 50% 

  może warto sprawę nagłośnić w telewizji

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kc 25 10 miesięcy temuocena: 50% 

  Dobrze piszecie i dajecie w dupę gadom. To jest prawda, nasi też tylko liczą i liczą w komputerach a burdel w EKO niemożebny jak w chlewie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Michał 24 10 miesięcy temuocena: 83% 

  Do czynszu doliczany jest „koszt obsługi wywozu nieczystości” 14 groszy od metra mieszkania, na co więc idą te pieniądze? Licząc, że taka klatka będzie przypadała średnio na cztery bloki to już daje nam ponad 8 tyś zł. Czy to naprawdę tyle kosztuje?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Michał 23 10 miesięcy temuocena: 79% 

  Można to sprawdzić w informacji, które spółdzielnia rozsyła raz na jakiś czas, są tam wyszczególnione wszystkie składniki czynszu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do Michała 22 10 miesięcy temuocena: 88% 

  jeżeli piszesz prawdę ,że SM "PRACA" { bo nie sprawdzałem} dolicza do czynszu „koszt obsługi wywozu nieczystości” 14 groszy od metra mieszkania,,,.? Wiadomo, że za wywóz śmieci płacimy stawkę od osoby , to dla kogo ten "koszt obsługi wywozu od metra kwadratowego "

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkanka osiedla 21 10 miesięcy temuocena: 80% 

  Ogólnie pomysł niezły, ale ta pseudoklatka to kpina. A jeszcze wieksza paranoja to koszt,jaki każda rodzina musi ponieść za postawienie tego czegoś z wielkim udogodnieniem rozłożenia na 24raty. Trochę to nawet śmieszne,choć za czysznsz płacimy już przeszło 600 zł.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lokator 20 10 miesięcy temuocena: 73% 

  Święta racja w spółdzielni rządzi sama rodzina , szara eminencja kadry a prezes to figurant tyle w temacie szkoda że tak mało wtajemniczonych w te sprawy czas najwyższy to zmienić szanowne panie!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ela 19 10 miesięcy temuocena: 82% 

  Panie Kaziku a ile Pan placi za czynsz?Ja 600 zl a zarabiam najnizsza krajowa i nie stac mnie na budowe domu.A szkoda bo juz dawno bym na Podlesnym nie mieszkala

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ive 18 10 miesięcy temuocena: 77% 

  Tam rządzi sama rodzina i szara eminencja .. prezes to figurant .. takie żeby tylko w sp-ni

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~KAZIK 17 10 miesięcy temuocena: 30% 

  Szkoda mi tych ludzi co mają w sobie tyle zła i nienawiści, niesłusznie oskarżają innych. Nikt nie każe mieszkać w zasobach Spółdzielni mozna sobie wybudować dom i zarządzać samemu skoro nic nie odpowiada, ja jestem bardzo zadowolony z tego co robi spółdzielnia. Szanowny zarządzie po co budujecie ludziom te wiaty przecież zawsze naród będzie miał uwagi? Niech zostanie tak jak jest będą płacić co miesiąc wysokie kary, to zastanowią się co piszą ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~podleśnianin 16 10 miesięcy temuocena: 90% 

  głos spółdzielni....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mar44 15 10 miesięcy temuocena: 63% 

  W zarządach i kierownictwie same .... Nic nie da się załatwić, do tego rządzą także w PRL'owskim stylu. Tragedia.

  Edytowany: 10 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ola 14 10 miesięcy temuocena: 86% 

  Ja płacę za niesegregowane, to mam się także dokładać? :/

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Icek 13 10 miesięcy temuocena: 85% 

  Panie Prezesie.rozumiem że ciepłą posadkę Pan sobie chwali ale już chyba czas na zmiany.Nie sztuka być biernym.ale żeby być na stanowisku to trzeba być też dobrym menegerem.a nie tylko podwyżki i podwyżki.Zwyklej i wydałoby się prostej sprawy nie doprowadzą Pan do końca.Obiecuje Pan zajęcie się sprawą a w tej chwili jak się jest u Pana w Gabinecie.a za chwilę zapomina Pan o sprawie.Czyzby Aizchame? Proszę odp. Sobie na pytanie i zacząć zwijać żagle a po drodze proszę nie zapomnieć o następnej podwyżce dla siebie i mieszkańców.A koszty spoldz. Proszę ciąć od swoich pracowników bo czas pracy chyba się nie zmienil.a może bo hydraulik w czasie pracy większość czasu przebywa w domu na śniadanku.sluzbowym samochodem.A to już są koszty za które my mieszkańcy płacimy.Prosze to przemyśleć Już czas odejść.bo nie jest Pan dla ludzi.dla mieszkańców.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~KSU 12 10 miesięcy temuocena: 80% 

  Ludzie spółdzielnia jest jak mafia .Tylko podwyżki i podwyżki.Za wodę płacimy więcej niż mieszkańcy Warszawy!!! Czy to jest normalne? Mają nas w głębokim poważaniu i robią co chcą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do KSU 11 10 miesięcy temuocena: 75% 

  nie będę szukał ,,,,,,,,,,, ale jeżeli faktycznie płacimy za wodę więcej niż ci w stolicy to podaj konkrety / link / itp , gdzie to sprawdziłeś ? bo to sytuacja ciekawa . chętnie poczytamy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Icek 10 10 miesięcy temuocena: 57% 

  Wszystko to prawda.Prosze zapoznać się z wydatkami związanymi z wywozem odpadów .Za co płacimy? Za kontenery.pojemniki na plastik itpza obsługę administracyjną tj.posrednictwon w obsłudze z Rudnem itp Oj jest tego od groma..Koszt 1kontenera przy obciążeniu mieszkańców i innych użytkowników tj min sklepów bo i tak jest przekracza wielokrotność nowego kontenera.Co z resztą pieniędzy ściągniętych od mieszkańców.ida na fanaberie zarządu.ktory powinien takie podejmować uchwały które będą z korzyścią dla mieszkańców.Dotyczy to także p.prezesa/betonu/który siedzi tam dla zasady.Im dłużej tym lepiej.Rozbudowana administracja.. jeszcze jeden wydatek.podwyzszono fundusz rontowy.Stare bloki np 1Maja o 16 groszy za mkw a nowsze bloki o 30gr za M2.Tlaczenie że każdy blok będzie miał osobne konto na fundusz remontowy już mnie śmieszy.Gdzie te remonty.Zagrody mają zastapicPSZOK?a co z Pszok na ul.Komunalnej.Czy z tych inwestycji zmienią się opłaty dla mieszkańców.i czy trochę ukryci się w ad

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kuna 9 10 miesięcy temuocena: 67% 

  U WAS PORZĄDECZEK ALE TEŻ W INNYCH WSPÓLNOTACH. NAJWIĘKSZY BURDEL MAMY W DWÓCH POTĘŻNYCH BLOKACH PRZY U. ZIELONEJ 72 I PRZY ODNOWICIELA GDZIE RZĄDZĄ ALE NIE DBAJĄ O PORZĄDEK NASI ZARZĄDCY. CHYBA WSZYSCY WIEDZA O KOGO CHODZI. GDYBYŚMY MIELI DWUKROTNIE WIĘKSZE POMIESZCZENIA TO MOŻE BYŁOBY JAKOŚ. ALE I LOKATORZY TO NAR ÓD PODŁY ZNOSI ŚMIECI ODPADY NIE SEGREGUJE I WRZUCA GDZIE POPADNIE NP, ŚMIECI BIOLOGICZNE DO PLASTYKÓW LUB PAPIERÓW. A NA KLATKACH WIĘKSZEGO W IŁAWIE SYFU NIE MA W BLOKU PRZY ZIELONEJ 72. A ZARZĄDCY RZĄDZĄ. ALE SZYKUJE SI E BUNT I ZOSTANĄ WYRZUCENI. - może do nich ten tekst dojdzie i zabiorą si e też za porządek nie tylko liczenie w księgach ile kasiory sobie do kieszeni nagarną. Niech przyjdą rano i zobaczą co w naszym eko się dzieje - syf

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lokator 8 10 miesięcy temuocena: 59% 

  Musi być na nagrody dla prezesa , zarządu i pań w administracji spółdzielnia PRACA najgorsza spółdzielnia z możliwych najdroższe czynsze w iławie wszystko naj.... niestety w najgorszym tego słowa znaczeniu , czas najwyższy z tym skończyć oni dla nas a nie my dla nich i na nich tylko.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~qwerty 7 10 miesięcy temuocena: 77% 

  Mieszkańcy tańczą jak im zarząd zagra, nie powinno być odwrotnie? To oni nam mają służyć a nie my im. Spółdzielnie robią co im się podoba i się śmieją w nos mieszkańcom.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dorota 6 10 miesięcy temuocena: 67% 

  Muszą mieć na premie i nagrody w spółdzielni !!!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ela 5 10 miesięcy temuocena: 85% 

  Jesli pomnozymy te 111 zl przez ilosc mieszkan w blokach to wychodzi niezla sumka.Ciekawa jestem ile faktycznie kosztuje wybudowanie takiego punktu na odpady i kto resze tych pieniedzi zgarnie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~podleśnianin 4 10 miesięcy temuocena: 100% 

  może warto w końcu tą bandę rozliczyć z tych podwyżek czynszu, na co idą składki remontowe.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jerry 3 10 miesięcy temuocena: 77% 

  Już nie wspomnę o rozjeb...ch domofonach, tylko w nielicznych klatkach są na kod

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Magda 2 10 miesięcy temuocena: 69% 

  W naszej spōłdzielni " Przyszłość " nic nie płaciliśmy,mamy już od pół roku.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jerry 1 10 miesięcy temuocena: 72% 

  Niech z funduszu remontowego postawią te "punkty", bo i tak w większości bloków nie widać remonow. A apropo smietnikow, gdzie są małe śmietniki na osiedlach, przy blokach, bo nawet kupy psa nie ma gdzie wyrzucić?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAbudzyk
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5763 sekundy