REKLAMALumen
REKLAMAzielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 stycznia 2020, 10:48 komentarzy 60

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Poznaliśmy podział miejskich środków na sport w 2020 roku. Które kluby i stowarzyszenia, prowadzące swoją działalność w tym zakresie, mogły liczyć na finansowe wsparcie z miejskiej kasy? Sprawdzamy to.

Praktycznie wszystkie lokalne samorządy zmagają się teraz z finansowymi trudnościami. Mimo to w Iławie oszczędności nie dotknęły zdecydowanej większości miejscowych klubów i stowarzyszeń - miasto wspiera tego typu lokalną działalność kwotami na tym samym poziomie, co rok wcześniej, albo wręcz wyższymi. Łącznie to 438 tysięcy złotych, podczas gdy dotacje za rok wcześniejszy opiewają na 392 tysiące złotych.

Kto mógł liczyć na miejskie wsparcie i w jakim zakresie? Szczegóły na ten temat publikujemy poniżej.

Wsparcie dla klubów i stowarzyszeń sportowych - dotacje miasta na działalność sportową w 2020 roku. W nawiasie, dla porównania, podajemy wsparcie udzielone na poprzedni - 2019 rok.


 • Prowadzenie zajęć w zakresie piłki nożnej (Akademia Piłki Nożnej ITS Jeziorak Iława) - 100 tys. zł (rok wcześniej: 100 tys. zł).
 • Prowadzenie zajęć w zakresie piłki nożnej (seniorzy ITS Jeziorak) - 50 tys. zł (rok wcześniej: 50 tys. zł).
 • Piłka ręczna - młodzieżowa i seniorska (ITS Jeziorak) - 50 tys. zł (rok wcześniej: 50 tys. zł).
 • Piłka nożna UKS "Mały Jeziorak" - 50 tys. zł (rok wcześniej: 50 tys. zł).
 • Prowadzenie zajęć sportowo-rekreacyjnych z zakresu wioślarstwa (Wir Iława) - 40 tys. zł (rok wcześniej: 27 tys. zł).
 • Prowadzenie zajęć sportowo-rekreacyjnych z zakresu piłki siatkowej (Zryw-Volley Iława) - 23 tys. zł (rok wcześniej: 20 tys. zł).
 • Klub Wioślarski Wir - Smocze Łodzie - 19 tys. zł.
 • Prowadzenie zajęć sportowo-rekreacyjnych - SSW (żeglarstwo) - 14,5 tys. zł (rok wcześniej: 14,5 tys. zł).
 • Basketball dla dzieci - 12 tys. zł (rok wcześniej: 12 tys. zł).
 • Prowadzenie zajęć sportowo-rekreacyjnych - ITS, tenis stołowy - 10 tys. zł (rok wcześniej: 9 tys. zł).
 • Stowarzyszenie Sportów Ekstremalnych - 10 tys. zł.
 • SSP "Orka", sekcja pływanie - 10 tys. zł (rok wcześniej: 10 tys. zł).
 • SSP "Orka", triathlon, 10 tys. zł (rok wcześniej: 10 tys. zł).
 • Lekkoatletyka (przy Stowarzyszeniu Szkoła Pływania "Orka") - 8 tys. zł (rok wcześniej: 8 tys. zł).
 • ITS Jeziorak Iława, sekcja taekwondo, kickboxing, boks - 5,5 tys. zł (rok wcześniej: 5,5 tys. zł).
 • Towarzystwo Tańca Sportowego "Gracja" - 5 tys. zł (rok wcześniej: 5 tys. zł).
 • Sporty walki - Arrachion Iława - 4 tys. zł (rok wcześniej: 3 tys. zł).
 • Klub Karate Kyokushin - 4 tys. zł (rok wcześniej: 2 tys. zł).
 • Akademia żeglarska dla seniorów (SSW) - 4 tys. zł (rok wcześniej: 4 tys. zł).
 • Sporty Walki Iława - 4 tys. zł.
 • Stowarzyszenie Iławski Klub Morsów "Lodowaci" - 2 tys. zł (rok wcześniej: 2 tys. zł).
 • Morena - 1,5 tys. zł (rok wcześniej: 1,5 tys. zł).
 • LOK - 1,5 tys. zł (rok wcześniej: 1,5 tys. zł).
 • Prowadzenie zajęć sportowo-rekreacyjnych - TTZ tenis ziemny - 0 zł (rok wcześniej: 7 tys. zł).

Ponadto w budżecie Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji są ujęte środki na organizację imprez, wydarzeń. W roku 2020 na ten cel do dyspozycji ICSTiR będzie 346,5 tysiąca złotych.

red. kontakt@infoilawa.pl

REKLAMATom-bet

57Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Kucharz 57 8 miesięcy temuocena: 0% 

  Jsk myślicie burmistrz boi się smoczycy? Mi się wydaje, że to taki bezjajeczny gospodarz bez wizji rozwoju. Jak można nie dotować tenisa. Jedne z najładniejszych kortów tenisowych w Polsce i co nic. Może to bezjajeczny przeczyta i zrobi się jajeczny.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nick 56 8 miesięcy temu

  swoje jaja już ugotowałeś na miękko. Tenis jest piękny jednak to sport elitarny i powinien być utrzymywany z funduszy głównie prywatnych. Miasto powinno wspierać sporty bardziej masowe i rekreację. Jeziorak jako jezioro jest naszym wspólnym dobrem, które warto umiejętnie wykorzystać. WIR Iława odnosi sukcesy na arenie polskiej, a nawet międzynarodowej. Smocze łodzie to uzupełnienie oferty także dla dorosłych. Morsy w ostatnich latach zdobywają popularność, propagując zdrowie i sprawiając, że plaża żyje także zimą. Dotacje dla smoków czy morsów są raczej symboliczne i ataku na nich upatrywałbym raczej jako frustrację konkurencji, niż jako efekt realnej troski o wspólne dobro

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xxyz 55 8 miesięcy temuocena: 80% 

  Nie dla finansowania dorosłych, tak dla młodzieży i dzieci! Z rozpiski widać, iż spokojnie można było rozdysponować 90.000 zł dla dzieciaków, a zaspokajane są ambicje osób dorosłych. Sorry ale dorośli niech znajdą własnych sponsorów! Poza tym pewne organizacje, które otrzymały publiczne wsparcie to nie robią na mnie dobrego wrażenia. A przydzielenie tak niskiego dofinansowania lekkiej atletyce, w kontekście np. sportów ekstremalnych jest chyba nieporozumieniem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zdrowybiznesowybyk 54 8 miesięcy temuocena: 100% 

  My nie dostaliśmy. Iławska Organizacja Zdrowych Biznesowych Byków. Organizujemy wyjazdy narciarskie do Włoch. Chcieliśmy dofinasowanie do apreski na której promowalibyśmy Iławę. Ja krzyczłbym z aperolem w ręku Iława aaaaaaaooooooooooooooooooooooeeeeeeeeeeeee Iława Iława ole. Ale nie dali a przydałby się.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~> 53 8 miesięcy temu

  Pamiętajcie kto steruje burmistrzem w sprawach przydziału dzienieg na tzw. sport smoczy i podobny mu. [...] ze Starego Miasta

  Edytowany: 8 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wkurw...ny 52 8 miesięcy temuocena: 67% 

  Smocze łodzie kasa chyba raczej za to że ktoś jest bliżej ratusza. Morsy iławskie to muszą widocznie mieć pieniądze na treningi w ciepłych wodach basenu. Arachion jakaś prywatna firma która myśli że mordobicie to sport. Stowarzyszenie sportów ekstremalnych to już jest najbardziej zabawne, gościu raz poszczekał w ratuszu z panem z rudą brodą i wybłagał pieniądze na własne fantazje. Nic tylko zakładać pseudo stowarzyszenia i pod sportową przykrywką doić kasę z ratusza.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ciocia 51 8 miesięcy temuocena: 100% 

  1 500,00 zł na zawody dla Moreny? To wystarczy na pokrycie może 2 wyjazdów dla 6/8 zawodników. Powiedzmy półfinały i finały Mistrzostw Polski tylko w jednej dyscyplinie sporu. By zdobyć potrzebne punkty na Mistrzostwa Europy czy Świata trzeba starować przynajmniej w 8 zawodach Ogólnopolskich. Przykro na to patrzeć , ze kolejny raz wybitni sportowcy będą musieli po raz kolejny z własnych funduszy pokrywać wyjazdy. A oni prowadzą aż 8 sekcji sportowych!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Piernik 50 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Lepiej dać na stowarzyszenie ekstremalne rowerki albo łudeczki że smoczycami

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zawodniczka 49 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Morena - pełna nazwa Iławski Klub Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących "Morena" jest to jedyne stowarzyszenie w Iławie działające na rzecz osób niepełnosprawnych mający za cel główny SPORT. Jego zawodnicy tylko w 2019 rok starowali w 48 zawodach rangi Ogólnopolskiej!!! Zdobyli 46 medali !!! Reprezentowali Nasz kraj jak również Iławę na Mistrzostwach Europy !!! 1 500,00 zł ? Pozostawię bez komentarza.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~LDK 48 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Kopyto, gwoli sprostowania, w lekkoatletyce dzieci w kat. U12 nie mają innej możliwości startowania na zawodach, niż te z LDK (no i czwartki LA, jeśli szkoła na nie chodzi), ale zgadzam się w 100% że to nie jest ranga MP jeśli chodzi o ogólnopolskie. Jednak dla tych dzieciaków M.Woj. LDK U12 czy Zawody Ogólnopolskie Nestle Cup LDK lub Halowe LDK, to najwyższy szczebel. Mało tego, dodam jeszcze, że na te ogólnopolskie wybierana jest reprezentacja woj. - czyli zawodnicy z najlepszymi wynikami poszczególnych konkurencji w województwie, więc nie tak łatwo tam pojechać, trzeba być na prawdę dobrym :) Co nie zmienia faktu, że to nie ranga MP :) nawet dzieci/młodzież w kat. U14 nie mają jeszcze zawodów rangi MP, dopiero są od młodzika U16 są. Poza tym z większością wypowiedzi dot. przyznawania dotacji to zgadzam się z Tobą :) Pozdrawiam :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kopyto 47 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Ile by Morena chciała dotacji? Zabrać ręcznym pogrywajkom nie zawodnikom oldbojom Zauważyłem ze w Iławie kto się rusza w podnosi krzyk i larum o dotacje bo on promuje zaraz Iławę. Jakieś nieporozumienie i już. Proszę trzymać się sportów tylko olimpijskich i dawać dotacje sekcjom których młodzież zdobywa medale a najniżej wąski , nie szeroki finał na mistrzostw polski, a sekcja musi należeć do Polskiego Związku Sportowego danej konkurencji. Proszę przyjrzeć się wynikom, jakie nasi uzyskują np w wioślarstwie, żeglarstwie. szczypiorniaku. Jeśli sołtys organizuje zawody w w t tytule podaje że ogólnopolskie, tzn ze zaprasza z całej polski ale nie są nimi zawody rangi mistrzostw Polski. Jeśli lekkoatleci startują w systemie L D K i mają charakter jakby mistrzostw polski to nie są Mistrzostw Polski Polskiego Związku Lekkoatletycznego, a wewnętrzne. Inną kwestią jest sport niewidomych, tu należy podejść z rozwagą, bowiem tu mamy Paraolimpiadę światową, czyli Olimpiady niepełnosprawnych.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Psychol 46 8 miesięcy temuocena: 50% 

  Uspokajam wszystkich. Przyznanie dotacji smokom i morsom to pomyłka. Smoki i morsy to osoby wykształcone i dojrzałe emocjonalnie z poczuciem obciachu i naprawią ten błąd i swoją dotację przekażą na sport dziecięcy. To jest przykład cwaniactwa wsty wstyd i jeszcze raz wstyd.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~volleyman 45 8 miesięcy temuocena: 75% 

  ZRYW ZRYW IŁAWSKI ZRYW!!! tylko i aż tyle, ale dobrze że dali bo tam są wyniki, dzieci i młodzież wynoszą z zajęć oprócz umiejętności gry to i WYCHOWANIE...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lewy pomocnik 44 8 miesięcy temu

  Nie afiszujcie się wychowaniem, to taki wytrych dla trenerów. Wychowanie bowiem, nie tylko musi mieć miejsce na zajęciach sportowych, co jest jakby imponderabiliom naszą, wartością najważniejszą. Nie zastawiajcie się zatem ze zabraliście się za sport by młodzież wychowywać czasem jest odwrotnie, i jest odwrotnie, tam gdzie za byle kopnięcie piłki płacą

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Prezes KS Szybka Pięćdziesiątka 43 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Skoro są Smoki, Morsy!!!, Arachion to za rok i my się zgłaszamy. Treningi odbywają się w weekendy w klubie Romano. Myślę, że 5000-10000 na rok też nam się należy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hubercik 42 8 miesięcy temuocena: 80% 

  Smocze łodzie ? Coo... Z jakiej racji ta grupa dostała pieniądze i za co ? Chyba jedynie ze znajomości w ratuszu. Morsy dostały dotacje ? Ale ale ale po co ? Na szampony, ręczniki czy może na czepki i rekawiczki. Takie rzeczy nie kosztują majątku. Jeśli się chce swoją pasję rozwijać to proszę to robić z własnych pieniędzy a nie z podatników. Stowarzyszenie sportów ekstremalnych ? Co to za nowy twór dojący miejską kasę ? Ciekawe kto tam się musiał nagimnastykowac żeby dostać pieniazki

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kopyto 41 8 miesięcy temu

  Za morsami stoi ta [...] z Starego miasta, i wierci dziurę burmistrzowi.

  Edytowany: 8 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Woj 40 8 miesięcy temuocena: 75% 

  Za co morsy dostały pieniądze i na co im potrzebne Przecież woda jest za darmo . No chyba że potrzeba na picie i na kiełbaski . Totalna bzdura dać to młodym ludziom.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~absurd 39 8 miesięcy temuocena: 70% 

  Smocze Łodzie 19 tys.zł!!!! Żarty jakieś! Jednak osoby mające wpływ na kształt budżetu Iławy, czytaj rada miasta i smoczyca, nie powstrzymają się od brania pieniędzy dla organizacji, w której spełnia pasję lub się publicznie lansuje. Później z fetą przekażą pieniądze - LANS i działanie pod publike:-( Są inne organizacje, które robią to samo i radzą sobie bez takiego wsparcia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kuna 38 8 miesięcy temu

  mów prawdę bez ogródek kto za tym stoi u burmistrza. Jest nią [...] ze Starego Miasta i tyle. I ona niebawem popłynie w sina dal.

  Edytowany: 8 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mors 37 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Jestem Morsem od lat i nigdy nie były na to potrzebne pieniądze, jedynie dobre chęci odwaga i ręcznik do tego by się wytrzeć. Jeśli chciało się jechać na zlot to z własnych pieniędzy bo to jest pasja i styl życia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kuna 36 8 miesięcy temuocena: 100% 

  pięknie to ująłeś ...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Prezes SSGK Iława 35 8 miesięcy temuocena: 100% 

  I znowu nic na Sekcję Szybkich Głupich Kroków. Czym różnimy się od innych sportów w Iławie? No czym?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Psychol 34 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Dotacje do smiczych łodzi i morsów sprzeciwia się dotacji. Pasje realizujemy z własnych środków. Mam potwierdzenie,że organizacja smoczych łodzi oraz morsów swoje dotacje przekaże na szkolenie tenisowe dla dla dzieci. Mamy piękne korty i żadnego szkolenia dla dzieci ze środków miejskich.Towarzystwo zdrowych biznesiwych byków tylko tam trenuje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gronia 33 8 miesięcy temuocena: 50% 

  W pełni się zgadzam jeśli chodzi o dotacje dla dorosłych, super to ująłeś, że spełniają swoje marzenia, a dodam, że kosztem dzieci i młodzieży którzy trenują całym rokiem by osiągnąć sukces... Dorośli niech sami sobie finansują swoje hobby a niech miasto da więcej kasy na karate pływaków siatkówkę lekkoatletykę, wir, żagle czy inne sporty, gdzie się trenuje by zdobywać medale na MP czy wyżej.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Real xyzz 32 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Uważam, iż dofinansowanie sportu z kasy miejskiej czyli publicznej to powinno dotyczyć jedynie dzieci i młodzieży, a nie osób dorosłych, które spełniają swoje "marzenia". Od tego to powinni już być indywidualni sponsorzy. Mógłby powytykać pewne wydatki jednakże nie ma, co się spinać i tak to nie zmieni. Co do wypowiedzi Xyz, to przyjdź chłopie na treningi dzieciaków, a zobaczysz ich zaangażowanie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kuna 31 8 miesięcy temuocena: 33% 

  Bez przesadyzmu z waszymi promocjami Iławy. Iławę promowała piłka nożna, kiedy wygrywaliśmy z takimi orłami jak Górnik Zabrze mecze pucharowe. Ale wy gady nic nie pamiętacie jak to było. Promują nas jedynie wielkie widowiska, grupy muzyczne z koncertami i własna trwała kultura, też dobre hotele, ale i znane zakłady pracy, jak np. dawniej IZNS/IWCS czy nawet jezioro Jeziorak

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~.... 30 8 miesięcy temuocena: 20% 

  Ale dotacje np, dla smoczych łodzi czy morsów to paranoja - czy wy tego nie pojmujecie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 29 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Do: ~kuna: To były inne czasy, nie ma teraz co porównywać Jezioraka z lat 90' do teraźniejszych.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sympatyk. 28 8 miesięcy temuocena: 56% 

  Morena za osiągnięcia i promocję Iławy dostała 1500.zł..nawet na kawę dla całego klubu za miało.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~> 27 8 miesięcy temuocena: 82% 

  A co to za sporty walki nagle się objawiły. Smocze łodzie ? i co niech są ale by zaraz 20 patyków im dawać. Proszę przydzielać tylko s[portom olimpijskim dotację, ja gry sportowe i parę innych. Piłka ręczna z kolei - paru tłuściochów się zebrało i ligę stworzyli by se pograć, na co idzie 50 badyli. Jakieś nieporozumienie panowie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka 26 8 miesięcy temuocena: 67% 

  Wstyd że na Morene osobom niewidomym i niedowidzących dali smieszną kwotę

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~.... 25 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Niewidomi to lepszy numer.Na kawę dostali, czy co?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Japek 24 8 miesięcy temuocena: 79% 

  Co to jest stowarzyszenie Sportow elstremalnych i na co tyle kasy smoczym lodziom? Tragedia. Albo arrachion... Tragedia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~> 23 8 miesięcy temu

  durnyś jak stołowe nogi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 22 8 miesięcy temuocena: 50% 

  Sport to sport. Każdy może się o to starać, więc co się spinasz...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Masakra 21 8 miesięcy temuocena: 56% 

  Jeziorak zero osiągnie pozostałe dyscypliny cos robią I tak mała pomoc finansowa kpina ...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~X 20 8 miesięcy temuocena: 67% 

  I Jeziorak dostał jakby potrójnie tak naprawdę także...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~X 19 8 miesięcy temuocena: 50% 

  Nie wszystkim wzrosło

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 18 8 miesięcy temuocena: 58% 

  Zauważ że Jeziorak dostał tyle samo co rok temu a innym wzrosło ..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gruuuudzien 17 8 miesięcy temuocena: 82% 

  Stowarzyszenie Iławski klub morsów? W jakim celu daje się takim grupom pieniądze i co miasto bądź społeczeństwo otrzymuje w zamian? Są rozgrywane zawody w morsowaniu? Czy znany jest na całą Polskę jakis iławski mors? Nie sądzę. Z jednej strony podnoszenie podatków a z drugiej strony wielkie rozdawnictwo na bezsensowne grupy. Na co te pieniądze takiej grupie której do radości potrzeba zimnej wody i recznik...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~.... 16 8 miesięcy temuocena: 75% 

  I co mi tu mówi osoba. Niech każdy sam siebie promuje nie za nasze pieniądze

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Archanioł 15 8 miesięcy temuocena: 27% 

  Proszę nie bić piany a zacząć czytać klub iławskich Morsów jest dość rozpoznawalna wizytówka w Polsce. Proszę zacząć jeździć po Polsce i rozmawiać z ludźmi a dowiesz się że sporo ludzi nie zna już Jeziorak Iława tylko właśnie iławskich Morsów. Co jeszcze ta wesoła ekipa skupia w sobie sporo osób i rozpowszechnia zdrowy styl życia i propaguje aktywność fizyczna jak można zauważyć nie tylko w naszym powiecie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marcin 14 8 miesięcy temuocena: 67% 

  Więcej pieniędzy burmistrz wydaje na własną imprezę muzyczna niż na działalność sportową. Szkoda że pan burmistrz potrafi własną twarzą reklamować projekty swoje lub swoich kolegów niż np zareklamować sporty wodne które rozsławiają ilawe na całym świecie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 13 8 miesięcy temuocena: 25% 

  Janie podpiąłeś się pod mój nick, wykazujesz niejako wiedzę z pierwszej ręki. Zmartwię cię niestety, wiem więcej i obserwuję jak dozujesz wiedzę tylko tą wygodną dla władzy. Będę cię ripostował na każdym kroku. Impra była cholernie kosztowna. Tyle w tym temacie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 12 8 miesięcy temuocena: 67% 

  Nie prawda, festiwal nie kosztował 200 a nawet jeśli to widać że od początku piszesz nieprawdę bo to znacznie mniej niż kasa na sport, a co innego sugerowano w tym poście.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 11 8 miesięcy temuocena: 33% 

  Soundlake kosztował ponad 200 tys. Troszkę odzyskali z biletów, ale bez szaleństwa. In plus tej imprezy, to zatrudnienie w urzędzie miasta Jakuba Kaski od stycznia br.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Festina 10 8 miesięcy temuocena: 80% 

  No to slucham ile burmistrz wydał na imprezę muzyczną Soundlake bo o tym mowa. Bić idiotyczna pianę może byle kto. No znawco tematu?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 9 8 miesięcy temuocena: 73% 

  Głupoty piszesz. Specjalnie czy z niewiedzy? Z artykułu wynika, że na sport przeznacza się prawie 440 tys. a z tego co wiem, żadna impreza prócz lotniczej majówki tyle nie kosztowała. Jeśli chcesz by burmistrz coś reklamował, zaproponuj mu to. Jak on coś promuje, zarzuca mu się że....ciągle coś promuje, jak podwyższa kasę na sport, to też źle...opamiętajcie się.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xyz 8 8 miesięcy temuocena: 60% 

  Jeziorak najwięcej... Przecież inne kluby nic nie osiągają i nie trenują ciężko. W takim razie zapraszam radę i burmistrza na treningi pozostałych grup żeby zobaczyć jak ciężko trenują.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xxx 7 8 miesięcy temuocena: 75% 

  Jeziorak jak zwykle najwięcej

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rober Burneika 6 8 miesięcy temuocena: 15% 

  Sporty Walki dostają zdecydowanie za mało

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adriano 5 8 miesięcy temuocena: 85% 

  Iława miastem sportu? Miasto Iława - dochód 192,2 mln złotych - wydatki na kulturę fizyczną i sport - 438 tysięcy złotych Gmina Iława - dochód 69,2 mln złotych - wydatki na kulturę fizyczną i sport - 523.300 zł

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~chris 4 8 miesięcy temu

  Dokładnie. Wolimy wydawać na leki i suplementy i na lekarza zazwyczaj prywatnego, bo dostanie się do tego na kasę chorych graniczy z cudem. Sport lepszym zdrowiem się odpłaca i powinien być w większym stopniu wspierany finansowo

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Trener 2 klasy 3 8 miesięcy temuocena: 68% 

  Porównując wydatki sportu z kulturą w naszym mieście to mamy przepaść! Skoro miasto stać na jedniodniowy festiwal za 300 tysięcy to znacznie więcej powinno przeznaczać na działalność klubów sportowych. Docelowo to powinna być kwota ok. 1 miliona.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jack 2 8 miesięcy temuocena: 83% 

  300 mało zapewne z 600 albo i 1,5 mln bo przecież tak mowili, ba nawet widzieli, ponoć.. gdzieś.. kiedyś

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 1 8 miesięcy temuocena: 83% 

  Który jednodniowy festiwal kosztuje 300 tys?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMACEZ
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8656 sekundy