REKLAMAPatrz
klonowski
wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 stycznia 2020, 15:36 komentarzy 14

(Fot. materiały prasowe.)

Susz Triathlon 2020: poznaliśmy muzyczne gwiazdy flagowej imprezy Gminy Susz, sprawdzamy też, ile jest prawdy w doniesieniach, że sportowa ranga imprezy spadła.

Najpierw o muzyce. Fani dobrego polskiego rocka będą zachwyceni. Pierwszego wieczoru dla triathlonowej publiczności zagra zespół Lady Pank, a kolejnego - Wilki! Zabawa pod sceną zapowiada się wspaniała, a czy tak samo będzie na trasach i trybunach?

Nie brakuje krytyków, którzy zarzucają, że impreza traci na prestiżu. W 2020, w przeciwieństwie do poprzednich edycji wydarzenia, Susz nie będzie gościł uczestników mistrzostw Polski na dystansie sprinterskim. Ta część zawodów, jak wynika z kalendarza Polskiego Związku Triathlonu, odbędzie się pod koniec lipca w Blachowni. Pojawiają się komentarze, że będą to pierwsze od wielu lat zawody, podczas których w Suszu nie odbędą się mistrzostwa Polski w sprincie, przez co ranga zawodów drastycznie spada. Powód? W ocenie naszych rozmówców, osób w przeszłości związanych z organizacją imprezy - zbyt wczesne ogłoszenie terminu zawodów bez konsultacji z Polskim Związkiem Triathlonu i brak możliwości jego przełożenia ze względu na zakontraktowanie gwiazd. 

Jednak Jarosław Piechotka, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu, współorganizator suskiego triathlonu, ocenia to inaczej. Jest zawiedziony decyzją związku.

- Okazuje się, że w naszym terminie są inne imprezy rangi mistrzowskiej w Europie i prawdopodobnie z tego powodu nie otrzymaliśmy na ten rok rangi mistrzostw Polski - komentuje Jarosław Piechotka. - Jest nam przykro, że w kolebce triathlonu nie organizuje się mistrzostw Polski, jestem zawiedziony współpracą z Polskim Związkiem Triathlonu. Spełniamy wszelkie oczekiwania względem mistrzostw Polski, nieotrzymanie tej imprezy jest dla nas niezrozumiałe. 

Z takim obrotem spraw trudno jest pogodzić się części zawodników i sympatyków Susz Triathlonu. Dają wyraz swojemu niezadowoleniu w mediach społecznościowych - na profilu imprezy, gdzie można przeczytać m.in. takie komentarze:

Aż serce boli! Gdzie jest sprint?

Szkoda, ze sprintu nie ma.

Szkoda, że organizatorzy nie konsultują na forum takich zmian...

Brak mistrzostw Polski w sprincie to nie jedyna zmiana w formule imprezy; pozostałe powinny jednak być przyjęte lepiej. Jak wymienia Jarosław Piechotka, został przesunięty z niedzieli na sobotę start dzieci w aquathlonie. Będzie też miał miejsce nieco później, a nie - jak dotychczas - dość wcześnie rano.

- To nasz ukłon w stronę dzieci - mówi szef CSiR. - Wprowadzamy też pełen aquathlon dla dorosłych, przesuwamy z niedzieli na sobotę wyścig na naszym koronnym dystansie 1/2 Ironmana i wprowadzamy nowości: 1/4 i 1/8 Ironmana. Pracujemy nad startami na dystansie sprinterskim, być może taki wyścig odbędzie się jako dodatkowy lub zamiast tego na dystansie 1/8 Ironmana. Zmieniamy też trasy, aby były jeszcze przyjaźniejsze dla zawodników.

Susz Triathlon 2020 odbędzie się w dniach 27-28 czerwca. 

REKLAMATom-bet

12Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Suszanin 12 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Nie sądzę, że ktoś ustalił koncert bez wcześniejszego ustalenia terminu zawodów, więc raczej obstawiałbym brak konsultacji z Polskim Związkiem Triathlonu. To powinna być podstawa do organizacji takiej imprezy! W pierwszej kolejności to powinno być ustalone, a potem wszystko inne dostosowywane, tak żeby mogły odbyć się MISTRZOSTWA! A nie Pan P. ustala sobie sam termin i Związek ma się dostosować do niego? Zabawne ... średnio zabawne ... I teraz jeszcze te śmieszne tłumaczenie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jaro 11 8 miesięcy temuocena: 33% 

  Bez obrazy ale Mistrzostwa Polski w tak poważnej imprezie w Suszu.. . Ludzie a gdzie zaplecze hoteli i restauracji dla gości i kibiców. Nie zdąży się wjechać do Susza a już się wyjeżdża.Nie ma się co dziwić że wisienka została zabrana z tortu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Suszak 10 8 miesięcy temuocena: 75% 

  Zamiast toczyć pianę, zalecam zakasać rękawy i zaangażować się w organizację zawodów, choćby w formie wolontariatu by jak najgodniej przywitać gości- zawodników i innych, by chętnie tu wracali. Bo pracy ogrom, a poza tą imprezą ciężko ludzi ściągnąć do Susza, bo cóż możemy im zaoferować. Żyjemy w takim a nie innym miejscu. Zabytków niewiele. Wojna dokonała spustoszenia. Tereny piękne ale nie jedyne. A liczne sekcje sportowe są dla osob miejscowych. Również polecam. Pomawianie i obrażanie kogokolwiek może mieć finał w Sądzie. Dzisiaj w sieci już nie ma anonimów, nawet dokonując wpisu z telefonu na kartę z doładowaniami.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~czytelnik 9 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Z pierwszej strony wiceprezes Polskiego Związku Triathlonu Paweł Młynarczyk nie załatwił zawodów w swoim domu. Z drugiej strony Dyrektor CSIR Jarosław Piechotka nie załatwił prestiżowej imprezy dla Susza. Z trzeciej strony od dziesięciu lat suskie jezioro śmierdzi i nikt z tym nic nie zrobił. Jedyne co zrobiono, to kilka konferencji za duże pieniądze. Z czwartej strony mieszkańcy mają to wszystko w (...) i czekają na koncert Lady Pank. Nigdy nie będzie dobrze jak tak będzie się działo.

  Edytowany: 8 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zawodnik 8 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Susz to jednak stan umysłu. Macie fajną imprezę sportowo - muzyczną, a wy się obrażacie na siebie jak panienki. Dajcie sobie po razie i zróbcie to porządnie!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Arek 7 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Finanse gminy w fatalnym stanie to bedzie wymowka zeby za chwile zrezygnowac calkowicie z zawodów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Syszak 6 8 miesięcy temuocena: 57% 

  Komuś bardzo zależy na zniszczeniu suskiego triathlonu zgadza się tym kimś jest Krzysztof Pietrzykowski który jeszcze nie tak dawno wykrzykiwal swoje motto ZAWODNICY DLA ZAWODNIKOW A teraz wielbieni przez niego nietykalni dyrektorzy od wszystkiego rozkładają imprezę na łopatki po kierunkiem szarej eminencji dyrektora ZUK sterującego wszystkim z cieplego stołka

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lukasss 5 8 miesięcy temuocena: 41% 

  Komuś bardzo zależy na zniszczeniu suskiego triathlonu, na własne uszy słyszałem jako zawodnik od innych osób z wielu miejsc w Polsce że Susz to impreza na najwyższym poziomie! Ci co tak szczekaja niech pojadą na inne takie imprezy i zobaczą jaki skarb maja w naszym miasteczku! Mistrzostwa Polski? Proszę państwa najgorzej jak polityka wpieprza się w sport, proszę wejść na stronę polskiego związku triathlonu i zobaczcie kto jest wiceprezesem ds mistrzostw Polski? Nie chce się wam zerkna? Ok! Ułatwie to wam, to nasz mieszkaniec dyrektor wtz Susz Pan Paweł Młynarczyk... Panu Pawelkowi nie po drodze z naszymi wladzami więc lepiej zrobić pod górkę komuś niż ułatwić sprawę, ale karma wraca pamiętajcie! Do zobaczenia na Najlepszych Zawodach w Suszu!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obserwator 4 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Klub triathlonowy UKSTRS prezes Polskiego Związku Triathlon przywróccie dawna range zawodów.Wladza i wiedza powinny iść w parze. Stolica triathlon a tak mało widać młodzieży uprawiająca ten sport wielka szkoda powinno to kwitnąć

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tryp 3 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Kalendarz triathlonu w Suszu musi być zgodny z terminem wyjazdu na żagle naszego przecudownego burmistrza Krzysia. Igrzyska będą? Będą! Więc zamknąć szczekaczki i nie narzekać. Kasa na końcu też będzie się zgadzać. A wy szaraczki do roboty!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obserwator 2 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Czyli najpierw zapewnili zespół na imprezę, ale nie zapewnili imprezy? Susz może i sportem stoi, ale organizacyjnie leży. Jakim cudem, więc tym sportem stoi?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stop ściemniaczom w Suszu 1 8 miesięcy temuocena: 86% 

  Jaro przestań (...) STOP. i odejdź. STOP. (...) . STOP. Uważaj. STOP.

  Edytowany: 8 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMACEZ
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.5337 sekundy