REKLAMAKono
ipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 stycznia 2020, 13:10 komentarzy 11

(Fot. LO w Iławie/archiwum.)

NASZE SZKOŁY. Właśnie opublikowano najnowszą edycję prestiżowego edukacyjnego rankingu "Perspektywy". Zobacz, które z lokalnych szkół zostały w tym konkursie wyróżnione i które zajęły miejsca. Porównujemy też wyniki "Perspektyw 2020" z tymi ubiegłorocznymi.

LICEA

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach (25%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%) oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%).

LO im. Stefana Żeromskiego w Iławie - to jedyny reprezentant naszego powiatu w tej części rankingu "Perspektywy 2020", uwzględniającej tysiąc najlepszych liceów w kraju. Inaczej było w ubiegłym roku, gdy na 848. miejscu uplasowało się LO im. Władysława Broniewskiego w Lubawie, teraz poza pierwszym tysiącem. "Żeromek" w 2020 roku zajął 572. miejsce. Wcześniej był wyżej (w 2019 roku: na 520. miejscu, w 2018: na 485.). Tym samym iławskie LO zdobyło po raz kolejny nadawany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy znak jakości "Brązowa szkoła". Przysługuje on tym szkołom, które w krajowym rankingu zajęły miejsca 501-1000.

Jest też ranking wojewódzki liceów. Tutaj iławskie LO jest na 21. miejscu, lubawskie - na 40. Podium w naszym regionie to trzy olsztyńskie szkoły: II LO im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, IV LO im. Marii Skłodowskiej-Curie i XII LO im. Marii i Georga Dietrichów.

TECHNIKA

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

Technikum w ZS im. Bohaterów Września 1939 r. - to szkoła z Iławy po raz kolejny wyróżniona przez "Perspektywy". W najnowszej edycji rankingu "Budowlanka" jest na 434. miejscu z tytułem "Brązowej szkoły". Rok temu było to 243. miejsce i tytuł "Srebrna szkoła".

W tegorocznym rankingu znalazło się także, na 332. miejscu i z tytułem "Brązowej szkoły", Technikum w Zespole Szkół w Lubawie, w roku ubiegłym nieuwzględnione wśród pięciuset najlepszych techników w kraju.

W rankingu wojewódzkim lubawskie technikum znalazło się na 5. miejscu, technikum w "Budowlance" zajęło 11. lokatę, a w "Mechaniku" - 33.

Wyróżnionym - gratulujemy!

REKLAMANotus_nowa

11Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Wiesia 11 5 miesięcy temu

  Nie ma się co tymi miejscami Perspektyw podniecać.... No bo co z tego wynika dla nas? Nasza młodzierz i tak pójdzie do szkoły tam gdzie ma bliżej lub gdzie poszli ich koledzy z osiedla...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wiktor 10 5 miesięcy temu

  To prawda. Gdyby ktoś chciał coś z tym zrobić to by robił. Nikt z władz nie chce to jest tak i już...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wiktor 9 5 miesięcy temu

  Po liczbie komentarzy widać jak ten temat interesuje iławian... Wiadomo, nie ma wpływu na to.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sosnowy 8 6 miesięcy temuocena: 58% 

  Czy to prawda, że na sukces Żeromka pracują nauczyciele z całego powiatu - UDZIELAJĄC KOREPETYCJI? Jaka jest oferta zajęć pozalekcyjnych Żeromka???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sosnowy 7 6 miesięcy temuocena: 65% 

  do n-czyciel Co macie do zaproponowania uczniom poza lekcjami, które i tak muszą być tłumaczone przez korepetytorów? Wiesz co to jest rozwijanie PASJI?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~swój 6 6 miesięcy temuocena: 45% 

  to prawda ,od lat korepetycje ta najważniejszy punkt nauki w tej szkole.Nie tani.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~n-czyciel 5 6 miesięcy temuocena: 33% 

  Zasadniczo to uczy się na lekcjach, a nie na zajęciach pozalekcyjnych.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~uczeń 4 6 miesięcy temuocena: 78% 

  Bardzo słabo lokalne szkoły. Smutne.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hi 3 6 miesięcy temuocena: 25% 

  Bo umysł trzeba wierzyć

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Teresa B 2 6 miesięcy temuocena: 91% 

  Ciekawa jestem jak wyglądałby ranking w którym ważne byłyby inne parametry. NP. satysfakcja uczniów, poczucie bezpieczeństwa, ocena szkoły przez rodziców, poziom zajęć, wzrost kompetencji absolwentów itd., itp.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~MiejskiSceptyk 1 6 miesięcy temuocena: 57% 

  Może w budowlance zamknęli uczniów za to że szkoła spadła w rankingu o 200 miejsc w dół ??

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.7698 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)