REKLAMAPatrz
REKLAMAWiatrak
wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 stycznia 2020, 12:21 komentarzy 2

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Tylko od piątku policjantom w powiecie iławskim mieszkańcy zgłosili cztery próby wyłudzeń - alarmuje asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. 

W jednym przypadku - niestety - próba okazała się skuteczna. Seniorka z Iławy straciła niemal 20 tysięcy złotych. Policjantom przekazała, iż nic nie słyszała o oszustach, którzy pochodnymi metody "na wnuczka" bezwzględnie wykorzystują łatwowierność seniorów. 

Oszust dzwoni na telefon stacjonarny, podając się za oficera CBŚP. Twierdzi, iż jest prowadzona akcja przeciwko oszustom; wypytuje o oszczędności, wysokość emerytury, bank. By się uwiarygodnić w oczach ofiary, wydaje dyspozycję sprawdzenia jego tożsamości pod numerem 112. Jednak się nie rozłącza, nie robi tego także senior, który - zmanipulowany - jedynie wykręca numer, nie odłożywszy słuchawki; w efekcie rozmawia nie z prawdziwym policjantem, a z kolejnym oszustem. To scenariusz wyłudzenia, którego ofiarą padła seniorka z Iławy. Kobieta straciła w ten sposób niemal 20 tysięcy złotych. Iławskim policjantom zgłoszono jeszcze trzy podobne sytuacje, jednak do kolejnych wyłudzeń nie doszło.

- Pokrzywdzona seniorka nic nie słyszała o tego typu oszustwach na szkodę starszych osób - podkreśla asp. Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji. - Biorąc pod uwagę, ile jest prowadzonych policyjnych i medialnych kampanii na ten temat, to może się wydawać zaskakujące, ale pokazuje, że wciąż musimy rozmawiać i uczulać naszych bliskich seniorów, rodziców, dziadków na tego typu zagrożenia. Zwróćmy też uwagę na inne osoby w starszym wieku, np. samotnych sąsiadów - apeluje policjantka.

TEMATY na sygnale
REKLAMATom-bet

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~q 2 4 miesiące temuocena: 100% 

    Jakieś nagranie z miejskiego monitoringu, a może od prywatnej osoby? Teraz kamerek pełno wszędzie. Ktoś może rozpozna samochód czy człowieka?

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Do siebie 1 4 miesiące temuocena: 82% 

    Drodzy seniorzy skoro niewiedzieliscie o takich przekrętach znanych już od kilku lat to może czas najwyższy zacząć czerpać wiedzę nie tylko z TVP w którym podawane są tylko wiadomości propagandowe i lasujace mózgi tylko o polityce

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8971 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)