REKLAMAPatrz
REKLAMAciechanow

(Fot. KPP w NML.)

"Wolniej znaczy bezpieczniej" - to policyjny apel po kolejnym wypadku, do jakiego doszło na lokalnej drodze.

Dziś (14 stycznia) rano, tuż przed godziną 7:00 w miejscowości Wonna (gmina Biskupiec) kierujący busem marki Volkswagen nie dostosował prędkości do warunków jazdy, stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo.

Ten sam błąd, tj. niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, był przyczyną wczorajszego zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką w Brzoziu Lubawskim, na DK15 (gmina Kurzętnik). Tutaj kierujący BMW nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechał na pobocze, a następnie zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem ciężarowym marki Renault. Na szczęście ostatecznie okazało się, że uczestnicy tego zdarzenia nie odnieśli poważniejszych obrażeń.


Policjanci przypominają wszystkim uczestnikom ruchu drogowego o zachowaniu szczególnej ostrożności na drodze. Niestety, nie wszyscy pamiętają o tym, że gdy pada deszcz, to warunki na jezdni są zdradliwe i należy jechać ostrożniej, wolniej i rozsądniej.

Kierowcy powinni pamiętać o tym, by przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej.

REKLAMAwardrom2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.9757 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)