REKLAMAMartex
REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 stycznia 2020, 10:41 komentarzy 4

(Fot. nadesłane/kontakt@infoilawa.pl.)

Na prośbę Czytelnika wyjaśnialiśmy w Urzędzie Miejskim w Suszu, co było przyczyną, dla której odcinek gminnej drogi pomiędzy miejscowościami Olbrachtówko i Stawiec znalazł się w tak złym stanie, że nie można było w ogóle przejechać. "Nawet policja musiała zostawić radiowóz w miejscowości Olbrachtówko i pieszo przyjść, by obejrzeć stan drogi" - pisze mieszkaniec, na dowód nadsyłając zdjęcia. Wyjaśnienia, a także swoje fotografie pokazujące, że stan drogi już uległ poprawie, przedstawia też urząd.

To nie pierwszy raz, gdy piszemy o złym stanie drogi pomiędzy miejscowościami Stawiec i Olbrachtówko w gminie Susz. Mieszkaniec po raz kolejny poprosił o interwencję na początku tego roku, gdy... odcinek drogi znalazł się w takim stanie, że w ogóle nie można było tamtędy przejechać autem.

Droga Stawiec-Olbrachtówko w gminie Susz - zdjęcia Czytelnika.

Ilość zdjęć 10

Oto treść nadesłanej redakcji wiadomości [imię i nazwisko do wiadomości redakcji]:

Witam, nazywam się [...]. W ubiegłych latach pisałem do Państwa o nagłośnienie sprawy związanej z nieprzejezdnością drogi łączącej miejscowości Olbrachtówko - Stawiec. I tym razem prosiłbym o pomoc, gdyż stan drogi przypomina bagno. 26 grudnia 2019 roku napisałem pismo do Gminy Susz - instytucji, która odpowiada za stan owej drogi z prośbą o remont, przywrócenie jej do użyteczności. 30 grudnia 2019 roku Pan [...] wysłał wiadomość zwrotną, w której napisał, iż droga zostanie natychmiastowo przywrócona do użyteczności. Zostały zrównanie tylko koleiny. Woda dalej stoi, nie ma żadnych odpływów. Jest 1 stycznia 2020 roku, dziś już znowu nie można przejechać, została wezwana policja, która nawet nie dojechała na miejsce, tak, proszę Państwa. Nawet policja musiała zostawić radiowóz w miejscowości Olbrachtówko i pieszo przyjść, by obejrzeć stan drogi. Według mnie nie ma co tu dyskutować, droga musi być przejezdna, służby medyczne, policja, straż, itp. w razie nagłej potrzeby muszą przybyć. W załączniku przesyłam zdjęcia drogi wykonane dzień po remoncie drogi oraz z interwencji policji. Pozdrawiam.

Dlaczego, pomimo podjętej interwencji, nie od razu udało się przywrócić przejezdność drogi? Wyjaśnień w tym zakresie udzielił w imieniu Urzędu Miejskiego w Suszu Tomasz Pacan.

Droga Stawiec-Olbrachtówko w gminie Susz - zdjęcia Urzędu Miejskiego w Suszu.

Ilość zdjęć 7

- 30 grudnia wykonawca dokonał usunięcia wierzchniej luźnej warstwy błota, czynność ta miała na celu odkrycie twardej konstrukcji jezdni, na którą miało zostać nasypane kruszywo. Jednak w wyniku awarii sprzętu transportowego nie było możliwości dowiezienia przedmiotowego kruszywa tego samego dnia - tłumaczy urzędnik. - Nieprzejezdny odcinek drogi zlokalizowany był na łuku drogi, który znajduje się w najniższym miejscu drogi. Utrudniony dojazd spowodowany był zarówno licznymi opadami atmosferycznymi w miesiącu grudniu, jak również z informacji uzyskanych od mieszkańców wynikało, że w okresie poprzedzającym zgłoszenie odbywał się tam transport obornika na pola uprawne dokonany przez duży sprzęt rolniczy.

Urząd wyjaśnił też, że ze względu na wąski pas drogowy nie ma technicznej możliwości wykonania rowów odwaniających na łuku drogi.

- Od dnia 02.01.2020 roku droga jest przejezdna, jak również nie otrzymano do dnia dzisiejszego [16 stycznia - przyp.red.] żadnych informacji o utrudnionym dojeździe - podkreśla Tomasz Pacan.

Dodajmy, że ogłoszenie przetargu na remonty dróg gruntowych na terenie gminy i miasta Susz planowane jest na styczeń.

REKLAMANAJLAK

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Jacek 4 5 miesięcy temu

  Warto dodać, że gmina Susz oddała do użytkowania remontowaną drogę z garbem w wysokości ok 20 cm. Bez jakiegokolwiek utwardzenia, jeden samochód kruszywa + ciągnik z pługiem. Brawo Gmino, 200 metrów drogi udało się wywalczyć, od poniedziałku wnioskuje o kolejne metry, aż do budynków mieszkalnych. Pozdrawiam Jacek.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ktoś tam 3 5 miesięcy temuocena: 75% 

  Ewidentnie widać, że droga rozwalona przez sprzęt ciężki gospodarzy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ktoś ze Stawiec 2 5 miesięcy temuocena: 25% 

  A władze gminy Susz i władze powiatu zamiast organizować pomoc mieszkańcom dziś bawią się w Chełmżycy!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Leśny 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Fakt, że od lat ta droga jest tragiczna. Mieszkaniec Stawca robił zdjęcia drogi przed remontem będac na tej drodze, a urzędnik Gminy z samochodu mimo, że ta droga była po remoncie, bał się błota czy mieszkańców ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
woznicki2019
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 6.4365 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)