REKLAMAwlodkowic
REKLAMAipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 stycznia 2020, 11:13 komentarzy 6

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Organizacja w tym roku obchodów 715-lecia Iławy stanie się okazją do wskrzeszenia iławskiej "dychy", czyli biegu na 10 km. 

Taka impreza już funkcjonowała w lokalnym kalendarzu imprez sportowych. I Iławski Bieg na Dychę odbył się w październiku 2016 roku - uczestnicy startowali wtedy z bulwarów nad Małym Jeziorakiem na ulicy Mickiewicza. Później impreza rozwinęła się, przekształcając w cały festiwal biegowy, by jednak w 2018 roku, na trzeciej edycji, zakończyć swoją historię.

Postulat wskrzeszenia lokalnej "dyszki" zgłosili iławskiemu samorządowi sami biegacze, którym w lokalnym kalendarzu startów brakuje tego dystansu. Organizacja imprezy była tematem czwartkowego (23 stycznia) spotkania z udziałem zainteresowanych stron, zorganizowanego w sali sesyjnej iławskiego ratusza. Uczestniczyło w nim około 20 osób, w tym przedstawiciele różnych grup biegowych, Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski i kierownictwo Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji: dyrektor Wojciech Żmudziński i zastępca Krzysztof Mądry.

Udało się wstępnie ustalić termin biegu, który wpisany zostanie w zaplanowane na ten rok obchody 715-lecia miasta. Urodzinowa "dyszka" ulicami Iławy odbędzie się w październiku, prawdopodobnie 11. Omawiana była także propozycja, by był to czerwiec, ten miesiąc okazał się jednak zbyt napięty - wypełniony innymi, wcześniej zaplanowanymi imprezami.

- Wciąż do przedyskutowania i ustalenia są natomiast inne kwestie organizacyjne dotyczące biegu, w tym jego dokładna trasa, nazwa, czy nagrody i wpisowe - mówi Krzysztof Mądry z ICSTiR.

Wszystkie wymienione tematy będą najprawdopodobniej poruszane podczas kolejnych roboczych spotkań. Tak to pierwsze - wczorajsze podsumowuje burmistrz Kopaczewski:

- Cieszę się, że udało się podczas pierwszego spotkania wspólnie z reprezentacją iławskich biegaczy wybrać termin, w którym przywrócimy iławską "dychę". Liczę na to, że będzie to współpraca, która zaowocuje wieloma ciekawymi pomysłami ze strony biegaczy, co przełoży się oczywiście na rangę i klimat tego biegu.

Dodajmy, że w budżecie obecnie nie ma zabezpieczonych środków na organizację biegu. Według szacunków centrum sportu na jubileuszową "dyszkę" potrzeba co najmniej 15-20 tysięcy złotych. Jak powiedział podczas spotkania burmistrz, te pieniądze będą musiały się znaleźć...

red. kontakt@infoilawa.pl

abs2

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~lewy pomocnik 6 4 miesiące temuocena: 20% 

  CZY WY WIECIE ZE Z BUDŻETU RATUSZA MUSI pójść NA taką imprezę 20 TYSIAKÓW - i co wy na to? Podoba wam się to? A na Półmaraton idzie 50 kawałków i co wy na to? Większość biega na wynik, bowiem ma to do siebie natura sportu. A Morsy za kompanie w lodowatej wodzie też dostają 4 tysiaki, a słynne ŁODZIE dostali 60 tysięcy - za co? i na co? Mozna im coś dac z kasy miasta, ale na przejazd na ich zawody ale nie aż tyle. A IKSowi najlepiej byłoby zabrać, tam mówi jedna z radnych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 5 4 miesiące temuocena: 100% 

  Głupoty, głupoty, głupoty. Faktycznie jakiś lewy jesteś...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 4 4 miesiące temuocena: 100% 

  Bzdury piszesz. Sprawdź lepiej dane porządnie..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Truchtacz 3 4 miesiące temu

  Iławska Dycha umarła śmiercią naturalną, pozostawiając niezbyt smaczne wspomnienia. Temat zamknięty. Lepszy byłby nowy bieg, w nowej odsłonie, na dystansie 10km, z nową trasą i świetną atmosferą - Czyż nie taki był zamysł tego spotkania ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Truchtacz 2 4 miesiące temuocena: 100% 

  Do "...." Środowisko biegaczy liczy i tych, dla których najważniejszy jest wynik i takich, którzy biegają dla siebie, towarzystwa i zabawy - o ile za taką przyjmiemy start w zawodach. Znam kilka, o ile nie kilkanaście osób, które nie raz stawały na podium reprezentując nasze miasto. Czy wyniki są bez szczególnego poziomu ? Nie nam oceniać. Dla tych, którzy je robią są bardzo ważne i należy to uszanować :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~.... 1 4 miesiące temuocena: 25% 

  Szaleństwo w biegowe w Iławie tyczy tylko mody na niby bieganie. Tyle tego biegania, a lekkoatletykę z niby instruktorem mamy na papierku. Startują w zawodach, a bez szczególnego poziomu wyniki.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.776 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)