METRO
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 stycznia 2020, 10:06 komentarzy 5

(Fot. UM w Iławie.)

Uroki naszego miasta przyciągnęły twórców popularnej encyklopedii internetowej Wikipedia w ramach Zlotu Zimowego Wikimedian 2020. Ponad 70 osób z całego kraju oraz zagranicy (Niemcy, Estonia) przez 3 dni intensywnie pracowało na zajęciach warsztatowych.

Panele dyskusyjne, zajęcia grupowe, prezentacje przyniosły efekt w postaci utworzenia nowych haseł o Iławie, jej zabytkach i atrakcjach w najpopularniejszej, internetowej encyklopedii świata. Rozszerzone zostały również istniejące informacje, jak i bank aktualnych zdjęć. Część informacji została przetłumaczona na języki: angielski, niemiecki, białoruski oraz esperanto. Dzięki temu Iława będzie jeszcze bardziej rozpoznawalna i przyjazna obcokrajowcom.

W rozmowach kuluarowych można było usłyszeć wiele miłych słów na temat naszego miasta, jego walorów turystycznych i przyrodniczych oraz świetnego skomunikowania kolejowego. Wikipedyści zgodnie stwierdzili, że muszą tutaj wrócić w okresie letnim i skorzystać z uroków jezior i lasów, aby na chwilę oderwać się od wirtualnego świata.

Podsumowaniem zlotu było wręczenie upominków dla trójki najbardziej aktywnych twórców haseł o Iławie przez burmistrza Dawida Kopaczewskiego, który podziękował za wkład wszystkich uczestników w promocję Iławy na arenie krajowej i międzynarodowej. Jednocześnie przyznał, że wikipedystą nie jest, ale prowadził bloga internetowego, co wywołało ożywioną reakcję gości.

Iławscy policjanci apelują: przyjdź, podziel się krwią!

Za: Urzędem Miasta w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

abs2

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Bibliotek 5 5 miesięcy temu

  Zlot największego czerwonego dziadostwa w Iławie ? Wikipedia podaje nie prawdziwe informacje, cenzuruje i uprawia politykę informacyjną. Co stanowi ogromne zagrożenie. Wielu przypadkach perfidnie zakłamuje np historię. Trudno się dziwić amatorzy. W przypadku protestów i chęci wprowadzenia zmian osoby zawodowo zajmujące się historią są chamsko blokowane. Śmietnik informacyjny i opowieści z mchu i paproci

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Los 4 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Bandytami są dla czerwonych takich jak ty który witałby sowietów z otwartymi rekami. Fuck antifa.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~AntiNaziFront 3 5 miesięcy temuocena: 0% 

  Co masz na myśli mówiąc "czerwone dziadostwo"? Mówisz o osobach z tej bardziej lewej strony? Zauważ że zakłamywanie historii to akurat specjalność tej prawej strony. Znacjonalizowani faszyści którym robi się ciepło pod własnym tyłkiem zrobią wszystko byle by tylko przekłamać prawdę historyczną na ich korzyść. Przykład? Mit o żołnierzach wyklętych-zwykli leśni bandyci a nazywani dziś bohaterami.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bolek z Gdańska 2 5 miesięcy temuocena: 50% 

  Burmistrz nudzi się to jeździ gdzie popadnie zamiast rozwiązywać problemy Iławian.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stara pierda 1 5 miesięcy temuocena: 44% 

  Dobrze prawisz Bolek polać mu!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.8462 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)