REKLAMAPysk-na_blysk
REKLAMAimage2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 stycznia 2020, 11:50 komentarzy 77

(Fot. Czytelnik/archiwum.)

Podwyżka o 100% za odbiór komunalnych segregowanych śmieci czeka iławian na początku czerwca tego roku. Walne zgromadzenie Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego "Czyste środowisko" podjęło w tej sprawie uchwałę dzisiaj - 31 stycznia.

Obecnie w naszym mieście za odbiór śmierci segregowanych płacimy 11 zł od osoby. 1 czerwca 2020 roku ta stawka wzrośnie dokładnie o 100%, czyli do 22 zł od osoby. Tego samego dnia wejdzie w życie, na mocy ustawy, powszechny obowiązek segregacji odpadów. Nie będzie więc stawki na odpady niesegregowane (teraz wynosi ona 14 zł), lecz kara za niesegregowanie. Będzie dotkliwa: wyniesie dwukrotność stawki podstawowej, czyli 44 zł od osoby. Do tego trzeba się liczyć z odpowiedzialnością zbiorową mieszkańców danej wspólnoty, czy spółdzielni korzystających z jednego gniazda na odpady.

Do "Czystego środowiska" w naszym powiecie należą jeszcze gmina Iława, gmina Lubawa i gmina Zalewo. Tam również będą obowiązywać omówione powyżej nowe stawki.

Za uchwałą wprowadzającą nowe zasady zagłosowało 23 uczestników walnego zgromadzenia, przeciw było 11, wstrzymało się 2.

Tak dużą podwyżkę "Czyste środowisko" motywuje drastycznymi wzrostami opłat za korzystanie ze środowiska, cen energii i wynagrodzeń.

red. kontakt@infoilawa.pl

REKLAMATom-bet

77Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Jarek 77 14 dni temu

  Może ktoś napisze o ile wzrosły opłaty środowiskowe i wg jakich kryteriów. O ile wzrosła opłata za prąd, która stanowi niewielki procent kosztów ogólnych bo jeśli chodzi o wzrost wynagrodzeń to chyna każdy wie że wzrosły, o niespełna 15 % co też nie stanowi sto procent kosztów. Stąd trudna do zrozumienia jest podwyżka cen o 100 %. A może prezesi, wiceprezesi, dyrektorzy, kierownicy itp. są zbyt pazerni i liczą na duże podwyżki oraz nagrody. Prowadzę działalność od 20 lat ale nawet sobie nie wyobrażałem żeby w jednym roku tak wzrosły przychody od tych samych klientów. Może warto żebyście rozszerzyli teren działania a nie kroili obecnych klientów. Natomiast dla włodarzy mam sugestie żeby rozejrzeć się za innym odbiorcą śmieci chyba że jak Pawlak podpisaliście umowę na 20 lat.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~No kto 76 14 dni temuocena: 100% 

  Jeśli ja będę segregował to chyba oplata powinna być mniejsza a nie jeszcze większa

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~apel do "czystego środowiska" 75 19 dni temuocena: 100% 

  oczekujemy na imienną posegregowaną listę głosujących za podwojeniem stawki śmieciowej. Lista nie jest tajna !!! bo nie może być tajna.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marta67 74 19 dni temuocena: 88% 

  Nie wszystkie osoby starsze dostają 500 +, a każdy następny koszt wydany na opłaty to to obniżenie jakości życia,sama coś wiem ponieważ moja emerytura to tylko 1200 zł

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 73 19 dni temuocena: 75% 

  Marto , a najciekawsze w tym jest to , że głosujący za podwyżką stchórzyli i nie opublikowali listy głosujących ZA . czyli nie dowiemy się kto nas w ten sposób uszczęśliwia... ale domyślamy się , bo ...prawda sama wyjdzie na jaw.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Helga 72 20 dni temuocena: 75% 

  Czy starsza Pani lub Pan produkuje tak dużo śmieci??A opłacać musi tak samo jak rodzina wieloosobową bez dodatku 500+.I dalej starzy ludzie na siłę muszą być w związku małżeńskim z bieda i dalej żyć skromniutko.To jest RÓWNOŚĆ.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kit 71 14 dni temuocena: 0% 

  Przecież to jest opłata za osobę, więc rodzina wieloosobowa zapłaci wielokrotnie więcej

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Góra śmieci 70 20 dni temuocena: 57% 

  Unia wymogła na nas segregację śmieci i mamy się dostosować, a swoje śmieci pchają do Polski.Teraz mamy montować panele słoneczne,bo takie ekologiczne są.Zobaczymy za 15-20 lat jakie eko będą jak trzeba będzie je utylizować,to samo z samochodami elektrycznymi,są takie super i nie istotne że do tego żeby jeździły potrzebny jest im prąd wytwarzany z węgla,ich baterie też trzeba będzie wymienić i zużyte zutylizować.Omamiają ludzi wedle swoich potrzeb.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zaskoczony 69 21 dni temuocena: 20% 

  No i bardzo dobrze co mi za róznica te 10 zł ważne co się dzieje ze środowiskiem.. Nie wiem jakim trzeba być burakiem żeby się tym przejmować odpuście sobie czasem jedno piwo i macie już na to kase xD

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adam 68 20 dni temuocena: 100% 

  Podpowiedz jak ratujesz planetę płacąc więcej za wywóz śmieci?Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ina 67 21 dni temuocena: 25% 

  Do """dobra rada""":co ty możesz wiedzieć co ja robię i czym się zajmuję? Walczę z z rakiem teraz też zamiast seriali przyjmuje serię chemi .Wystarczy? Nie mów z taką łatwością że ktoś nie zna całej Konstytucji i że jej nie ma w domu.A może tak jak w rządzie każdy ma inne zdanie i każdy inaczej ja interpretuje np p.Prezydent.Rzeczywiscie.jestes ""dobra. rada"".przykład idzie z góry.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Archanioł 66 22 dni temuocena: 67% 

  Nawiązując do poniższej mojej wypowiedzi związanej z aktem prawnym art. 101 par 1 ustawy o samorządzie gminnym tzw skarga powszechna. Myślę że to mogło by tu pomoc oczywiście na wstępie trzeba by wezwać organ do usunięcia tej uchwały. W przypadku braku reakcji ze strony organu skarga do sądu administracyjnego. Jeśli ktoś widzi inne rozwiązanie to proszę o wskazówki.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iława czeka , my czekamy 65 22 dni temuocena: 100% 

  PO PROSTU ,,,,,,,,,,,,, niektórym pomieszało się od tego segregowania! oczekujemy na imienną posegregowaną listę głosujących za podwojeniem stawki śmieciowej. jak tego nie opublikują to znaczy , że głosowali tchórze.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ina 64 22 dni temuocena: 38% 

  Witam.Nie znam się na prawie.ale może ktoś z państwa prawników udzieli informacji czy w naszej konstytucji jest napisane że wobec społeczeństwa można stosować """odpowiedzialność. Zbiorową"""Takie otrzymujemy pisma zastraszające nas nt segregacji śmieci.Czegos tu nie rozumiem.Czy my już jestesmy w PRL??

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dobrarada 63 22 dni temuocena: 86% 

  Po pierwsze w PRLu to my już byliśmi, po drugie po co anagażować konstytucjonalistę, kiedy sama może "postudiować" Konstytucję. Jako Polka powinnaś posiadać egzemplarz Ustawy Zasadniczej i zamiast serialu poczytać paragrafy...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Archanioł 62 22 dni temuocena: 50% 

  W PRL takiej sytuacji by nie było to po pierwsze po drugie konstytucją to najważniejszy akt prawny w tym kraju choć rząd i prezydent maja to w czterech literach. A co do odpowiedzialności zbiorowej to do pierwszej rozprawy bym poczekał o ile by do takiej doszło bo nie widzę podstaw do skierowania wniosku do sądu przeciwko całemu blokowi hahaha kto by poprowadzić z czynności rzęs wszczęciem postępowania w sprawie wykroczenia

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 61 22 dni temuocena: 90% 

  Segregacja segregacją, przyjedzie śmieciara i wszystko do jednego idzie. Ja się pytam czy z ludzi robi się idiotów, czy nimi jesteśmy?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 60 22 dni temuocena: 100% 

  Kto wie jak zagłosował radny Miecznikowski-prezes Spółdzielni przyszłość ?. Jest w związku czyste środowisko z ramienia UM Iława.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 59 21 dni temu

  Miecznikowski i Żyliński są członkami Walnego zgromadzenia Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~czekamy 58 22 dni temuocena: 100% 

  a jak głosował Żyliński ? a jak głosował Harmaciński ? czekamy na wyniki imiennego głosowania. bo z tego co jest w artykule to tylko wiemy , że mamy płacić i tyle ,,, a gdzie rachunek ekonomiczny ? i kto personalnie podjął taką decyzję ??? Czyste środowisko ??? czyli konkretnie kto głosował za ???

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Artur35 57 22 dni temuocena: 92% 

  Jaka segregacja podjeżdża Koma i wszystkie pojemniki pakuje do jednej śmieciarki ,może ich trzeba obciążyć kosztami segregacji!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~3× nie 56 22 dni temuocena: 18% 

  Żadne buract.. nie będzie mi mówiło co mam robić !!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~podatnik 55 22 dni temuocena: 24% 

  zemsta Zylinskiego i jego ekipy za przegrane wybory

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Monia 54 22 dni temuocena: 97% 

  Może czas aby za utylizację śmieci zaczęli w końcu płacić ci którzy naprawdę je produkują,my śmieci nie produkujemy tylko je kupujemy jako wszelkie opakowania. Raz płacimy za nie kupując towar w nie zapakowany a drugi raz za ich utylizację.Nie piszę tu o jednorazowych reklamówkach, bo tych akurat można nie używać, ale kupcie cukier, makaron, czy cokolwiek innego bez opakowania. Na zachodzie każda firma płaci za wyprodukowanie swoich opakowań czyli późniejszych śmieci, nawet po 300 euro od tony. Ciekawe ile firmy w Polsce płacą, znając życie pewnie jakieś grosze, albo nic. U nas cały koszt zwala się na zwykłych zjadaczy chleba, niech płaczą i płacą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 53 22 dni temuocena: 78% 

  Pani Moniu, pomysł Pani jest jak najbardziej słuszny. Szkoda tylko, że całkowicie utopijny. Przecież dobrze Pani wie, że koszty ewentualnych dodatkowych opłat nakładanych na producentów śmieciowych opakowań i tak dorzucą oni Pani do ceny sprzedawanego towaru. Czyli zapłaci Pani drożej, a śmieci i tak nie ubędzie. Typowa kwadratura koła. Już nawet nie chcę wspominać, że tego typu problemy są możliwe do regulacji tylko np. na szczeblu unijnym, gdyż ktoś z poniższych dyskutantów (np. niejakie "oko prasowe") zaraz mnie opluje za to, że jestem np. zaprzańcem, zdrajcą i podłym donosicielem do ohydnej Brukseli. Z drugiej zaś strony jest na pewno Pani na tyle rozsądną osobą (a jestem o tym całkowicie przekonany po Pani mądrej wypowiedzi), że nie myśli Pani, iż takimi problemami będzie sobie zaprzątał głowę rząd tzw. "dobrej(?) zmiany". On przecież jest ciągle zajęty dziesiątkami tysięcy złodziei wiertarek i kiełbasy zwyczajnej w kastowych togach oraz swoją ukochaną "polityką historyczną"...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~coście uczynili z tej krainy 52 22 dni temu

  jest coś takiego jak BDO przecież

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rd 51 22 dni temuocena: 67% 

  no ale na Polskie firmy narzucisz, a na firmy spoza Polski nie - i produkty z importu o kolejną opłate tańsze - czy na prawdę o to chodzi byśmy tylko kupowali? tylko za co jak nic nie sprzedamy?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Twój nick 50 22 dni temuocena: 83% 

  Do Jprldl. Chyba trochę źle myślisz. Jeśli teraz ja jestem zmuszany do opłaty za coś czego nie produkuje to jest problem. Jeśli firmy przeniosą koszt na klienta to ja mam wybór żeby to kupić albo nie... Wolny rynek...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Twój nick 49 22 dni temuocena: 100% 

  I to jest dobry kierunek w którym powinno się iść.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jprldl 48 22 dni temuocena: 67% 

  A ile masz firm takich co produkują w Polsce. Przeważnie import. Inna rzecz to brawo dla Ciebie za logikę. Firma ma ponieść koszty. A myślisz, że kto za to zapłaci?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Archanioł 47 22 dni temuocena: 71% 

  Popieram skierowanie sprawy do UOKiK referat działa w starostwie powiatowym w Iławie co ważne im nas będzie więcej tym lepiej. Jednocześnie uzyskanie informacji kto jak głosował za przyjęciem tej uchwały też warto by poznać. To już zadanie dla tego portalu podpowiem tylko, że zapytanie w ramach informacji publicznej nie może pozostać tu bez odpowiedzi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 46 22 dni temuocena: 29% 

  Zbuntujmy sie wszyscy i nie płaćmy za śmieci

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~G 45 22 dni temuocena: 100% 

  Tee zza miedzy. Nie zauważyłeś że odkąd są te opłaty wyższe i segregacja to coraz bardziej toniemy w śmieciach. Cmentarze pełne śmieci , kosze pełne. Tylko portfele puste. Większość śmieci to wina podejścia producentów. Pralka ma wytrzymać tylko gwarancję, zabawka tylko do pierwszej wymiany baterii, drzwi z papieru na 2 lata. Kiedyś śmieci było mniej bo wszystko było trwalsze i się nie wyrzucało tylko naprawiało. Dziś nie ma mechaników i nie ma dostępu do części. To i są śmieci

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~NOS 44 22 dni temuocena: 21% 

  Nie porównujcie tych wsi w okolicy do Neapolu. Z chęcią zamieniłbym Neapol na tą śmierdząca konfidentami i starymi dziadami okolice bez żadnych perspektyw.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zza miedzy 43 22 dni temuocena: 100% 

  Toć możem i będziem mieli wtedy jak w Neapolu- swiatowo.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marcin 42 23 dni temuocena: 84% 

  Życie w tym kraju powoli staje się komedią. Znowu najwięcej zapłaci zwykły, uczciwy Kowalski.Kombinatorzy pracujący na czarno i żyjący z 500+ zaraz polecą do opieki o zwiększenie dodatku mieszkaniowego bo ich nie stać na takie opłaty bo przecież dochodu nie mają i tak ja z żoną zapłacimy za swoje śmieci bo nas stać, no przecież pracujemy. Tak jak wszyscy pracujący zapłacimy też za śmieci nierobów, bo dodatki mieszkaniowe które dostają są z podatków pracujących.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jaro 41 23 dni temuocena: 93% 

  Cennik z kosmosu chyba w Olsztynie za segregowane 18 zł nie muszę chyba pisać że zarobki dużo większe, ale co tam nasza Iława z najniższą krajową którą większość zarabia stała się miejscem luksusowym i zabulimy po 22 zł, a co tam w końcu nas stać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~x 40 21 dni temu

  Guyy- wyobraź sobie ja i moi z rodziny akurat będziemy musieli odpuścić sobie leki.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Guyy 39 21 dni temuocena: 0% 

  A co ci te kilka zł różnicy robi? XD Oszczędz sobie na piwku albo innych niezdrowych używkach a ratujesz w jakiś tam sposób planetę. Przez takie myślenie jak ty niedługo tu życia nie będzie to co ci z twoich groszy zaoszczędzonych? xD

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~John9 38 23 dni temuocena: 100% 

  Własnych kupców zniszczono markety rozsiano i kuźwa kasy brak. Kupa bezmuzgowców. Przegłosowali bo się bali.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Oko prasowe 37 23 dni temuocena: 36% 

  Polska podpisała w UE pakiet ekologiczny i m.in. W ramach tego zobowiązała się, że w 2020 roku 60% obywateli będzie sortować odpady. A że robi to ok.20% stąd podwyżki i zmuszanie ludzi do sortowania (44 zł od osoby jak tego nie robi a było 14 zl) więc żeby połowę zaoszczędzić zaczną to robić a Państwo się wywiąże przed Bruksela. Taki jest powód...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Orientacja 36 20 dni temuocena: 33% 

  Panie iławiaku widze że jesteś za sweterkiem Konstytucji co donoszą na swoje Państwo w skarpetkach tęczy? A czy wiesz że twór spalarni odpadów to pomysł UE? Czy uważasz że przez spalarnie środowisko będzie lepsze czystsze? Czy uważasz że przez podwyżkę 100% za wywóz śmieci poprawi się środowisko? Pytanie do ciebie wytłumacz nam mieszlańcom zwykłych zjadaczy chleba jaka jest różnica segregowałam płaciłam 11 zł od osoby będę tak samo segregowała muszę zapłacić 22 zł od osoby więc o co tu chodzi?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anty kler 35 22 dni temuocena: 69% 

  Ilawianbardzo dobrze to ujołes. Czemu Polacy tak chętnie sięgają po 500+i inne ochlapy A nie można ich zmusić do dbania i segregowania śmieci. Na tak może większość polaczki myślisz jak nasz kochany kler że ekologia jest wymysłem diabła

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 34 23 dni temuocena: 59% 

  I jeszcze jedno słówko do "oka prasowego" w kwestii opakowań. Czy to Bruksela wciska ci do łapy w sklepie wodę w plastikowych butelkach (choć o wiele zdrowszą masz w Iławie w kranie)? Czy to Bruksela wciska ci garść foliówek, gdy kupujesz np. banany, paprykę i dwa ogórki? Nie możesz wziąć ich w garść i tak zanieść do kasy? Gdzie ostatnio widziałeś narzucone podobno przez Brukselę plastikowe opakowania na piwo? Czy to Bruksela zabrania ci zabierać do sklepu ciągle tej samej torby z materiału, zamiast ładować wszystko przy kasie do licznych toreb plastikowych, które później wyrzucasz na śmietnik? Co nam narzucono? Plastikowe opakowania na każdą bzdurę? Przecież to kompletny absurd. Sam z własnej woli sobie to narzuciłeś. Żałować można jedynie tego, że nie narzucono ci obowiązku posługiwania się przynajmniej odrobiną inteligencji. Może byś wtedy nie pisał tego typu bzdur i nie twierdził bez sensu, że obowiązkowo musisz używać całej fury plastikowych toreb bo ktoś obcy ci to narzuca.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 33 23 dni temuocena: 55% 

  Najlepiej oczywiście winę za całą naszą rodzimą nieudolność zwalić na Brukselę. Ale jej należy tylko dziękować, że przynajmniej ona się troszczy o to byśmy nie stali się jednym wielkim zasyfionym wysypiskiem śmieci. A także o to by naszych rządowych miłośników duszącego nas patriotycznego "wungla" doprowadzić do porządku. "Nasza" tzw. dobra zmiana takie kwestie jak horrendalnie zanieczyszczone środowisko i zatrute powietrze ma w głębokim poważaniu. "Nasza" władza ma ważniejsze problemy na głowie - musi teraz z całą mocą zwalczać wymyśloną przez siebie samą tzw. kastę sędziowską, tak samo jak jakiś czas temu całą swą energię kierowała na opluwanie protestujących lekarzy, a w ubiegłym roku również nauczycieli. Oraz oczywiście na przerabianie Puszczy Białowieskiej na deski. "Nasza" władza nie może się rozdrabniać i zajmować drobnostkami w postaci przyziemnych problemów wynikających z katastrofalnego stanu naszego środowiska. "Nasza" władza jest ponad to. Więc pozostaje nam tylko Bruksela.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zagłodzony 32 23 dni temuocena: 75% 

  Czyli za komuny było lepiej, żarcie było bez konserwantów.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Oko prasowe 31 23 dni temuocena: 31% 

  ...jeszcze dodam, że kiedyś mleko, napoje czy piwo były w butelkach szklanych, skupowanych, torby na za zakupy z materiału lub papierowe... teraz zalewają nas butelki plastikowe, puszki, foliowe reklamówki itp. To wszystko nam narzucono żeby produkować odpad i teraz każe nam się za to płacić i sortować... Tak się kasę sprytnie wyciąga, normy unijne itp. To samo z jedzeniem, coraz więcej chemii by chorować i leki kupować... kiedyś jedzenie było zdrowsze bo mieliśmy swoje normy a nie europejskie...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ech 30 23 dni temuocena: 100% 

  Ciekawe ile ten ładnie się nazywający związek gmin nas kosztuje? A może rozwiązać towarzystwo a zaoszczędzona kasą wyrównać podwyżki za śmieci? Wiele takich jemiołowatych związków jeszcze tu mamy?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkaniec 29 23 dni temuocena: 26% 

  a gdzie jest Ilawski PIS - czy dalej jest uspiony czy dziala w podziemiu moze wkoncu sie obudza i zaczna glosno wspomagac mieszkancow

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sic! 28 23 dni temuocena: 25% 

  Poproś europosłów z Opozycji, może poskarżą się w Brukseli, donoszenie opanowali do perfekcji..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sen zimowy 27 23 dni temuocena: 85% 

  Lepiej niech śpią dalej. Mogliby tylko swym zwyczajem narobić jeszcze więcej problemów. Poza tym ich nie interesują takie problemy jak śmiecie, opłaty i inne przyziemne sprawy. Ich interesuje tylko skostniała ideologia i władza dla władzy. A jak już ją zdobędą to wszystko demolują wokół.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~raz dwa trzy kurna 26 23 dni temuocena: 86% 

  Segregacja? Paki pic na wodę. Ogłupianie ludzi. Wszystko jest suszone mieszane i rozdrabniane razem. Następnie idzie to na taśmę i tam następuje sortowanie śmieci. Tak jest w Różankach. Nazywają to sortownią segregacją śmieci.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Twój nick 25 21 dni temu

  Nie pisz o Różankach, jak nie wiesz, jak tam wygląda cykl produkcyjny. Oni z tego co płacą mieszkańcy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tylko tyle 24 23 dni temuocena: 91% 

  może "Czyste środowisko" które podjęło uchwałę wypowie się kompetentnie na temat sensu segregowania, w sytuacji kiedy wszystko jest wrzucane do jednego wora, a przede wszystkim na jakich podstawach i wyliczeniach stawki opłat będą podwojone . czekamy na konkretne ekonomiczne podstawy wyliczenia opłaty " razy dwa "a nie tylko o gólniki , że to, czy tamto rośnie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~głośNIK 23 23 dni temuocena: 86% 

  Mieszkający na Spółdzielczych czy Wspólnotowych zapłacą w rzeczywistości za segregowane i TEGO BEDZIE TRZEBA SIĘ NAUCZYĆ.... 8 złociszy więcej. Teraz 14 od osoby będzie 22. 11 płacili chyba tylko właściciele domów, ale co z tego jak segregowali a operator odbierał i wrzucał na jedną i tą samą kipę - zresztą na osiedlach też pojemniki na rzekomo plastik i papier i jedna i ta sama fura do wszystkiego :( Burmistrz taki NOWOCZESNY to niech zadziała jak w Wałbrzychu i plastiku już nie będzie! - GENIALNE w prostocie!!!! I niech nie skowyczą ci co 500 + do łapy biorą. trzeba oddać np za śmieci GUPKI

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35. cd.2 22 23 dni temuocena: 79% 

  Wiadomo, że sprawny i rzeczywisty, a nie tylko pozorowany i jawnie oszukańczy, system segregacji i utylizacji śmieci musi kosztować. To oczywiste. Ale trzeba te koszty społeczeństwu rzetelnie ukazać i uczciwie je uargumentować. A nie tylko walnąć na odlew według czyjegoś widzimisię od razu 100% podwyżki i jeszcze straszyć zbiorową odpowiedzialnością niczym w najgorszych systemach totalitarnych. Mieszkańców przekona się jedynie mądrą i rzetelną, opartą na rzeczywistych kosztach argumentacją, chęcią współpracy z nimi, a nie nagłym, jakby zza węgła, ciosem pałą w łeb...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35. cd. 21 23 dni temuocena: 84% 

  A co z tzw. odpadami wrażliwymi - np. tuszami i tonerami do drukarek, sprzętem elektronicznym, itp.? Kiedyś można to było bez problemów oddać do punktu na ul. Biskupskiej na Gajerku. Ale się skończyło i właściwie nic już tam nie chcą przyjmować. Więc gdzie to złożyć? Władze takie czy inne nie powinny ograniczać się tylko i jedynie do podwyższania opłat oraz bezczelnie grozić odpowiedzialnością zbiorową. Trzeba najpierw stworzyć mądry i sprawnie działający system odbioru i składowania bez wielkich opłat różnych rodzajów odpadów. Oraz ich rzeczywistej segregacji i utylizacji, a nie tylko pozorowanej. W przeciwnym bowiem razie nadal głównym sposobem ich pozbywania się przez wielu co bardziej chamskich mieszkańców będą niestosowne wycieczki do okolicznych lasów...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~no tak 20 23 dni temuocena: 96% 

  głosujący za podniesiem stawek za wywóz śmieci powinni nam szczerze segregującym przedstawić konkretny i szczegółowy regulamin segregacji. Większość na pewno będzie tego przestrzegać, ale jak wszystko będzie następnie "'walone na jedną kupę' to bzdura do potęgi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 19 23 dni temuocena: 80% 

  Jak mam segregować np. makulaturę, czyli nie wrzucać jej do dużego pojemnika na śmieci ogólne, skoro pod mym blokiem w ogóle ma nie niebieskiego pojemnika na papier i kartony? A taka sytuacja jest przy wielu śmietnikach w mieście. Więc gromadzę makulaturę w domu i co jakiś czas podrzucam ją do któregoś z nielicznych niebieskich pojemników gdzieś w okolicy. Ale to nie w porządku wobec tamtejszych mieszkańców. Cóż jednak robić skoro wyrzucanie makulatury do pojemnika ogólnego uważam za karygodne marnotrawstwo i za zbrodnię na polskich drzewach? Choć z drugiej strony taka segregacja nie ma większego sensu, gdyż i tak później zarówno makulatura, jak i plastik oraz szkło z pojemników żółtych i zielonych są wrzucane razem do brzucha niebieskiej śmieciary, tam dokładnie mieszane, wywożone na zwał pod Ostródę lub Susz i wywalane bez żadnej utylizacji na wielką piramidę śmieciową. Kompletny absurd i bezczelne oszukiwanie lokatorów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 18 23 dni temuocena: 67% 

  Dlaczego tak drogo? w Suszu jest o 5 zł taniej na osobie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ormowiec 17 23 dni temuocena: 94% 

  " Do tego trzeba się liczyć z odpowiedzialnością zbiorową mieszkańców danej wspólnoty, czy spółdzielni" !!! Co to ma znaczyć!? Czyli powrót do PRL. Czas reaktywować ORMO.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ktoś 16 23 dni temuocena: 93% 

  hmmm "odpowiedzialność zbiorowa" kojarzy mi sie z pewnym ustrojem.........

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~1231565 15 23 dni temuocena: 94% 

  a moze wkrótce jak sąsiad z bloku dostanie mandat za parkowanie to pozostali mieszkańcy też dostaną mandat ? a co tam "odpowiedzialność zbiorowa" to sie robi chore jak diabli

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~taki ja 14 23 dni temuocena: 83% 

  a za jakiś czas GUS w TVP poda że inflacja w Polsce wynosi 2,3 %

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~shadow 13 23 dni temuocena: 89% 

  szkoda że nie 1000 % albo 2000% przecież fantazja nie zna granic. Ludzie ogarnijcie się trzeba ograniczyć produkcję jednorazowego plastiku i mamy 60% mniej odpadów . Jednak najłatwiej jest zaglądać ludziom do kieszeni i karać i karać .... ciekawe co na to uokik ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Fryzjer 12 23 dni temuocena: 95% 

  Sprawę należy kierować do UOKiKu. O 100 procent nie podniesiono wynagrodzeń czy energii.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kata 11 23 dni temuocena: 91% 

  To jest chore, jedni beda segregowac inni nie, kto bedzie placil kary za tych ktorzy nie segreguja? Tez my?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Milka 10 23 dni temuocena: 75% 

  Czy to będzie również dotyczyć firm? Czy tylko osoby prywatne?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~.... 9 23 dni temuocena: 63% 

  Jak zatem udowodnić osobnikom z bloków że nie segregują, co innego w domach jednorodzinnych

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~z 8 23 dni temuocena: 89% 

  Tu będzie problem z osobami na krótko wynajmującymi mieszkania w blokach . Wiedzą, że za miesiąc czy dwa ich już nie będzie więc mogą mieć, że tak powiem "wywalone" na segregowanie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rabotay73 7 23 dni temuocena: 86% 

  Odpowiedzialność zbiorowa, jest napisane.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~z 6 23 dni temuocena: 60% 

  Ciekawe czy będą na to jakieś dofinansowania? znając naszą politykę, to pewnie tak hahahha

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mummy 5 23 dni temuocena: 82% 

  Zapewne dla tych młodych rodziców utrzymujących się z ilości dzieci dofinansowania muszą być. Praca ich parzy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pytanie 4 23 dni temuocena: 96% 

  czy podano imienną listę głosujących ,,,, jak głosował nasz Wójt ? jak Głosował nasz były Burmistrz ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~My 3 23 dni temuocena: 77% 

  Niech te kosze wkoncu umyją tyle lat stoją. Aż się kleją nie dobrze się robi jak ma się wyrzucić to. Zlote klatki zrobili za tyle pieniędzy to chore. Robią co chcą. Tylko płać i płać.te kosze powinien przebadać sanepid ile tam bakterii. Tyle lat nie myte. Zdzierstwo z ludzi

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lubawianin 2 23 dni temuocena: 86% 

  Ludzie znów na ogromną skalę zaczną wyżucać śmieci do lasów i gdzie popadnie. Bo ludzie nie będą mieli co robić z odpadami niebezpiecznymi i niemożliwymi do segregacji. Co zrobić z odpadami budowlanymi?! Do 1 tony można oddać za darmo raz w roku. A co jeśli mamy więcej? Do lasu? Bo za większą ilość już trzeba zapłacić!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 1 23 dni temuocena: 21% 

  Produkujesz śmieć to zapłać za jego odbiór.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
woznicki2019
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASkład opału
REKLAMApalac 6
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6858 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)