REKLAMAsuperpolisa
Media
wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 lutego 2020, 11:16 komentarzy 30

(Fot. UM w Iławie.)

Kompleksowa modernizacja układu komunikacyjnego na ul. Obrońców Westerplatte i Konopnickiej w Iławie - to jedno z większych przedsięwzięć inwestycyjnych, do jakich przymierza się obecnie miejski samorząd. 

W toku prac projektowych, wykonywanych na zlecenie ratusza przez olsztyńskie biuro projektowe NOW-EKO, urząd zorganizował konsultacje z mieszkańcami tej części miasta.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych z tego terenu. 

- Zostały zaprezentowane założenia urzędu, a następnie mieszkańcy wnosili swoje uwagi - informuje ratusz.

- Podczas prac projektowych dobrze wysłuchać opinii mieszkańców - komentuje Krzysztof Portjanko, zastępca burmistrza biorący udział w konsultacjach, - gdyż to oni tam codziennie przebywają i to oni najlepiej znają bieżące problemy.

Naniesione podczas spotkania poprawki i uwagi zostaną teraz w miarę możliwości uwzględnione w projekcie budowlanym. Firma projektująca ma czas na jego wykonanie do 30 września br.

red. kontakt@infoilawa.pl

abs2

28Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Stanley 28 miesiąc temuocena: 100% 

  Burmistrzi I RADNI niech zajma sie gospodarka i finansami....w przeciwnym razie grozi nam umierajace miasto... osiedle da sobie rade(wystarczy rozmawiac) tylko do tego zaraz nie trzeba z kasy miejskiej wydawac pieniadzy na pseudo-projekty.....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~podatnik 27 miesiąc temuocena: 100% 

  panie burmistrzu a w jakiej fazie jest projekt budowy ulicy Jagielly bo tam narazie jest klepisko i jest to priorytek zeby ja wybudowac a ul;westerplatte ma nawiezchnie asfaltowa chyba ze znowu olewa pan swych wyborcow z ul;jJagielly jezeli tak to Brawo panie burmistrzu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iiiii 26 miesiąc temuocena: 33% 

  Byłem ostatnio w Ostródzie jak się cofne 15 lat wstecz A teraz to widzę jak Ostróda zmieniła się na lepsze. A Iława no cóż stadion rozpacz drogi masakra brak wiaduktów korek za korkiem zakładów pracy brak massssakra

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~K.M. 25 miesiąc temuocena: 100% 

  Ja też tam bywam często i jakoś cudów nie dostrzegam? Rozwija się podobnie jak Iława. I powiem więcej Iława wizualnie jest ładniejsza, a to że stadion ? Hmm stadion to nie wszystko. I z pracą też jest tam ciężko. Bulwar u nich ładny to fakt ale pojedziesz gdzieś dalej to obskurne kamienice

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomasz K. Dąbrowski 24 miesiąc temuocena: 25% 

  Jak to jest, że mieszkańcy-sąsiedzi, wśród nich moja skromna osoba, o takich konsultacjach dowiadują się po fakcie?? Z treści artykułu nic nie wynika, ani zakres proponowanych zmian, ani ile osób było obecnych na tych dziwnie tajemniczych "konsultacjach". Nie wiemy nic o wnoszonych przez uczestników spotkania wątpliwościach i propozycjach. Bolączki tego kwartału miasta są znane - brak przyjaznych i estetycznych punktów zbierania śmieci, a przede wszystkim niedobór miejsc parkingowych. Osiedle ma swój niezaprzeczalny, kameralny urok (moja ulubiona uliczka to cudownie zielona i zaciszna Konopnickiej z idealną proporcją szerokości trawników, drogi i chodników). Tylko czy zwiększanie ilości miejsc parkingowych za wszelką cenę to słuszny kierunek? Człowiek potrzebuje ponad wszystko drzew, zieleni i ciszy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obywatel 23 miesiąc temuocena: 100% 

  Cały ten teren jest ciężki do zmodernizowania. Mieszkam w tym rejonie. Zaczynając od jednokierunkowej ulicy Jagiellończyka przy , której stawiane są auta ( przy poczcie) uniemożliwiają spowodowany przejazd samochodem. Ten temat poruszany był już przez radnego Tomasz Sławińskiego o problemie przejazdu np. karetki pogotowia. Temat ucichł . Kolejny problem - brak miejsc parkingowych przy oddziale NFZ i ITBS. Podziurawiona droga na Westerplatte. Brak miejsc parkingowych to był standard w czasie gdy działały tam różne organizacje pozarządowe. Wnioski były składane , ze jest kłopot przy wyjeździe z ulicy ( jednokierunkowej) Konopnickiej. Zostało zainstalowane lustro , które wzmocniło bezpieczeństwo ( ale dopiero po otwarciu żłobka).

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Janek 22 miesiąc temuocena: 58% 

  Burmistrzu zamiast fejsa, proponuję zapoznać się z lekturą KPA. Bo na wszystko ma Pan czas, ale nie na to co w Iławie potrzeba. Pana wybór to największa pomyłka i krzywda dla naszego miasta.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 21 miesiąc temuocena: 60% 

  Do ~Janek: No ale teraz do kogo żale? Ludzie chcieli zmiany, chcieli kogoś młodego to teraz mają. Było myśleć zanim się oddało głos, teraz wielkie pretensje i żale.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tak jest 20 miesiąc temuocena: 75% 

  ILE ??? ten projekt kosztował Iławę ??? a efekty ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 19 miesiąc temuocena: 37% 

  W ratuszu zatrudnia się tylko swoich przyjaciół, nowy trend burmistrza Kopaczewskiego. Zwykły śmiertelnik nie ma szans.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Janek 18 miesiąc temuocena: 80% 

  Bełkot? Takie słownictwo w zasobach burmistrza? No nieźle.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 17 miesiąc temuocena: 80% 

  Konkret? Nazywa się Kaska. Reszta informacji pójdzie w stosownym czasie. I nie będzie to bełkot, tylko skrupulatnie przygotowany zestaw uchybień. Skąd nerwy burmistrzu skoro jest tak dobrze? Czyżby instytucje depczą po piętach. Fajnie było dokuczać Żylińskiemu? Karma wraca.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski 16 miesiąc temuocena: 33% 

  W takim razie Wyborco mówię "sprawdzam". Zacznijmy od początku: co było nie tak z tym konkursem w ZKM? Tylko proszę o KONKRETY a nie anonimowy bełkot.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 15 miesiąc temuocena: 56% 

  Nie brnij w kłamstwa burmistrzu bo jak opowiem o konkursie w ZKM to ludzie będą zbierać szczęki z podłogi. To samo z ICK. O radach nadzorczych nie wspomnę. Aaaa i jeszcze obsługa prawna ratusza. Z przyjacielem Kaską zrobiłeś po mistrzowsku! Te gotowce o transparentności są jedną wielką bzdurą!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski 14 miesiąc temuocena: 48% 

  Wyborco, Pani Angeliko, każdy ma szanse, nawet jak to tutaj określono: zwykły śmiertelnik. Przecież po to właśnie organizowane były przeze mnie otwarte konkursy na prezesów spółek i dyrektorów, to właśnie tam powołałem komisje składające się np. z radnych, by to oni wskazali najlepszych z kandydujących. Nigdzie prawa nie złamano, powiem nawet więcej: konkursy na prezesów spółek to na naszą skalę pewien pozytywne ewenement. Państwa twierdzenia są krzywdzące i co gorsza po prostu nieprawdziwe.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Angelika 13 miesiąc temuocena: 38% 

  Zgadza się, że w ratuszu zatrudniani są znajomki, ale nie jest to żaden nowy trend. Za dawnej władzy też tak było. Dlatego zagłosowałam na pana Kopaczewskiego z nadzieją, że ten trend się skończy. Niestety.... Dlatego już na tego pana nie zagłosuję. Naiwnie szukam dalej uczciwego rządzącego....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~GHJKL 12 miesiąc temuocena: 63% 

  To w Iławie nie ma żadnych biur projektowych tylko trzeba zlecać projekty na zewnątrz miasta? Może trochę patriotyzmu lokalnego ;-) ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski 11 miesiąc temuocena: 67% 

  Szanowny GHJKL, w publicznej instytucji obowiązują pewne zasady, jak np. przetargi i właśnie w drodze takiego postępowania wybieramy biura projektowe. To wynika wprost z ustawy lub regulaminu zamówień publicznych. Firmy lokalne też w takich postępowaniach biorą udział i część z nich wygrywają.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~prawda 10 miesiąc temuocena: 56% 

  mało tego . sądziłem , że Ratusz zatrudnia fachowców , którzy mają uprawnienia projektowe , w różnych dziedzinach. np , budowlańca z odpowiednimi kwalifikacjami , czy też "parkingowca"... skoro tak nie jest , to wstyd ,,, bo niedługo chińczycy będą projektować ulice i parkingi w Iławie,,, Panie Burmistrzu ,,,, Ile ?? ten projekt kosztował budżet Iławy ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zbyszek 9 miesiąc temuocena: 73% 

  Ciekawe z kim były konsultacje i na jakich zasadach je przeprowadzano, gdzie była informacja o możliwości uczestniczenia w konsultacjach.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ania 8 miesiąc temuocena: 41% 

  Jak poprawiają chodnik to pytają się mieszkańców, robią konsultacje. Ale jak chcą wybudować wybieg dla psów i zapewnić całe dnie hałasu starszym ludziom przy ul. Gdańskiej to nikogo nie spytali. I robią to teraz na siłę. Za poprzedniego samorządu takiego czegoś nie było. Nienormalne!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~biorca 7 miesiąc temuocena: 56% 

  do Wyborca. "100 tys za siatkę do płotu?!" - zrób taniej, tylko pamiętaj wystaw f-rę i daj gwarancję. Niestety to nie prywatna i nie da się "pod stołem taniej" - to pieniądze publiczne więc wszystko musi być zgodnie z przepisami. Podatki, opąłty, gwarancje, standardy itd. itp.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 6 miesiąc temuocena: 33% 

  Oprotestować pomysł, który może nie zyska poparcia!!??? Burmistrzu odrobinę powagi. Protestuje się wobec czegoś co jest realne do wykonania, a nie chciejstwo kilkunastu osób. Proponuję wrócić do lokalizacji pod lasem. Nie słuchając argumentów, że to za daleko, że nierówna działka. I co najważniejsze proszę przeanalizować koszty! 100 tys za siatkę do płotu?!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski 5 miesiąc temuocena: 63% 

  Pani Aniu, a gdzie Pani była, gdy to właśnie mieszkańcy w głosowaniu Iławskiego Budżetu Obywatelskiego zdecydowaną większością głosów zdecydowali, by ten plac zabaw dla psów powstał? Wówczas, podczas kampanii promocyjnej i głosowania, Pani nie protestowała. Nie było ani jednego głosu sprzeciwu. To właśnie IBO ma znamiona konsultacji społecznych, bo to mieszkańcy decydują, który projekt wygra. Tak też się stało i należy to uszanować.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 4 miesiąc temuocena: 60% 

  Czekam na wpisy o placu zabaw. "Madki" wpisywać się! ;-)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. do ~Aniaw 3 miesiąc temu

  Nie pasuje mi tylko wplatanie wątków o place zabaw do każdego tematu o inwestycjach w Iławie itd. Do placów zabaw nic nie mam, jest ich sporo w mieście.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aniaw 2 miesiąc temuocena: 0% 

  co ci nie pasuje w placach zabaw?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 1 miesiąc temuocena: 35% 

  Co ma byc zmodernizowane? Chodnik poprawia i tyle, niech zrobia dodatkowy parking dla mieszkańców przy bloku Westerplatte 7.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.7555 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)