REKLAMAWardrom
ipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 lutego 2020, 17:56 komentarzy 139
Na zdjęciach Dawid Kopaczewski i Krzysztof Kurpiecki.

Na zdjęciach Dawid Kopaczewski i Krzysztof Kurpiecki. (Fot. Info Iława.)

Za nami zorganizowane przez iławski urząd miasta spotkanie konsultacyjne w sprawie spornej lokalizacji wybiegu dla psów. Burmistrz Dawid Kopaczewski wraz z zastępcami wziął udział w - chwilami gorącej i wymykającej się spod kontroli - dyskusji. 

Mieszkańcy licznie stawili się na spotkaniu, które rozpoczęło się przy oczku wodnym na ulicy Gdańskiej w Iławie o godzinie 15:00 w piątek, 7 lutego. 

Kto ma rację? Na spotkaniu konsultacyjnym w sprawie spornej lokalizacji iławskiego wybiegu dla psów.

Ilość zdjęć 49

Nie zabrakło lidera protestu przeciwko budowie tutaj wybiegu dla psów - iławianina Krzysztofa Kurpieckiego, ale też wielu jego sąsiadów, również zaniepokojonych ewentualnymi negatywnymi konsekwencjami zrealizowania tutaj planowanego przedsięwzięcia. Miasto reprezentował Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski wraz z zastępcami Dorotą Kamińską i Krzysztofem Portjanko. Pojawiła się również Agnieszka Monastyrska-Maciejewska, przedstawicielka nieformalnej grupy "Cztery Łapy Iławy", która to grupa zgłosiła do Iławskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 projekt budowy wybiegu dla psów i zwyciężyła, nie spodziewając się chyba, ile temat wywoła kontrowersji.

Jakie wątpliwości zgłosili mieszkańcy? 

- Już mamy sygnały, że nieruchomości graniczące z wybiegiem stracą na wartości co najmniej 20% - zgłosił jeden z uczestników spotkania konsultacyjnego. - Czy urząd brał to pod uwagę? 

- Urząd chce zagospodarować, uporządkować ten teren. To spowoduje wzrost jego wartości - przekonywała druga strona sporu.

Parkingi - to kolejna bolączka. Mieszkańcy okolic "bagienka" obawiają się, że jeśli wybieg będzie funkcjonował w ich sąsiedztwie, to będą się borykać z problemem braku miejsc postojowych. 

- Jesteśmy mieszkańcami miasta, jest to miejsce ogólnodostępne, dostępne dla wszystkich iławian. Tak jak przyjeżdżacie Państwo na "Skarbek" i tam się kąpiecie. Nie jest tak, że to miejsce zostało wykupione - przekonywała Zastępca Burmistrza Iławy Dorota Kamińska.

Podobny argument przedstawił Dawid Kopaczewski, który jako przykładu użył iławskiego kina. Jak mówił, zdarza się, że przyjeżdżają na seanse mieszkańcy innych części miasta, zajmując miejsca parkingowe pod blokiem na Starym Mieście, gdzie mieszka. Skoro mają ogólnodostępny charakter, a mieszkamy w mieście, to musimy pogodzić się z tym, że z tej infrastruktury będą korzystać też inni  - tak można opisać stanowisko w tej sprawie burmistrza.

Uczestnicy spotkania przedstawiali merytoryczne argumenty, ale i dawali upust swoim emocjom. 

- Obroniliśmy niepodległość, obronimy oczko! - skandował jeden z iławian.

 - Czy psy są dla władz miasta ważniejsze, niż ludzie, niż seniorzy? - pytała inna osoba.

- Od dziesięcioleci funkcjonuje tutaj teren zielony. Teren stawiacie wybieg. Kogo uszczęśliwiacie? - dodał inny mieszkaniec.

- Jak będą tu wypoczywać starsi ludzie? Przecież będzie tu hałas. A tutaj, Panie burmistrzu, mieszka wielu seniorów. Skorzysta z tego kilkudziesięciu właścicieli psów, a reszta się nie liczy. Kto jest stawiany na pierwszym miejscu: ludzie starsi, czy pieski? - to kolejna z wypowiedzi.

Przedstawiciele władz miasta bronili zwycięskiego projektu IBO.

- Państwo jeszcze nie wiedzą, jak to będzie dokładnie wyglądało, jak będzie zorganizowane, a już ferujecie wyroki - mówiła Dorota Kamińska, przypominając, że na terenie wybiegu ma obowiązywać regulamin; właściciele będą odpowiedzialni za zachowanie psów, a te będą musiały być wyposażone w identyfikatory.

To jednak nie przekonało protestujących. 

- Wracamy z pracy i chcemy mieć trochę spokoju, a nie szczekające psy - mówili. 

- Czy jeśli mieszkańcy zagłosują, by na Starym Mieście zrobić wysypisko śmieci, to czy tak właśnie się stanie? - pytał jeden z mieszkańców.

- Jeśli plan zagospodarowania na to pozwoli, to tak się właśnie może się stać - odpowiedziała mu na to zastępca burmistrza. 

Wywiązała się jeszcze dyskusja pomiędzy Dorotą Kamińską a Krzysztofem Kurpieckim. Zastępca burmistrza pytała go, dlaczego nie zgłaszał zastrzeżeń co do lokalizacji wybiegu podczas spotkania w Centrum Aktywności Lokalnej, kiedy to wnioskodawcy prezentowali swoje projekty IBO. 

- Wtedy nie zabrał Pan w ogóle głosu na ten temat, a dzisiaj Pan rozpętuje trzecią wojnę światową - powiedziała do Krzysztofa Kurpieckiego Dorota Kamińska.

- Wszystko było wtedy dokładnie prezentowane, łącznie z lokalizacją. Pan Krzysztof nie zadał ani jednego pytania - dodała przedstawicielka "Czterech łap".

Ten się bronił.

- Przyszedłem zaprezentować swój projekt, a nie kwestionować inne pomysły - mówił.

Dość obszernie dyskutowano też o zarzucie Kurpieckiego, który twierdził, że mieszkańcy głosowali, nie mając świadomości, gdzie powstanie wybieg. Informacje na ten temat, co przyznał, były dostępne w miejskich materiałach, ale jego zdaniem były trudno dostępne i do wielu mieszkańców wiadomość na ten temat nie dotarła.

Sprzeciwił się temu burmistrz Dawid Kopaczewski, który podkreślał, że ratusz prowadził szeroką akcję informacyjną i promocyjną na ten temat, zarówno na swoich stronach, jak i w lokalnych mediach. 

- Nie jesteśmy przeciwko wybiegowi. Ale trzeba znaleźć inne miejsce. Można w Iławie znaleźć wiele innych takich około 20-arowych działek - wskazywali jeszcze uczestnicy dyskusji.

Zaproponowano m.in. okolice schroniska i teren przy lesie na osiedlu Podleśnym. Jak się okazało, nie wchodzą one jednak w grę.

- Ta inwestycja rozpocznie bardziej kompleksowe myślenie o tym terenie - mówił, już pod koniec spotkania, Dawid Kopaczewski, próbując uspokajać emocje.

Mieszkańcy w większości pozostali jednak nieusatysfakcjonowani.

- Pan pozostał przy swoim, a my przy swoim - powiedziała jedna z kobiet.

- Konsultacje społeczne nie są wiążące. Ale chcemy rozmawiać, nie możecie Państwo powiedzieć, że nie chcieliśmy się spotkać - odpowiadał Dawid Kopaczewski. - Państwo mówicie, jakbyście sądzili, że chcemy Wam zabrać ten teren. Tak się nie stanie. Wybieg ma zająć tylko wycinek, 1/6 terenu. Nie odczarowaliśmy chyba tego tematu; były emocje, nawet nerwy, ale dziękuję Państwu za udział. Jeśli Państwo jesteście zainteresowani, zapraszam delegację przedstawicieli mieszkańców do dalszych rozmów, proszę o sygnał. Pamiętajmy jednak, że prawie 900 osób, głosując na to zadanie w budżecie obywatelskim, wybrało właśnie ten projekt.

Czy uda się osiągnąć w tej sprawie zgodę? Niektórzy z przyszłych użytkowników wybiegu nie ukrywali, że już słyszeli groźby, że ich czworonogi będą tutaj trute i będą musieli, przed wypuszczeniem pupili, sprawdzić teren...

red. kontakt@infoilawa.pl

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

135Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Bolek z Gdańska 135 4 miesiące temuocena: 67% 

  Ulice są do remontu,a nie budować wybiegi dla ilawskiej klasy średniej czytaj bogaczy z prowincji.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nieznajomy 134 4 miesiące temuocena: 30% 

  Ludzie starszej daty.... . O co wam chodzi, jeżeli jest choćby nikła szansa na coś takiego to powinniście to poprzeć.....Od 40-u lat jest tam ,nie ukrywajmy wielki syf butelka na butelce ......... jakieś fotele do wody odrzucane ,jedno wielkie bagno (Tak to wszyscy nazywają) Wy poumieracie a my młodzi będziemy to oglądać -tylko oglądać z daleka bo nikt tam nie pojdzie !!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Janek 133 4 miesiące temuocena: 90% 

  UM Iława jako właściciel terenu winien dbać o swoją działkę. I bez znaczenia czy będzie tam wybieg, czy nie. Jest to teren zielony, których w Iławie mamy coraz mniej. Teren zwyczajnie zapomniany przez służby porządkowe, stąd taki stan rzeczy od wielu lat. On powinien być sprzątany cyklicznie tak jak inne tereny podlegające pod ratusz.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stan 132 4 miesiące temuocena: 46% 

  Proszę podjechać na ulicę Komunalną pod schronisko psów i posłuchać jak ujadają , dziękuję za takie sąsiedztwo .A z pupilem próbuję spacer do lasu przy tzw. Cegielni.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Trututu 131 4 miesiące temuocena: 75% 

  Byłam nie raz w schronisku. I nie ma co porównywać psów bezpanskich do psów, które mają właściciela. To troszkę jakby porównywać wypłatę warszawiaka do naszych wypłat.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Myślący 130 4 miesiące temuocena: 60% 

  Na Komunalnej w schronisku psy siedzą w ciasnych klatkach a nie biegają po wybiegu - nie widzisz różnicy? Na Gajerku u niejednego właściciela posesji psy bardzo hałasują, głównie dlatego, że są nie wybiegane lub siedzą w klatce (jak np. u znanego pseudotrenera)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stan 129 4 miesiące temuocena: 47% 

  Proszę podjechać na ulicę Komunalną pod schronisko psów i posłuchać jak ujadają , dziękuję za takie sąsiedztwo .A z pupilem próbuję spacer do lasu przy tzw. Cegielni.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ann 128 4 miesiące temuocena: 62% 

  W Olsztynie na osiedlu Jaroty jest wybieg dla psów. Przeczytajcie opinie o tym miejscu. Ma ono swoje plusy ale też i wady w myśl zasady, że nie ma rzeczy doskonałych. Generalnie mieszkańcy są zadowoleni i żałują, że nie ma więcej takich wybiegów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Waldek 127 4 miesiące temuocena: 88% 

  Masz rację, są tacy co projektują i nie mają pojęcia, ale są i tacy co projektują i mają pojęcie. Nie wiemy tylko co i kto chce nam zaprojektować. Na wystawach psów konkursy agility odbywają się na różnych przestrzeniach i nie ma problemu. W opisie IBO jest niejasny opis wybiegu z elementami agility, więc nie wiem o czym dokładnie ta dyskusja. Mamy zdanie tylko nie mamy wiedzy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gajer 126 4 miesiące temuocena: 47% 

  Mam wrażenie, że ktoś, kto projektuje wybiegi, nie ma pojęcia o psich potrzebach. Jeszcze mniejszą wiedzę o psach mają ci, którzy twierdzą, że zamknięcie na maleńkiej przestrzeni kilkunastu obcych sobie psów różnej wielkości, o różnych potrzebach i doświadczeniach jest dla nich dobre.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hahahaha 125 4 miesiące temuocena: 72% 

  Oczywiście bo Ilawianie na potęgę będą z psami tam przychodzić i będzie ich tam setki a nawet tysiące!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gajer 124 4 miesiące temuocena: 42% 

  Na wybiegu dla psów o wiele łatwiej jest o konflikt między psami niż na polanie w parku. Mała, zamknięta przestrzeń nie pozwala psu na ucieczkę, na wyjście z konfliktowej, groźnej sytuacji. Często psy, które skończyłyby na grożeniu sobie i poszłyby w swoją stronę w parku, na zamkniętym terenie decydują się na walkę, bo nie widzą innej możliwości rozładowania napięcia. Nie chodzi tu tylko o zabawki i jedzenie. Żaden pies nie czuję się dobrze podczas długotrwałej gonitwy w kółko, gdzie na ogół jeden z jej uczestników jest ofiarą. Ludzie na wybiegu często nie widzą, że zabawa przerodziła się w polowanie, w znęcanie się nad słabszym. Dla psiej natury nie jest naturalnym przebywanie z obcymi psami na małej i zamkniętej przestrzeni. Psy potrzebują spacerów w różne miejsca, rutyna im nie służy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zorientowany 123 4 miesiące temuocena: 79% 

  Gajer (moim zdaniem o inicjałach KK) - widać, że czytasz bez zrozumienia w internecie o psich wybiegach, karmisz się bzdurami i do tego próbujesz ogłupić ludzi. Wybieg to nie mała zamknięta przestrzeń. Na wszystkich wybiegach, na których byłem, nie było naraz więcej niż 10-12 psów, a z reguły 6-8 różnej wielkości. Wybieg jest sprzątany przez właścicieli psów i jest tam dużo czyściej niż na trawnikach przed blokami. Agresja psów przejawia się głównie wtedy, gdy są uwiązane lub ciągnięte przez nierozumnych właścicieli - na wybiegu mają okazję się poznać i zaakceptować. Na jak to nazywasz "polowanie na najsłabszego" nie ma tam miejsca - nigdy czegoś takiego nie widziałem. A co do chorób - jako przeciwnika wybiegu nie powinno cię to martwić :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gajer 122 4 miesiące temuocena: 46% 

  Mała zamknięta przestrzeń, na której nieustannie przebywają i załatwiają się lub pozostawiają swoją ślinę różne psy, jest niczym bomba biologiczna. Regularnie raz lub dwa razy do roku robi się głośno o epidemii kaszlu kenelowego lub psiej odmianie grypy żołądkowej. To oczywiste, że na zwykłym spacerze po osiedlu czy po wizycie w ulubionym parku pies też może zachorować, ale to na psich wybiegach kumulacja zarazków jest największa. Nigdy nie wiesz, jakie psy korzystają lub korzystały przed chwilą z wybiegu. Nie wiesz, czy są zdrowe, czy mają wszystkie wymagane szczepienia. Podobnie na psim wybiegu łatwiej też o zarażenie się chorobami skórnymi oraz rozmaitymi pasożytami.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sosnowy 121 4 miesiące temuocena: 59% 

  Wy pseudointelektualni zarozumiali drobnomieszczańscy prowokatorzy. Palicie śmieciami w piecach, nie segregujecie śmieci, kablujecie na sąsiadów, zazdrościcie innym pieniędzy, kradniecie gdy nadarzy się okazja, zdradzacie swoich mężów i żony, kłamiecie i przeklinacie, nie szanujecie innych i z uśmiechem na ustach oczekujecie aż bliźniemu powinie się noga a wtedy go dobijecie. A po tym wszystkim biegniecie się wyspowiadać i z czystym sumieniem idziecie spać. Nie uda wam się zniszczyć tego projektu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Diabeł 120 4 miesiące temuocena: 50% 

  Sosnowy- zmień pseudo na Archanioł.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mexykanin 119 4 miesiące temuocena: 36% 

  dokładnie prawda

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Like 118 4 miesiące temuocena: 81% 

  Jestem za tym aby każdy właściciel psa schylił się i posprzatał po nim I nie potrzeba żadnego wybiegu dla psa

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lika 117 4 miesiące temuocena: 63% 

  Młodzi właściciele psów sprzątają po swoich czworonogach. Niestety starsi ludzie nie mają tego w nawyku. Odpowiedź jednego starszego Pana dlaczego zostawił psią kupę "BO TO MAŁA KUPA ZA KILKA DNI ZNIKNIE". Tej mentalności się nie zmieni.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dor 116 4 miesiące temuocena: 55% 

  Iława....... zrobisz coś dla ludzi -źle. Zrobisz coś dla przyrody -źle. Zrobisz coś dla zwierząt - źle..... zrobisz coś dla siebie - też źle.... ,,oto polskie katolickie społeczeństwo ''. A gdzie miłość, życzliwość i zrozumienie? Czy ktoś jeszcze pamięta co to?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wal-ko 115 4 miesiące temuocena: 70% 

  To prawda wybieg dla psów przy ul.Gdańskiej to głupi pomysł ponieważ mieszkańcy tej okolicy od lat liczyli na władze miasta,że tu będzie zorganizowana oaza zieleni i spokoju tzw. małe zielone płuca. Przecież wkoło tego placu mieszka mnóstwo ludzi i młodych z dziećmi i starszych i taki park jest konieczny. Trzeba jednak przyznać ze wybieg dla psów też jest potrzebny bo sam chodzę z psem na spacery ale są w Iławie miejsca gdzie taki wybieg można zlokalizować i nie będzie nikomu przeszkadzać. Za jeziorkiem przy ul. Jagiełły od strony ścieżki pieszo-rowerowej gdzie jest mostek nad Iławka jest duży zaniedbany plac. Idealne miejsce na taki wybieg bo z dala od domostw, możliwość dojazdu samochodem od ul.Jagiełły a ścieżką mozliwość dojścia z różnych dzielnic miasta a po przedłużeniu ścieżki również /co jest w realizacji/ z osiedla przy piaskowej i lubawskiego a za torami powstały dwa wielkie blokowiska - idealne miejsce.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~5 114 4 miesiące temuocena: 86% 

  Mamy już jeden wybieg dla psów w samym centrum Iławy i to nielegalny koło sądu zainstalujcie monitoring tam a zobaczycie kto nie sprząta po swoich pupilach kupa na kupie płacą podatki ale to nie wszystko .Większe kary za brudzenie trawnikow porządku nie umieją utrzymać w centrum miasta a na uboczu będą? To właściciele psów są brudasami a nie same psy Na gdańskiej wybieg na Kopernika szalet , wszyscy którzy popierają ten projekt żal mi was

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kuna 113 4 miesiące temuocena: 33% 

  Myślałem ze znajdę tutaj komentarz Kiejstuta, nie tego z Litwy, a z Kuriera. A nie ma? hmmmmmmmm......

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gajer 112 4 miesiące temuocena: 58% 

  Pani Viceburmistrz trochę pokory. Nawołuje Pani do spotkania w Calu, a sama wyszła Pani z tego spotkania tuż po obejrzeniu spotu psiego wybiegu. Ma rację Pan Krzysztof broniąc się, że było to spotkanie prezentujące pomysły IBO. Wg Pani zdania miał wyskoczyć sam na polu bitwy mówiąc że ta lokalizacja to beee niedobra? Bo mi się nie podoba? A gdzie byli Państwo urzędnicy przed propozycją dla inicjatorów tego wybiegu. Przyszedł ktoś do nas, zapytał nas co o tym myślimy? Porozmawiał na spokojnie? Napiszę co o tym sądzę. Teren jest zaniedbany od wielu lat, burmistrz okłada nas przyczeniami jak to teraz będzie super czysto, schludnie itp. Nie wierzę mu ani w jedno słowo. Wiecie dlaczego? Idzcie pod ratusz, do galerii jazzowej. Syf, śmieci i to tuż pod oknami ratusza. Tak jest wszędzie. Decyzja o lokalizacji została podjęta pochopnie. Polecam również poszperać w internecie opinii o wybiegach. O kumulacji zarazków, o agresji psów a finalnie kłótniach właścicieli czworonogów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tfi 111 4 miesiące temuocena: 65% 

  2 tygodnie przed głosowaniem było spotkanie, więc na pewno można było coś jeszcze pozmieniać. A wiadomości o spotkaniu nie były tajemnicą poliszynela. Więc nadal twierdzę, że pan Krzysztof mógł już wtedy państwa powiadomić. A teraz płacz nad rozlanym mlekiem. Wystarczyło również dokładnie słuchać wszystkich projektów, ponieważ plac przy Skarbku był przeznaczony na projekt 21 czyli plac zabaw sensoryczny.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gajer 110 4 miesiące temuocena: 28% 

  Spotkanie w calu było na krótko przed głosowaniem. To urząd nawalił, konsultacje społeczne powinny objąć również spotkanie z nami, najbliższym sąsiedztwem. Domyślam się, że burmistrz i urzędnicy przewidywali jakie będą opinie, stąd ich brak chęci do rozmów z nami.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tfi 109 4 miesiące temuocena: 67% 

  Czyli pan Krzysztof wiedział o lokalizacji psiego wybiegu na Gdańskiej. I po co wprowadzał wszystkich swoich starszych sąsiadów w błąd z lokalizacją przy Skarbku? Bo uparł się pan K. Jak dziecko na lizaka w sklepie z tą lokalizacją.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Oli 108 4 miesiące temuocena: 70% 

  Zakaz trzymania psów w blokach ludzie mają po 2 po 3 psy w blokach 1 mieszkaniec idzie zgłupieć z tą bandą ludzi

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kiedy wykaz podatników ? 107 4 miesiące temuocena: 92% 

  Ratusz koniecznie powinien opublikować listę płacących podatek za psy. to wtedy olewający płacenie zostaną skutecznie zidentyfikowani

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nil 106 4 miesiące temuocena: 72% 

  trzymanie psa w mieszkaniu w bloku przez 9 czy 10 godzin dziennie samego to zakrawa o znęcanie sie nad zwierzeciem. Powinien być zakaz trzymania zwierząt w blokach i po temacie !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Icek 105 4 miesiące temuocena: 77% 

  Ach miało by. Merytorycznie.jak wypracować dobry pomysł.Niestety buta p.Kaminskiej -burmistrz.dalej z nawykami nauczycielskim z najgorszych czasow--tylko zaostrzała dyskusję.Nie tędy droga i podjazdy że Skarbkiem .Brak argumentów to najlepsza pyskówka.Prosze nasze pieniądze przeznaczyć z głową na inwestycje a nie na fanaberie 4lap.Masz psa to Twój problem i sam zadbaj o wybieganie psa.Tyle jest miejsc np tereny przy schronisku odpowiedzialni ludzie z pieskami.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sosnowy 104 4 miesiące temuocena: 64% 

  I to się nazywa aktywizacja społeczności lokalnych. Projekt obywatelski zaktywizował siedzących przed telewizorami znuuuudzonych na śmierć mieszkańców Iławy. Dalej aktywiści i przyjaciele! Wbijamy na bagienko ostoję wolności i ekosystemu tego miasta. Psy wysłać na księżyc razem z blokowiskami. Niech żyje wieczny spokój i odpoczynek racz im dać. Nie będą nam tu srać i szczekać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anty debilom 103 4 miesiące temuocena: 27% 

  Sosnowy pajacu zamilcz albo zmniejsz dawkę leków

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~no tak 102 4 miesiące temuocena: 38% 

  wybacz panie sosnowemu,,,bo bredzi ,

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~arletacz23 101 4 miesiące temuocena: 68% 

  Kazdy chce miec pupila ,ale ten pupil chce miec spacer!!!A nie ze pan wyjdzie z nim na 5 minut na dwórr!!!Ja jestem za tym zeby pupil miał dom i miał gdzie sie wychasac . w bloku powinien byc zakaz trzymania psow!!Głupi rodzice ze zgadzaja sie na pupila dla dziecka ,a ono ma to gdzies po paru wychodzeniwch i kołko sie zamyka/Psy chca wolnosci /biegania dajcie im zyc nie zamykajmy ich w klatkach blokowisk!!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ala 100 4 miesiące temuocena: 67% 

  Proponuje panie Burmistrzu lepiej za ta kwotę na wybieg dla psów dokończyć ścieżkę rowerową łączącą Iławę z Kamieniem Małym a nie budować wybieg !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jamroży 99 4 miesiące temuocena: 86% 

  Ale to ludzie nie burmistrz chce wybiegu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkanka starego miasta.... 98 4 miesiące temuocena: 43% 

  Argument o starszych ludziach, potrzebujących odpoczynku... Na Starym Mieście też mieszka mnóstwo starszych ludzi i jakoś nikt nie robi zadymy, jak małolaty jeżdżą i skaczą po murkach na deskorolkach, Pierd...ca można dostać od tego stukotu. Ale młodzieży mimo, że mają już do tego odpowiednie miejsce przecież nie można niczego zabronić...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~11 97 4 miesiące temuocena: 76% 

  Jestem przeciwko wybudowaniu w tym miejscu wybiegu dla psów po pierwsze niech zada sobie pytanie każdy kto by chciał mieszkać blisko takiego miejsca szczekanie całej swory psów mieli coś wybudować dla wszystkich mieszkańców ilu skorzysta z tego wybiegi może 30 cm procent skorzystają tylko psy co z mieszkańcami Iławy którzy nie mają psów a tak na marginesie niech zaczną zbierać odchody po swoich pupilach kochają zwierzęta to i niech będą za nie odpowiedzialni do końca

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Waldek 96 4 miesiące temuocena: 60% 

  Mam pytanie. Czy jest już jakiś projekt tego wybiegu? Rysunek, wizualizacja, odnośnik do projektu zaczerpniętego z innego miasta itp. Chciałbym wiedzieć o czym rozmawiamy. Pozdrawiam.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kotek 95 4 miesiące temuocena: 86% 

  zróbcie wybieg gdzieś koło schroniska... tam pusty parking za com...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aleksander Krygier 94 4 miesiące temu

  Bo tamten komentarz jest do dyskusji nad rozwiązaniem problemu, a nie nad grodzeniem jeziora (ogrodzenie będzie źle wyglądać, a na remont chodnika nie ma kasy, wybierając z dwóch lepiej będzie naprawić chodnik.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iksigrekzet 93 4 miesiące temuocena: 100% 

  Jak pod artykułem o utonięciu się nie zgadzam z Twoim komentarzem Olek, to tu w pełni popieram ;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aleksander Krygier 92 4 miesiące temuocena: 53% 

  Mam psy i szczerze mogę przyznać, że nie ważne gdzie powstanie wybieg i tak wiele osób, będzie jeździła w to miejsce samochodem, a wybieg, koło schroniska pozwoli na pewno na więcej radości dla podopiecznych schroniska.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wojtek 91 4 miesiące temuocena: 46% 

  Wybaczcie ale Iława się ośmiesza. dobrze ze nic mnie tu nie trzyma Podobała mi się przeprowadzka z wielkiego miasta do miasteczka jakim jest Iława. Niestety po tym co widzę i po zachowaniu mieszkańców uciekam stąd jak najszybciej i pewnie tak uważa większość mieszkańców. kto może ucieka. naprawdę żal żyć w takim społeczeństwie pełnym nienawiści. spora część mieszkańców ze względu na wiek powinna w ogóle nie udzielać się społecznie. Skoro to miasto ma być dla mlodych to czas przestać myśleć jak komuchy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aga8 90 4 miesiące temuocena: 86% 

  Nie zapominjmi ze kiedys tez sie zestarzejemy I co wtedy tez nie bedziemy mieli nic do powiedzenia .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kocioł 89 4 miesiące temuocena: 56% 

  Nikt z tego miasta nie ucieka tym bardziej młodzi jeżeli już ktoś decyduje się wyjechać z tego miasta to nie przez to że żyją tu starsi ludzie ale przez to że od jakiegoś czasu mamy nową władzę i nowego włodarza miasta co każdy pomysł budzu kontrowersje i wzbudza podziały między mieszkańcami? Przykład czy ktoś sobie przypomina czy przez okres rządzenia przez poprzednią władzę ktoś sobie przypomina o podobnym cyrku manifestacjach niezaxowoleniu mieszkańców bo ja nie?...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ma 88 4 miesiące temuocena: 83% 

  Miasto ma być dla wszystkich. Dla starszych także. To że przyjechałeś z dużego miasta nie upoważnia Cię do lekceważenia i obrażania iławian. A co do nienawiści ... może problem tkwi w tobie?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomasz 87 4 miesiące temuocena: 57% 

  Zasciankowosc Ilawy zawsze byla widoczna. Glosy przeciwne takim miejscom i argumentacja sprzeciwu to jakis ciezko wyobrazalny zamordyzm. A juz ocena utraty wartosci nieruchomosci, podawana w procentach, to tylko dowod na kompletne zidiocenie. Wlasnie tacy ludzie doprowadzaja do wyludnienia tego miasta! Nawet turysci juz nie interesuja sie Ilawa tak jak kiedys. Pisze nawet, bo firm jest coraz mniej, atrakcji coraz mniej i wreszcie turystow tez coraz mniej! Robcie tak dalej to zostana wam tylko koscioly i cmentarze a wiele nie brak! Apropos, a moze cmentarz jako alternatywa w tym miejscu? Jeszcze duzo wody musi odparowac z Jezioraka, zeby ludzie w Ilawie zrozumieli, ze nie niszczy sie pojemnikow na psi "business" przy alejkach, czysty trawnik jest atrakcyjniejszy niz zasrany i zasmiecony, wybieg dla psow to atut i wygoda a nie problem do wykazywania swej niewiedzy i malostkowosci. Powodzenia!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Luki 86 4 miesiące temuocena: 72% 

  Taki fajny teren przeznaczyć pod wybieg dla psów.... Tragedia! Ludzie idźcie po rozum do głowy! Ci co głosowali na ten projekt nie są świadomi jak to będzie wyglądało w rzeczywistości. Nikt nie wyegzekfuje od właścicieli psów żeby je pilnowali. To będzie miejsce wyłącznie do załatwiania potrzeb swoich pupili i żeby się wybiegały. Z yorkami nikt tam nie przyjdzie. Takie miejsca powinny być na obrzeżach miasta a nie w jego centrum! Będzie to bardziej komfortowe miejsce dla obojga stron.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nick 85 4 miesiące temuocena: 37% 

  mysle iz powinienes pojechac do pierwszego lepszego miasta z wybiegiem dla psow i zobaczyc jak taki wybieg funkconuje a dopiero pozniej sie wypowiadac

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~podatnik 84 4 miesiące temuocena: 76% 

  nie rozumie w komentarzach dlaczego jacys ludzie posuwaja sie do obrazania osob z PISU ; PO ; PSL itd skoro to w temacie jest wybieg dla psow ale widac ze jak sie nie ma szacunku dla rodzica to i do innych ludzi a jezeli chodzi o owy wybieg to sa w miescie miejsca na taka lokalizacje tylko oslawiony burmistrz juz postanowil i koniec a wola ludzi z terenu przyleglego sie dla niego nie liczy i zeby wszystkich pogodzic wybudujmy ten wybieg u pani ktora opracowala ten projekt a bedzie tez miala posade dozorcy od sprzatania [ G ]

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Goldi 83 4 miesiące temuocena: 23% 

  Burmistrz wrócił ze spotkania z podkulonym ogonem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rany Julek 82 4 miesiące temuocena: 70% 

  Naprawdę? Widać,że nic nie rozumiesz. Mógł przecież wcale nie przychodzić. A był ... rozmawiał, tłumaczył jak krowie na rowie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marek 81 4 miesiące temuocena: 48% 

  Małżeństwo Kurpieckich. Ci to mają parcie na szkło

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~KK 80 4 miesiące temuocena: 73% 

  Ale co? Spytałem tylko sąsiadów o zdanie za pomocą ankiety. Przyszły media zobaczyć o co chodzi, bo się zdziwiły na takie cuda. Zwykle nikt tu o nic nikogo nie pyta. Może pora zacząć?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tak rada 79 4 miesiące temuocena: 44% 

  Panie Burmistrzu! Teren jest Miasta, było wszystko do wglądu, przegłosowano i NALEŻY wykonać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~czyżby ? 78 4 miesiące temuocena: 70% 

  należy wykonać co ??? każdą bzdurę , włącznie z psim zakątkiem ? otóż z tym kłopotem niech się bujają pomysłodawcy i głosujący za taką bzdurą za 200 tysięcy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~OgarnijcieSię 77 4 miesiące temuocena: 44% 

  W każdym bardziej cywilizowanym mieście taki wybieg jest i nikt z tego wielkiego halo nie robi, psy się jak tu ktoś wspomniał „nie zagryzają” a właściciele mają spokojną głowę o to, ze ich czworonóg nie wbiegnie pod auto czy nie przestraszy „bąbelka jakiejś madki”. Znaczna cześć mieszkańców kategorii Iławiaki cebulaki zdecydowanie woleliby stragan z cebula i kolorowymi swetrami no ale cóż...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~OgarnijcieSię 76 4 miesiące temuocena: 80% 

  wolałaby* żeby zaraz jakiś inteligent się nie przyczepił.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~no tak 75 4 miesiące temuocena: 66% 

  bzdura, bzdurę , bzdurą pogania. 200 tysięcy z budżetu Miasta na psi wybieg ? po co te konsultacje ? skoro przedstawicie Ratusza głównie bronili tego pomysłu, zamiast posłuchać i pomyśleć ,,, a jak poprzez głosowanie IBO wygra projekt , żeby Iławę wysadzić w powietrze to , co ? lecimy w kosmos ? Pomysłodawcy powinni taki wynalazek umiejscowić pod własnymi nosami.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nomar 74 4 miesiące temuocena: 73% 

  Najwięcej racji w swoich wypowiedziach mieli - pan vice burmistrz i pan kierownik referatu z ratusza, Popieram ich w 100%.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Uważny obserwator 73 4 miesiące temuocena: 86% 

  Przecież oni w ogóle nie zabierali głosu !

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~JA 72 4 miesiące temuocena: 34% 

  PRZECIWNICY TEGO WYBIEGU DO pisowska HOŁOTA

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Realista 71 4 miesiące temuocena: 66% 

  Ten cały wybieg to jak przejścia dla nietoperzy na S8. Komu się będzie chciało i kto bedzie miak czas tam chodzić. Po pierwszym razie nikt tam wiecej nogi nie postawim. Zastanawia mnie również czy pies to doceni, jaka będzie dla niego różnica. Przecież one tam się pozagryzaja. Nie rozumiem tego projektu i nie widzę sensu realizować go w takim miejscu i w takim mieście jak Iława.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Też Realista 70 4 miesiące temuocena: 35% 

  No cóż - to, że tego nie rozumiesz Realisto, nie oznacza, że taki wybieg nie jest potrzebny. Pies to doceni, o to się nie martw. Gdybyś poświęcił chwilę na znalezienie w internecie informacji o psich wybiegach w innych miastach i o tym, jak się tam świetnie psy socjalizują, to byś zmienił zdanie. Dużo gorzej wygląda na prywatnych podwórkach, gdzie psy ujadają całymi dniami - to jest ok? Przejdź się po Gajerku, to zobaczysz, że często człowiekowi mało nogi nie odgryzą przez płot. Nie są uczone przebywania z innymi, więc są agresywne. Jest szansa to zmienić.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka 69 4 miesiące temuocena: 55% 

  Burmistrz i Rada Miasta do wymiany i to jak najszybciej...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rabotay73 68 4 miesiące temuocena: 43% 

  I tak i nie... Jestem mieszkańcem Iławy, mam kota, nie psa. Uważam że o lokalizacji powinni decydować mieszkańcy tej okolicy a nie czytelnicy gazet czy portali. Mieszkańcy mają rację że lokalizacja nie była odpowiednio nagłośniona. Coś tam się mówiło, pisało ale konkretów nie było. No bo kto się w temat zagłębiał... Z drugiej strony to szansa na zagospodarowanie terenu bo dziś tam niczego nie ma poza bałaganem, bandą ćpunów czy pijaków. Strach chodzić... I dziadki niech nie kłamią że tam chodzą i spacerują. Byle postawić veto, argumentów logicznych nie mają.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~genek 67 4 miesiące temuocena: 62% 

  Wielbiciele kundli niech wyjdą na trawniki społecznie zbierać [...] po swoich wielbicielach. Wszystko [...] nawet chodniki, Chętnych miłośników 4 [...] łap pewnie brak do tego celu.

  Edytowany: 4 miesiące temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~OgarnijcieSię 66 4 miesiące temuocena: 46% 

  Wielbiciele niech zbierają po swoich wielbicielach, ktoś tu się zagubił w swoim komentarzu :) wyszło na to Drogi Panie, ze sprzątać mają sami po sobie. A w kwestii jasności, każdy normalny właściciel czworonoga sprząta po nim fekalia, a uogólnianie ma się tak samo do tego jak fakt, ze każdy rzuca śmieci na trawnik których jest pełno, a czy tak jest ? Raczej nie, wiec radzę nie wrzucać wszystkich do jednego worka, bo skoro zacny Pan psa nie posiada to wychodzi na to, ze trafia pan do tej drugiej grupy która wyrzuca śmieci na trawnik. Pozdrawiam.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomasz K. Dąbrowski 65 4 miesiące temuocena: 73% 

  Ta cała awantura dowiodła jednego: budżet obywatelski w tej formule to pomyłka. Trzeba było dać limit na pojedynczy projekt, np. 50tys i wtedy ludzie nie czuliby się pokrzywdzeni. Mielibyśmy w tym samym limicie finansowym i ławkę i butelkomat i sprzęt dla lekkoatletów. Wygrał projekt najdroższy i jak się okazało najbardziej konfliktowy, bo absurdalnie drogi w stosunku do jego społecznych korzyści. Z 250 tyś zł 4/5 puli zagarnęli właściciele psów - grupy, która agresywnie domaga się powstrzymania od strzelania przez godzinę w Sylwestra, ale jakoś dziwnie nieskora do inicjatyw zmierzających do sprzątania psich odchodów, które zalegają masowo na trawnikach jak Iława długa i szeroka przez cały rok. Dziwicie się, że ludzie się wkurzyli? I to nie tylko Ci z Gajerka. I więcej szacunku do starszych ludzi polecam. Oni nie mają obowiązku śledzić po necie kopaczowych pseudo konsultacji. Wystarczyło wysłać zawczasu w formie pisemnej, papierowej informację do mieszkańców Gajerka

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Qazxsw 64 4 miesiące temuocena: 79% 

  Racja. Ankietę na temat tego czym palimy i jakie okna posiadamy dostaliśmy do wypełnienia, a jeśli nie złożymy tej informacji w terminie odwiedzą nas ankieterzy w domu. Tym się ratusz potrafił zająć-choć nie wiem czy jest to legalne. Natomiast w kwestii IBO tylko Internet miał być głównym źródłem informacji?Nie każdy ma i nie każdy używa Facebooka i netu jak młody burmistrz. Ważne sprawy dot. miasta powinny docierać do wszystkich na równych zasadach. Ilawa jest miastem starych ludzi, którzy nie nadążają za technologiami. Może warto zauważyć, że tak jest i pomoc ludziom starszym w tym temacie, zamiast im dokuczać robiąc niechciane i do tego drogie inwestycje pod ich oknami.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nick 63 4 miesiące temuocena: 91% 

  PROPONUJĘ PRZENIEŚĆ TEN POMYSŁ NA NIEUŻYTKI KTÓRE ZNAJDUJĄ SIĘ NA UL. SIENKIEWICZA PRZED RONDEN NA KUSIELICE I SUSZ. MIEJSCE USTRONNE DUŻO MIEJSCA RÓWNIEŻ NA PARKINGI

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ma 62 4 miesiące temuocena: 91% 

  Świetny pomysł. Parking już jest za rondem

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mój 61 4 miesiące temuocena: 67% 

  To nie jest teren miejski

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nick 60 4 miesiące temuocena: 90% 

  tam po lewej stronie gdzie dawno temu był tartak

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xxx 59 4 miesiące temuocena: 39% 

  Przepraszam czy to są mieszkańcy Ilawy czy delegacja przedstawicieli pisu?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rozsadny z gajerka???? 58 4 miesiące temuocena: 42% 

  Ludzie nie maja pojecia jak takie miejsce wyglada. Jak to mowia, jak nie masz pojecia o czym mowisz to lepiej nic nie mow to nie beda cie uwazali za idiote!! Po pierwsze, po psie sie sprzata, po drugie bledem jest myslenie ze pies spuszczony ze smyczy biega jak szalony non stop szczekajac. Nie wszystkie psy sa jak te ktore pilnuja posesji. nie wszystkie sa agresywne, a nawet powiem ze niewiele jest agresywnych i halasliwych. Poza tym nikt rozsadny nie pusci luzem agresywnego psa. Te protestujace dziadki z okolicznych domostw pewnie trzymaj swoje psy przy budzie na 1m lancuchu, ot taka polska tradycja wywodzaca sie z zamierzchłej przeszłości

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ Iławianin 01 57 4 miesiące temuocena: 71% 

  Żal i was ludzie ,za waszą kulturę i szacunek do starszych to dziwne że walczą o spokój i ciszę na starość Ciekawe czy mówicie tak o swoich rodzicach,dziadkach i innych krewnych A odnośnie miejsca na wybieg to może każdy z tych pozytywnie wypowiadających się niech pomyśli nad tym aby mu zrobić taki wybieg na podwórku , może wtedy coś zrozumie Pozdrawiam hejterów

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Izabela 56 4 miesiące temuocena: 69% 

  Panie Burmistrzu takie argumenty, że można było sobie o głosowaniu poczytać w necie czy jak to Pan mówi "na wszystkich stronach" są po prostu śmieszne. Moja mama mieszka na Gajerku, ma 69 lat i sorry, ale ani nie ma pojęcia o tym jak odpalić Internet ani też nie wie co to są budżety obywatelskie, bo to jest po prostu starsza osoba. Trochę zrozumienia dla tego starszego pokolenia... Robicie projekty - spoko, fajnie. My młodzi cieszymy się z tego i głosujemy. Ale nie ma co się dziwić tym dziadkom, że o niczym nie mieli pojęcia. Oni interesują się ogródkiem a w gazecie czytają głównie nekrologi. Czy to tak trudno zrozumieć? Ciekawe czy Pana rodzice będą za 30 lat tacy do przodu ze wszystkim co w mieście wymyślają młodzi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nowyrok 55 4 miesiące temuocena: 4% 

  Olga, ale Twoi rodzice nie mieszkają w tamtej okolicy!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Olga. 54 4 miesiące temuocena: 38% 

  Może Izabela twoja mama czyta tylko w gazecie nekrologi bo moja czyta dużo książek interesuje się kinem i całym światem. Mozna z nią porozmawiać na każdy temat. W społeczności ilawskiej obraz emeryta został ordynarnie znieksztalcony jako złośliwego starucha z demencja. To jest obrzydliwe. I jeszcze jedno. Moi rodzice mają psa zawsze po nim sprzątają. I glosowali na wybieg dla piesków.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 53 4 miesiące temuocena: 73% 

  Wybudujcie tam strzelnicę

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomasz 52 4 miesiące temuocena: 80% 

  Cmentarz!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ada 51 4 miesiące temuocena: 63% 

  Moje pierwsze pytanie - co tam robi Kaska? Reprezentuje kogo?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Andzia 50 4 miesiące temuocena: 63% 

  Pan ma psa i jest za projektem

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~money 49 4 miesiące temuocena: 25% 

  Pewnie szukał funduszy unijmych i pielęgnował relacje z przedsiębiorcami, szukał "kaski" na bagienku.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Erecepta 48 4 miesiące temuocena: 67% 

  Burmistrz i zastępczyni muszą się jeszcze wiele nauczyć, a nowy zastępca wyglądał jakby mu bylo wstyd, że podjął tę pracę. Co to w ogóle było? Skłocenie mieszkańców? Kolejna wojenka polsko-polska? Ci z ratusza nie słuchali argumentów, Pani K. przekrzykiwala starszych, zamiast wysłuchać- "konsultacje" to fikcja , a i tak zrobią co zechcą. Szkoda mi tych ludzi, którzy tam mieszkają. Naprawdę przykre, jak swoim nieudolnym zarządzaniem mozna narobić szkody. A przecież IBO to miało być coś fajnego dla mieszkańców, coś nas jednoczącego. Jak widać wszystko da się zepsuć.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 47 4 miesiące temuocena: 19% 

  Dawidek, zejdź ze sceny, oszczędź wstydu temu miastu. Twoje „rządy” to fanaberie niesfornego dzieciaka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zenada 46 4 miesiące temuocena: 71% 

  Czy ktoś z ostródzkiej będzie przyjezdzal tu z psem???!!! Ludzie nie mają czasu na nic, na spotkania towarzyskie a jechać z drugiego końca miasta żeby pies chwilę się pobawił nad bagnem! Paranoja! P.S. ci wszyscy co tu komentowali negatywnie starsze osoby, proponuję spojrzeć na swoich rodziców... I dodam, że życzę wam byście na starość chociaż w połowie tak wyglądali i zachowywali się, bo podejrzewam żenić już w tym wieku nie zaprezentujecie!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Andzia 45 4 miesiące temuocena: 35% 

  Ja przyjade i bede notorycznie zajomac pargig

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rowerzysta 44 4 miesiące temuocena: 68% 

  Czas skończyć z obsrywaniem miasta przez psy wszelkiej maści. Obsrane są trawniki, chodniki, place zabaw dla dzieci oraz wszystkie miejsca publiczne. Miasto nie jest dla psiarni. Kto ma zamiar chować psa powinien mieszkać na wsi, w ogrodzonej płotem posesji aby pies miał swobodę poruszania. Moim zdaniem chowanie psa w bloku to jest znęcanie się nad nim. Rada dla p. Burmistrza i RADY MIASTA. Opłata za posiadanie psa w mieście - 500 złotych rocznie załatwi sprawę. Dziękuję.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mateusz 43 4 miesiące temuocena: 69% 

  Zgadzam się w 100%! Trzymają psy w klitkach na dwóch pokojach a potem nie mają ich gdzie wypuszczać. Trzeba było wcześniej o tym myśleć jak się psa do bloku brało.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Fauna i flora 42 4 miesiące temuocena: 67% 

  Dlaczego tej"psiarni" nie zrobicie na osiedlach z blokami!!!!!!???? Coza kretynizm!! To mieszkańcy blokowisk nie mają gdzie wyjść z psem!!! Mieszkańcy osiedli z domkami mają place przed swoimi domami na psy więc po co im pod nosem "psiarnia"!!!!! Czemu nie zrobicie tego na piastowskim!!!!!!???? Na Podleśnym koło wieży ciśnień!!!! Jakaś pomyłka i zero logiki!!! Na starówce tyle placu niepotrzebnego, tam sobie zróbcie!!! W tym mieście nie ma żadnego parku a tu nad bagienkiem mozna byloby zrobić extraa teren z ławkami itp.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 41 4 miesiące temuocena: 34% 

  czy wy myslicie ze beda tam biegaly stada ujadajacych psow? To nie macie pojecia jak wyglada takie miesce. W kazdym parku ludzie spaceruja z psami, czy okoliczni mieszkancy protestuja? NIE !!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Pokaż wszystkie komentarze
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.6688 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)