REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 lutego 2020, 12:55 komentarzy 3

(Fot. KPP w NML.)

Nowomiejscy policjanci do czasu przyjazdu saperów zabezpieczali niewybuchy, na które natknęli się pracownicy prowadzący prace drogowe w Kurzętniku. Było to 26 pocisków artyleryjskich i 4 zapalniki.

W środę (12 lutego) oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim odebrał informację o niewybuchach, które miały znajdować się na terenie Kurzętnika. Na miejsce pojechał patrol policji wraz z funkcjonariuszem nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który potwierdził zgłoszenie. Na nietypowe znalezisko natrafili pracownicy prowadzący tam prace drogowe.

Do czasu zabrania pocisków przez patrol saperski miejsce to było zabezpieczone przez policjantów. W czwartek patrol rozminowania zabezpieczył niewybuchy. W sumie odnaleziono tam 26 pocisków artyleryjskich i 4 zapalniki. Żołnierze z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu zabezpieczyli niewybuchy, aby w bezpiecznych warunkach je zneutralizować.


Policja przypomina!

Materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej w praktyce są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swe właściwości wybuchowe. Kategorycznie nie wolno znalezionych niewybuchów dotykać, podnosić, odkopywać, czy przenosić! W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Miejsce takiego znaleziska należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o niewybuchu policję bądź inne służby.


Zdjęcia, wideo: KPP NML, KWP Olsztyn.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMATom-bet

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~jak to liczyć ? 3 miesiąc temuocena: 50% 

  dlaczego autor artykułu pisze , że 26 pocisków i 4 zapalniki , skoro na zdjęciu widać więcej sztuk tego "żelastwa"

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Uważny 2 miesiąc temuocena: 100% 

  Duża część są to łuski, a nie niewybuchy. Przypatrz się dokładnie, widać na filmiku.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 1 miesiąc temuocena: 50% 

  A czy byli tam ludzie z klubu magnez neodymowy ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMApowiat
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAkomunikaty
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.9289 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)