REKLAMAwardrom
Media
wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 lutego 2020, 15:42 komentarzy 3

(Fot. Czytelnik/nadesłane.)

Są plany, by wyciąć duży, ale niestety spróchniały klon rosnący tuż przy drodze na ulicy Wojska Polskiego w Iławie. "Rokowania" dla tego drzewa sprawdzaliśmy po tym, jak Czytelnik zaalarmował redakcję, iż zagraża ono bezpieczeństwu.

Jak zgłosił iławianin,

duże drzewo, które znajduje się na ul. Wojska Polskiego, koło bloku numer 24, jest bardzo spróchniałe. 

Czytelnik obawiał się, iż zagraża ono zarówno poruszającym się chodnikiem pieszym, jak i kierowcom przejeżdżających i parkujących tutaj aut.

Czy rzeczywiście takie ryzyko istnieje? O sprawdzenie stanu zdrowia drzewa poprosiliśmy w Powiatowym Zarządzie Dróg w Iławie. To jednostka, która administruje ulicą Wojska Polskiego. Jak się okazuje, faktycznie zły stan drzewa już stał powodem, dla którego PZD wystąpiło o zgodę na jego usunięcie.

- W stosunku do drzewa gatunku klon jawor zlokalizowanego w pasie drogi powiatowej – ulicy Wojska Polskiego w Iławie, pomiędzy budynkami nr 9 i 24, toczy się postępowanie administracyjne Burmistrza Miasta Iławy w sprawie wydania zezwolenia na jego usunięcie - poinformował Lech Tatarek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Iławie. - Po otrzymaniu pozytywnej decyzji drzewo zostanie wycięte w terminie określonym w decyzji (z zachowaniem okresu lęgowego ptaków) - dodaje szef PZD.

red. kontakt@infoilawa.pl

REKLAMANAJLAK

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~serrt 3 3 miesiące temuocena: 25% 

  Czym 'podlewał" drzewo, że "uschło"? Dlaczego nie ma informacji, że zostanie zasadzone nowe drzewo? Lepiej wylać beton, tak jak przy PKP? Nie trzeba być miłośnikiem drzew, aby wiedzieć, że są bardzo potrzebne w śmierdzącej Iławie. A może urzędnicy uciekali z lekcji przyrody???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Willi 2 3 miesiące temuocena: 75% 

  W zamian nie jedno a 10 nowych drzewek należy zasadzić a i tak bilans strat w drzewostanie Iławy, po poprzedniku Kopaczewskiego będzie trudno zmienić na plus. Niedługo będzie usychać większość starodrzewia miejskiego z powodu ogromnej skali występowania pasożytniczej jemioły. Czy włodarze tego nie widzą, czy może to dla nich korzystne???

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jodła 1 3 miesiące temuocena: 92% 

  Ludzie nie panikować rzecz wiadoma że nowe będą posadzone tylko potem. Wasze psy niech nie sikają na młode

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbudzyk
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7637 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)