REKLAMAMartex
REKLAMAzielona aleja
Kazimierz Brakoniecki.

Kazimierz Brakoniecki. (Fot. materiały prasowe.)

Wybitny poeta, tłumacz, eseista i krytyk literacki Kazimierz Brakoniecki będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie. Spotkanie pod hasłem "Jak temat regionalny może stać się tematem uniwersalnym w literaturze i sztuce?" odbędzie się w piątek 21 lutego w czytelni ogólnej przy ulicy Jagiellończyka 3.

Kazimierz Brakoniecki urodził się w 1952 roku. Jest poetą, eseistą, pisarzem, tłumaczem poezji frankońskiej, animatorem kultury, redaktorem i kuratorem sztuki polskiej XX wieku. To autor kilkudziesięciu książek, głównie poetyckich i autobiograficzno-eseistycznych oraz tłumaczeń z poezji francuskiej. Był też pierwszym redaktorem pisma „Borussia”.

Jest laureatem nagród za twórczość kulturalną i literacką, m.in. paryskiej „Kultury”, Orfeusza Mazurskiego, Lindego. Kazimierz Brakoniecki to członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Pen Clubu. 

W trakcie otwartego spotkania w Iławie Kazimierz Brakoniecki, jeden z najważniejszych przedstawicieli polskiego regionalizmu, podejmie temat uniwersalizmu tematu regionalnego w kulturze i sztuce. Data spotkania z pisarzem, czyli 21 lutego, to data nieprzypadkowa - tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

REKLAMANotus_nowa

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 1.0123 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)