REKLAMAwardrom
REKLAMAGaleria2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 lutego 2020, 12:24 komentarzy 7

(Fot. Info Iława.)

Iławscy policjanci wzięli udział w II biegu „Zasuwaj”, który odbył się w ostatnią niedzielę, 23 lutego. Na starcie zawodów stanęło 145 zawodników, którzy rywalizowali ze sobą na dystansie 27 km. Asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy iławskiej komendy, prowadząca na co dzień działania edukacyjne z dziećmi i młodzieżą na temat bezpieczeństwa, w tegorocznej edycji biegu trzykrotnie wbiegła na podium.

W niedzielę odbyła się już druga edycja biegu „Zasuwaj”; tym razem trasa wiodła z Iławy do Susza.

Pomysłodawcami tego biegu przełajowego są biegacze z Iławy, a do organizacji włączyły się centra sportu z Susza (CSiR) oraz Iławy (ICSTiR). Obecnie to wspólny projekt sportowy czterech samorządów: powiatu iławskiego, miasta Iława, gminy Iława i gminy Susz. Trasa, która w tym roku została delikatnie zmodyfikowana (w okolicach Babięt Wielkich) i wydłużona do 27 km, zaczęła się nad brzegiem Małego Jezioraka w Iławie. 

Jak relacjonują uczestnicy biegu, 

- gdy wybiegliśmy z lasu za Kamionką, to wiatr zaczął mocno przeszkadzać, a to był dopiero początek biegu. 

Asp. Joanna Kwiatkowska, doskonale znając tę trasę, wiedziała, że teraz będzie trzeba walczyć nie tylko z silnym wiatrem, deszczem, który też zaczynał pojawiać się na trasie, ale i z wieloma podbiegami. Jednak malownicza trasa wyścigu zachęcała do wzięcia udziału po raz kolejny w sportowej rywalizacji na łonie natury. Policjanci iławskiej jednostki, którzy na co dzień muszą dbać o kondycję fizyczną, również wystartowali w tych zawodach, aby sprawdzić swoje możliwości.

Jednym z funkcjonariuszy była asp. Joanna Kwiatkowska, która na co dzień służbę pełni w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie jako oficer prasowy. Zajmuje się również profilaktyką społeczną, prowadząc działania edukacyjne w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa dzieci, młodzieży, czy osób starszych. W życiu prywatnym, będąc matką i żoną, pomiędzy obowiązkami znajduje również czas na uprawianie sportu.

W biegu „Zasuwaj” startowała drugi raz i po przebiegnięciu dystansu 27 km w czasie 2:28:13, walcząc po drodze z wiatrem, błotem, biegnąc asfaltem oraz przez pola, łąki i lasy, zajęła I miejsce w kategorii K 30-39, I miejsce w kategorii kobiet służb mundurowych oraz III miejsce w kategorii "mieszkanka Iławy" -  poprawiając tym samym swój wynik z ubiegłego roku. Kolejni reprezentanci Komendy Powiatowej Policji w Iławie to asp. szt. Marek Kłodawski, który rywalizację ukończył z czasem 2:21:06, oraz sierż. szt. Łukasz Kozłowski, który rywalizację ukończył z czasem 2:42:39.

„Były to dla mnie bardzo ważne zawody, które decydowały o moich biegowych planach na przyszłość. Determinacja w dążeniu do celu, mimo wcześniejszej kontuzji, niepowodzeń i ciężkich chwil, warta jest czekania na każdą taką chwilę” - wyznała asp. Joanna Kwiatkowska.

Realizując swoją pasję w ciągu ostatnich lat, wielokrotnie startowała na różnych dystansach biegowych, rowerowych, jak również na rolkach, od których wszystko się zaczęło. Wystartowała także w zawodach w konkurencjach wytrzymałościowo-siłowych o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, zajmując II miejsce oraz startowała wielokrotnie w biegach OCR.

Asp. Joanna Kwiatkowska jest przykładem, jak połączyć można swoje pasje z życiem rodzinnym oraz zawodowym i w każdym z nich odnosić sukcesy.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława.

REKLAMANotus_nowa

7Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Biegacz 7 3 miesiące temuocena: 87% 

  No patrzcie same sukcesy jak nie Karolina to Joanna

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~U2 6 3 miesiące temuocena: 91% 

  Pierwszy raz testów nie zdała

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krzysztof Piątek 5 3 miesiące temuocena: 85% 

  widać, że nie ściągała na testach sprawnościowych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~henio 4 3 miesiące temuocena: 95% 

  Trzeba się pochwalić przed wszystkimi :P

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gosia 3 3 miesiące temuocena: 8% 

  Brawo Asiu!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Swój 2 3 miesiące temuocena: 95% 

  No i co z tego? Żeby w robocie była taka szybka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~.... 1 2 miesiące temu

  I to jest posumowanie...w robocie chyża

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbudzyk
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7496 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)