REKLAMAWardrom
REKLAMASadek

(Fot. Gmina Iława.)

5 marca 2020 roku w Szkole Podstawowej im. majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Gałdowie odbyły się przesłuchania do III edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu”, zorganizowanego przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. 

Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów szkoły hymnu państwowego oraz wybranych pieśni hymnicznych. 

Na wstępie uroczystości dyrektor Anna Lewandowska przywitała szanowną komisję: panią profesor Wiolettę Miłkowską oraz panią profesor Ewę Rafałko z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, oraz zaproszonych gości, wśród których pojawił się Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie Grażyna Piękos, grono pedagogiczne oraz dzieci.

Uczniowie z klas 1-8 uroczyście i z dumą odśpiewały nasze pieśni hymniczne. Pierwszą w kolejności był oczywiście nasz hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”, drugą „Rota”, a trzecią „Marsz Pierwszej Brygady”. Po odśpiewaniu głos zabrała pani profesor Wioletta Miłkowska, która pogratulowała dzieciom zaangażowania oraz wyraziła uznanie dla podtrzymywania wartości narodowych.

Gmina Iława/red. kontakt@infoilawa.pl.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.352 sekundy