REKLAMAWardrom
REKLAMAwlodkowic
wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 marca 2020, 12:26 komentarzy 86

(Fot. kontakt@infoilawa.pl.)

Urząd Miasta w Iławie odpowiada Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, próbując "uspokoić temat" planowanej budowy przy oczku wodnym na ulicy Gdańskiej wybiegu dla psów. RDOŚ wcześniej uznał za konieczne przeprowadzenie tutaj inwentaryzacji terenu pod kątem występowania gatunków chronionych, ale iławski samorząd stoi na stanowisku, że planowana ingerencja jest tak niewielka, że ryzyka w tym zakresie nie ma. Ratusz szuka przy tym alternatywnej lokalizacji, jednocześnie wcale nie wycofując się z "bagienka".

Wiele osób czeka na aktualności dotyczące realizacji w Iławie zwycięskiego projektu Iławskiego Budżetu Obywatelskiego, czyli budowy wybiegu dla psów na terenie przy tzw. bagienku. Co dzieje się obecnie w tej sprawie? Pytaliśmy w iławskim ratuszu. 

- Zgodnie z ustaleniami z mieszkańcami dokonujemy analizy tych miejsc, które zostały przez nich wskazane jako alternatywne. Ta analiza jeszcze nie została do końca wykonana, ale z tego, co mi wiadomo, większość tych miejsc nie nadaje się do adaptacji na cele psiego wybiegu. Zatem pozostaje wierzyć, że alternatywą może być ta jeszcze niezbadana część. Jednak wbrew pozorom odpowiednich miejsc w mieście jest mniej, niż się wydaje, a pamiętajmy, że tylko tereny miejskie mogą być brane pod uwagę przy realizacji tego zadania - poinformowała I Zastępca Burmistrza Iławy Dorota Kamińska.

Równolegle z poszukiwaniami ewentualnej alternatywnej lokalizacji miasto prowadzi w tej sprawie dialog z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Olsztynie. Jak informowaliśmy już na infoilawa.pl, RDOŚ wcześniej zajął w tej sprawie stanowisko, podzielając obawy części mieszkańców iławskiego Gajerka o to, że ingerencja w ten teren może mieć wpływ na funkcjonowanie bytujących tutaj zwierząt. W skierowanym do iławskiego magistratu piśmie RDOŚ określił jako konieczną inwentaryzację terenu pod kątem występowania gatunków chronionych. Ta zajęłaby co najmniej rok. 

Na to pismo ratusz już odpowiedział.

- Chcemy uspokoić temat i pokazać, jaka jest wola miasta i co chcemy na tym terenie zrobić. Chcemy ingerować jak najmniej i zachować naturalny charakter tego miejsca. Zamysłem zarówno urzędu miasta, jak i pomysłodawców, czyli "Czterech łap", którzy przekonali do tego szeroką grupę mieszkańców, jest zapewnienie osobom, rodzinom, które mają pieski, miejsca, do którego mogłyby spokojnie wyjść, pobawić się z czworonogiem, niekoniecznie na uwięzi. Chciałabym podkreślić, że zależy nam też na ucywilizowaniu tego miejsca. Nie mamy zamiaru wycinać tam drzew, krzewów. Psy już wcześniej tam były i w tym zakresie nic się nie zmienia - mówi Dorota Kamińska.

Pełen komentarz zastępcy burmistrza na ten temat jest dostępny w załączonym materiale wideo.
Do sprawy wrócimy.

red. kontakt@infoilawa.pl

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

84Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~KWARANTANNA 84 3 miesiące temuocena: 70% 

  ludzie są poddani kwarantannie , a psie pupile, łażą i walą gdzie popadnie, skoro właściciele nie mają w mieszkaniach odpowiednich pieskich bidetów , pisuarów, i innych niezbędnych szaletów kucanych, to niech pieski walą na dywaniki, a na dwór się nie wychylać i nie rozsiewać zarazy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~śmiech , jaki pierw ? 83 3 miesiące temuocena: 100% 

  co ta kwarantanna poniżej , opowiada ???? bzdura bzdurę, bzdurą pogania

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kwarantanna 82 3 miesiące temuocena: 43% 

  Proponuję nie wychodzić do pracy do sklepów i do kościoła i samemu pierw zastosowac kwarantannę, głupich komentarzy też lepiej nie pisać przez neta bo nigdy nic nie wiadomo :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wrrrrrrrrrrr ! 81 3 miesiące temuocena: 64% 

  nasi pasjonaci psich wygód powinni udać do Chin ,,, tam przyrządzają psy po pekińsku. Ludzie chiński wirus wydaje się faktycznie groźny i umierają tysiące a dla Iławskich czterech łap najważniejszy psi wybieg... Wybiegać z tym wybiegiem do Pekinu , szkoda kasy na psie bzdury, kiedy ludzi nie ma za co ratować.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wrr| 80 3 miesiące temuocena: 50% 

  Brak odwagi żeby napisać nie anonimowo?Mieszanie ciężkiej epidemi która jest problemem z wybiegiem pokazuje jak płytcy są przeciwnicy i jak mało mają argumentów. Proponuję zastanowić się co komu się życzy bo karma wraca

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sru tu tu tu 79 3 miesiące temuocena: 89% 

  właściele piesków powinni pokazać jak zbierają kupy w przypadku , kiedy pies narobi na " RZADKO " z łopatą żadnego nie widziałem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~psie bąki ? 78 3 miesiące temuocena: 69% 

  psie bąki za 200 tysięcy ??? projekt dla Iławy. Prosimy po zrealizowaniu tego pomysłu o przedstawienie faktur na 200 tysięcy !!! Iława czeka, my czekamy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hał, hał, 77 3 miesiące temuocena: 80% 

  nie zdziwię się jak wszystkie głosy zostaną poddane weryfikcji !!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sosnowy 76 3 miesiące temuocena: 25% 

  Ok. Jak wam już - niepoprawni pesymiści - malkontenci - tak te kupki przeszkadzają to możecie w czynie społecznym je pozbierać i przy okazji nawozić swoje ogródeczki. Całkiem bezpłatnie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nawóz gratisowy ? 75 3 miesiące temuocena: 89% 

  przydałoby się pewnie trochę nawozu na sosnowy rozumeczek. wal śmiało te kupy na główkę. całkiem bezpłatnie ,

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sprawa będzie jasna 74 3 miesiące temuocena: 95% 

  kilka nagrań niesprzątających fanów psiego boiska, oraz ,,, innych sosnowych, świerkowych , czy też piaskowych, wystarczy , żeby udowodnić , kto faktycznie sra, a wody nie spuszcza i głupio się tłumaczy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kto nawalił niech sprząta 73 3 miesiące temuocena: 85% 

  aleś mundryś ,,,sam je sprzątaj i to migiem, zamiast popierać pomysł wydatku z budżetu Iławy , 200 tysięcy na dogadzanie psim uciechom.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PYTANIE DO RATUSZA 72 3 miesiące temuocena: 100% 

  ILU WŁAŚCICIELI PIESKÓW ??? ukarało Miasto np. mandatami za niesprzątanie min po swoich pupilach np. przez ostatnie 30 lat ? czyżby nikogo ? a teren zaminowany konkretnie ! a ilu właścicieli nie płaci podatku za swoje pociechy ? Czekamy na odpowiedź

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do nie Jorzin-sosnowy 71 3 miesiące temuocena: 20% 

  Czy Ty masz zespół natręctw związanych z urynofobią? Chyba lepiej jak się skonsultujesz ze specjalistą - a jak będziesz grzeczny/a to pozwolimy Ci pobawìć się z pieskami na wybiegu. Na pewno psiaki Cię przekonają do siebie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sosnowy 70 3 miesiące temuocena: 36% 

  Na pewno będzie fajnie. Dzieciaki będą się bawiły na placu zabaw a ich pupile na swoim. Rodzice trochę odetchną. Ps. I po co ten hejt Jorzin uprawiasz?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~aleś fajnyś 69 3 miesiące temuocena: 75% 

  to nie JOŻIN , a ja i co ??? jakaś sosna , pewnie będzie wiosna , a wiosną nie tylko pieski , ale i muchy s/.../ą. a dla pieskuf typu biedroń będzie osobny zakątek ? , czy wszystko koedukacyjne ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~za 200 tysięcy ? 68 3 miesiące temuocena: 52% 

  to może jeszcze jakieś wibatorki ??? dla potrzebujących . jak szaleć to szalet.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sosnowy 67 3 miesiące temuocena: 64% 

  Nie można ustępować grupie frustratów dowodzonych przez Jorzina z Bagna. W ten sposób żaden projekt nie dojdzie do fazy relizacji. Budować wybieg i przy okazji fajnie zagospodarować teren dla rodzinnej rekreacji.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bąkaj dalej 66 3 miesiące temuocena: 79% 

  jeno mario i sosnowy by się ostał , bo tylko bąkają,

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mario Bros 65 3 miesiące temuocena: 58% 

  to tak jakbyś powiedział, że na placu zabaw dla dzieci, matki przyprowadzają swoje dzieci żeby się "wys...ały i wysik...ły"!! - paranoja. Odnoszę wrażenie, że gdyby głupota zabijała to mielibyśmy w tym kraju strasznie mało obywateli.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~oto pajac 64 3 miesiące temuocena: 41% 

  to buduj u siebie tam gdzie sosny rosną i wąchaj i upajaj się psim moczem bo nad bagenkiem sosnuf ni ma.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~... 63 3 miesiące temuocena: 36% 

  Zbudujcie obok dwie wyspy to pewnie problemu nie będzie :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~potrzeba konkretów 62 3 miesiące temuocena: 78% 

  ILU WŁAŚCICIELI PIESKÓW ??? ukarało Miasto np. mandatami za niesprzątanie min po swoich pupilach np. przez ostatnie 30 lat ? czyżby nikogo ? a teren zaminowany konkretnie ! a ilu właścicieli nie płaci podatku za swoje pociechy ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nie o to chodzi 61 3 miesiące temuocena: 43% 

  Piszesz o tym miejscu jakby teraz było wzorem czystości, przeciez właśnie teraz mieszkańcy tam łażą i czują się bezkarni i nie sprzataja po pupilach i nie tylko..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie o to chodzi 60 3 miesiące temuocena: 85% 

  wysp i wysepek ci u nas dostatek , ,,, tych wirtualnych już też nie potrzeba. ale skoro Radni i Burmistrzowie przez 30 lat "omijali" bagienko i żadnych konkretnych działań nie podjęli , żeby ten teren zielony odpowiednio zagospodarować , to teraz raptem podchwycili pomysł czterech łap , żeby jeszcze tu kału i moczu dołożyć. Niech Ratusz wybuduje za 200 tysięcy ???? psiego orlika tam gdzie mieszkają pomysłodawcy i głosujący za bzdurnym pomysłem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kachna 59 3 miesiące temuocena: 100% 

  A MOŻE KTOŚ ZECHCE NAPRAWIĆ ROWY ,JUZ NIE DZIURY NA PARKINGU PRZED MAŁĄ GALERIĄ

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 58 3 miesiące temuocena: 49% 

  Po co ta jałowa dyskusja. Wybudować i koniec. Teren nie należy do mieszkańców tylko do miasta i miasto ma ostateczną decyzję. Pan prowodyr całego protestu namieszał, bo jego projekt "dwóch wysp" nie wygrał i po prostu teraz się mści składając protesty. Cała prawda.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. do ~ciekawy lingwista 57 3 miesiące temuocena: 17% 

  Miałem nie odpisywać takim gamoniom jak ty ale tylko parę słów: masz coś z mózgiem nie tak? Ogarniasz cokolwiek? Nie musisz mi odpowiadać. Temat skończony. Nie pozdrawiam, wręcz żegnam ozięble.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ciekawy lingwista 56 3 miesiące temuocena: 68% 

  ~a., jak to jest być dzbanem? Powiedz coś po dzbanowemu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~to buduj nie gadaj 55 3 miesiące temuocena: 80% 

  to (...) się a,,a,,a i buduj.

  Edytowany: 3 miesiące temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszko 54 3 miesiące temuocena: 52% 

  Ciekaw jestem rozwoju sytuacji oby wybieg powstał bo fajnie to funkcjonuje w innych miastach przy samych blokach i nie jest to uciążliwe , natomiast tu mamy doczynienia z ludźmi do których argumenty nie trafiają bo to ich teren dla ich psów i koniec tematu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ale zdziwko 53 3 miesiące temuocena: 50% 

  Ty również nie masz obowiązku tu mieszkać proponuję wykup sobie bagienko i będziesz miał tam swoje gatunki zagrożone krwiopijcze bestie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ale zdziwko miszko co ? 52 3 miesiące temuocena: 76% 

  srutututu miszko , BĄDŹ SOBIE CIEKAW dalej. Nie musisz ,przecież na siłę mieszkać w Iławie,,,, skoro znasz inne miasta, gdzie takie bzdury funkcjonują.............. to chyba nie ma zakazu , żebyś zamieszkał na terenach, które ci się podobają, bo np. mają psie wybiegi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Piotrek 51 3 miesiące temuocena: 100% 

  Oj Pani Burmistrz nie tryska energią. Chyba już jest wykończona ilością problemów

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~arletacz23 50 3 miesiące temuocena: 50% 

  Tak to jest w kazdym miescie !!chcemy wszystkiego tylko nie koło naszego domu!!zawsze jakas zakała sie znajdzie zeby protestowac!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tak jest 49 3 miesiące temuocena: 46% 

  Myślę że iława jest każdego mieszkańca tylko przeciwnicy dziela ja na swoją i twoja, bo traktują bagienko jak swoje prywatny folwark ..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tak jest 48 3 miesiące temuocena: 59% 

  tak arletaczu ,,, autorzy projektu chcą wybiegu ,, ale nie u siebie!!! i wciskają nad bagienko.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gajer 47 3 miesiące temuocena: 53% 

  Pokusiłbym się o analizę głosów poparcia. Dochodzą do mnie niepokojące informacje, że jeden z Waszych wpisywał nazwiska sąsiadów z ich rzekomymi podpisami i tym sposobem poszło do urny mnóstwo głosów poparcia. Żeby się nie okazało, że te całe poparcie dla waszego projektu to jedna wielka lipa! To co sprawdzamy?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kreślarz 46 3 miesiące temuocena: 93% 

  PODKREŚLAĆ sobie Olu możesz do woli , czym tylko zechcesz. jak masz czym podkreślać to powodzenia , w podkreślaniu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ola 45 3 miesiące temuocena: 19% 

  Podważać można wszystko zwłaszcza gdy już argumentów brakuje. Niestety ankieta z info iława pokazuje że mieszkańcy miasta podkreślam nie chca zmiany miejsca. A Gajerek to nie jakaś osobna miejscowość :) czy wybieg tam będzie czy nie to i tak psy tam były i będą. Kto chce szukać gatunków zagrożonych niech szuka kto chce coś sprawdzać to niech sprawdza

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~SPRAWDZIĆ !!! 44 3 miesiące temuocena: 83% 

  skoro najwięcej głosów i podpisów było z Kościuszki i Dąbrowskiego , i jednym i drugim te piękne inwestycje wybudować pod ich nosami . 200 tysięcy powinno spoko wystarczyć na wszystkie media w dwóch psich bawialniach, a nie tylko w jednej .... Skoro by się potwierdziło , że ktoś fałszował podpisy ??? to powinien mieć tyłek zmarszczony.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gajer 43 3 miesiące temuocena: 80% 

  Jaki zarzut, to tylko pytanie. Jeśli nie ma obaw weryfikacja nie powinna być problemem. Szczególnie głosy z ul. Kościuszki i Dąbrowskiego wzbudzają dyskusję. Jeśli istnieje cień podejrzenia, sprawę trzeba wyjaśnić.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gajer 42 3 miesiące temuocena: 57% 

  Pomyliłeś głosowanie z swoimi ankietami z gajerka :) aa na info iława ankieta też pewnie była podrobiona i poparcie oszukane poważny zarzut bez pokrycia

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Donat 41 3 miesiące temuocena: 46% 

  Temat już nudny, wybudować i skończyć te marudzenie pijaczków

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ha ha ha, 40 3 miesiące temuocena: 100% 

  jak nie pijesz to pomyśl na trzeźwo "TE" ? marudzenie ? czy to ?marudzenie ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hejterzy 39 3 miesiące temuocena: 44% 

  Oczywiście jedna osoba może sobie siedzieć kilka godzin i minusowac anonimowe komentarze ale co to da? Wybieg powinien powstać na gajerku tak jak ludzie głosowali.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~22 38 3 miesiące temuocena: 94% 

  Podoba mi się pomysł skontrowania obowiązującego w Polsce prawa, magicznym "uspokojeniem tematu".

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wkurzony 37 3 miesiące temuocena: 57% 

  Trzeba naprawdę nie mieć zielonego pojęcia o psach żeby robić wybieg dla psów do pobiegania luzem. Już sobie wyobrażam jak 20-cia piesków biegają obok siebie i się pozdrawiają. Ludzie ! Trochę wyobraźni.................

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~spokojny 36 3 miesiące temuocena: 63% 

  "Trzeba naprawdę nie mieć zielonego pojęcia o psach żeby" żeby się wypowiadać w ten sposób - takie wyobrażenie "gryzących się i szczekających psów" mają zazwyczaj ludzie którzy psa widywali przy budzie na łańcuchu. Przecież na wystawach psów, na zawodach jest istny armagedon - nieprawdaż?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dorcia 35 4 miesiące temuocena: 54% 

  Wybieg to nie sralnia mit powielany przez kilku ludzi z Gdańskiej widać że nie każdy powinien miec psa bo świadomość marna

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja z Gdańskiej 34 3 miesiące temuocena: 75% 

  to świadoma Dorciu buduj wybieg pod własnym nosem , a nie wciskaj ludziom z Gdańskiej , bo nasza świadomość jest marna, i wybieg nazywamy sralnią .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gajer 33 4 miesiące temuocena: 48% 

  Aktywni mieszkańcy głosowali i miejsce wybrali, reszta siedziała przed telewizorem i teraz pretensje że na pasku im informacja nie wyskoczyła i wielki foch. Nawet jak wybiegu tam nie będzie to psy i tak tam będą i tego nie zmienicie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gajer 32 4 miesiące temuocena: 47% 

  No tak lepiej brać pod uwagę głos tych co nic nie robią i nic im nie pasuje. Jak ktoś się nie interesuje życiem miasta to niech się nie wypowiada, nieobecni głosu nie mają. Obudzili się teraz i właśnie takie bzdury powielają

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do Gajera 31 4 miesiące temuocena: 62% 

  aktywni mieszkańcy mogą nawet zagłosować , że 2+2 =5 . i to jest przykład , że nie każda bzdura , która uzyska większość głosów, musi być zastosowana w życiu,

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 30 4 miesiące temuocena: 71% 

  1. Dlaczego wybieg nie może powstać na os. Podleśnym pod lasem? Przecież miasto ma tam odpowiednią nieruchomość. Byłyby i miejsca parkingowe, i byłoby z dala od zabudowy mieszkalnej. 2. Czy prawdą jest, że główna promotorka pomysłu budowy wybiegu dla psów zajmuje się zawodowo szkoleniem psów, tj. prowadzi zajęcia tego typu?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja też s 29 3 miesiące temuocena: 77% 

  " 2. Czy prawdą jest, że główna promotorka pomysłu budowy wybiegu dla psów zajmuje się zawodowo szkoleniem psów, tj. prowadzi zajęcia tego typu?" - nie to nie jest prawda. Natomiast prawdą jest, że główny prowodyr całego zamieszania i sabotowania projektu, był pomysłodawcą innego projektu zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego. Prawdą jest to, że się nie odzywał i nie zgłaszał problemów do czasu aż jego projekt nie został odrzucony a wygrał inny - tak gdyby ktoś nie wiedział o co chodziło

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do a teraz ja 28 4 miesiące temuocena: 43% 

  Mieszkam na tej ulicy i chce tego więc nie mów że wszyscy mieszkańcy tego nie chcą i tak przecież każdy mieszkaniec tam chodzi z psem więc w czym problem? ze będzie więcej ludzi tam uczęszczać i będzie trzeba się schylić i sprzątnąćbpo swoim pupilu ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a teraz ja 27 4 miesiące temuocena: 56% 

  a teraz ja,,,, głosujący za powinni budować wybiegi na swoich , podwórkach a nie wciskać swoje wynalazki nad bagienko, gdzie wyraźnie okoliczni mieszkańcy tego nie chcą.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Również ja 26 4 miesiące temuocena: 60% 

  Odpowiedź do drugiego pytania. Główna promotorka pomysłu budowy wybiegu dla psów NIE ZAJMUJE SIĘ SZKOLENIEM PSÓW I NIE PROWADZI ZAJĘĆ TEGO TYPU. Odpowiedź do pierwszego pytania. Wybieg nie może tam powstać, ponieważ głosowanie było na lokalizację przy bagienku. Prawo nie działa wstecz. A przynajmniej nie powinno.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pic 25 4 miesiące temuocena: 33% 

  zrobic wybieg niech [...] w jednym miejscu a nie po calej ilawie

  Edytowany: 3 miesiące temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~podatnik 24 4 miesiące temuocena: 73% 

  za 200tys mozna wybudowac dom a nie jakis wybieg dla grupki wlascicieli pupili chyba ze zostalo by cos do podzialu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bob budowniczy 23 3 miesiące temuocena: 29% 

  do "do boba" Widzę, że masz problem ze zrozumieniem czytanego tekstu. I tacy jak Ty chodzą i głosują w wyborach. Masakra.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do boba 22 3 miesiące temuocena: 92% 

  bobie jak ty liczysz , to chyba miasto swojej działki kupować nie musi, a jakie media ??? ma pieskom zainstalować ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bob budowniczy 21 3 miesiące temuocena: 41% 

  Za 200 tysięcy to możesz kupić działkę, zrobić projekt i doprowadzić media mądralo. Może starczy ci jeszcze na postawienie ścian, ale zamieszkać to tam się nie da.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Znachor 20 3 miesiące temuocena: 44% 

  Tak Nil masz rację - drugim dnem jest dno twojego poziomu logicznego myślenia, a nie czekaj! Przecież nie możesz być tak głupi? Więc robisz to z premedytacją. Czekam aż w końcu posypią się sprawy o pomówienia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Głupota 19 4 miesiące temuocena: 54% 

  Czy wy naprawdę myślicie, że pomysłodawcy mają te pieniądze na koncie?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nil 18 4 miesiące temuocena: 67% 

  dokładnie tak. ta cała sprawa jest ... "śmierdząca" i ma jakies drugie dno

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 17 4 miesiące temuocena: 63% 

  Nie chcą nie robić tam nic. Poszukać inne miejsce, niech się męczą z pijaczkami i nie płaczą. A inwestycje z bagienka przeznaczyć na co innego.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Chuck 16 4 miesiące temuocena: 67% 

  Zamiast wybiego dla psów, lepiej zainwestować w sprzątanie kup po psach i wbudowe punktów na psie kupy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kupsko 15 4 miesiące temuocena: 70% 

  Pod Ratuszem zróbcie wybieg dla piesków w sylwestra zamiast fajerwerków będzie bigos i kiełbasa pokaz laserów z pupilami? 200 tyś -a kasy na lotniczą majówkę szkoda BRAWO Iława?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bezsens 14 4 miesiące temuocena: 42% 

  porównywanie tych dwóch rzeczy nie ma najmniejszego sensu... i jak coś to nie "BRAWO Iława" tylko "BRAWO mieszkańcy Iławy" bo to my, ludzie mieszkający w Iławie głosowaliśmy by ten projekt z BUDŻETU OBYWATELSKIEGO wygrał :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 13 4 miesiące temuocena: 45% 

  Ludzie nazywający wybieg dla psów "psią sralnią" widać, że żyją cały czas w zacofaniu z 20 wieku i nie mają pojęcia o tereźniejszych czasach. Korzystać z tego miejsca będzie z 10% posiadaczy psów, którym zależy na interakcji z pupilem i zapewnieniu mu dodatkowej rozrywki a potrzeby fizjologiczne psy w większości przypadków i tak zdążą załatwić po drodze na wybieg...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obsrana Iława 12 3 miesiące temuocena: 83% 

  Czyli dla 10% posiadaczy psów ma powstać obiekt za 200tyś Uuu no nieźle

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~... 11 3 miesiące temuocena: 89% 

  I właśnie w tym jest problem, że cały czas drogi prowadzące do bagienka są naznaczone psimi odchodami. nie ma dnia, aby nie było świeżych kup przy płotach i furtkach. Autorzy projektu powinni najpierw opracować projekt wychowujący wszystkich właścicieli psów i nie będą mieli wówczas tylu przeciwników.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bagno 10 4 miesiące temuocena: 53% 

  Możecie minusowac ile wlezie, a i tak na bagienku tego wybiegu nie będzie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do bagno 9 4 miesiące temuocena: 32% 

  Hahhahahah

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ha ha 200 tysięcy 8 4 miesiące temuocena: 43% 

  a zrobić na Starym Mieście taką wartościową inwestycję. a niech hasają tam entuzjaści czterech łap ze swoimi pociechami. Wymyślili psie boisko , ale pod własnymi nosami tej psiej sralni nie budują , tylko liczą że uda się wcisnąć nad bagienko . Bagienko nie chce takich intruzów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gajer 7 4 miesiące temuocena: 62% 

  Ludzie głosowali miejsce wybrali to teraz zrealizować, ludzie i tak tam z psami chodzą różnica będzie taka że mieszkańcy z gajerka zaczną sprzątać po swoich pupila h bo będzie im zwyczajnie wstyd przy kimś nie sprzątnąć

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pod własnymi nosami niech robią 6 4 miesiące temuocena: 42% 

  Robić tam gdzie mieszkają pomysłodawcy , i tam gdzie zbierali podpisy poparcia pod psią sralnią,,, a od bagienka niech się odpimpają, nie będą psy srały gdzie popadnie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 5 4 miesiące temuocena: 48% 

  Na skraju miasta, w okolicach schroniska.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Oleg 4 4 miesiące temuocena: 60% 

  Robić tam gdzie projekt wygral i tyle w temacie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~i tyle w temacie 3 3 miesiące temuocena: 91% 

  ten projekt prawdopodobnie wygrał głosami kościuszkowców i dąbrowszczaków... więc budować na dąbrowskiego i na kościuszki ... i tyle w temacie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Trzy letni krzys 2 4 miesiące temuocena: 58% 

  Robić na gajerku i nie pytać się tych dziadków

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~NIE RUP JAJUF KSYSIU 1 3 miesiące temuocena: 78% 

  mas tsy latka ksysiu i jusz psiszesz ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 1.1076 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)