REKLAMAsuperpolisa
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 marca 2020, 19:58 komentarzy 11

(Fot. Info Iława.)

Mógłby być chlubą i wizytówką Iławy, ale zamiast tego już od dawna straszy. Dzisiaj - w niedzielę, 15 marca stary młyn mieszczący się u zbiegu ulic Kościuszki i Ostródzkiej w Iławie po raz kolejny stanął w płomieniach.

Pożar starego młyna w Iławie.

Ilość zdjęć 23

Iławianie byli i zszokowani, i zdruzgotani, około godziny 18:00 widząc unoszące się znad tzw. Wyspy Młyńskiej kłęby gęstego, czarnego dymu. Ci, który byli bliżej, widzieli, jak rozwinięty pożar, którego przyczyna jeszcze nie jest znana, trawi obiekt. 

Płomienie doszczętnie zniszczyły dach młyna. Mury przetrwały, mimo to nie wiadomo, czy budynek jeszcze ma przed sobą przyszłość. Konieczność rozbiórki jest realnym scenariuszem. Stan obiektu, który po pożarze jest bardzo zły, oceni jeszcze inspekcja budowlana.

Na miejscu obecnie trwa jeszcze sprawdzanie, czy wewnątrz ktoś przebywał. Dotychczas nie ujawniono żadnych ofiar pożaru.

Przypomnijmy, że dzisiaj stary młyn jest własnością prywatną; jeszcze za poprzedniego burmistrza Adama Żylińskiego miasto było co prawda zainteresowane pozyskaniem budynku do zasobów gminy i zagospodarowaniem go na cele publiczne, jednak transakcja nie doszła do skutku. Urząd miasta stał wtedy na stanowisku, że właściciel oczekuje zbyt wysokiej kwoty; właściciel zaś nie zgadzał się z tym, nie chcąc jednak publicznie ujawnić ceny, za jaką sprzedałby nieruchomość.

Zespół młyna jest obiektem widniejącym w "Gminnej ewidencji zabytków miasta Iławy".

Stary Młyn znów stanął w płomieniach. Trwa dogaszanie zabytku.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

Stary młyn po kolejnym pożarze. Trwa dogaszanie obiektu.

Ilość zdjęć 12

REKLAMANotus_nowa

10Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Mieszkaniec 10 17 dni temuocena: 100% 

  A gapie stali i wdychali GRATULACJE!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~SBB 9 19 dni temuocena: 100% 

  Czas na przejęcie przez Miasto tego co pozostał . Wyremontować z przeznaczeniem na korzystanie przez ogół mieszkańców Iławy. Na odbudowę zabytku można uzyskać dofinansowanie do 50% inwestycji. Panie Burmistrzu do dzieła. Zapewne znajdą się sposoby na przejęcie tej nieruchomości, jak i na sfinansowanie jej odbudowy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 8 19 dni temuocena: 89% 

  Mi to wygląda na podpalenie... prądu tam nie ma, burzy nie było, a ogień tak szybko się rozwinął, pewnie właściciel chce zarobić 2razy najpierw przytuli kasę z polisy A potem gruz sprzeda dla miasta...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~RR 7 19 dni temuocena: 100% 

  Może zadziała w końcu ustawa o zabytkach? Są w niej przecież przepisy karne i administracyjne kary pieniężne. Była dziura wielkości człowieka w niby zamurowanym otworze drzwiowym. Takie zabezpieczenie zabytku. Co na to wojewódzki konserwator?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hhh 6 19 dni temuocena: 100% 

  Z zabytkami jest tak, że lepiej niech zniszczą się totalnie same (lub nie) niż można cokolwiek z nimi zrobić sensownego. Jaki sens takich przepisów?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 5 19 dni temuocena: 40% 

  A (...) burmistrz tez w maseczce?? Chyba stal blisko bo juz widac ze okopcona. No ale to przeciez wladza to jego nie obiwiazuje zakaz zgromadzen.

  Edytowany: 19 dni temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do 123 4 18 dni temu

  To że nie wdycha sadzy i innych gazów pożarowych

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 3 19 dni temu

  A co ta maseczka niby daje?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kurier 2 19 dni temuocena: 50% 

  Nudny jesteś synu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~j 1 19 dni temuocena: 100% 

  Właściciel musi być bardzo okutym człowiekiem. Miał okazję sprzedać z przyzwoite pieniądze miastu ale wolał poczekać na pogorzelisko. Gratulacje !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 1.9617 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)