REKLAMAtelmar
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 marca 2020, 13:42 komentarzy 10
Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim. To powiat, w którym koronawirus już w dużym stopniu zakłócił funkcjonowanie publicznych instytucji.

Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim. To powiat, w którym koronawirus już w dużym stopniu zakłócił funkcjonowanie publicznych instytucji. (Fot. materiały prasowe.)

Obowiązkowa kwarantanna, w związku z kontaktem z osobą, u której potwierdzono koronawirusa, objęła najwyższych przedstawicieli samorządów z terenu powiatu nowomiejskiego. 

Mieli kontakt z dyrektor nowomiejskiego Sanepidu, u której 25 marca potwierdzono zachorowanie. Feralne spotkanie miało miejsce wcześniej, 16 marca. Było to zebranie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, zorganizowane w miejskiej sali sesyjnej. 

Kwarantanną po tym spotkaniu objęto m.in. Starostę Powiatu Nowomiejskiego, Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego, a także wójtów gmin: Biskupiec, Nowe Miasto Lubawskie i Grodziczno. Wójt Gminy Kurzętnik nie uczestniczył w spotkaniu. Na zebraniu byli jeszcze obecni zastępca komendanta PSP w Nowym Mieście Lubawskim (test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny) oraz komendant KPP w Nowym Mieście.

Kwarantanna nowomiejskich samorządowców dobiega końca już w najbliższy poniedziałek, 30 marca. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że wszyscy czują się dobrze i nie mają objawów choroby. Podczas spotkania zachowano środki ostrożności, m.in. duże odległości pomiędzy uczestnikami.

Zamknięta pozostaje siedziba nowomiejskiego Sanepidu - tutejszych pracowników też poddano kwarantannie po kontakcie z  osobą, u której stwierdzono zakażenie. Nadzór epidemiologiczny, w sposób zdalny, prowadzi teraz nad powiatem nowomiejskim stacja z Ostródy.

W wielu urzędach z terenu powiatu nowomiejskiego wielu pracowników boi się przychodzić do pracy. Osoby te często korzystają teraz z urlopów. Instytucje pracują, ale w bardzo okrojonych składach.

red. kontakt@infoilawa.pl

abs2

10Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~xyz 10 3 dni temuocena: 100% 

  Zwolnić dyscyplinarnie, wyrok i obciążyć kosztami to może się nauczy !!!!!! Jak praca nie nauczyła myślałem że osoba zajmująca takie stanowisko ma więcej oleju w głowie na temat z wiązany z pracą ale jedna się myliłem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Boysek 9 4 dni temuocena: 13% 

  Aleście głupi... choroba jest pidstepna i nie takich tuzów jak ta pani dyrektor zakażała.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xxx 8 4 dni temuocena: 13% 

  Jej Córka wynik pozytywny

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~~`456 7 4 dni temuocena: 100% 

  niby wykształcona niby dorosła a GŁĄB totalny. na pół roku do Grudziądza za narażanie życia i zdrowia innych, wszystkich dookoła. współpracowników którzy maja rodziny dzieci.... szkoda słów.......

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 6 4 dni temuocena: 96% 

  inteligentna inaczej,tak jak tak dyrektor sanepidu co występowała w tv-jak się masz ,kochanie , jak się masz głupia babo

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wirusik 5 4 dni temuocena: 100% 

  Skąd ona pochodzi gdzie takie co urosło

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 4 4 dni temuocena: 96% 

  Hmmmm, pozostaje pytanie dlaczego ta pani zataiła fakt kontaktu z osobami z zagranicy, chodzi o córki które wróciły z Włoch? Tak nieprofesjonalne zachowanie dyrektora jednostki sanitarno-epidemiologicznej zasługuje tylko na dyscyplinarke w obecnym czasie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~waldir69 3 4 dni temuocena: 88% 

  Do "Do gościa". Nawet jak miała ujemny, to co przywiozła mamusi na przedmiotach to teraz jest już "nasze".

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do Gościa 2 4 dni temuocena: 8% 

  Córka pani dyrektor była badana. Wynik ujemny. Co Ty na to?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jaś 1 4 dni temuocena: 97% 

  Pani dyrektor sanepidu to powinna zostać zwolniona dyscyplinarnie, dostać zakaz obejmowania stanowisk kierowniczych i profilaktycznie 5 lat w hotelu w Czersku.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.773 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)