REKLAMAwlodkowic
REKLAMAipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 marca 2020, 20:47 komentarzy 4

(Fot. UM w Iławie.)

Iławscy radni jednak nie będą obradować w maseczkach i jednorazowych rękawiczkach ochronnych. Sesja Rady Miejskiej w Iławie, która miała odbyć się w siedzibie urzędu miasta w najbliższy poniedziałek, została przełożona i odbędzie się zdalnie.

- Przewodniczący Rady Miejskiej w Iławie zawiadamia, że zmienił się termin zwołanej na dzień 30.03.2020 r. XIX Sesji Rady Miejskiej. Sesja Rady Miejskiej nr 19 odbędzie się zdalnie w dniu 6 kwietnia 2020 r. o godz. 14:00 - przekazało nam dzisiaj biuro iławskiej rady.

f

Wcześniej planowano, że radni wezmą udział w posiedzeniu osobiście, z zachowaniem środków ostrożności takich jak maseczki, jednorazowe rękawiczki, większe odległości pomiędzy obradującymi, czy ograniczenie liczby obserwatorów posiedzenia. Nieoficjalnie wiemy, że zdecydowana większość radnych była przeciwna tradycyjnym obradom, obawiając się, że sesja w takiej formie może się przyczynić do nowych zachorowań na Covid-19.

Jak argumentują przedstawiciele iławskiego samorządu, sesja jest niezbędna, gdyż potrzebne jest zatwierdzenie przez radnych zmian w budżecie, w tym przekazanie dodatkowych środków na zarządzanie kryzysowe.

red. kontakt@infoilawa.pl

REKLAMANotus_nowa

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~poczekajmy 4 miesiąc temuocena: 100% 

  mnie interesuje podejście Burmistrza i szacownych Radnych do obecnej sytuacji , Czy dalej będą uważać , że psie wybiegi, że imprezy Jezioraka, że nawiedzone festiwale, o artystach paryskich nie wspomnę, są potrzebne ??? i komu ???// Uważam , że w obecnej sytuacji są to pomysły do natychmiastowego "zgumkowania" , a środki budżetowe zaplanowane na takie fanaberie powinny być przeznaczone na walkę z koronawirusem. Iława czeka na wyniki obrad .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sławek 3 miesiąc temuocena: 0% 

  a gdzie pajączek w dobie pandemii?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~adam 2 miesiąc temuocena: 80% 

  Wiesza maski rzeźbom. A nie, pomyliło mi się, to urzędnicy robią pośmiewisko, on pewnie ratuje właśnie komuś tyłek. On i drugi radny Hatała ratownik. Robią coś czego ty sekciarzu nigdy nie zrozumiesz.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~taki ja 1 miesiąc temuocena: 83% 

  maseczek zabrakło ??? w razie czego widziałem kilka na mieście są na pomnikach

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbudzyk
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8226 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)