REKLAMAwlodkowic
Media
Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk.

Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk. (Fot. Archiwum Urzędu Miejskiego w Kisielicach.)

Gmina Kisielice szyje maseczki dla mieszkańców.

Wszyscy obawiamy się o zdrowie i życie naszych bliskich, dlatego samorząd Gminy Kisielice chce pomóc zapewnić mieszkańcom większe poczucie bezpieczeństwa poprzez wyposażenie ich w podstawowe środki ochronne. 

- W tym trudnym czasie musimy się nawzajem wspierać i czuć, że możemy na siebie liczyć. Zapewniam Państwa, iż dołożę wszelkich starań, aby zapewnić Państwu, w ramach moich możliwości, bezpieczeństwo - mówi Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk.

Biorąc pod uwagę powyższe i w związku z gwałtownie wzrastającą pandemią koronawirusa oraz brakiem możliwości zakupu maseczek ochronnych, podjął decyzję o rozpoczęciu akcji szycia maseczek ochronnych dla mieszkańców gminy.

- Poprzez tę akcję chcemy sprawić, aby ludzie bez większych obaw, z zachowaniem wymaganych środków bezpieczeństwa, mogli przemieszczać się w przestrzeni publicznej lub przebywać ze swoimi bliskimi - komentuje samorządowiec.

Mimo dużych braków materiałowych na rynku gmina na swoim terenie znalazła osoby, które uszyją pierwszą partię maseczek ochronnych. 

- Docelowo chcemy uszyć ich nawet kilka tysięcy - informuje Rafał Ryszczuk.

Wszystkie maseczki bezpłatnie otrzymają mieszkańcy Gminy Kisielice. O terminie i sposobie ich dystrybucji urząd poinformuje niebawem.

AKTUALIZACJA Z 3 KWIETNIA

Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk informuje:

Mamy już 3 000 maseczek, z czego 1 100 przekazaliśmy mieszkańcom.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozdałem maseczki ochronne sołtysom, którzy przekażą je Państwu. Do tej pory maseczki trafiły do Łęgowa, Łodygowa, Butowa, Biskupiczek, Ogrodzieńca, Woli, Klim, Krzywki, Trupla oraz Kisielic. W Kisielicach mogą Państwo je otrzymać w Arkadii. Będą tam wydawane od jutra codziennie od 13.00 do 16.00.

W poniedziałek maseczki przekażemy kolejnym sołectwom i oczywiście dołożymy tam, gdzie będzie brakowało.

Publikacja Urzędu Miejskiego w Kisielicach.

REKLAMANotus_nowa
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6933 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)