REKLAMAPatrz
REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 kwietnia 2020, 09:57 komentarzy 3
Ten budynek ma zniknąć z powierzchni ziemi jeszcze latem tego roku.

Ten budynek ma zniknąć z powierzchni ziemi jeszcze latem tego roku. (Fot. UM w Iławie.)

Już do 15 lipca tego roku może opustoszeć działka, na której dzisiaj znajdują się jeszcze zabudowania po dawnej siedzibie iławskich Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Miasto przeprowadzi tutaj kolejną, po kamienicy na ul. Królowej Jadwigi, rozbiórkę.

W ogłoszonym przez iławski ratusz przetargu Urząd Miasta w Iławie właśnie na połowę lipca określił termin wykonania stosownych robót. Chętni, by wykonać rozbiórkę budynku dawnych warsztatów terapii zajęciowej przy ul. 1 Maja 5A w Iławie, mogą zgłaszać się do 11 maja.

WTZ-ety, jak wiadomo, przeniosły się do Centrum Aktywności Lokalnej. A co z działką na ul. 1 Maja po tym, jak omawiana rozbiórka zostanie przeprowadzona? Burmistrz Dawid Kopaczewski chciałby stworzyć tutaj miejski żłobek - drugą taką publiczną placówkę w naszym mieście po tej, jaka znajduje się na ul. Obrońców Westerplatte. Ma zostać przygotowana koncepcja żłobka w tej lokalizacji. Realizacja będzie jednak zależała od możliwości pozyskania zewnętrznego wsparcia finansowego. 

Losy inwestycji będziemy śledzić.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Urząd Miasta w Iławie.

REKLAMANotus_nowa

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~luk 3 27 dni temuocena: 50% 

  Moje dawne przedszkole zrównają z ziemią :( Tyle wspomnień...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mig 2 27 dni temuocena: 90% 

  A to jak uruchamiamy listę petycji, to ja proszę o zainteresowanie się drzewami w centrum miasta (i nie tylko). Dwa wielkie drzewa przy samym UM Iława, jedno od strony szkoły, drugie bliżej osiedla zawalone całe pasożytem - jemiołą. Na całym świecie się wycina krzaki jemioły, by pomóc drzewom i rosną dalej a tu nie wiem czeka się aż pasożyt zaatakuje drzewo tak by trzeba było je wyciąć i wsadzić mikro drzewka które będą rosnąć 20 lat by dawały cień?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławiwnin 1 27 dni temuocena: 45% 

  Panie Burmistrzu - przede wszystkim modernizacja Skweru Żeromskiego,każdy ruch Turysty w tym obrębie to duży obciach dla władz Miasta Iława i mieszkańców - Miasto turystyczne Prosiłbym o demontaż brzydkiego nieczynnego kiosku w centrum Miasta - Rondo - Królowej Jadwigi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7571 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)