REKLAMAmbank2
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 maja 2020, 11:39 komentarzy 4
Sabina Jaguszewska po wyzdrowieniu z COVID-19 w ciąży, urodziła zdrowe dziecko.

Sabina Jaguszewska po wyzdrowieniu z COVID-19 w ciąży, urodziła zdrowe dziecko. (Fot. WSS w Olsztynie.)

Sukces lekarzy z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie. Po raz pierwszy w Polsce u kobiety ozdrowiałej z COVID-19 przeprowadzili poród, w efekcie którego na świat przyszło zdrowe dziecko.

Sabina Jaguszewska z Kurzętnika urodziła córeczkę o godz. 3 nad ranem w niedzielę, 3 maja. 

– Poród metodą cesarskiego cięcia przeprowadziła dr Alicja Mankiewicz – informuje dr hab. n. med. Tomasz Waśniewski, ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego WSS w Olsztynie. – Zdecydowaliśmy o zastosowaniu tej metody ze względów ginekologicznych. Wszystko przebiegło sprawnie, a zarówno mama, jak i mała Urszulka czują się dobrze.

Pani Sabina została przewieziona do Szpitala Wojewódzkiego ze Szpitala Jednoimiennego w Ostródzie, gdzie na oddziale zakaźnym leczyła się z COVID-19.

– Leczył się tam również mój mąż, więc było mi łatwiej znieść pobyt – mówi szczęśliwa mama Urszulki. – Świetną opiekę zapewnili mi również lekarze i pielęgniarki z ostródzkiego szpitala. Bardzo dziękuję dr Piotrowi Kocbachowi, ordynatorowi oddziału zakaźnego oraz pracującemu pod jego kierownictwem zespołowi ginekologów. 

Do Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Szpitalu Wojewódzkim pacjentka została przyjęta 9 kwietnia. 

– Bezpośrednio przed przyjęciem wykonano u pani Sabiny dwa testy na obecność koronawirusa, które dały wynik negatywny – relacjonuje dr Tomasz Waśniewski. – Zastosowaliśmy odpowiednie procedury izolacyjne i środki ochrony osobistej przewidziane w takich sytuacjach. 

Następne tygodnie pani Sabina spędziła w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym, pod opieką lekarzy i położnych. 

– Zdecydowaliśmy o terminie porodu metodą cięcia cesarskiego i przeprowadziliśmy go nad ranem w ostatnią niedzielę – dodaje dr n.med. Janina Lipińska, zastępca ordynatora Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, która opiekowała się pierwszą pacjentką wyleczoną z koronawirusa, mającą urodzić w Szpitalu Wojewódzkim.

Sabina Jaguszewska, z którą rozmawialiśmy w czwartek, 7 maja rano mówi, że czuje się bardzo dobrze. Opiekuje się córeczką, która przebywa z nią w jednej sali. 

 – Nie mogę się nadziwić, że Urszulka zmienia się z każdym dniem. Najważniejsze, że jest zdrowa – mówi z uśmiechem. - To był mój pierwszy poród i mam nadzieję nie ostatni. Przy kolejnym chciałabym również być pod opieką lekarzy i położnych ze Szpitala Wojewódzkiego, którzy zapewnili mi wszystko, czego potrzebowałam. Nie mogłam trafić lepiej – dodaje.

WSS w Olsztynie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANotus_nowa

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Agnessa 4 13 dni temu

  Niech ktoś jej powie, że tak się nie trzyma noworodka!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ania 3 17 dni temu

  jakim cudem pani się zaraziła?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~brawo 2 17 dni temuocena: 100% 

  jak dziewczyna urodziwa , no to urodziła.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~... 1 18 dni temuocena: 75% 

  no w stolicy województwa to prawdziwi specjaliści pracują, a w takich powiatowych szpitalach jak u nas i w nml to bieda z nędzą

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7057 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)