REKLAMAKarczma2
REKLAMAGaleria2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 maja 2020, 21:35 komentarzy 1

(Zdjęcia: MKS Zryw-Volley Iława.)

Siatkarki i trenerzy MKS-u Kris-Bus Zryw-Volley Iława niemal natychmiast wykorzystali ponowne udostępnienie, decyzją rządu, obiektów sportowych. Już przystąpili do treningów siatkówki plażowej na dwóch boiskach Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie, czyli w popularnym ”Mechaniku”. Zachowują przy tym wszelkie zasady bezpieczeństwa.

Od ostatniego treningu naszych siatkarek minęły dokładnie pięćdziesiąt trzy dni.

- Takiego długiego rozbratu z naszą ukochaną siatkówką nie przeżyliśmy nigdy wcześniej - mówi trener Mieczysław Pietroczuk. - Dlatego, gdy nastąpiła szansa na rozpoczęcie zajęć, byliśmy wszyscy pozytywnie zmotywowani i z wielkim zapałem przystąpiliśmy do treningów. Oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa zalecanych przez Ministerstwo Sportu. Ze względów organizacyjnych do zajęć mogły przystąpić tylko nasze zawodniczki pierwszego zespołu, duża grupa naborowa dziewcząt i chłopców szkółki piłki siatkowej Zrywu musi jeszcze poczekać na otwarcie obiektów sportowych zamkniętych (hali sportowej). 

Pierwszego dnia trening siatkówki plażowej ekipa Zrywu była zmuszona poprzedzić sprzątaniem boisk plażowych. We wcześniejszych latach działo się to już pod koniec marca, tym razem nie było to fizycznie możliwe. 

- Cieszy nas duży zapał do pracy naszych zawodniczek, podzielonych na dwie grupy po sześć osób, trenujących na dwóch boiskach do siatkówki plażowej. Ciężko pracując, mamy nadzieję, że uda się również przystąpić do zawodów wojewódzkich i centralnych w nowym, jakże specyficznym sezonie 2020 - dodaje trener.

Dziewczęta pracują od poniedziałku do soboty, nadrabiając zaległości treningowe głównie techniczne i taktyczne; motoryka jest na przyzwoitym poziomie. Widać gołym okiem, że okres pandemii zawodniczki poświęciły na trening indywidualny motoryki, zalecany przez trenerów w chwili rozpoczęcia przerwy od treningów. 

- Teraz tylko liczymy na dobrą pogodę, bo w przypadku znacznego pogorszenia aury robimy przerwę w zajęciach - przez tak długie przebywanie w domowej kwarantannie nasze organizmy są mniej odporne. Dbałość o zdrowie jest przecież najważniejsza - mówi Mieczysław Pietroczuk.

Zarówno trener, jak i zawodniczki podkreślają, że są bardzo wdzięczni dyrektor "Mechanika" Izabeli Klonowskiej i kierownik Katarzynie Kuptel za udostępnienie, na prośbę Zrywu, znajdujących się przy szkole boisk do siatkówki plażowej.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: MKS Zryw-Volley Iława.

REKLAMANotus_nowa

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Marmax 1 19 dni temuocena: 67% 

    Widziałem jak te młody dziewczyny ćwiczą na skromnym boisku a szczególnie zwróciłem uwagę na "urządzenie" do wyciągania piłki z wody gdyż płot od strony alei i jeziora jest bardzo niski ...Czy nie można zakupić "kawał " wysokiej siatki by te młode zawodniczki grały a nie traciły czas na wyławianiu piłki z wody??

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7727 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)