REKLAMAMartex
REKLAMAGaleria2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 maja 2020, 09:34 komentarzy 12

(Fot. Archiwum własne.)

Od 14 maja do odwołania burmistrz Dawid Kopaczewski wprowadza w iławskim magistracie zmiany w organizacji pracy placówki. Wśród związanych z bezpieczeństwem nowości jest sprawdzanie temperatury ciała interesantom. Ponadto część budynku będzie dla petentów niedostępna.

Zarządzeniem z dnia 13 maja Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski profilaktycznie wprowadza dodatkowe środki ostrożności w Urzędzie Miasta w Iławie. Wszystko dla zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców i urzędników, podkreśla magistrat.

W ramach zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 wprowadza się następujące zmiany w organizacji pracy iławskiego urzędu miasta:

 • - rekomendowane i zalecane jest załatwianie wszelkich spraw drogą elektroniczną;
 • - interesanci przyjmowani są w godzinach od 12:00 do 15:00 po uprzednim telefonicznym lub mailowym umówieniu się z pracownikiem urzędu.

f

Szczegółowe dane kontaktowe pracowników Urzędu Miasta Iławy znajdują się na stronach internetowych: www.bip.ilawa.pl oraz www.ilawa.pl/komunikaty.

Dla interesantów umówionych telefonicznie urząd w godz. od 12:00 do 15:00 podzielony będzie na dwie strefy:

a) strefa otwarta dla interesantów:
kancelaria,
dowody osobiste,
ewidencja ludności,

b) strefa zamknięta dla interesantów:
pracownicy merytoryczni z tej strefy będą wzywani do pok. 110 (miejsce wyznaczone do obsługi).

Urząd Stanu Cywilnego pracuje w godzinach od 10:00 do 14:00 po uprzednim telefonicznym lub mailowym umówieniu się z pracownikiem Urzędu Stanu Cywilnego.

Kasa Urzędu Miasta w Iławie zostaje otwarta w godzinach od 12:00 do 14:30. Aby zachować bezpieczne odległości pomiędzy interesantami stojącymi w kolejce do kasy urzędu miasta, będą wpuszczane maksymalnie 3 osoby jednocześnie. Nadal zaleca się dokonywanie płatności przelewem na rachunek bankowy: Bank Millennium S.A. 02 1160 2202 0000 0000 7045 2838.

Interesanci przyjmowani w urzędzie będą mieli wykonywany pomiar temperatury termometrem bezdotykowym oraz są zobowiązani do dezynfekcji rąk. W przypadku, gdy u osoby badanej wykryta zostanie temperatura ciała powyżej 38 stopni C, nie będzie ona wpuszczona do budynku urzędu.

Interesanci zobowiązani są na terenie urzędu do zasłaniania nosa i ust, zachowania bezpiecznej odległości od rozmówcy oraz unikania przebywania w grupach.

Dotychczasowe cotygodniowe, poniedziałkowe, bezpośrednie spotkania z burmistrzem zostają zawieszone. Możliwy jest kontakt telefoniczny z burmistrzem.

Wyżej wymienione zasady funkcjonować będą od 14 maja do odwołania.

Za: Urzędem Miasta w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

11Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Xxx 11 16 dni temu

  Z tymi śmieciami to jedna paranoja chyba bezmózgowcy to ustalali niech powiedzą od razu że chodzi o kasę chore to całe segregowanie a na wysypisku wszystko razem rozumiem osobno szkło plastyki czy makulatura.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xyz 10 16 dni temuocena: 0% 

  Tem burmistrzyna z Bożej łaski zgłupiał już do reszty.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gorszy sort 9 16 dni temuocena: 69% 

  Dlaczego urzędy są traktowane inaczej niż inne zakłady pracy? Pani z Biedronki też chętnie posiedziałaby w domu udając pracę zdalną i wzięła 100% wypłaty za nic nie robienie. W sklepie nikt nie sprawdza temperatury, a klientów jest kilkadziesiąt razy więcej niż w urzędzie. Wg danych ministerstwa zdrowia nikt nie umarł w naszym powiecie na covid 19, czyli mozna wysnuć wniosek, że zachowując środki bezpieczeństwa na poziome supermarketów nic nam nie grozi. Nie trzeba się zamykać za zaspawanymi drzwiami. Burmistrz idąc na zakupy nie umawia się telefonicznie, ani nie kupuje chleba online. Urząd powinien pomagać mieszkańcom w tym trudnym czasie, wspierać przedsiębiorców, którzy składają podania o umorzenie podatków itp. Dobrze wiemy, że to zamykanie urzędów nie jest w obawie o bezpieczeństwo mieszkańców, a chodzi tylko o komfort urzędników, którym nie chce się pracować i przyjmować interesantów. Burmistrzu, w kampanii wyborczej mówiłeś o wydłużeniu godzin pracy ratusza, a teraz co?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ułan 8 15 dni temuocena: 50% 

  "Pani z Biedronki też chętnie posiedziałaby w domu udając pracę zdalną i wzięła 100% wypłaty za nic nie robienie" - a będzie w stanie pracować zdalnie? To jest już nasza przywara narodowa, znakomita większość to osoby na pograniczu niepełnosprawności intelektualnej w stopniu niskim, ale za to z mega wybujałą samooceną - znają się na wszystkim, od gospodarki, przez medycyną, po prawo. Zostań włodarzem i pokaż jak świetnie sobie poradzisz i jak będzie cudownie w tym mieście - szczególnie z takimi mieszkańcami

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sefan 7 16 dni temuocena: 60% 

  Dodzwonić się nie idzie, 3 okienka otwarte ale wpuszczają jedną osobę więc siedzą i się patrzą na siebie, czas leci kasa się zgadza. Łaskawie ktoś Cię zawoła bo musisz czekać jak już sam wejdziesz. To dezynfekcja, to temperatura taka praca to ja rozumiem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~podatnik 6 17 dni temuocena: 75% 

  a jak bym chcial przytulic i przewinac [ Bobaska ] to jak ///

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tak jest 5 17 dni temuocena: 67% 

  jak czytam , że jest troska o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców, /// kolejny artykuł o Hordejuk /// pod którym INFO blokuje komentarze,,, to myślę , że nie warto tego czytać. To tak jak gadał towarzysz wodogłowy Gomułka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jakaś bzdura 4 17 dni temuocena: 91% 

  S-nia PRACA roznosi ulotki informacyjne w jaki sposób segregować śmieci.... A gdzie brązowe pojemniki na BIOODPADY ? czyli wszystko walimy do czarnych ??? a śmieciara KOMA papier, plastik i szkło do jednego brzucha ??? NIECH WYPOWIEDZĄ się decydenci z czystego środowiska , którzy głosowali za podwojeniem stawek śmieciowych

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 3 17 dni temuocena: 57% 

  Niestety jest dużo wątpliwości w sprawie możliwości mierzenia temperatury i przetwarzania takich danych (szczególnie chronionych) przez kogokolwiek...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~petent 2 17 dni temuocena: 61% 

  państwo luzuje obostrzenia, a ratusz zaostrza... dziwne to wszystko...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~klient 1 15 dni temuocena: 50% 

  e tam dziwne, normalne, 75% ludzi nie potrafi czytać ze zrozumieniem - normalka ;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8978 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)