REKLAMAMartex
klonowski
wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 maja 2020, 17:57 komentarzy 50

(Fot. CBŚP.)

Mieszkańcy Susza i okolic są wśród zatrzymanych w sprawie "agrogangu", okradającego rolników i hurtownie na Warmii i Mazurach i w sąsiednich województwach. Według śledczych z CBŚP przestępcy mogli działać od kilkunastu lat, zarabiając na swoim procederze co najmniej 1,5 miliona złotych.

Członkowie rozbitej grupy podejrzani są o kradzieże z włamaniami do hurtowni, wielkoareałowych gospodarstw rolnych, a nawet bankomatów. Ich łupem, oprócz pieniędzy, padały głównie środki ochrony roślin i materiał siewny. Na trop grupy, mogącej działać nawet na przestrzeni kilkunastu lat, wpadli policjanci CBŚP i KWP w Olsztynie. Podczas działań zatrzymano 8 osób, odzyskano środki chemiczne oraz zabezpieczono broń, amunicję, narkotyki i urządzenia mogące służyć do przestępczej działalności.

CBŚP rozbija "agrogang". Wśród zatrzymanych mieszkańcy Susza.

Ilość zdjęć 11

W sprawie zorganizowanej grupy przestępczej Komendant Główny Policji powołał specjalną grupę śledczą. Z informacji śledczych wynika, że gang mógł działać na przestrzeni nawet kilkunastu lat, na terenie województw pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, czy kujawsko-pomorskiego. Policjanci z prokuratorami dokładnie ustalają, ile członkowie grupy mogli zarobić na przestępczym procederze. Według wstępnych szacunków może to być co najmniej 1,5 miliona złotych.

Zatrzymania 8 osób, w wieku od 38 do 45 lat, miały miejsce w minionym tygodniu. 

- Podczas przeszukania ich miejsc zamieszkania i użytkowania funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli trzy jednostki nielegalnej broni palnej długiej, w tym jedną z tłumikiem, 60 sztuk amunicji ostrej karabinowej, ponad 6 kg marihuany oraz amfetaminę i MDMA. Zabezpieczono także przyrządy mogące służyć do ważenia i porcjowania narkotyków, telefony komórkowe, karty SIM, odzież roboczą, łomy i inne narzędzia - informuje Centralne Biuro Śledcze Policji. - W trakcie akcji policjanci zabezpieczyli także hurtowe ilości środków ochrony roślin i dwie palety nasion kukurydzy, tj. towar mogący pochodzić z przestępstwa. Zabezpieczono również prawie 70 tysięcy złotych.

Prokurator Prokuratury Krajowej w Gdańsku przedstawił siedmiu zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się włamaniami i kradzieżą środków ochrony roślin. Dodatkowo niektórzy podejrzani usłyszeli zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji, czy obrotu znacznymi ilościami narkotyków.

Łącznie podejrzanym przedstawiono 43 zarzuty. Zarzucane im przestępstwa zagrożone są karą do 15 lat pozbawienia wolności, karą grzywny oraz przepadkiem korzyści majątkowych osiągniętych z przestępstwa.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec sześciu podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Wobec dwóch podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, zakazu opuszczania kraju, zakazu kontaktowania się z pozostałymi osobami podejrzanymi w sprawie oraz dozór policji.

Sprawa jest rozwojowa.

- Śledczy sprawdzają m.in., czy podejrzani nie mają innych przestępstw na swoim koncie. Policjanci analizują sprawy kradzieży z włamaniami, w których występuje podobny sposób działania. Ustalają także, kto był odbiorcą skradzionego towaru - ujawnili śledczy z CBŚP.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

45Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~~~~B~~~ 45 miesiąc temu

  Impreza dopiero się rozkręca... myślicie ze to już koniec ???? zapomnieliście chyba ze w suszu mamy jeszcze kilka gangów, spozoru dobrze sytulujace się rodziny a brudu Za pazurami co nie miara... wielcy masarniach z kuzynami za plecami i trumiarze co uciekli do Iławy, jeden przekręt goni drugi Widać jak się ma kasę i dobre znajomosci można wszystko załatwić Worek zaczyna się sypać, wszyscy niedługo poleca

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Vyyvvvbubbbnnnnnnnnnnnnb 44 miesiąc temuocena: 100% 

  Brak słów Emil d

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Cwaniak 43 miesiąc temuocena: 100% 

  Czemu nikt nie napiszę ze ten jeden to bogaty rolnik a sam rolników okradał.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~komendant 42 miesiąc temuocena: 83% 

  Karol nie siedzi bo sprzedał wszystkich

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~cichy. 41 miesiąc temuocena: 0% 

  Co was ludzie interesuje co kto robi masz swoja dupe to sie nia interesuj idioci w komentarzach mocni

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jezus z Nazaretu 40 miesiąc temuocena: 100% 

  Only kurła BUK i Anna sędzia Wesołowska może ich somdzić !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bohdan 39 miesiąc temuocena: 100% 

  Przepraszam was przyjaciele z placu boju;););)nie chciałem

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ola 38 miesiąc temu

  współczuję Tobie Seba!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Suszanin 37 miesiąc temuocena: 21% 

  Źle robili,ale to ich sprawa jak żyli,nie mam ich osądzać zrobi to sąd i kiedyś Bóg.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~andi 36 miesiąc temuocena: 100% 

  To ich sprawa że okradali ludzi i z tego żyli? Serio?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jezus 35 miesiąc temuocena: 13% 

  Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamień

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kopacz Kopacz 34 miesiąc temuocena: 100% 

  W dinozaury się nie rzuca

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 33 miesiąc temuocena: 93% 

  Idiotyzm... Są grzechy i grzeszki. Czy przekleństwo uznawane przez kościół, to grzech porównywalny z kradzieżami, włamaniami? Zastanów się, co piszesz!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sam wiesz kto 32 miesiąc temuocena: 88% 

  "Przedsiebiorca Karol"?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jaguś 31 miesiąc temuocena: 29% 

  Sam wiesz kto jak jesteś taki odważny to powiedz mu to w oczy a nie potrafisz tylko rzucać hasłami i to pod jakimś nikiem Odważ się podpisać kim jesteś naprawdę

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bolec 30 miesiąc temuocena: 100% 

  Gangsterzy żyją na bogato lecz bardzo krótko...tyle w temacie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mądry 29 miesiąc temuocena: 89% 

  Człowiek całe życie haruje,a tacy jak oni pewnie ani dnia nie przepracowali w swoim życiu.Tylko się popisywali nowymi samochodami i wypchanymi portfelami, to teraz już wszystko wyszło szydło z worka czym tak naprawdę się zajmowali okradaniem biednych ludzi,teraz powinni tak długo siedzieć w areszcie aż wszystko spłacą tam ich powinni nauczyć co to znaczy ciężko pracować .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Migi 28 miesiąc temuocena: 33% 

  Zenada !!! To weź kredyt i sobie kup nowy samochód jak zazdrością. Teraz co 2 osoba popusuje się nowym samochodem. Pod każdym domem stają co najmniej 2 albo rodziców kupują BMW albo audi obsranca 18 letnim co dopiero prawko zdali. Więc nie oceniaj człowieku. Może więcej oszczędzaj w życiu to się dorobisz nowej fury.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jezus z Nazaretu 27 miesiąc temuocena: 11% 

  Mądry wytłumacz mi chłopie jedno , bo nie rozumiem jaka jest różnica w podpisywaniu nowym czy starym samochodem

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Beata 26 miesiąc temuocena: 86% 

  Przerażające jest to co się dzieje u nas w mieście. Po co do cholerny im była broń z tłumikiem??? I ta ilość narkotyków

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Emil 25 miesiąc temuocena: 78% 

  Zrobić z takimi porządek. Człowiek uczciwie pracuje całe życie, bierze nadgodziny żeby coś odłożyc a Ci rozbijają się autami i chwała czego to oni nie mają. Teraz to chociaż wiadomo z skąd. Mam nadzieję że tych wszystkich dilerów połapią bo kilku jeszcze zostało. Pozdrawiam

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Różowa Pantera 24 miesiąc temuocena: 71% 

  Przestępczość się patologizuje. Niedługo będą kradli z marketów ziemię do kwiatów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tom 23 miesiąc temuocena: 83% 

  Dopierdo... c im po 15 lat. Człowiek ciężko pracuje a przyjdą takie nieroby i cie opier.... la

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anka 22 miesiąc temuocena: 82% 

  Dla Mnie dziwne jest ze oni tak długo się kręcili z tym wszystkim bo w sumie już dziwne było że tak każdy z nich szasta kasa. Okradali rolników, którzy ciężko pracują na to żeby w dzisiejszych czasach utrzymać się. Ale najbardziej wkjrza mnie to że sprzedawali te gówno naszym dzieciom.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Piekło 21 miesiąc temuocena: 67% 

  Jezu ufam tobie ... znaczy zgodzę się z tobą jak najbardziej ze popełnione czyny w danym artykule nie ulegają żadnej dyskusji o tym czy to złe czy dobre , ale jak byś mógł przeczytaj mój wcześniejszy komentarz jeszcze raz i zwróć uwagę na to ze, moje pretensje tyczyły się do wyciągania takich faktów jak ... „bo pani sołtys „ po co coś takiego tym bardziej ze jeżeli kojarzysz sytuacje , zapewne kojarzysz osoby ... wiec wiesz dokładnie ze akurat mąż pani sołtys świętym nie był i nie będzie !!!! Ale karać go za coś co nie ma pewności ze zrobił ... i to 10 lat temu jest nie normalne ... wiec skoro ktoś wyciąga życie prywatne na wierzch niech zastanowi się czy przez głupie komentarze nie rani rodziny która na to wcale nie zasłużyła ...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jezus z Nazaretu 20 miesiąc temuocena: 100% 

  Piekło , komentarz o „ pani sołtys „ to nawet nie nadaje się do publikacji , admin powinien go usunąć podczas edycjii . Masz racje ludzi często ponosi . Niedoj***e mózgowe jest i będzie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jezus z Nazaretu 19 miesiąc temuocena: 100% 

  Piekło na litość boska ! Gdybys nie wiedziało po co jest opcja „ dodaj komentarz „ to właśnie po to aby bezsensownie komentować czyjeś życie ... Co do zaistniałej sytuacji to chyba normalnym jest , że jeśli wyciągasz ręce po czyjaś własność to prędzej czy później tak to się kończy . Chyba nikt nie jest aż tak naiwny , ze będzie to trwało bez końca . To Real Live a nie Dom z Papieru . Życie ... Pieklo jak sobie wyobrażasz świat , jeśli każdy by sobie rąbał fanty i walił do siebie z ostrej . Chyba nie chciało byś takiego zycia dla siebie i swojej rodziny . Zastanów się proszę

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Piekło 18 miesiąc temuocena: 14% 

  Czy Aaaa naprawdę nie ma lepszych zajęć , jak bezsensowne komentowanie czyjegoś życia ... skoro stać cię na bezczelne pisanie o osobach które każdy zna !!! Ale nie wie ze akurat pani sołtys jest w takiej sytuacji i ty świadomie wyciągasz to na wierzch ... to miej odwagę podać swoje imię i nazwisko by każdy wiedział kto tak bardzo interesuje się wszystkim I każdym Do około ,ale tego co się dzieje wokół Własnej dupy ...Nie widzi

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aaaa 17 miesiąc temuocena: 41% 

  Im się robić nie chciało bo już nie raz siedzieli przecież. Szkoda tylko ich rodzin teraz jest bo wstydu się tylko na jedzą za bandziorów. A Pani sołtys co ma mówić jak jej męża zamknęli, wstyd na całą wioskę, aż szkoda kobiety...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marcin. 16 miesiąc temuocena: 83% 

  Jaki wstyd a co nie domyślali się skąd mają kase i to niemałą jeśli niepracowali i rodzina wydawała tą kase to wtedy się niewstydzili.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Piękło 15 miesiąc temuocena: 6% 

  tak szczerze mówiąc to ci panowie brali przykład z naszego rządu .. co lepsze, że każdy z tych, których "okradli” dostał pieniążki z ubezpieczenia , i śmiem sadzić ze suma była znacznie wyższa od rzeczywistej ,za jaka kwotę zginęło

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aaaa 14 miesiąc temuocena: 33% 

  Nie chodzi o Karola

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bbb 13 miesiąc temuocena: 100% 

  Właśnie dokładnie o niego chodzi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jezus z Nazaretu 12 miesiąc temuocena: 100% 

  Agro Gang ... może kurła agro biznes ? Nie można było więcej dramaturgii nadać tej nazwie ? Teraz chłopaki będą mieli Agro wczasy .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ktosiek 11 miesiąc temuocena: 9% 

  Zajmijcie się ludzie swoim życiem żeby tak każdy widział jakie bagno ma pod swoim nosem to świat był by różami usłany

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kljhgbh 10 13 dni temu

  powiedz to policji która ich ściga

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Emil z drewutni 9 miesiąc temuocena: 93% 

  Chyba siłka pójdzie jako zabezpieczenie majątku.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Cinek 8 miesiąc temuocena: 100% 

  On też? Kto jeszcze?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pejs 7 miesiąc temuocena: 95% 

  Ważne że legalny biznes legalnego przedsiębiorcy w Prabutach działa. Jak myślicie ile kosztuje postawienie stacji diagnostycznej na pełnym wypasie? No kilka baniek na pewno. Ciekawe skąd miał kasę? I dlaczego nigdy nie siedział a wszyscy jego kolesie co chwila kiblują?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~:) 6 miesiąc temuocena: 0% 

  Raz na jakiś czas można byłoby zamknąć mordę i pomyśleć o rodzinach i dzieciach tego człowieka i jak się teraz czują

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sztumski Bocian 5 miesiąc temuocena: 100% 

  Do Bąk... Jeszcze nie siędział, bo w polskie więzienia nie są wyposażone w kwadratowe łóżka...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~suszak 4 miesiąc temuocena: 91% 

  A kto za.ebał spod komiasriatu w Suszu mercedesa w latach 90-tych? pamiętacie?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Fchuj 3 miesiąc temuocena: 90% 

  Pisz wprost że chodzi o D niech ludzie wiedzą że kradnie że jest złodziejem że dorobił się na maszynach do gier itd itd Piszcie co wiecie niech ludzie sie dowiedza 8 niech PAŁY zrobią z tym porzadek

  Edytowany: miesiąc temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bak 2 miesiąc temuocena: 63% 

  No właśnie, dlaczego jeszcze nie siedział?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obywatel 1 miesiąc temuocena: 82% 

  Pewnie chodzi o Karol ....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 1.4033 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)