REKLAMALumen
Paszynin2

(Fot. UG w Iławie.)

Dotacje z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich pozwoliły odświeżyć dwie świetlice wiejskie na terenie gminy Iława: w Rudzienicach i Lasecznie.

Świetlice wiejskie są bardzo ważne dla mieszkańców małych miejscowości. Pełnią one funkcje zarówno społeczne, jak i kulturalne. Właśnie tam odbywa się wiele inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej. 

- Gmina konsekwentnie poprawia jakość tych obiektów, remontując i budując nowe świetlice - podkreśla Urząd Gminy w Iławie. - W roku ubiegłym zostało zbudowane nowoczesne Centrum Kulturalno-Rekreacyjne w Stradomnie. Wiosną tego roku rozpoczął się natomiast remont świetlicy w Rudzienicach.

Gmina otrzymała na ten cel dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w wysokości 14 045 zł. Stosowną umowę podpisał 27 lutego wójt gminy Krzysztof Harmaciński. W ramach zadania została naprawiona i odmalowana elewacja oraz zostały naprawione ciągi komunikacyjne. Wartość całej inwestycji wyniosła 22 073 zł.

Środki z  PROW w wysokości 15 714 zł otrzymał również Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie. Umowę podpisała 16 grudnia 2019 roku dyrektor ośrodka Grażyna Piękos. W ramach inwestycji w Lasecznie została odmalowana wewnątrz świetlica, a ponadto zakupione i zainstalowane zostało profesjonalne oświetlenie sceniczne i nagłośnienie. Całkowita wartość projektu w tym przypadku to 24 695 zł.

Wiejskie świetlice w Rudzienicach i Lasecznie przeszły lifting.
Zdjęcia: Urząd Gminy w Iławie.
Publikacja Urzędu Gminy w Iławie.

REKLAMAwardrom2
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7591 sekundy