REKLAMAMeble
ipb_nowa

(Fot. UM w Iławie.)

Drogi - utwardzone i gruntowe oraz oznakowanie - zarówno pionowe, jak i poziome - to elementy miejskiej przestrzeni, które wymagają corocznej konserwacji. Komu w tym roku miasto Iława zleciło wykonywanie tego zadania i ile to będzie kosztowało? Podajemy poniżej.

W bieżącym roku cząstkowymi remontami dróg utwardzonych zajmie się w naszym mieście firma Spomer. Zgodnie z umową miasto na ten cel ma przeznaczone nieco ponad 290 tys. zł

- Jest to umowa na całoroczne remonty utwardzonych dróg i chodników zarządzanych przez Burmistrza Miasta Iławy - komentuje Grzegorz Frąckowiak z Wydziału Utrzymania Mienia Komunalnego w Urzędzie Miasta w Iławie. - Ile ostatecznie miasto wyda na ten cel, będziemy wiedzieć dopiero na koniec roku. 

Tegorocznymi remontami miejskich dróg gruntowych zajmie się natomiast firma Usługi Remontowo-Budowlane Artur Jeziorski z Laseczna Małego. Podpisana z tym wykonawcą umowa opiewa na kwotę nieco ponad 277 tys. zł.

Kolejnym zadaniem w zakresie bieżącego utrzymania miasta są remonty i naprawy oznakowania pionowego dróg. Ratusz podpisał umowę w tym zakresie z firmą VELSPAW Piotra Kieruczenki z Miłomłyna, zabezpieczając na ten cel kwotę 53 tys. zł. Podobnie jak w przypadku remontów dróg ostateczna kwota będzie znana na koniec roku, po podliczeniu wszystkich napraw. 

Jak co roku remontu i odświeżenia wymaga także oznakowanie poziome miejskich ulic w Iławie. W tym roku wykona to zadanie gdańska firma Saferoad Kabex Sp. z o.o. za kwotę niecałych 80 tys zł.

Remontu wymagała także część dachu na Szkole Podstawowej nr 1. Zajęła się tym firma AKROTERION BIS z Wąbrzeźna za kwotę 491 tys. zł.

UM w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAbudzyk
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4146 sekundy