REKLAMABUTIK TOP
Paszynin2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 czerwca 2020, 10:50 komentarzy 1

(Fot. Archiwum własne.)

W poniedziałek, 22 czerwca oficjalnie rozpocznie się sezon letni na miejskich plażach w Iławie, informuje Wojciech Żmudziński, dyrektor Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.

Od tego dnia plażowicze, korzystający z kąpielisk na ul. Kajki i Chodkiewicza, będą mogli liczyć na opiekę ratowników WOPR. Będzie ich po trzech na każdej z plaż. Zarówno "dzika", jak i "prawdziwka" będą strzeżone od 10:00 do 18:00.

- Na "dzikiej" plaży przy ul. Kajki zaplecze sanitarne, jak w latach ubiegłych, stanowić będzie ekomarina, natomiast w przypadku plaży "prawdziwki" przy ul. Chodkiewicza zaplecze sanitarne stanowić będzie obiekt Portu Śródlądowego - informuje szef ICSTiR Wojciech Żmudziński.

Poza zabezpieczeniem ratowniczym centrum zadbało o bieżące sprzątanie oraz utrzymanie zieleni i terenu na obu plażach przez cały sezon kąpielowy, tj. od 22 czerwca do 31 sierpnia; będzie za to odpowiadał podmiot zewnętrzny.

Trzeba jeszcze dodać, że na "prawdziwce" nie zostanie przeprowadzona planowana wcześniej inwestycja polegająca na kompleksowej renowacji pomostu.

- W związku z przeniesieniem tej inwestycji wymagane prace przygotowania pomostu wykonujemy we własnym zakresie - komentuje szef ICSTiR.

A czy koronawirusem można zarazić się poprzez kontakt z wodą, w której były osoby zakażone? To pytanie, które mogą sobie zadawać miłośnicy "plażingu". W poszukiwaniu odpowiedzi zaglądamy do materiałów informacyjnych polskiego rządu.

- Według dostępnej wiedzy naukowej transmisja wirusa odbywa się głównie drogą kropelkową. Istnieje niewiele dowodów naukowych wskazujących na transmisję wirusa drogą fekalno-oralną. W związku z powyższym ryzyko zakażenia koronawirusem poprzez kontakt z wodą na basenie (w akwenie), z którego korzystały osoby zakażone, jest niewielkie - czytamy w serwisie gov.pl.

Inną sprawą jest kontakt z innymi użytkownikami plaży - tutaj, jak w innych miejscach publicznych, obowiązuje zasada dystansowania społecznego.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAwardrom2

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~lala 1 2 miesiące temuocena: 100% 

    ABC sanitarne na plazy.....mozna patrzec ale nie dotykac;)

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
woznicki2019
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.811 sekundy