REKLAMAMetal serwis
ipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 czerwca 2020, 14:34 komentarzy 7

(Fot. Czytelnik/nadesłane.)

W maju i czerwcu pięknie kwitną i bujnie rozrastają się krzewy. To zwykle cieszący oko widok, chociaż nie wszędzie... odpowiedni. Na przykład w bezpośrednim sąsiedztwie dróg zieleń może kierowcom zasłaniać widok, a to nie sprzyja bezpieczeństwu.

Jak zauważył nasz Czytelnik, właśnie taka sytuacja ma miejsce na wyjeździe z osiedlowej uliczki na ulicę Dąbrowskiego w Iławie. Za naszym pośrednictwem mieszkaniec apeluje do zarządcy o poskromienie krzewu. Administrator obiecuje szybką interwencję.

Na nagraniu wideo udostępnionym przez iławianina widać, że rozrastający się krzew znacznie skraca odległość, z jakiej widać nadjeżdżające od centrum miasta pojazdy. Chodzi o ulicę Dąbrowskiego, która jest dość ruchliwą arterią, z licznymi skrzyżowaniami z drogami osiedlowymi po obu stronach jezdni (tutaj akurat chodzi o uliczkę znajdującą się po stronie prawej, jadąc od strony centrum miasta, za przystankiem).

Administrator ulicy Dąbrowskiego, Powiatowy Zarząd Dróg w Iławie, zapowiada szybkie rozwiązanie problemu.

- Jutro nasz wykonawca, firma Spomer, rozpocznie na ulicy Dąbrowskiego prace związane z koszeniem trawników i pielęgnacją krzewów. Sprawdzimy to w terenie i zwrócimy na wskazane miejsce szczególną uwagę - komentuje dyrektor PZD Lech Tatarek.

Czytelnik zwraca uwagę: krzewy zasłaniają widok podczas wyjeżdżania z osiedlowej uliczki na ulicę Dąbrowskiego w Iławie. Problem zostanie rozwiązany szybko: już jutro wzdłuż ulicy Dąbrowskiego będą prowadzone prace związane z utrzymaniem zieleni.
Zdjęcia, wideo: nadesłane/Czytelnik.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAwardrom2

7Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~też kierowca 7 4 miesiące temuocena: 90% 

  Generalnie jestem przeciwnikiem przycinania wszystkiego co zielone. Ale gdzieniegdzie istnieje konieczna potrzeba. Takim bardzo niebezpiecznym miejscem dla przechodniów jest przejście dla pieszych na ul. Sobieskiego, naprzeciw dawnego Nenufaru. Kierowca jadący pod górkę od strony małego ronda na ul. Kopernika w kierunku szpitala, zbliżając się do tego przejścia zupełnie nie widzi nadchodzących z lewej strony pieszych, gdyż widok z tej strony prawie całkowicie mu zasłania coraz wyższy żywopłot. Więc dla upewnienia się musi tam właściwie prawie całkowicie się zatrzymać. Co niektórzy zaś decydują się na niebezpieczne gwałtowne hamowanie w ostatniej chwili. Wystarczy żywopłot odpowiednio skrócić i widoczność oraz bezpieczeństwo przechodniów zupełnie się poprawią. Dziwić się tylko można, że służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na iławskich ulicach zupełnie nie widzą wielu tego typu drobnych, ale groźnych mankamentów. Albo też zupełnie im się nie chce cokolwiek dostrzec...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adam123 6 4 miesiące temuocena: 17% 

  Ścieżki rowerowe to samo krzewy i drzewa wołają o zadbanie i porządek, zasłaniają część drogi dla rowerów ! W ogóle miasto jest zarośnięte, trawa, chwasty. A miały być łąki!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lepiej zielone niż pożółkłe 5 4 miesiące temuocena: 83% 

  "Miały być łąki"... Tylko co rośnie na łąkach jeśli nie trawa? A tzw. chwasty także spełniają na łąkach swoje zadania. Po prostu rosną i zapewniają bioróżnorodność. I bardzo dobrze, że miejskie tereny zielone są "zarośnięte". Wyższa trawa zapobiega w okresie panujących obecnie susz całkowitemu wysuszaniu się gruntu, nawilża dzięki zgromadzonej wilgoci suche i gorące powietrze. Tętni życiem roślin i drobnych zwierząt, w tym pożytecznych pszczół. Zaś "pięknie" ścięty tuż przy ziemi trawnik po paru dniach staje się tylko i jedynie ponurym, pożółkłym i wysuszonym klepiskiem...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Daj 4 4 miesiące temuocena: 80% 

  Dąbrowskiego 42 to samo nic nie widać

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 3 4 miesiące temuocena: 89% 

  Już pisałem o tym powtórzę W całym mieście trzeba poskracać gałęzie drzew żywopłoty. Ogranicza widoczność A później to tu potrącony tam przejechany. Panujcie nad tym

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~maly 2 4 miesiące temuocena: 86% 

  Na Piastowskim to samo Odnowiciela + Chrobrego

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zenobiusz 1 4 miesiące temuocena: 67% 

  A tak pięknie kwitną tam kwiatki na trawnikach , szkoda że będą już jutro koszone

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAbudzyk
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5666 sekundy