REKLAMAWardrom
klonowski
wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 czerwca 2020, 13:21 komentarzy 19

(Fot. nadesłane/kontakt@infoilawa.pl.)

Po interwencji Czytelnika i zapytaniu skierowanym w jego imieniu przez portal infoilawa.pl do Urzędu Miasta w Iławie ratusz zapowiada naprawę stwarzającego zagrożenie chodnika na osiedlu Podleśnym.

O pomoc w sprawie złego stanu chodnika  na ul. 1 Maja w Iławie poprosił Czytelnik (personalia są do wiadomości redakcji).

- Jestem mieszkańcem Iławy, a jednocześnie mieszkańcem osiedla Podleśne... - przedstawił się. - Od wielu lat już na chodniku wiodącym wzdłuż ulicy 1 Maja jest przeszkoda, która skutecznie może przyczynić się do utraty czyjegoś uzębienia...

Tuż przed wjazdem na parking pomiędzy blokiem na ul. 1 Maja 24 (ze szczytu jest sklep Lewiatan) a kościołem p.w. św. Brata Alberta zlokalizowany jest ten niebezpieczny punkt - wyjaśnia mężczyzna.

Czy będzie możliwość przeprowadzenia remontu we wskazanym  miejscu? Ewentualnie, kiedy? To pytania, które skierowaliśmy w tej sprawie do iławskiego magistratu. Odpowiedziała Julia Bartkowska, kierownik Wydziału Utrzymania Mienia Komunalnego.

- Przyczyną wystających kostek są korzenie drzewa rosnącego w pasie zieleni, które wypchnęły je do góry - wyjaśniła urzędniczka. - Firma zajmująca się remontami chodników otrzymała już zlecenie naprawy kostki w tym miejscu. 

Realizacja, jak zapowiedział urząd, nastąpi po zakończeniu innych rozpoczętych już prac na miejskich ulicach i chodnikach.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Czytelnik/nadesłane.

REKLAMALady D

19Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~icek 19 3 miesiące temuocena: 90% 

  Co do mlyna........ Lata temu nagrywano film na Wielkiej Zulawie. GNIAZDO... Pamietacie.... Otoz jeden z budynkow uciekl do miasta na takie male co nie co... A ze mu sie spodobalo to pozostal ... teraz troche przypomina tamta epoke, przynajmiej jego gorne pietro .. O Boze nie wiem czy sama mam sie smiac czy plakac. Nie wspomne o operatywnosci p. Bartkowskiej.!!! Ten chodnik to glowny ciag pieszy w tamtym rejonie. . Burmistrzu slyszysz bo chyba nie widzisz i nie grzmisz !!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~poczekajmy 18 3 miesiące temuocena: 100% 

  bo jak któryś z poprzednich burmistrzów podpisał jakąkolwielk umowę , że wykonawca nie ponosi odpowiedzialności za dalsze losy np. tego chodnika . no to pewnie za chwilę będzie lokomotywa bez czerwono-białych tablic

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ależ ! kłopot ! 17 3 miesiące temuocena: 91% 

  czy nie można zmusić wykonawcy tego chodnika do wykonania tej naprawy w trybie pilnym ? w co wątpię , bo młyn straszy swoim wizerunkiem od wielu od wielu lat ,,,od wielu kadencji ... i tylko WSTYD dla Iławy przynosi. czy były jakieś pożytki z tej obskurnej ruiny ? bo koszty owszem były, np, gaszenie pożarów tego dziadostwa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 16 3 miesiące temuocena: 85% 

  Jak znam życie to niektórzy urzędnicy z ratusza już się zastanawiają nad wycięciem drzewa przeszkadzającego chodnikowi. Wydział Utrzymania Mienia zawsze aż się pali do takich akcji. Wszak tak pięknie udało mu się kiedyś wykarczować drzewa z ul. Kopernika koło internatu, gdzie teraz panuje miły nastrój betonowej, rozgrzanej pustyni. Podobnie jak aż się pali do ścięcia do gołej, wysuszonej ziemi miejskich trawników. Bo po co to paskudztwo rośnie aż powyżej pół centymetra? Co zresztą już skutecznie zaczyna czynić. A w czym Wydziałowi dzielnie sekundują pewne zaniepokojone miejskie radne. Tylko ten dziwny Burmistrz trochę dziwaczy... Ale nic to. Obrotni urzędnicy napiszą sobie jedną ręką niezbędny wniosek o zgodę na wykarczowanie zawaligrody z 1 Maja, a drugą sami szybko go zatwierdzą. Przecież o wiele łatwiej pobawić się chwilę z piłą łańcuchową, niż mitrężyć się z naprawą chodnika. PS. A to drugie drzewo w głębi z dolnej fotografii to też stoi właściwie nie wiadomo po co...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wazka 15 3 miesiące temuocena: 90% 

  Ale dobre!!!! Zagraza bezpieczenstwu przechodniow !!!! a Szanowna p.Julia ,jak filip z konopii co jest przyczyna tego stanu/kazdy ,nawet dziecko wie, co!!!!!/ i nformuje, ze sa pilniejsze prace do wykonania/ciagi nowych chodnikow i drog/ a to niech sobie poczeka . Ma czas. Ciekawe czyj to jest teren. bo jezeli cos komus sie stanie to kto za ten zniszczony chodnik odpowiada. . Zagadka ......... Pani Julio sa prace pilne i pilniejsze!!!. Ten nalezy do piorytetu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ela 14 3 miesiące temuocena: 24% 

  Jakiś pijaczek się potknie i ostatnie zęby straci.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ela 13 3 miesiące temuocena: 0% 

  obyś czy to groźba?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obyś 12 3 miesiące temuocena: 27% 

  obyś ty się nie potknęła troskliwa elu . oby szuflada ci nie wypadła

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wacek 11 3 miesiące temuocena: 29% 

  Ten leń mógł sam w czynie społecznym poprawić ten chodnik, anie tylko donosy potrafi pisać

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 10 3 miesiące temuocena: 100% 

  Otóż nie mógł. Bo gdyby tylko spróbował, to od razu mógłby być oskarżony o bezprawne naruszenie mienia komunalnego. A gdyby ktoś się nie daj Boże potknął na poprawionym przez niego chodniku i rozbił sobie nos, to naprawiacz mógłby mu płacić sute odszkodowanie. Do płacenia odszkodowania jest bowiem uprawniony tylko prawowity właściciel felernego chodnika. Oczywiście w razie nie daj Boże czego uczyni to z ochotą, ale ze społecznych środków. No bo oczywiście nie z pensji urzędnika, który kompletnie zaniedbuje sprawę...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~maro 9 3 miesiące temuocena: 91% 

  to to jeszcze nic, przeszedł by sie pan od Wiejskiej do Kwidzyńskiej, tam to można sobie dopiero krzywdę zrobić

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 8 3 miesiące temuocena: 86% 

  A nie można na ten czas póki inne prace nie będą skończone ogrodzić to jakąś ostrzegawczą taśmą itp? Czy to wykracza poza zakres możliwości urzędników. Najlepiej pić kawkę, jeść pączusie i osiem godzin jakoś zleci.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wazka 7 3 miesiące temuocena: 100% 

  do =a .. Jezeli zaloza tasme to bedzie ona nw wieki wiekow amen. !!!Nie podlega dyskusji ze naprawa chodnika to piorytet. Ktos wygral przetarg na remonty cmin chodnikow wiec do pracy. niech wykaza sie mobilnoscia, nie trzeba zaraz calej ekipy +budowlanej do naprawy chodnika. !!!! = do ilawianin 35 .. to wszystko prawda

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 do wazki(?) 6 3 miesiące temuocena: 100% 

  A kto ostatnimi laty w ogóle widział na terenie miasta jakiekolwiek byty osobnicze w postaci strażników miejskich? Przecież ich służba już dawno została bezsensownie zlikwidowana, podobno w poszukiwaniu domniemanych oszczędności. Podobno jakąś formą pozostałości Straży Miejskiej są podobno jacyś osobnicy, którzy podobno na monitorach obserwują obrazy przesyłane z podobno istniejących kamer miejskich. Ale co do istnienia prawdziwych kamer także są poważne wątpliwości. Bo czy one istnieją i działają, czy też w ogóle nie istnieją i są pozorowane przez zwykłe atrapy, to i tak ilość chuligańskich zniszczeń i wybryków na podobno obserwowanych terenach jest taka sama. A jeśli panowie Tadeusz i Grzegorz faktycznie fizycznie istnieją, to ich serdecznie pozdrawiam. Choć zupełnie nie wiem jaki konkretny pożytek mają z nich mieszkańcy naszego miasta. Podobno żaden...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wazka 5 3 miesiące temuocena: 82% 

  Panowie ze strazy miejskiej pracuja w tym wydziale np. p.Tadeusz i p.Grzegorz .Maja teren obcykany w 1 paluszku to p.Burmistrz nie moze ich wyslac rowerami na objazd miasta a szczegolnie chodnikow miejskich??? No bo po co sa zakupione te rowery.!!!! Chyba ze p.Burmistrz chroni plec damska to proponuje razem z p.Tadkiem hop na rowerki i w teren. a zapewne p.Tadkowi przyda sie zdrowotnie taki trening a p.Burmistrz odzyska troche wzrok !!! To nie zarty. A moze juz po rowerkach ?????

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Brat Albert 4 3 miesiące temuocena: 90% 

  Czy ludzie za to odpowiedzialni tego niewidzą trzeba jak dziecku pokazać palcem

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~and 3 3 miesiące temuocena: 17% 

  ludzie pracują nie mają czasu na obchód ,nie dramatyzuj.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ciemność widzę 2 3 miesiące temuocena: 88% 

  W ciągu nocy wyrosło drzewo wow Do widzenia

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rubin 1 3 miesiące temuocena: 87% 

  Mam nadzieję że naprawa nie będzie polegać na wycięciu drzewa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8072 sekundy