REKLAMAMetal serwis
ipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 czerwca 2020, 13:39 komentarzy 43

(Fot. Czytelniczka/nadesłane.)

- My wkładamy dużo wysiłku w to, by poprawnie posegregować odpady, do tego decyzją związku "Czyste środowisko" wzrosły w Iławie opłaty. Po co to wszystko, skoro widzimy, że do jednej śmieciarki są wrzucane różne frakcje? - pyta Czytelniczka i ilustruje swoje zgłoszenie nagraniem wideo z iławskiego osiedla. Przedstawiciel spółki Koma odpiera zarzuty. - Absolutnie nie jest prawdą, że mieszamy odpady - mówi Tomasz Gliszczyński. -  Warto wiedzieć, że śmieciarki, które obsługują Iławę, są to w zdecydowanej większości pojazdy wielokomorowe, do tego objęte monitoringiem - dodaje.


Na nagraniu udostępnionym przez naszą Czytelniczkę, wykonanym w Iławie, na ul. 1 Maja, widać, jak do śmieciarki wrzucane są odpady z dwóch różnych pojemników: brązowych i czarnych. - Po co mamy segregować, skoro tak się dzieje? - pyta autorka nagrania. Przedstawiciel Komy jednak tłumaczy, że jest to sytuacja poprawna, gdyż z pięciu śmieciarek obsługujących naszej miasto aż trzy są dwukomorowe, z tego jedna jest przeznaczona właśnie do odbioru takich odpadów, jak widać na nagraniu, czyli bio i zmieszanych.


Zgłoszona przez naszą Czytelniczkę wątpliwość to jedna z najczęstszych skarg na nowy system gospodarowania odpadami. Od 1 czerwca tego roku wszyscy jesteśmy zobowiązani do segregowania domowych odpadów na pięć frakcji. Pojemniki zajmują w mieszkaniach sporo miejsca, a poprawna segregacja wymaga pewnego wysiłku i wiedzy. 

- Po co to wszystko, do tego wyższe opłaty, gdy na osiedlu widzimy, że po różne frakcje odpadów przyjeżdża jedna śmieciarka?! - denerwuje się wielu iławian, w tym autorka załączonego nagrania z ulicy 1 Maja w Iławie.

Jak przyznaje Tomasz Gliszczyński, koordynator odbierającej odpady iławian spółki Koma, pracownicy przedsiębiorstwa słyszą to pytanie bardzo często. Do tego stopnia, że w Ełku, który także obsługują pod kątem wywozu śmieci, przygotowali właśnie na ten temat edukacyjne wideo (dostępne w załączniku poniżej).

- Odpowiedzią na to zastrzeżenie są śmieciarki wielokomorowe - wyjaśnia Tomasz Gliszczyński. - Iławę obsługuje pięć naszych pojazdów. Z tego aż trzy śmieciarki są dwukomorowe, jedna jest trzykomorowa, a jedna - jednokomorowa - przybliża szczegóły.

Oznacza to, że jest sytuacją poprawną odbiór przez jeden pojazd dwóch różnych frakcji odpadów, np. odpadów bio i zmieszanych. Te różne odpady nie są wtedy ze sobą mieszane - trafiają do różnych komór.

- Dodam, że każda śmieciarka jest monitorowana trzema kamerami - podglądem dysponujemy my oraz "Czyste środowisko". Gdyby się okazało, że mieszamy odpady, grozi nam kara w wysokości od 10 tysięcy złotych wzwyż, najczęściej jest to 20 tysięcy złotych - mówi koordynator.

Także pracownicy są za nieprawidłowości w tym zakresie obarczeni odpowiedzialnością finansową - oni do kwoty 1 tysiąca złotych.

- To naprawdę nie jest w naszym interesie, aby mieszać odpady. Dokładamy w tym zakresie wszelkiej staranności - zapewnia Tomasz Gliszczyński, który wyjaśnia jeszcze, że różne frakcje odpadów mogą zostać zabrane przez jedną śmieciarkę także wtedy, gdy nie zostały w sposób poprawny posegregowane przez mieszkańców. - Na przykład: jeśli w pojemniku na szkło tylko połowa odpadów to szkło, a reszta - inne frakcje wrzucone tam w sposób niepoprawny, to cały pojemnik musi zostać potraktowany jak odpady zmieszane, nie mamy innego wyjścia.

Także w takiej sytuacji mieszkańcy mogą więc widzieć, że jedna śmieciarka odbiera pojemniki w różnych kolorach.

Pomimo tych wątpliwości Iława - w ocenie koordynatora Komy - dobrze daje sobie radę z obowiązkową segregacją.

- Chciałbym pochwalić iławian. Wśród obsługiwanych przez nas lokalizacji Iława przoduje - mówi Tomasz Gliszczyński. - W całym mieście mamy około dziesięciu punktów, gdzie odnotowujemy problemy z poprawną segregacją odpadów przez mieszkańców. Punktów, które pod tym względem świecą przykładem, segregując bardzo starannie, jest w Iławie dziesięciokrotnie więcej - komentuje.

Poniżej załączamy dwa nagrania - Czytelniczki z ul. 1 Maja w Iławie oraz materiał spółki Koma z Ełku, wyjaśniający kwestię wielokomorowych śmieciarek.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

42Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Nastka 42 3 miesiące temuocena: 8% 

  No to się pani trochę ośmieszyła. Ja też miałam podobne wątpliwości, ale wystarczyło wygooglować temat w necie i dowiedziałam się bez robienia rabanu w mediach, że Koma ma śmieciarki wielokomorowe.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~telewizja to wyjaśni 41 3 miesiące temuocena: 50% 

  OCH nastko ,,,jak googloojesz to postaraj się zrozumieć !!! to , że przeczytałaś o czymś , to nie musisz się od razu chwalić , bo tym sposobem wystawiasz świadectwo sobie,,,,,,,,,,,,a KOMA robi tak jak wszyscy widzą na załączonym filmiku ,,, koordynator gada o śmieciarkach wielokomorowych ,,,Czyste Środodowisko /// Adamie jesteś tam ? /// milczy , burmistrz milczy , Koma ściemnia ???

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~serio? 40 3 miesiące temuocena: 94% 

  Ne ośmieszyła się. Mają śmieciarki wielokomorowe, ale ta z filmiku ewidentnie jest jednokomorowa :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~??? 39 3 miesiące temuocena: 100% 

  skoro koordynator milczy , to sądzę, że poleci seria fotek i filmików. a co na tą sytuację Czyste środowisko , też milczy ??? to za co kasują 22 złote od łebka ,,za nicniemówienie ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~??? 38 3 miesiące temuocena: 100% 

  prosimy zatem koordynatora o potwierdzenie , czy sytuacja nagrana na tym filmiku jest działaniem prawidłowym

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~??? 37 3 miesiące temuocena: 100% 

  czyżby koordynator zamilkł ??? czekamy na potwiedzenie, czy na nagraniu widzimy śmieciarkę dwukomorową ? i czy cała akcja odbyła się prawidłowo

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~A nita 36 3 miesiące temuocena: 5% 

  (...) Ludzie zacznijcie żyć a nie innych śledzić...

  Edytowany: 3 miesiące temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 35 3 miesiące temuocena: 93% 

  Swoją drogą to panowie z Komy mogliby zamykać drzwi do śmietników bo zdarza im się zapomnieć. I wtedy ktoś może podrzucić coś do kontenerów wspólnoty za co może ona ponieść konsekwencje. Panowie, jak przyjeżdżacie i śmietnik jest zamknięty to taki zostawcie po sobie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hmm 34 3 miesiące temuocena: 100% 

  śmieciarki 2 komorowe mają przegrodę na bio po jednej stronie i wrzuca się osobno tylko z jednej strony (np z prawej ) a ta śmieciarka jest jednokomorowa tak jak widać na filmiku odpady idą w sposób mieszany razem, jak ktoś niezbyt to widzi to polecam obejrzeć w przybliżeniu i dokładnie. Ps... przy nagrywaniu proszę używać aparatu stabilniej:)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35, cd. 2 33 3 miesiące temuocena: 68% 

  Ale tylko podobno, gdyż można tam widzieć liczne wjeżdżające na tę wielką hałdę samochody, z których wysypują się dokładnie zmieszane odpady papierowe, plastikowe, szklane i wszystkie inne. Na innych składowiskach jest pewnie zupełnie tak samo...A następnie wysypane i zmieszane górki tego co lokatorzy posegregowali w swych domach, są równo zagarniane przez spychacze. A po chwili wjeżdżają tam kolejne samochody z całego kraju, a nawet dość dalekiej europejskiej zagranicy...Tak wygląda w praktyce coraz wyżej opłacana przez mieszkańców "segregacja" i utylizacja śmieci w naszym kraju, który także przy okazji staje się jednym z największych śmietników Europy. Ale najważniejsza jest forsa. No i oczywiście odwracanie wzroku od tego problemu przez aktualne władze, które udają, że nic nie widzą. Także tego co się masowo przywozi zza naszych granic. Poprzednie władze także zresztą wolały nic nie widzieć...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~NieWyborcaPis 32 3 miesiące temu

  Do iławianin 35. Ojejku przydażył Ci się błąd ortograficzny! Twoja najmocniejsza broń w dyskusji, obśmiać innych, znaleźć błąd. Zdecydowanie za dużo uwagi przykładasz do formy, ale jak nie ma treści to zostaje tylko forma. Najwiecej miejsca zawsze poświęcasz na obśmiewaniu innych i swojej jakże skromnej szykanowanej osobie. Ciekawy paradoks. No tak, ale to zawiść, mądry i dobry ma zawsze pod górkę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~NieWyborcaPis 31 3 miesiące temuocena: 100% 

  Do iławianin 35, nie mam tyle czasu co Ty na opis swojej skromnej osoby. Ciekawe masz spostrzeżenia, ludzie sugerują Ci zajadłość, obrażanie innych ,którzy mają inny niż Ty punkt widzenia, a Ty to sobie fajnie wytłumaczyłeś. To zawistni, mali, głupi, podli ludzie, najczęściej pisowcy. Taki jestem super fajny i inteligenty. To jest Twój punkt widzenia, którego bronisz z niezwykłą zajadłością, a przecież taki z Ciebie dobry człowiek. Powiem Ci co to jest, kompleksy przyjacielu i brak pewności siebie, który maskujesz. Demagogia i długie teksty o niczym to Twoja domena. Nie twierdzę, że Koma postępuje właściwie, ale Ty piszesz o całym państwie o rządzących, więc nie udawaj świętoszka. Wspomniałem o ustawie odpadowej, bo sporo się zmieniło ostatnimi czasy. Każda zmiana wymaga czasu. I stawiam dolary przeciw orzechom, że poza pisaniną tu i ówdzie, nie robisz nic konkretnego. Dyskusja z Tobą nie ma sensu, jest stratą czasu. Czyli zawodowo krytykujesz, samemu nie robiąc nic.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ann 30 3 miesiące temuocena: 46% 

  do ciekawski: oj przekonacie się jak wam się życie roztrzaska ...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 do NieWyborcy 29 3 miesiące temuocena: 17% 

  Oczywiście w tekście pierwszym zamiast "że bym" winno być "żebym". Za ewentaulne inne literówki także przepraszam. Ot, skleroza...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 do ann 28 3 miesiące temuocena: 56% 

  A ty, dobra osobo, naprawdę dobrze się czujesz? Gdzie w moim tekście dostrzegłaś jakąś "właściwą mi antypisowską propagandę"? Przecież ja tylko śmieciach, a nie o żadnych sprawach czy poglądach politycznych ...Czyżbyś była aż tak nieostrożna, by swą, najwyraźniej uwielbianą partię polityczną, utożsamiać wprost ze śmieciami? Uważaj sobie, bo twoi polityczni koledzy mogą to różnie odebrać... A skoro to ty zaczęłaś...Czy swą pisowatość, z którą tu się tak obnosisz, także, ni z gruszki ni z pietruszki, równie energicznie eksponujesz, gdy np. idziesz za potrzebą do ubikacji, pierzesz gacie i skarpetki lub też wynosisz śmiecie? Lepiej trochę poluzuj, bo zaczyna ona poważnie ciążyć twej osobowości... A co ci przeszkadzają czyjeś komentarze w internecie? Czyżby był obowiązek ich czytania? A o moje zajęcia to niech cię twoja głowa nie boli. Moja w twoje zajęcia także nie ma zamiaru się wtrącać...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 do NieWyborcy, cd. 2 27 3 miesiące temuocena: 56% 

  I na koniec przyznaję ze skruchą, że nie czytałem Ustawy o odpadach. Jeśli ty to zrobiłeś to masz faktycznie powód do obnoszenia się dumą i chwałą. Ale i tak wątpię by w tekście tej ustawy była zgoda ustawodawców na tak karygodną praktykę w postępowaniu ze śmieciami posortowanymi przez lokatorów, jaką ewidentnie można dojrzeć na załączonym filmie...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 do NieWyborcy, cd. 26 3 miesiące temuocena: 56% 

  A ty co dotychczas zrobiłeś dla "lepszego lokalnego jutra" poza napisaniem paszkwilu na mnie i personalnym opluciu mej osoby? Jakoś nigdzie nie zauważyłem choćby śladu twej aktywności. Nagle przebudziłeś się z letargu dzisiaj. Ja się zająłem karygodnym oszukiwaniem lokatorów pozorowanym, podobno oddzielnym wywożeniem śmieci przez firmę, która się tym zajmuje w naszym mieście. Ty zaś temu problemowi poświęciłeś jedynie fragment jednego zadania. Ale za to wiele miejsca poświęciłeś mej osobie. Zbytek łaski. Na pewno twój paszkwil pod mym adresem cokolwiek pomoże w rozwiązaniu śmierdzącego i skandalicznego problemu z wywózką śmieci w Iławie. Trwaj sobie dalej w swym przekonaniu jeśli ci to wygodne i potrzebne do szczęścia...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 do NieWyborcy 25 3 miesiące temuocena: 56% 

  Jesteś typowym przykładem pieniacza i demagoga, który atakuje personalnie autora wypowiedzi, a prawie zupełnie nie zajmuje się opisywanym na forum problemem. Już się przyzwyczaiłem, że wielu osobników, którzy sami nie mają nic do powiedzenia, nic ich nie obchodzi z tego co się wokół nich dzieje, lub nie potrafią nic napisać, opluwa mnie od stóp do głów. Nie ty pierwszy i pewnie nie ostatni. Osób twego pokroju jest niestety całe multum. I cała ich aktywność ogranicza się tylko do tego by komuś przysłowiowo przywalić bez wnikania w poruszany problem. Radzisz mi, że bym chociaż lokalnie powalczył o lepsze jutro. Dziękuję bardzo za dobrą radę. Tyle tylko, że od lat to właśnie robię pisząc o sprawach lokalnych na różnych forach. I najczęściej spotykają mnie za to wszelkiej maści epitety. i "wycieczki" osobiste. Nie jest to zbyt przyjemne, ale już przywykłem do tego naszego piekiełka...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ciekawski 24 3 miesiące temuocena: 75% 

  do ann = odpierwiastkuj się od tego człowieka - bo boli was pisowskie jełopki kiedy ktoś mądrzejszy od was zabiera głos .Ma rację ale wasz zlasowany móżdżek tego nie pojmuje.W niedzielę bedzie trzask aż się długopisik połamie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ann 23 3 miesiące temuocena: 36% 

  Oo znowu Iławianin35.. ten człowiek chyba nie ma innego zajęcia oprócz komentowania artykułów w internecie oczywiście z właściwą sobie antypisowską propagandą! A tak przy okazji - apeluję do wszystkich -proszę zająć się sobą i nie obrażać ludzi o innych poglądach!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~NieWybobrcaPisu 22 3 miesiące temuocena: 36% 

  Zainteresuj się może czymś takim jak Ustawa o odpadach czy baza danych odpadowych i poczytaj kto w ogóle ruszył ten temat. Jak zwykle ogarniasz słabo, coś Ci tam dzwoni, temat traktujesz po łepkach, ale mądrzysz się jak zawsze. Wymyśl lepsze rozwiązania, powalcz chociaż lokalnie o lepsze jutro. Sprawa śmieci od zawsze jest problematyczna, ale to akurat obecna władza stara się coś z tym zrobić. Teraz jest wysyp speców w kraju, którzy mówią jak powinno być, brak ludzi, którzy mają pomysł jak to zrobić. No tak, ale wtedy trzeba się na czymś znać, a przecież mądrzyć się można na każdy temat. Idź w politykę, dużo gadania, mało działania.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35, cd. 21 3 miesiące temuocena: 71% 

  Więc wybaczy pan panie koordynatorze, ale zupełnie nie wierzę w pańskie wspaniałe, ale niestety mętne tłumaczenia. Podobnie jak zupełnie nie wierzę w jakieś mityczne komory w tych dość prymitywnych maszynach. A nawet jeśli są, to jak widać z filmu, pożytek z nich żaden. Tym bardziej, że niedawno sam byłem świadkiem, jak pracownicy pańskiej firmy walili zawartość wszystkich różnokolorowych pojemników po kolei do brzucha śmieciarki, gdzie różne frakcje śmieci zostały dokładnie ze sobą zmieszane. A na me pytanie, po co w takim razie lokatorzy mozolą się z segregacją śmieci, potrafili odpowiedzieć jedynie ironicznymi uśmieszkami... Pojechałem sobie kiedyś w celach edukacyjnych własnej osoby do Różanek leżących przy drodze do Susza. Znajduje się tam wielka góra śmiecia prawie wielkości piramidy Cheopsa, gdzie odpady są podobne segregowane.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 20 3 miesiące temuocena: 68% 

  Proszę dokładnie się przyjrzeć co tak naprawdę robią widoczni na filmie fachowcy obsługujący śmieciarkę. Najpierw z z pojemnika na odpady bio wysypują śmieci do komory po prawej stronie samochodu. Następnie kolejny pojemnik bio opróżniają do komory z lewej strony samochodu. Po chwili widać z tyłu samochodu ruch jakiejś mechanicznej części, ale wcześniej wywalone śmieci wysypują się całkiem na tył samochodu. A następnie na prawą stronę śmieciarki, na widoczne tam śmieci, tam gdzie wcześniej opróżnili jeden pojemnik bio, wywalili zawartość dwu pojemników ze śmieciami zmieszanymi. Ciekawe jak taka śmieciarka zbudowana jest w środku? Musi to być istny cud techniki oparty wręcz o technologię kosmiczną, by w ułamku sekundy oddzielić już wyrzucone śmieci bio od lecących właśnie na nie z góry odpadów niesortowanych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~śpiączka 19 3 miesiące temuocena: 93% 

  Chyba jestem głąb, bo dalej nie rozumiem, skoro jedyna, ta najlepsza, śmieciarka ma 3 komory, pozostałe dwie lub jedną, to po co segregować na 5 części jak chce ulotka Młotka? To by znaczyło, że jeden punkt śmieciowy muszą obsługiwać 2 (3+2) a nawet 3 śmieciarki (2+2+1). Jakoś nie zauważyłam. Natomiast klapy są masakryczne - jedna ręka do ich podtrzymywania, druga śmieci, jak ktoś ma jeszcze coś do trzymania - się nie da. Pojemniki na bio, obrzydliwość, żeby chociaż w torebkach. Ale te kosztują.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Piastowskie 18 3 miesiące temuocena: 100% 

  Na Piastowskim zabierają jednego dnia dwie frakcje, za kilka dni kolejne dwie, a później przyjeżdżają osobną śmieciarką po ostatnią.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 17 3 miesiące temuocena: 100% 

  W tym sęk, że wg wytycznych jest zakaz wrzucania bio w woreczkach. Cofamy się...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ilaw 16 3 miesiące temuocena: 100% 

  Te 5 smieciarek dojezdza codziennie z Ostrody 5 x 60 km x 20 dni okolo 6000 km kto za to placi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~icek 15 3 miesiące temuocena: 100% 

  Jak to KTO????? Placisz Ty place Ja. Wszystko w kosztach za 1 m# smieci . Tak teraz zrobili ze od odoby za segregowane 22 zl, i w tych 22 zl jest tez koszt przejazdow.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jolo 14 3 miesiące temuocena: 100% 

  Szkoda ze nie zabierają śmieci na wsiach. I niby kamery mają a nie widzą że śmieci w danej miejscowości w danym dniu nie są zabrane. To chyba jakiś żart

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pytanie 13 3 miesiące temuocena: 0% 

  Nie rozumiem, jaki jest problem na wsiach?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wiktor 12 3 miesiące temuocena: 89% 

  A ile larw jest w tych pojemnikach, jaki odór. Pełno much i robactwa. Jeden pojemni to zgarnia. A do tego busz i dżungla na trawnikach. Po co to wszystko.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tadek 11 3 miesiące temuocena: 73% 

  po co segregować jak i tak wpierda...ją! do jednej śmieciarki!!????????????????????????????

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ula 10 3 miesiące temuocena: 91% 

  jeden wielki przekręt!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nic 9 3 miesiące temuocena: 100% 

  Totalitaryzm śmieciowy...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Fdgs 8 3 miesiące temuocena: 100% 

  Dużo gorsze są muchy, larwy i smród od BIO. Chyba ktoś tego nie przemyślał i jeszcze po co to pryskać co nie droga firemko

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iza 7 3 miesiące temuocena: 0% 

  jest środek lata ale larw w bio nie zauważyłam, a wyrzucam codziennie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~z gmLubawa 6 3 miesiące temuocena: 100% 

  A w Sampławie z byłego wysypiska wydobywa się taki fetor że oddychać nie można...! Panie Wójcie kiedy to się wreszcie skończy?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~68 5 3 miesiące temu

  Nie ma drugiego filmiku.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bolo 4 3 miesiące temuocena: 0% 

  Przepraszam czym ta pani nagrywała ten filmik ? rowerem ....?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~WNS 3 3 miesiące temuocena: 92% 

  To pseudosegegowanie i "pochwała" dla mieszkańców, mydlenie oczu... Doskonale wiadomo, że na śmieciach można dobrze zarobić, ściągając opłaty za wszystko. Firmy zajmujące się zbieraniem odpadów mają gdzieś środowisko, only money. Jedno mnie zastanawia, że ludzie spokojnie przyjmują te podwyżki...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~inga 2 3 miesiące temuocena: 89% 

  To wszystko prawda.... Tyle krzyku bylo w sprawie podwyzek i co ???? ucichlo jak makiem zasial. Nie glupi wymyslil > mafia smieciowa> i tak jest... A my ciemniacy(*. na wszystko sie zgadzamy. Taka ludzka mentalnosc..... Z szabelka a co do czego to galopem pod kolderke !!!!!!!! Ilawiaku segreguj dobrze bo czeka nas KARA ZA ZLA SEGREGACJE SASIADA . Szeroko pojeta ODPOWIEDZIALNOSC ZBIOROWA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ola 1 3 miesiące temuocena: 38% 

  i co łyso Ci teraz?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2795 sekundy