REKLAMABUTIK TOP
REKLAMADPK

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Już prawie 22 miliony złotych wypłacił Powiatowy Urząd Pracy w Iławie przedsiębiorcom z terenu powiatu iławskiego w ramach tzw. Tarczy antykryzysowej. Kwota ta zmienia się każdego dnia, bo każdego dnia do urzędu wpływają dziesiątki nowych wniosków. 

To ostatnio opracowane przez PUP w Iławie dane na 18 czerwca. Tydzień wcześniej wysokość wypłaconych środków wynosiła 20 milionów złotych, co oznacza, że tylko w przeciągu jednego tygodnia pracownicy urzędu pracy wypłacili przedsiębiorcom z terenu powiatu prawie 2 miliony złotych! Środki te pochodzą z budżetu państwa, ale też z budżetu Unii Europejskiej. Powiatowy Urząd Pracy w Iławie wystąpił o kolejną transzę środków. 8 czerwca na konto urzędu wpłynęło 12 milionów złotych. Łącznie to już 38 milionów złotych.

Powiatowy Urząd Pracy w Iławie wraz z Inkubatorem Technologicznym obsługują cztery instrumenty tzw. Tarczy Antykryzysowej. 

– Przyjmujemy i rozpatrujemy wnioski, wypłacamy środki, ale też udzielamy możliwie szerokiej informacji na temat możliwości wsparcia przedsiębiorców – mówi Walerian Polak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Iławie.

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Iławie przyjmowane są wnioski o udzielenie niskooprocentowanej pożyczki dla mikroprzedsiębiorców (art. 15 zzd ustawy), dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców (art. 15 zzb ustawy), dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników dla organizacji pozarządowych (art. 15 zze ustawy) oraz dofinansowania części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych – niezatrudniających innych pracowników (art. 15 zzc ustawy).

Do 18 czerwca do urzędu wpłynęło już 3 628 wniosków o pożyczkę, 405 wniosków o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników i 404 wnioski o dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. 

– To razem 4 437 wniosków, z czego udało się już rozpatrzyć 4 305 – informuje Walerian Polak. – Do tego, by sprawnie obsłużyć tarczę, zaangażowaliśmy dużą część pracowników urzędu. Nie ma to jednak wpływu na działalność urzędu. Urząd funkcjonuje. Cały czas wykonujemy swoją pracę – dodaje.

Aby ułatwić przedsiębiorcom składanie wniosków, do końca maja w Inkubatorze Technologicznym odbywały się dodatkowe konsultacje z ekspertem, który pomagał w wypełnianiu wniosków o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników. Na stronach urzędu www.pup.ilawa.pl znajduje się też opracowany przez pracowników urzędu poradnik z wykazem wskazówek i najczęściej popełnianych błędów.

Informacja o aktualnych naborach, zasady i wzory wniosków: www.pup.ilawa.pl.

1. Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców (art. 15 zzb ustawy),
informacje:
Klaudia Rutkowska, tel.: 89 649 55 02, wew. 257, e-mail: k.rutkowska@pup.ilawa.pl.

2. Dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych – niezatrudniających innych pracowników (art. 15 zzc ustawy),
informacje:
Michał Młotek tel.: 89 671 79 10, e-mail: m.mlotek@pup.ilawa.pl,
Wojciech Wierzchowski tel. 89 671 79 11, e-mail: w.wierzchowski@pup.ilawa.pl.

3. Niskooprocentowane pożyczki dla mikroprzedsiębiorców do 5 tys. zł (art. 15 zzd ustawy),
informacje:
Renata Zielińska tel.: 89 649 55 02, wew. 267, e-mail: r.zielinska@pup.ilawa.pl.

4. Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla organizacji pozarządowych (art. 15 zze ustawy)
informacje:
Klaudia Rutkowska, tel.: 89 649 55 02, wew. 257, e-mail: k.rutkowska@pup.ilawa.pl.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAwardrom2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.6266 sekundy