REKLAMALumen
REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 czerwca 2020, 09:47 komentarzy 1

(Fot. Info Iława.)

Niedziela, 28 czerwca. Dzisiaj w Iławie i w całej Polsce wybieramy Prezydenta RP, najważniejszą osobę w państwie.

19 obwodowych komisji wyborczych, 26 435 wyborców uprawnionych do udziału w  głosowaniu - tak przedstawiają się dzisiejsze wybory prezydenckie 2020 w Iławie w liczbach.

Wybieramy Prezydenta RP w Iławie.

Ilość zdjęć 7

Lokale wyborcze są dostępne w godzinach od 7:00 do 21:00. W tym czasie obowiązuje cisza wyborcza: zakaz prowadzenia agitacji wyborczej oraz publikacji sondaży.

W Iławie głosowanie przebiega spokojnie, dotychczas - jak sprawdziliśmy w komendzie policji - nie odnotowano żadnych incydentów. Rano odwiedziliśmy trzy lokale wyborcze: w szkołach nr 2 i 3 oraz w ośrodku psychoedukacji na Gajerku. Nigdzie nie zaobserwowaliśmy kolejek - wszędzie wizyty wyborców w lokalach odbywały się płynnie, bez konieczności oczekiwania. Koniecznie trzeba natomiast dostosować się do wytycznych sanitarnych. Jak przypomina Urząd Miasta w Iławie:

  • - w każdym lokalu wyborczym konieczne jest zachowanie dystansu: 1 osoba na 4 m2  powierzchni (w zależności od wielkości lokalu wyborczego wpuszczana będzie odpowiednia liczba osób); jeśli tworzyć się będą kolejki, to w nich również należy zachować zasadę dystansu 2 metrów od innych;
  • - obowiązkowo należy zasłaniać maseczką usta i nos oraz zdezynfekować ręce przy użyciu płynu umieszczonego w wejściu do lokalu.

f


Chcesz sprawdzić adres swojego lokalu wyborczego w Iławie? Zapraszamy do naszej poprzedniej publikacji - tutaj.


Trwają wybory prezydenckie 2020. Rano lokale wyborcze w Iławie bez kolejek.
Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława.

abs2

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~komuchzłodziejzboczeniec 1 7 dni temu

    Czarna niedziela dla Polski Andrzej Dupa wygrywa w pierwszej turze przodkowie PAD tacy jak Mychajło Duda z bandy UPA mogą być dumni Ukrainiec ma szanse rządzić polską kolejne lata

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
woznicki2019
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.3775 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)